Fundaşul central Holger Badstuber şi-a prelungit până în 2017 contractul cu Bayern.

Badstuber, internaţional german în vârstă de 23 de ani, nu a mai jucat din 2 decembrie, când a suferit o ruptură la ligamentele încurcişate de la genunchiul drept.

La club din 2002, Badstuber a fost adus la seniori la începutul sezonului 2009-2010. El a disputat 101 meciuri în Bundesliga, reuşind dubla Cupă-campionat în 2010.

0 0 vote
Article Rating
10 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
gery76
9 February 2013 22:54

-Daca pana acum am ezitat s-o spun franc,dupa etapa de astazi,Bayern Munchen este noua campioana a Bundesligii,suntem indiscutabil la momentul actual ,cea mai puternnica echipa de club a Geramaniei[all-time nici nu mai discutam],ceea ce nu-mi poate da decat sentimentul unei frumoase satisfactii.

Alin Cibi
9 February 2013 21:26

Bayern – Schalke 4-0! Au marcat : David Alaba (19′,51′),Bastian Schweinsteiger (32′), Mario Gomez (64′).

flo
flo
9 February 2013 21:24

4-0 final. Antrenament pentru UCL. 😀

flo
flo
9 February 2013 20:34

Saracii galbeni 🙁 “campionii” au luat o directa in buza de la Hamburg!

Avem 2-0 la pauza, 15 puncte avans… e biiiiineeee!! :d

Schweinsteiger_31
Schweinsteiger_31
9 February 2013 18:38

BRAVO HAMBURG…au jucat mai inteligent…au vazut ce au gresit Leverkusen,si astfel victoria a fost garantata.Dortmund in ultimele 2 meciuri a fost sub adversar..cel putin in meciul de astazi in minutul 29 avea doua suturi ..unul gol si altul pe langa poarta,cu astfel de joc nu meriti nici fostul intertoto.Peste aprox. 1 ora mergem sa luam cele 3 pct.Nu mai zic ca cei de la Dortmund au simulat la greu,orice atingere se aruncau ca in bazinul FLOREASCA.=))

Din Bavaria-Munchen se aude catre Dortmund si Leverkusen….Auf Wiedersehen!!!

MIA SAN MIA.

VelbuoD
VelbuoD
9 February 2013 18:22

Ce-a mai bună echipă din Germania, conform teoriei elaborate de CivikRo, tocmai este bătută cu 4-1 acasă de Hamburg, un Hamburg la care începutul sezonului sperau să nu retrogradeze.
2 eliminări de ambele părți.
Cel mai interesant este că Hamburg a avut 2-1 cînd erau 11-11 pe teren, nu au marcat nici un gol cînd au fost în superioritate numerică și la cîteva minute după ce s-au egalat la număr echipele, au mai dat un gol :D. Încă unul în final pentru umilința completă.Our men, Thorsten Fink!

Gladbach egalează în ultimele minute în disputa cu Leverkusen, ambele urmăritoare au pierdut puncte. Dacă batem, titlul este în buzunar.

B@v@r3zU
B@v@r3zU
9 February 2013 12:32

Nu sunt un fan al lui Badstuber, dar ma bucur ca si-a prelungit contractul. Nu imi plac fundasii lenti si fara pic de agilitate.

West
9 February 2013 11:38

Este o veste foarte buna HAI BAYERN MUNCHEN

lesas
lesas
9 February 2013 9:04

sper sa revina mai puternic , ca accidentarile l-au lovit rau

Grigoras
Grigoras
9 February 2013 8:48

Cat ma bucur ca si-a prelungit contractul ,este unul din jucatorii mei favoriti.

Subscribe via Email

Introdu adresa de e-mail pentru a primi notificare pentru orice postare noua adaugata pe site

Urmareste-ne pe Facebook
Parteneri
Help us run this site…
10
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x