trentino_get_04071126.06.:  Primul antrenament al echipei cu Pep Guardiola
29.06.:  Amical FC Bayern – Fanclub „Wildenau“ in Weiden (ora 18:00)
30.06.:  Amical FC Bayern – TSV Regen (ora 19:00)
04.-12.07.:  Antrenamente la Trentino (Italia)
05.07.:  Paulaner-Cup (in Trentino, ora 18:30)
09.07.:  Amical FC Bayern – Brescia Calcio (in Trentino, ora 18:30)
13.07.:  Amical FC Bayern – SG Sonnenhof Grossaspach (ora 19)
14.07.:  Amical FC Bayern – Hansa Rostock (ora16:50)
20.07.:  Cupa Telekom: FC Bayern – Dortmund (ora 18:30/in Mönchengladbach)
21.07.:   Cupa Telekom: Locul 3 sau Finala (ora 16:45/18:30 in Mönchengladbach)
24.07.:   Cupa Uli Hoeness: FC Bayern – FC Barcelona (ora 20:30)
27.07.:  Supercupa Germaniei: FC Bayern – Borussia Dortmund (ora 20:30)
31.07.:   Cupa Audi: FC Bayern – FC São Paulo (ora 20:15)
01.08.:   Cupa Audi: Finala sau jocul pentru locul 3
02.-05.08.:  1. Runda din Cupa Germaniei
09.-11.08.:  1. etapa din Bundesliga
30.08.:  Supercupa Europei: FC Bayern – FC Chelsea (in Praga)

Meciurile de mai sus sunt prezentate la ora Germaniei (- 1 ora fata de ora Romaniei).

sursa: fcbayern.de

0 0 vote
Article Rating
23 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Deadman
Deadman
23 June 2013 0:29

Multumim, fcdm3! 😀

bavarezul13
bavarezul13
22 June 2013 18:51

@gery76: Ce te-a impresionat la Brazilia sau la Argentina?Eu pe ambele le vad cu “sansa porcului de craciun” cum se mai spune pe la noi.Spania si Germania sunt marile favorite,detasat fata de orice alta nationala.Ca pot aparea surprize,asta e partea a doua.Spre exemplu intrun duel Germania-Italia n-am nicio emotie ca ne bat italienii:)).Pe spanioli i-am vazut mereu avand probleme cu Portugalia,o nationala impotriva careia Germania defileaza de fiecare data.Sa vorbesc despre orice alta potentiala favorita la castigarea cupei mondiale in afara Germaniei si a Spaniei mi se pare o aberatie,celelalte nu pot castiga decat printr-un noroc chior si in acelasi timp sa aiba nemtii/spaniolii toxiinfectie alimentara sau ceva de genul asta.

gery76
22 June 2013 2:16

-In ciuda scorului de 10-0 ,Spania mi se pare in pierdere de turatie,iar la turneul mondial de anul viitor,eu vad Spania ca potential sub Germania,favoritele pentru titlul mondial fiind Germania ,Argentina si Brazilia!

Ribery7
21 June 2013 22:50

@Danut10: Badstuber nu intra in schema sezonului viitor.

Basty31Basty
Basty31Basty
21 June 2013 20:24

Super program are Bayern….oare nu transmite pe ceva post sa pot vedea??? 😀

lesas
lesas
21 June 2013 19:01

@Danut10: ai cam uitat jucatori

Numarul pe tricaol lui Gotze va fi 19 iar la Kirchhoff va fi 15

Danut10
Danut10
21 June 2013 17:23

—————–Neuer———————————-
Lahm—Boateng/Badstuber—–Dante/Jan—–Alaba——–
—————-Martinez—–Schweini/Kroos———————
Muller/Robben/Kroos———-Gotze/Muller/Kroos———-Ribery/Gotze
———————Lewa/Madzu——————–

palcenina
palcenina
21 June 2013 16:47

Multumim celor care lucrati la site si celor care ne indrumati prin link-uri care article legate de Bayern. Personal chiar nu stiu ce sistem va folosi Pep, dar sunt sigur ca nu va sterge cu buretele un sistem care a functionat perfect. Inca putin si ne edificam. Si in mod sigur com mai transfera, probabil si ceva surprise.

Ribery7
21 June 2013 15:20

Mii de multumiri lui fcmd3!
Tu faci(si altii, de exemplu gery76 si devilmaycry) ca pe siteul nostru sa nu bata vantul, cum se intampla pe blogul fanilor lui BVB.

Si eu ma declar nerabdator sa vad cum o sa arate echipa cu Guardiola. Sper sa nu schimbe formatia de joc, 4-2-3-1 mi se pare cea mai eficienta posibil. Ma astept insa sa o schimbe in 4-1-4-1: Neuer-Alaba,Dante,Martinez(sau Boateng),Lahm-Schweini-Ribery,Gotze,Muller,Robben-Mandzukic(sau Lewandowski, caci din nou se vb despre venirea lui). Nu m-ar deranja sa foloseasca formatia asta ultra ofensiva impotriva echipelor de a 2-a jumatate a clasamentului, dar sper contral adersarilor puternici cred ca e nevoie de 2 inchizatori.

Grigoras
Grigoras
21 June 2013 15:16

@fcdm3: scuza-ma,mi-a scapat!
Mereu citesc toate comentariile si tot ce scri si te apreciez pentru asta.

fcdm3
fcdm3
21 June 2013 14:28

Grigoras, scuza-ma, dar daca citeai ce-am scris eu mai sus nu mai puneai intrebarea aia …
Nu stiu de ce nu se citeste tot ce s-a scris la un articol inainte de a face alte comentarii sau inainte de a pune niste intrebari…

alexandrul
alexandrul
21 June 2013 12:47

ESTE ADEVARAT OARE ZVONUL CA LEWA VA SEMNA IN SFARSIT CU NOI?

lesas
lesas
21 June 2013 12:09
Marius09
21 June 2013 11:20

E excelent Dante, dar si Thiago Silva sau David Luiz sunt fotbalisiti extraordinari, sunt de valori apropiate, oricare poate fi titular . Cat despre Martinez, a facut un sezon senzational la Bayern si e cam ciudat sa nu fie titular in nationala Spaniei, dar cat timp Del Bosque are rezultate nu poate contesta nimeni asta . Oricum cel mai important pt. noi este sa joace jucatorii foarte bine la Bayern, ca la nationala Romaniei nu este nici unul :))(eventual si la Germania, cealalta nationala pe care o mai sustin la competitiile lumii )

Catalin
21 June 2013 10:20

Da ma mira si pe mine faptul de ce Dante este doar rezerva in nationala Baraziliei ????

fcdm3
fcdm3
21 June 2013 10:05

Cu placere.

Pentru selectionerul Spaniel, Del Bosque, Xabi Alonso e mai bun decat Javi Martinez. In meciurile mai importante ale Spaniei, Alonso e titular iar Martinez doar rezerva, ambii jucand pe acelasi post in nationala lor. Doar in meciul Spania – Tahiti (10:0!) Martinez a fost titular. Asta desi Martinez are cifre mult mai bune decat Alonso in toate statisticile iar in ceea ce priveste trofeele castigate in 2013 nici nu se mai pune problema! Martinez este singurul spaniol cu 3 trofee uriase castigate (aducandu-si aportul in mod substantial), in timp ce Alonso n-a castigat nici unul!

Surprinzator, pe undeva, este faptul ca Luis Gustavo e titular in nationala Braziliei. Dante e doar rezerva in aparare.

Marius09
21 June 2013 9:17

Multumim fcdm3 🙂 Interesant programul, din 20.07 incepe “distractia” 🙂

Eazy
Eazy
20 June 2013 22:42

Abia astept sa vad cum va arata echipa sub comanda lui Guardiola !

bavarezul13
bavarezul13
20 June 2013 21:21

Multumesc fcdm3!Chiar aveam nevoie de asta dupa o pauza asa de lunga fara echipa noastra favorita!

Subscribe via Email

Introdu adresa de e-mail pentru a primi notificare pentru orice postare noua adaugata pe site

Urmareste-ne pe Facebook
Parteneri
Help us run this site…
23
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x