“TORnado Bayern!” titreaza BILD, facand un joc de cuvinte intre tor (“gol” in lb. germana) si tornada.

A fost, intr-adevar, un meci PERFECT! Bayern a jucat extraordinar de bine, in viteza, cu suturi la poarta, atacuri sustinute, mijlocul a distrus atacurile oaspetilor dar a si creat mingi pentru atacanti iar apararea foarte sigura pe ea si numai nesansa a facut sa nu vedem un scor astronomic pe tabela de marcaj. Absolut toti jucatorii au jucat foarte bine! Incepand cu Schweini si Ribery (ambii senationali), continuand cu Martinez si Shaqiri si treminand cu fundasii (oaspetii neavand nici o ocazie)! Sa nu-l uitam pe Mandzukic care, desi a ratat de 3 ori singur cu portarul (incurcandu-se in minge ca Gomez) a marcat totusi de doua ori devenind golgheterul campionatului cu 5 “boabe”! Acum s-a vazut ce lot valoros avem, Heynckes odihnindu-l definitiv pe Muller si introducandu-l tarziu pe Kroos, ambii cei mai buni de la noi etapa trecuta.
Echipa se afla intr-o forma de zile mari si, daca o sa continuam tot asa, incep sa cred ca anul acesta vom castiga lejer Bundesliga!
Pana una-alta, echipa are 5 victorii din 5 meciuri, golaveraj 17-2, avand un start-record in istoria Bundesligii!
“Deutscher Meister wird nur der FCB“ canta publicul in final, in traducere “campioana Germaniei nu poate fi decat FCB”!

Redactorii de la BILD au fost entuziasmati si ei de prestatia bavarezilor dandu-le note foarte mari: Neuer 3, Lahm 1, Boateng 2, Dante 2, Badstuber 2, Martinez 2, Schweini 1, Robben 2, Shaqiri 2, Ribery 1, Mandzukic 1. Tymotschuk, Kroos si Pizarro, care au intrat in final, n-au primit nota.

Date statistice:
Suturi la poarta: 25-4
Mingi salvate de portari:1-10
Posesia:60%-40%
Pase bune:85%-79%
Dueluri castigate:56%-44%
Cornere:10-2
Faulturi:15-17
Cele mai multe ocazii de gol: Robben – 5
Cele mai multe pase gresite: Shaqiri – 27%
Cele mai multe dueluri castigate: Shaqiri – 69%
Cel mai faultat: Ribery si Diego – 5
Cel care a faultat cel mai mult: Martinez – 6!
Viteza cea mai mare: Robben si Ribery – 32.7 km/h, Shaqiri – 31.6 km/h, Schweini – 31.2 km/h.
Au alergat cel mai mult: Shaqiri – 11.7 km, Schweini – 11.4 km, Ribery – 11.3 km, Lahm – 10.4 km, Badstuber – 10 km.
Sprinturi: Mandzukic – 26, Ribery – 25, Robben – 21, Lahm – 20, Shaqiri – 18.

Putem spune cu drag: MIA SAN MIA!

0 0 vote
Article Rating
14 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
gery76
28 September 2012 1:49

-Ma bucur in primul rand pentru Javi Martinez si pentru Xerdan Saqiri,pentru ca ambii cred reprezinta viitorul acestei echipe.
-Martinez ,cred c-ar trebui sa-si asume putin mai multe riscuri in joc,mai ales pe faza de constructie,deoarece are calitatile necesare,iar incet ,incet va apare mai mult si la finalizare!
-Mandzukic,incepe sa devina din ce in ce mai convingator,iar daca evolutia lui va fi constant pozitiva si in continuare,lupta pentru titularizare intre el si Gomez ,va fi una acerba,cu sanse egale pentru ambii.

gery76
28 September 2012 1:42

@stefan1331:
-Se prea poate ca si abonatii cu vechi state sa aiba probleme personale,iar acesta sa fie unul dintre motivele pentru care mai zarim locuri goale,care oricum mie mi se par destul de putine.

Gabriel Claudiu
Gabriel Claudiu
27 September 2012 19:33

Un joc excelent prestat de bavarezi !
Sunt suporter FC Bayern din 2007 , si nu voi renunta niciodata la cel mai frumos club , care joaca cel mai frumos joc !

Mia San Mia Bayern :X !!!
Forever Number One !

Bravo Schweinsteiger si Mandzukic pentru cele 3 goluri fabuloase , si bravo si celorlalti coechipieri pentru jocul frumos prestat impotriva echipei Wolfsburg !

ionut1900
ionut1900
26 September 2012 20:56

Nu stiu daca conteaza asa mult cine e mai bun , Mandzukic sau Gomez , important este sa joace cat mai bine amandoi si sa-si ajute echipa .Pana acum Mandzukici a facut o treaba buna zic eu . Cand o sa revina Gomez o sa vedem cine o sa fie titular.
Bayern a jucat excelent , Wolfsburg ar trebui sa fie multumita pentru ca a scapat doar cu 3 goluri primite .

Grigoras
Grigoras
26 September 2012 20:03

Te invidiez stefan1331! Eu de ce nu sunt acolo s-o fac lata ca si tine. Oricum Mandzukic nu este peste Gomez (preferatul meu) la nici un capitol.Poate la agresivitate :)))

therock2
26 September 2012 16:16

meci bun facut de bayern ……..MIA SAN MIA …..:X

stefan1331
stefan1331
26 September 2012 14:14

:eu ma refeream la locuri goale pe durata a 90 de minute.

Acum am venit de la inca un antrenament cu publicul al lui Bayern. Am filmat ceva si am luat si un autograf a lui Kroos. A trecut si Shaqiri prin fata mea dar aveam doar cartonasele cu lotul de anul trecut si altceva nu prea aveam de dat la semnat asa ca doar l-am filmat.

Azi si maine o fac lata la oktoberfest si apoi ma intorc in tara (din pacate). O sa uploadez ce am filmat cu Bayern si o sa va dau linkuri. Dar am filmat mult mai putin ca anul trecut avand in vedere ca anul trecut interesul a fost aproape de 0 pt. ce am filmat si personal ma simt mai bine doar sa urmaresc meciul decat sa stau cu ochii pe camera sa vad daca filmez ce trebuie.

fcdm3
fcdm3
26 September 2012 10:36

@stefan1331: locurile libere cred ca se datoreaza celor care prefera sa stea prin alte locatii ale stadionului si sa urmareasca meciul acolo. Cel putin asa am inteles de la comentatorii romani atunci cand incepe repriza a 2-a, de ex., iar un sfert dintre spectatori inca nu s-au asezat pe locurile lor.
Faptul ca ne-am distantat la 7 pct. de Dortmund nu poate decat sa ne bucure. Mai ales ca apararea acesteia scartaie din toate incheieturile: 6 goluri primite in 3 zile. De mult nu s-a mai intamplat asta! Si cu un Klopp cu spume la gura si trimis la vestiare in ultimele minute!

stefan1331
stefan1331
26 September 2012 9:55

De pe stadion: Nu stiu daca din cauza ca eram dupa 1L de Paulaner de la oktoberfest dar meciul a parut mult mai frumos decat cel cu Valencia. Si nu ma refer neaparat la jocul lui Bayern ci la atmosfera de pe stadion. Pana acum am fost de 3 ori pe Allianz si de fiecaredata Bayern a castigat, marcandu-se 3 goluri (2-1 cu Valencia, 3-0 acum si 3-0 anul trecut cu Leverkusen). Concluziile le puteti trage si voi. M-a uns pe inima ca a marcat Schweinsteiger in ambele meciuri la care am fost prezent. Singurul lucru putin ciudat e ca desi e casa inchisa la fiecare meci se gasesc cateva locuri libere. Probabil e vorba de bisnita nereusita. Si in continuare putem spera la un sezon perfect avand in vedere ca pana acum am castigat toate meciurile indiferent de competitie. Era sa uit: pe langa cele 3 goluri a lui Bayern s-a bucurat cam tot stadionul si la cele 3 goluri primite de Dortmund. A fost genial la inceputul reprizei secunde cand se anunta gol la Frankfurt, 2-1 si peste… Citeste mai mult

Catalin
26 September 2012 9:49

Cu asa un joc putem cistiga nu doar bundesliga dar si UCL . Sper anul asta sa fie anul recordurilor pentru Bayern Munchen .

West
26 September 2012 9:17

Un meci bun foarte reusit diferenta de scor este cam mica la ce sa intimplat pe teren este bine ca ne distantam in fruntea clasamentului iar adversari nostri se impiedica meci de meci urmeaza meciul cu Werder la Bremen simbata de la 16;30 in direct pe EuroSport2 pe care deasemenea trebuie sal cistigam HAI BAYERN MUNCHEN

Subscribe via Email

Introdu adresa de e-mail pentru a primi notificare pentru orice postare noua adaugata pe site

Urmareste-ne pe Facebook
Parteneri
14
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x