Etapa a 19-a începe vineri, 31 ianuarie, ora 21:30:

Braunschweig – Dortmund
Hoffenheim – Hamburg
Leverkusen – Stuttgart
Schalke – Wolfsburg
Augsburg – Bremen
Mainz – Freiburg
Hannover – Mönchengladbach
Herta – Nürnberg
FC Bayern München – Frankfurt

Pronosticurile se pun pe FORUM

Vad ca pe forum activitatea este foarte mica. Ar trebui sa organizam acest concurs aici pe site iar pronosticurile sa se posteze in comentarii la articolul cu etapa? Astept voturile voastre in chestionarul de pe site.

0 0 vote
Article Rating
23 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
alexandrul
alexandrul
2 February 2014 22:54

Tu ne spui ca nu ai vazut pe Bayern, dar ai avut timp sa vezi pe Atletico Madrid, pai tu crezi ca intereseaza pe vreun suporter adv de-al lui Bayern ce fac aia? Aici discutam de Bayern si atat, mai spui ca jocul de azi a fost cam SARAC, Doamne fereste nu-mi imaginam un asa comentariu de la un suporter al nostru…

LoanShark
LoanShark
2 February 2014 22:50

Din nou nu am vazut meciul de astazi dar m-am uitat la un rezumat(nu pot spune multe)cam sarac dar am vazut golurile si fazele importante,nu ma asteptam la asa scor mare,se vede ca au revenit goleadorii nostrii Ribery-Robben,frumos gol marcat si de Mandzukic mi-a adus aminte de golul marcat de Drogba in semifinala de cupa uefa cu Newcastle dupa o pasa superba data de Meriem,ma bucur si pentru Dante care sper sa isi mai revina putin in joc si sa ramana cu noi. Off-topic:Am vazut azi Atleti-Sociedad un meci destul de greu pentru Atleti dar in final au triumfat,echipa reflecta exact stilul de fotbal pe care il juca Simeone,nu credeam ca poate tine pasul cu real si Barca dar uite ca se poate si chiar as fii incantat sa castige camiponatul,nu am inteles de ce Dieter Hecking nu l-a tinut in lot pe Diego care e un jucator special,iti duce 60-70 de min dar se vede in joc si pe tabela,oricum Wolfsburg e o echipa frumoasa dar prea spectaculoasa cum era Werder pe vremea lui Schaaf,antrenorul lui Salzburg Roger Schmidt… Citeste mai mult

flo
flo
2 February 2014 21:17

meci foarte bun facut astazi de jucatori… Mandzukic a jucat foarte bine, a ajutat echipa mult. S-a vazut ca e Ribery pe teren, altfel s-au miscat benzile. Am vazut ca recent Rafinha incepe sa traga tot mai mult la poarta din afara careului si o face foarte bine… si astazi daca nu era devierea cred ca pe poarta se ducea bomba lui. Gotze din nou da golul de 1-0 si inca ce gol… frumos. E jucatorul nostru cheie, ne deblocheaza mental cu golul de 1-0 [are mai multe meciuri cand a marcat golul 1 – 0 cu dortmund, moenchengladbach, frankfurt]

Catalin
2 February 2014 21:16

Fericit ca au marcat veteranii Robben si Ribery sper sa revina Bastian si Martinez in lot .
Un meci foarte bun .

Mia san mia !

olikahn
olikahn
2 February 2014 20:55

sper ca lui guardiola sa-i dea de gandit golurile lu mandzukic si nu lui cat conducerii sa-l pastreze o sa vina si levandowski sa avem 2 atacanti smecheri cand pica unu sau joaca prost sa intre celalalt, amndoi sunt buni atacanti adevarati zic io restu’ e kahnkahn

alexandrul
alexandrul
2 February 2014 20:35

chiar un meci frumos,o victorie entuziasmanta,foarte bn a revenit Ribery,azi toti au jucat excelent,imi pare bn ca a u marcat Ribery,Robben si Mandzukic,golul croatului a fost la fel de frumos ca al lui Gotze.Ma bucur si pentru Dante,imediat dupa gol facea niste semne catre tribuna cred,transmitea un mesaj pt cineva,bv baieti,un start perfect,mai bn nu cred ca se putea.Sunt curios daca acum vor mai aparea carcotasi?forta Bayern MIA SAN MIA

Ribery7
2 February 2014 20:29

Un meci complet si perfect reusit de Bayern la revenirea pe Alianz Arena.
Victorie cu 5-0 contra celor de la Frankfrut. Au inscris Gotze 12′, Ribery 44′, Robben 67′, Dante 69′(din corner) si Mandzukic 89′.

Revenire cu gol pentru veteranii nostri din atac. Nici nu se putea mai bine

bavarezul13
bavarezul13
1 February 2014 11:13

@Grigoras: Normal ca nu e vina celor de la Bayern! Pur si simplu au fost greselile lor, prima data ca I-au pusc lauza de reziliere lui Gotze, dupa care in cazul lui Lewandowski nu au vrut sa-l vanda in vara sa ia 30mil pe el, au zis ca le convine sa-l mai tina un an sa plece pe gratis. Daca Bayern dorea aceti jucatori si ei,la randul lor au preferat-o pe Bayern in dauna altor echipe, nu vad unde-i problema! Aici vorbeste frustrarea din ei ca nu bat nici pe Augsburg acasa si la Braunschweig(ultimul loc) abia au batut!
Eu l-as mai lua si pe Reus in vara asta ca sa-i linistesc de tot, ca prea au inceput cu gura mare de la anuntul cu Gotze la Bayern!

bavarezul13
bavarezul13
1 February 2014 11:06

@Ribery7: Probabil te referi la Marcio Amoroso, adus de la Parma cu 21.5mil in 2001 conform transfermarkt.de

Grigoras
Grigoras
1 February 2014 0:16

Sincer, nu cred ca Bayern urmareste distrugerea lui Dortmund. Watzke exagereaza cu aceasta declaratie.In plus noua ne prinde bine un adversar de cabilibru.
Totusi e cam neplacuta aceasta situatie, ca fan al U Craiova mereu le uram pe Dimano si Steaua pentru ca transferau tot ce e mai bun de la celelalte echipe doar ca sa le distruga. Dar nu se poate pune aceasta problema si in cazul lui Bayern.

Ribery7
31 January 2014 23:04

“Watzke o atacă pe Bayern! <> ”
http://www.digisport.ro/Sport/FOTBAL/Competitii/Fotbal+International/Watzke+o+ataca+pe+Bayern+Vor+sa+ne+distruga aici e linkul. Nu stiu in ce masura este adevarat, nu vad asemenea declaratii date in Germania. Cu siguranta fcmd3 stie mai multe si il astept sa ne lamureasca cu privire la veridicitatea acestor declaratii.
Am considerat ca nu e cazul sa-l pun articol pe site.

Si parerea mea. Ei se distrug singuri. Faceau treaba buna, aducand jucatori cu 2-4 milioane de euro. Apoi au dat 17 pe Reus. Le-a iesit de minune. Dar apoi…au risipit pur si simplu 70% din suma pe care noi le-am dat-o la schimbul lui Gotze pe Mkhitarian. Se poate intampla oricui…
S-au avantat din nou, ei au mai facut aceasta greseala si la inceputul anilor 2000, cand au dat 25 de milioane pe un jucator adus din Serie A, nu mai stiu sigur despre cine e vorba. Cred ca e vorba de o incompetenta a conducerii galben-negrilor, care se descurca pe partea de creare dar isi ating limitele acolo, nu se descurca sa si mentina ceea ce construiesc. E si greu, ce-i drept.

Ribery7
31 January 2014 22:52

Doamne 🙂 Dortmund a fost egalata, minutul 53. Mai este, dar sa ia gol pt a 10-a etapa consecutiva, de la o echipa care tocmai a marcat al 11-lea gol in 19 etape…
Lewandowski a dat un assist dupa un 1-2 initiat de el. Poate si marcheaza, n-ar fi greu avand in vedere adversarul

fcdm3
Moderator
31 January 2014 22:42

Cine sa fie interesat ca majoritatea nu stie decat sa critice…. Aaaa? Sa creeze, sa construiasca ceva? Nooo, e mai usor sa jignesti, sa critici…
PS: poate n-ar strica sa cititi ce am scris la articolul precedent.

alexandrul
alexandrul
31 January 2014 16:03

cam toata lumea vrea pe site,asa ca hai sa-i dam drumul odata

florins
florins
31 January 2014 16:02

Voi intra si eu in “joc”, atunci cand voi fi pe faza. Am votat.

alexandrul
alexandrul
31 January 2014 15:23

SI EU SUNT TOT PENTRU SITE,sincer vorbesc mult mai relaxat aici,vreau sa piarda si Dortmund si Leverkusen si noi sa castigam,asta vreau in fiecare etapa si punct

Catalin
31 January 2014 15:15

Braunschweig – Dortmund 0-3
Hoffenheim – Hamburg 1-1
Leverkusen – Stuttgart 2-1
Schalke – Wolfsburg 1-1
Augsburg – Bremen 0-2
Mainz – Freiburg : 2-0
Hannover – Mönchengladbach 1-3
Herta – Nürnberg 2-0
FC Bayern München – Frankfurt 3-0

Catalin
31 January 2014 15:13

Clar
Eu sunt pentru site .
Forum nu il citesc

alexandrul
alexandrul
31 January 2014 13:36

Eu nu inteleg dc nu pot da pronosticuri aici si terbuie neaparat pe forum,ma poate lumina cineva?oricum pe forum nu intru pt mn e prea incalcit

Subscribe via Email

Introdu adresa de e-mail pentru a primi notificare pentru orice postare noua adaugata pe site

Urmareste-ne pe Facebook
Parteneri
Help us run this site…
23
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x