Badstuber şi-a prelungit contractul cu Bayern până în 2017

Fundaşul central Holger Badstuber şi-a prelungit până în 2017 contractul cu Bayern.

Badstuber, internaţional german în vârstă de 23 de ani, nu a mai jucat din 2 decembrie, când a suferit o ruptură la ligamentele încurcişate de la genunchiul drept.

La club din 2002, Badstuber a fost adus la seniori la începutul sezonului 2009-2010. El a disputat 101 meciuri în Bundesliga, reuşind dubla Cupă-campionat în 2010.

10 thoughts on “Badstuber şi-a prelungit contractul cu Bayern până în 2017”

1. -Daca pana acum am ezitat s-o spun franc,dupa etapa de astazi,Bayern Munchen este noua campioana a Bundesligii,suntem indiscutabil la momentul actual ,cea mai puternnica echipa de club a Geramaniei[all-time nici nu mai discutam],ceea ce nu-mi poate da decat sentimentul unei frumoase satisfactii.

2. BRAVO HAMBURG…au jucat mai inteligent…au vazut ce au gresit Leverkusen,si astfel victoria a fost garantata.Dortmund in ultimele 2 meciuri a fost sub adversar..cel putin in meciul de astazi in minutul 29 avea doua suturi ..unul gol si altul pe langa poarta,cu astfel de joc nu meriti nici fostul intertoto.Peste aprox. 1 ora mergem sa luam cele 3 pct.Nu mai zic ca cei de la Dortmund au simulat la greu,orice atingere se aruncau ca in bazinul FLOREASCA.=))

Din Bavaria-Munchen se aude catre Dortmund si Leverkusen….Auf Wiedersehen!!!

MIA SAN MIA.

3. Ce-a mai bună echipă din Germania, conform teoriei elaborate de CivikRo, tocmai este bătută cu 4-1 acasă de Hamburg, un Hamburg la care începutul sezonului sperau să nu retrogradeze.
    2 eliminări de ambele părți.
    Cel mai interesant este că Hamburg a avut 2-1 cînd erau 11-11 pe teren, nu au marcat nici un gol cînd au fost în superioritate numerică și la cîteva minute după ce s-au egalat la număr echipele, au mai dat un gol :D. Încă unul în final pentru umilința completă.Our men, Thorsten Fink!

Gladbach egalează în ultimele minute în disputa cu Leverkusen, ambele urmăritoare au pierdut puncte. Dacă batem, titlul este în buzunar.