Intr-o perioada foarte agitata, marcata de venirea lui Josep Guardiola la FC Bayern, va anunt si eu datele oficiale venite de la club in legatura cu fan-cluburile din toata lumea.

 Suntem peste 3000 de fan-cluburi si peste 230.000 de fani inscrisi oficial pe listele clubului. Noi am ajuns la 138 de membri in FC Bayern Romania si speram sa nu ne oprim aici. Ii asteptam pe toti fanii FC Bayern din tara si din afara sa ne cunoastem si sa dezbatem impreuna subiectele din “viata” echipei.

FC Bayern Fan Clubs

Va reamintim ca va puteti inscrie in fan-clubul nostru printr-un simplu mail trimis la una dintre adresele: stefan.zafiu@fcbayern.ro ; me_radu_erf@fcbayern.ro sau cosmin.tanczel@fcbayern.ro

0 0 vote
Article Rating
14 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
flo
flo
19 January 2013 10:48

Sa nu-l uitam pe Lucio, un jucator pentru care eu am un urias respect!

gery76
19 January 2013 3:30

@DarkMac:
-Dante este una din rarele exceptii poztive pentru noi,cred ca este unul dintre brazilienii ce au venit la Bayern si despre care nu prea s-a auzit nimic negativ in legatura cu viata extrasportiva,cel putin de cand face parte din lotul lui Bayern Munchen.

-Giovanne Elber a fost prima si cea mai importanta exceptie,un fotbalist care efectiv a scris istorie pentru Bayern si din punctul meu de vedere , a fost cel mai bun varf de atac ,evident dupa GERD MULLER.

DarkMac
19 January 2013 2:50

@gery, deşi nu cred că Neymar vine la FCB, cred că totuşi s-ar descurca foarte bine. Şti bine părerea mea despre brazilieni, şi cu toate astea cred că e primul care poate arăta că există şi excepţii.

Ribery7
17 January 2013 23:34

@Schweinsteiger_31: Asa-i, pentru Jupp Heynkes!

Schweinsteiger_31
Schweinsteiger_31
17 January 2013 21:29

..vrand sau nu noi…avem un antrenor spaniol din vara,va veni sigur cu o alta mentalitate,deci trebui sa ne asteptam si la un transfer “latin” sa spun asa.

Eu as prefera sa gaseasca jucatori din Bundesliga,tineri si cu potential..chiar de la un rival…dar sa jucam “nemteste” cum ne place noua suporterilor sa spunem.

Oricum de ceva vreme..cred ca majoritatea am observat ca balanta fotbalistica s-a inclinat in favoarea echipelor muncitoare si nu in favoarea celor plini de bani sau cu multe vedete.

Anul acesta trebuie sa fie anul nostru de glorie…UCL trebui sa poposeasca in vitrina noastra.

MIA SAN MIA.

Ribery7
17 January 2013 21:20

Parca totusi ar fi mult prea mult, adica chair prea frumos ca sa fie adevarat! 2 victorii ca sa zic asa pe piata transferurilor, mai intai Guradiola, dorit de toata lumea, si apoi si Neymar? 🙂 cum am zis, viitorul arata bine.

Ribery7
17 January 2013 21:19

@Schweinsteiger_31: Busquets(care mie personal numi place) nu vad dc ar fi adus, il avem pe Martinez acum, si pe Guztavo in caz de orice, o rezerva de lux in sezonul de fata. Aducerea lui Neymar ar fi interesanta. E clar un jucator care se va bate in curand pentru balonul de aur, tot ce trb sa faca este sa ajunga in europa. Si avantajul la genul asta de jucatori(vezi Ronaldo si Messi) e ca nu se accidenteaza niciodata 🙂 si are doar 20 sau 21 de ani, iar masa musculara poate sa puna oricand…

West
17 January 2013 19:49

Da intradevar Neymar este un jucator foarte bun dar nu cred va ajunge in Bundesliga unde contactele sint foarte fizice nu cred ca ar face fata Hai BAYERN MUNCHEN astept cu nerabdare meciul de simbata

gery76
17 January 2013 18:42

-Neymar este fara indoiala un fotbalist talentat,insa mie mereu imi lasa impresia unei anumite fragilitati fizice,nu sunt convins ca ar putea face fata rigorilor fizice din campionatele puternce al Europei[Germania,Anglia,Italia,Franta],poate doar in Spania ,unde sunt spatii mai largi si contactel;e fizice nu sunt atat de puternice.

gery76
17 January 2013 18:37

-Ce trec anii,parca ieri,eram adoloscent si colectionam stickere cu nationala Germaniei din 1990,iar cel mai greu de gasit,era chiar cel cu portarul de rezeva al ”panzerelor”,Raimond Aumann,care era titularul postului de portar la Bayern Munchen,dupa plecarea lui Pfaff si pana la venirea lui Olli Kahn.

Schweinsteiger_31
Schweinsteiger_31
17 January 2013 18:30

INFORMATIE :

*Presa spaniola : Guardiola il va transfera pe Neymar la Bayern !!!

sursa : facebook FC BAYERN ROMANIA.

PS : Conform transfermarkt.de procentajul de transfer pt Neymar este de 15% si continua sa creasca.Un fapt interesant este ca pe fir a intrat pt a fi achizitionat conform transfermarkt.de si Sergio Busquets cu o cota de doar 1%(pt inceput).Sumele actuale de tranfer in cazul celor 2 jucator sunt : 40.000.000 € – Neymar si 42.000.000 € pt Busquets.

MIA SAN MIA.

flo
flo
17 January 2013 17:55

Pep e Pep, nu Ronaldo/Messi – reclame.

Catalin
17 January 2013 17:45

Cu venirea luo Guardiola vor iesi ca ciupercile ))

Subscribe via Email

Introdu adresa de e-mail pentru a primi notificare pentru orice postare noua adaugata pe site

Urmareste-ne pe Facebook
Parteneri
Help us run this site…
14
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x