Servus, Uli Hoeness!

Uli Hoeness, își încheie mandatul de președinte la FC Bayern pe 15 noiembrie, funcție pe care o deține din 27 noiembrie 2009.

Uli Hoeness, își încheie mandatul de președinte la FC Bayern pe 15 noiembrie, funcție pe care o deține din 27 noiembrie 2009. El va rămâne în cadrul clubului dar fără să mai aibă vreo funcție importantă. Din 1979, de când a renunțat la cariera de fotbalist, Uli Hoeness a avut diferite funcții de conducere în cadrul clubului, el având meritul cel mai mare pentru ascensiunea echipei bavareze, aducând-o printre cele mai importante echipe din lume, atât din punct de vedere financiar, cât și fotbalistic.

Poti lasa un comentariu, sau urmari comentariile.
0 0 vote
Article Rating
22 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
ZEITGEIST
ZEITGEIST
8 December 2019 13:50

La 0-0 parca mingea a intrat in poarta celor de la Gladbach depasind cu mult linia portii….

Andrei_Fcbm
Andrei_Fcbm
8 December 2019 12:16

Cu siguranță nu vom pierde miercuri, în Liga Campionilor. Tottenham vrea să folosească mai mulți tineri, plus că nu o văd pe Bayern să piardă trei partide consecutiv.
La Flick problema e că a zăpăcit jucătorii, face prea multe improvizații, nu are o echipă tip, și nu e inspirat la schimbări. Plus unele fixații cu jucători depășiți, precum Muller și Martinez. Muller hai să zic că se mai lovește mingea de el prin careu, sau mai dă o deviere, dar Martinez nu are nicio treabă cu ce se cere la Bayern. Sper să fie ultimul lui an la Bayern. Cred că Bayern poate lua ceva pe el de la Bilbao.

Vaida_VDA
Vaida_VDA
9 December 2019 1:38
Reply to  Andrei_Fcbm

Nu știu de unde o scoți tu că, Tottenham vrea să folosească mai mulți tineri, mi-e că vor dori o revanșă, să spele rușinea din tur, cred că vor juca cu majoritatea titularilor și cu multă determinare.

Vaida_VDA
Vaida_VDA
8 December 2019 6:21

Din păcate n-am putut vedea meciul, deși mi-am dorit foarte mult… am ajuns acasă prea târziu. Dar din întâmplare am prins a 2-a repriză în reluare… Din ce am auzit de la unii, Bayern a dominat prima repriză, și cam primele 10-15 min din repriza secundă, (adică primele 60 min), însă dpmdv asta este prea puțin pt o echipă ca Bayern, mai ales contra unei echipe ca Gladbach. Nu mă mulțumește cum și ce jucăm. Apoi să-mi fie cu iertare, dar se vede foarte clar că, Hansi Flick încă nu-i un antrenor de talia lui Bayern, se vede că n-are multă experiență ca antrenor principal. Îi ține pe bancă pe Coutinho și Gnabry, doi jucători ofensivi, atâta timp cât, aveam nevoie să marcam, nu era ca și cum conduceam pe tabelă… Atunci când ești la egalitate, și vrei să câștigi meciul, introduci jucătorii ofensivi, nu îi ții pe bancă. Cred că Flick a fost prea fricos în acele momente, n-a vrut să riște, și a dat de înțeles că s-ar mulțumi și cu un egal… doar că din egal s-a… Citeste mai mult

Ribery7
7 December 2019 18:39

Avem sezon interesant, baieti! Monchengladbach este, de cand sunt eu fan Bayern, cel mai greu adversar din Bundesliga. Asa ca ma asteptam sa pierdem puncte, mai ales tinand cont ca echipa se afla intr-o perioada de tranzitie. Cateva observatii: Dintre jucatorii care au si responsabilitati ofensive (nu ma refer doar la atacanti), Perisic este al 3-lea cel mai bun jucator din echipa dupa Lewandowski si Gnabry. Trebuie sa joace titular. Azi a dat gol si a mai creat cateva ocazii bune, mai ales centrarea de prin min 75 cand i-a si spart nasul fundasului. Mi-a placut etica muncii aratata de Muller si Lewandowski. Lewandowski a pierdut mingea in min 85 asa ca a urmarit adversarul si a facut fault tactic, bravo lui! Intr-un meci cu un asemenea tempo, Thiago Alcantara este NUL! A fost depasit cam la toate atacurile adverse. Este mult prea scund, slab, fragil, lenes. Chiar daca nu a jucat azi, Coutinho se afla in aceeasi categorie, nu are ce cauta la Bayern. Ei sunt genul de jucatori care joaca bine cand nu ai nevoie. Asadar, Thiago trebuie… Citeste mai mult

darkmac
Admin
1 December 2019 20:16

Haideți, vă rog, să păstrăm discuțiile la subiect. Dacă se crează un articol despre meci vorbim acolo despre meci. Până atunci ar fi fost frumos să aflam păreri despre plecarea lui Uli. Mulțumesc!

Ribery7
1 December 2019 0:42

Chiar nu-mi fac griji dupa infrangerea asta, jocul a fost unul reusit, ocaziile au fost acolo!
Cand dai 3 bare e clar ca nu e ziua ta, asta e, mergi mai departe!

Eu pe undeva m-am bucurat ca nu a dat gol Lewandowski pt ca, dupa cum am spus, seria lui de meciuri cu gol in bundesliga a fost cel mai entuziasmant lucru din ultimii ani. Mi-a parut rau ca nu a marcat saptamana trecuta, dar acum imi este mai usor sa accept asta pentru ca nu a marcat nici azi, daca are sens.

Cateva cuvinte si despre adversari. Acum 2 ani spuneam aici pe site ca Leon Bailey are un sut modern, eficient, pe care nu-l regasesc decat la Lukaku, Perisic, Cristiano Ronaldo, Bale, cam atat. Sut tare si pe jos, la coltul lung.
Nu stiu din ce motiv nu a mai iesit la rampa in ultmii 2 ani, dar eu zic ca e mult peste Coman. Calitatea e acolo, asta e indiscutabil.

Ce ne facem cu marea vedeta, Kai Haverz? Sta pe banca la victorie cu 2-1? Hmmmm

Vaida_VDA
Vaida_VDA
1 December 2019 1:29
Reply to  Ribery7

Din ce știu eu, Havertz vine după o accidentare, iar dacă Bosz nu ar fi fost forțat să-l schimbe pe Aranguiz, probabil că Havertz ar fi intrat în detrimentul lui Demirbay.

Vaida_VDA
Vaida_VDA
1 December 2019 1:37
Reply to  Ribery7

Eu nu-s atât de liniștit ca tine, chiar dacă ocaziile au fost acolo… Însă până să fie eliminat Tah, nu am fost atât de periculoși. Dacă jucătorul nu ar fi fost eliminat, nu am fi avut atâtea ocazii. Iar și acest lucru contează. Normal că jucând în superioritate numerică, au venit și ocaziile… în acele momente cei de la Leverkusen abia au putut lega 3 pase, despre ce vorbim?!

ZEITGEIST
ZEITGEIST
30 November 2019 21:58

Unde a marele Lewandowski?Cel care marca cu amatorii de la Belgrad?
Am mai spus si o mai spun inca o data. Lewandowski este un jucator de mana a doua care se remarca cu echipele mici(Steaua Rosie, Wolsburg etc)

In rest, in meciuri cu miza: ori rateaza, ori are o zi proasta, ori se intampla altceva. Si nu este prima data.

Klose, Elber, Makaaay, Pizzaro, Luca Toni au fost cu mult peste.

Vaida_VDA
Vaida_VDA
30 November 2019 22:29
Reply to  ZEITGEIST

Ho mă!
Ai așteptat și tu să facă un meci slab, ca să-l ataci?!
Este și el om… nu robot, după atâtea meciuri bune, era de așteptat să vină și un meci mai slab făcut de el. Iar până la urmă nu a jucat atât de slab, ci a avut ghinion, n-a vrut să intre mingea în poartă. Putea marca!

Și în alte ordine de idei, cine e Leverkusen, de zici că se remarcă cu echipe mici, dar în meciurile cu miză joacă slab? Este Leverkusen cumva o echipă mare?? Nicidecum!
Așa că, remarca ta nu are niciun sens.

În al doilea rând, cred că la acest meci a greșit Hansi Flick. A jucat fără un fundaș central de meserie, trebuia să înceapă cu Boateng, iar și schimbările le face cam târziu. Nu prea mă convinge, nu prea am încredere în el că ne poate aduce trofee… Aș opta pt aducerea lui Poche după Crăciun.

fcb1900
Admin
1 December 2019 16:58
Reply to  ZEITGEIST

Jocul echipei a fost unul superb si se intampla sa mai si pierzi. Asa este in fotbal, nu poti castiga la infinit. KHR a declarat ca uneori mai conteaza si calitatea jocului, nu doar rezultatul. In meciul de ieri clar a fost ghinion, nu a vrut mingea sa intre in poarta. Asta este, dar jocul a fost la inaltime. Poate ca ar fi fost bine sa incepem cu Coman in banda, Thiago la mijloc si Kimmich fundas dreapta si poate rezultatul ar fi fost altul, repet: POATE. Insa trebuie tinut cont ca si cei de la Lever au fost curajosi, iar portarul lor a fost la cea mai mare inaltime. Oricum, nu a fost o infrangere rusinoasa, iar echipa arata cu muuuult mai bine fata de perioada Kovac. In rest, MIA SAN MIA!

palcenina
palcenina
28 November 2019 18:49

Ce ne facem cu Hansi Flick?

Ribery7
30 November 2019 3:32
Reply to  palcenina

Trebuie sa ramana pana in vara, iar daca nu impresioneaza pe termen lung poate va mai fi disponibil Pocettino. Daca nu, ar fi si varianta Erik ten Hag.
Sunt foarte curios cum va juca echipa impotriva Londonezilor.
A mai reusit vreodata un club sa castige toate meciurile din grupa?

ZEITGEIST
ZEITGEIST
30 November 2019 21:54
Reply to  Ribery7

Sal
Da
AC Milan 1992/1993
PSG 1994/1995
Spartak Moscova 1995/1996
Barcelona 2002/2003
Real Madrid 2011/2012 2014/2015

palcenina
palcenina
21 November 2019 9:10

Vesti bune, Mourinho e la Tottenham…

Ribery7
19 November 2019 23:26

Am gasit antrenor, pe Pocettino!
Disponibil acum, are iarna la dispozitie sa puna echipa pe picioare, deloc rau.

palcenina
palcenina
20 November 2019 0:18
Reply to  Ribery7

E liber?

Ribery7
20 November 2019 1:52
Reply to  palcenina

Da, tocmai a fost dat a fara de tottenham pt ca cei din conducere nu sunt multumiti cu pozitia a 14-a in clasament.

Cred ca ar fi antrenorul perfect pt Bayern.

palcenina
palcenina
20 November 2019 16:52
Reply to  Ribery7

Pierderea lor, castigul nostru, sa speram. Oricum, s-a mai vehiculat numele lui. Si e antrenor bun. Dar de la inceput am sperat sa ramana Flick, asa ca votez pt ambele variante.

Andrei_Fcbm
Andrei_Fcbm
18 November 2019 12:09

L-am auzit pe Rummenigge spunând despre Flick, că va rămâne cel puțin până în iarnă. Totuși, omul ăsta antrenează sub o presiune constantă. Dacă nu merge, ce faci, schimbi în iarnă iarăși? Alt interimat?
Flick trebuie să câștige Liga Campionilor ca să-i facă pe șefii lui Bayern să-și ia gândul de la Erik ten Hag. Un titlul și chiar o finală, nu-i ajunge. Am văzut și varianta Tuchel… Păi ală nu e în stare la Paris, unde iei titlul din inerție, și el nu e în stare în Ligă, că acolo contează. Te bate un Manchester United vai mama lui, și ăștia îl vor la Bayern. Din punctul meu de vedere, Tuchel e mai slab antrenor decât Kovac.
În fine, eu i-aș da un an lui Flick, cu obiective clare, titlul, cupa și cel puțin o semifinală de Liga Campionilor.

palcenina
palcenina
17 November 2019 1:48

Greu de egalat. Si pt ca a fost si jucator mare. Dar imi place cum a fost facuta schimbarea. Suntem un club mare si schimbarea s-a facut in familie. Sunt mandru de noi.
Uli n-o sa plece faptic niciodata, doar ca nu mai are raspunderea directa. Odihna binemeritata.
Servus, Uli!

www.fcbayern.ro - Singurul fan club FC Bayern din Romania

22
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x