Bayern a invins in etapa a doua a Bundesligii pe VfB Stuttgart cu scorul de 6-1.

În pofida scorului aspru înregistrat la final, Stuttgart a fost echipa care a început mai bine și chiar a deschis scorul în minutul 25 prin Harnik. Acesta a reluat din voleu centrarea venită de la Boka din lovitură liberă.

Bayern a revenit imediat și într-un interval de doar două minute bavarezii erau la conducere prin reușitele lui Muller (32) și Kross (33).

Muller a marcat cu un șut din cădere, după ce tot el șutase într-o primă fază și portarul advers Ulreich a respins neinspirat în față.

Un minut mai târziu Kroos a scuturat la rândul său plasa cu un șut superb din marginea careului. Nicio șansă pentru Ulreich de a face ceva.

Luiz Gustavo a majorat avantajul lui Bayern cu două minute înaintea pauzei printr-un șut de zile mari de la 30 de metri poziție centrală.

După reluarea jocului gazdele arenei din Munchen au avut patru minute formidabile în intervalul cărora au marcat de trei ori.

Mandzukic a marcat pentru 4-1 în minutul 47 cu o reluare din fața porții, după care Muller și-a trecut în cont dubla două minute mai târziu. Schweinsteiger a completat recitalul de goluri în minutul 51, după ce șutul aceluiaș Madzukic fusese deviat.

Stuttgart a încheiat meciul în inferioritate numerică ca urmare a eliminării lui Ibisevic pentru un duel nesportiv cu Boateng.

In acest meci a debut si noua achizite a bavarezilor, Javi Martinez, care a implinit chiar pe 2 septembrie 24 de ani. La multi ani Javi!

sursa: onlinesport.ro

P.S. Multumim comentatorilor de la Eurosport 2 pentru mentionarea fan clubului nostru in timpul meciului.

0 0 vote
Article Rating
32 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
West
4 September 2012 9:18

Cred ca nu avem ce comenta la scorul de 6-1 insa prima jumatate de ora a meciului a fost sub asteptari sper sa facem un meci la fel de bun si cu Mainz da si incodata felicitari comentatorilor de la EuroSport 2 care in minutul 63 au mentionat de BAYERN ROMANIA

fcdm3
Moderator
3 September 2012 19:38

@gery76: esti un dragut, ca de obicei! 🙂
Pe mine ma surprinde bagajul tau de informatii fotbalistice care mi se pare enoooorm! Adica imi aduc si eu aminte de anumiti jucatori, scoruri de acum 15 – 20 de ani dar tu vii cu niste detalii care mi se par incredibile! Cred ca stii si cat purta Littbarski la pantof! Ai o memorie fantastica!
Meriti sincere felicitari!

fcdm3
Moderator
3 September 2012 19:28

La Multi Ani si lui Jerome! S-a nascut cu o zi mai tarziu fata de Javi. Faza in care a fost lovit de Ibisevic iat el a ramas neclintit, mi-a placut enorm!
Asa as vrea sa arate toata echipa, tare ca o stanca!
Din cate am inteles viata lui in afara terenului nu e chiar asa de ortodoxa (n-am gasit alt cuvant)! Daca ar avea o viata mai ordonata, cred ca asta s-ar rasfrange in mod pozitiv si asupra evolutiilor lui pe teren!

fcdm3
Moderator
3 September 2012 19:20

Baieti, am rezolvat cu rezumatul meciului! Cu greu l-am gasit folosind un alt motor de cautare, YANDEX.com. In orice caz, din ce in ce mai greu o sa mai gasim ceea ce cautam pe net, chiar si rezumate de meciuri. Va sfatuiesc sa nu mai folositi GOOGLE, ci alte motoare de cautare. Cei de la GOOGLE fac tot felul de smecherii si in curand n-o sa mai gasim nimic din ceea ce cautam!
Rezumatul l-am pus in articol!

Schweinsteiger_31
Schweinsteiger_31
3 September 2012 19:09

NUME COMPLET : Jérôme Agyenim Boateng

DATA NASTERII : 3 Septembrie 1988 (ani 24)

LOCUL NASTERII : Berlin, Germania

INALTIME : 1,92 m

POST : FUNDAS

APARITII / GOLURI MARCATE : 29 / 0 (in tricoul lui FCB)

*EVOLUEAZA LA FC BAYERN DIN 14.07.2011.

sursa : wikipedia.org

LA MULTI ANI Jérôme.La cat mai multe meciuri bune si daca se poate si goluri multe.

Catalin
3 September 2012 18:50

Apropo imi pare ca astazi este ziua lui J.Boateng .

Sa creasca mare alaturi de Bayern ,sa devina cel mai buni aparatori din lume ,sa ne mindrim cu el .
La Multi Ani Jerome !

Catalin
3 September 2012 18:46

cine stie ,dar e straniu , de obicei cei de la UEFA sau FIFA cind sun meciuri importante blocheaza videouri cu rezumate bune, ca sa le cumperi de la ei sau sa intri la ei pe site. Dar meciurile din Bundesliga nu prea am vazut sa fie blocate.

Schweinsteiger_31
Schweinsteiger_31
3 September 2012 18:03

:

Eu cand am urcat aceste link-uri erau valabile :D…acum vad ca le-a sters cineva,ma refer aici la uploader.Cred ca cineva nu suporta FCB…sau au primit raportari la continut sa le stearga (banuiesc ca din invidie),orice video legat de 6-1 cu Stuttgart.

MIA SAN MIA.
FC BAYERN FOREVER NUMBER ONE — 1900.

Catalin
3 September 2012 17:54

@Schweinsteiger_31: rezumatele pe care le-ai pus nu le putem vedea 🙁

Catalin
3 September 2012 17:53

hmm ma uit cam toate rezumatele din meciul asta sunt restrictionate,nu le pot viziona nici pe youtube nicaieri.
Apropo un site foarte bun cu rezumate http://www.goalsarena.com ,dar si acolo este blocat rezumatul . As vrea si eu sa vad un rezumat bun dar nu gasesc.

Schweinsteiger_31
Schweinsteiger_31
3 September 2012 13:02

Imi cer scuze .. la comentariul ce urmeaza sa fie moderat numele celui ce a postat nu este ci @ DevilMayCry.Multumesc pentru intelegere.

Schweinsteiger_31
Schweinsteiger_31
3 September 2012 12:57

REZUMAT MECI :

Bayern Munich vs VfB Stuttgart 6-1

http://www.youtube.com/watch?v=v90q5QagRUU (IMAGINI EUROSPORT 2).

http://www.youtube.com/watch?v=UDNK0sUf0YA (LIMBA GERMANA – SKY SPORT)

* La video-ul al 2-lea imaginea este in oglinda,golurile originale sunt in partea opusa a portii.

PS : Video-ul orginal din articolul postat are mentiunea ca a fost sters de administratorul sau de pe youtube.De aceea incerc sa vin in sprijinul celor care nu au vazut meciul sau au pierdut anumite faze si totodata si in ajutorul lui care a muncit sa il posteze dar persoana caruia ii apartine link-ul la sters.

MIA SAN MIA.

Schweinsteiger_31
Schweinsteiger_31
3 September 2012 11:49

Rezultate adversari FC BAYERN – UCL 2012-2013 ultima etapa: Barcelona 1 – 0 Valencia (Adriano Correia 23′) Lille 1 – 2 PSG ( A. Chedjou 12′ / 1′ Z. Ibrahimovic ,21′ Z. Ibrahimovic ) Gomel 1 – 2 BATE (I. Aleksievich 26′ / 37′ R. Vasilyuk , 51′ Renan ) sursa : soccerway.com MIA SAN MIA. PS : Anul acesta nu mi se par foarte stralucite VALENCIA,REAL,BARCA,LILLE si mai ales BATE.Chiar sunt de batut cu un joc bine pus la punct.BATE este o echipe de facut scor cu ea,eu am vazut meciul lor cu DEBRECEN in preliminarii CL si au fost de multe ori sub ungurii,doar norocul a facut sa se califice in play-off si apoi in grupe.Important este sa avem moralul ridicat si pofta de joc.Daca mai reusim si sincronizari la pase si mai mult…nu ne ramane decat sa “curga goluri”.Imi pare bine ca anul acesta exista o concurenta acerba intre jucatori,indiferent de post.Urmeaza acum o pauza competitionala pt meciurile echipei nationale a Germaniei (Germania 21 : 45 Faroe Islands – VINERI 07/09/12 si Austria 21 : 30 Germania… Citeste mai mult

Catalin
3 September 2012 11:36

mie unul imi place si de Gomez..parca mi sa facut dor de el . As vrea sa revina cit mai repede.sa avem de unde alege 🙂
Apropo ma mira statista 90 % pase corecte la Bayern , cu toate ca spuneam ca din min 72 au jucat extrem de slab.si au gresit majoritatea paselor . Inseamna ca au jucat excelent pina in min 70.
In fine nu conteaza asta. Important ca se marcheaza mult si jocul merge bine .

vlad0503
vlad0503
3 September 2012 11:15

Stiti cumva cand va reveni Alaba?

flo
flo
3 September 2012 11:03

Parca Mandzukic e mai ager ca Gomez… cu toate ca Gomez compenseaza la capitolul noroc :))

Handrei
Handrei
3 September 2012 9:49

Bravo lor; sper sa o tina tot asa. Apropo, sunt singurul de aici care il prefera in atac pe Mandzukic si nu pe Gomez?

gery76
3 September 2012 4:20

@gery76:
-Bine ca vazui[ special am folsit perfectul simplu] greseala ,unul din fotbalistii lui Bayern pe care-l simpatizez[ am scris ca-i simpatizez],scuze de greseala si sper din tot sufletul sa fiu iertat ,mai ales ca dupa drama disparitiei ”Stiintei”,aceasta placuta echipa a Pandurilor din Tg-Jiu ,ne da noua sansa ,localnicilor sa ne ma clatim ochii in asteptarea marilor meciuri ale lui Bayern Munchen.!

gery76
3 September 2012 1:46

@fcdm3:
-Eu nu pot decat sa te felicit si sa-ti multumesc ca mereu ai dat dovada de rabdare in a citi si comentariile altora,asta fac si eu in momentul in care am o parere diveregenta cu alt sustinator al lui Bayern,este foarte adevarat ca n-am nici o simpatie fata de Gustavo,in schimb Tommy Muller este unul din fotbalistii lui Bayern pe care-i simpatizez si asta in primul rand ca ”sufletul” sau rezoneaza 100%cu Bayern Munchen!

gery76
3 September 2012 1:39

@fcdm3:
-Si micile ”atentii”ale tale sincer spun, mi-au fost extrem de dragi ,mai ales ca vin din partea unui om care s-a vazut clar ca iubeste in cel mai sincer mod aceasta echipa ,care fara falsa modestie,este iubita in primul rand de ARISTOCRATIA MARELUI FOTBAL EUROPEAN!

StefaneL
StefaneL
2 September 2012 23:12

Frumos meciul,au avut noroc cei de la Stuttgart ca au luat doar 6 goluri.Sper sa le dea si Steaua tot atatea in EL.Ma bucur pentru debutul lui Javi Martinez si astept sa urmaresc cat mai multe meciuri cu el pe teren.

fcdm3
Moderator
2 September 2012 22:16

Asadar, Bayern s-a instalat confortabil in fotoliul de lider, facand si golaveraj: 9-1! Meciul urmator cu Mainz, tot pe teren propriu, va veni peste doua saptamani, timp in care vor juca nationalele in Preliminariile C.M. Mi-a placut de Boateng ca a ramas in picioare (dupa ce Ibisevic l-a lovit la faza cu “rosu”) si nu s-a tavalit pe jos, cum ar fi facut majoritatea fotbalistilor. Asa arati cand esti tare ca o stanca! Notele celor de la BILD ii scot ca jucatori ai meciului pe “prietenul” lui gery76, Luiz Gustavo, dar si febletea lui, Thomas Muller. Gustavo chiar a facut un meci impecabil! Neuer 2, Lahm 2, Boateng 3, Dante 2, Badstuber 3, Gustavo 1, Schweini 3, Muller 1, Kroos 2, Ribery 2, Mandzukic 3. Ceilalti nu au primit nota. Jucatorii lui Stuttgart au primit note de 5 si 6 iar Harnik a luat 4. Alte date statistice: Ocazii de gol: 17-6 Assisturi: Muller si Mandzukic – 2 Posesia mingii: 58%-42% Pase bune: 90%-83% Dueluri castigate: 49%-51% Cornere: 5-3 Faulturi: 12-8 (!) Cele mai multe ocazii de gol: Muller –… Citeste mai mult

NEXTevolution
2 September 2012 22:10

Schweini, Muller si Mandukic au jucat foarte bine. Iarasi bine a jucat si Gustavo, care pare sa-si fi revenit. Chiar daca a marcat, Kroos a jucat din nou slabut, zic eu. Chiar si comentatorii inaintea golului marcat de Kroos, au spus ca acesta jucase slabut pana atunci si zic eu si dupa. Sincer cred ca daca Mandukic continua asa cu goluri, recuperari, pase ,etc il poate ajunge pe Dzeko

fcdm3
Moderator
2 September 2012 21:52

Bayern a spulberat-o pe Stuttgart intr-un meci in care a facut spectacol decat vreo 20 de minute in care a marcat 6 goluri! Cei care nu ati vazut-o pe Bayern in minutele 30 – 55, ati pierdut spectacolul pur. Dupa golul de 6-1 au oprit motoarele, probabil pentru a nu-i umili prea tare pe svabi dar si a nu forta vreo accidentare, ceva. Pacat, totusi, ca vreo 35 de minute au plimbat mingea de colo – colo, ramanand datori celor 71.000 de spectatori, pentru prima data pe acest stadion fiind o asemenea asistenta. Sa nu uitam insa cat de tare au inceput cei de la Stuttgart cu acea bara in min. 5 si cu acel gol marcat de Harnik, cel care s-a aflat circa o jumatate de metru in ofsaid. Ca tot veni vorba de ofsaid, vreau sa-l pomenesc putin pe arbitru care a mai avut inca doua faze dubioase, toate judecate impotriva lui Bayern. In min. 39 Mandzukic este “placat” in careul lui Stuttgart ca la rugby de un fundas oaspete, neacordandu-se penalty-ul atat de clar, iar in min.74… Citeste mai mult

flo
flo
2 September 2012 20:56

Daca Falcao ajunge la chelsea… e problema… are ceva jucatori buni si chelsea

Ribery7
2 September 2012 20:28

PS:Sunt super dezamagit ca Falcao va ajunge la Chelsea

Ribery7
2 September 2012 20:25

Bayern a aratat ca o echipa mare astazi, cel putin pana prin min 70. Felicitari. Apoi, din respect zic eu, nu au mai atacat. Surprize placute au fost Muller, care a fost foarte prezent in jocul lui Bayern, apoi Kroos care a prins un sut foarte bun, iar Gustavo un sut chiar mai bun, genial. Ma bucur foarte mult ca in sezonul acesta Gustavo totusi arata chiar bine, cel putin impotriva echipelor mici. In meciul trecut statisticile il aratau liderul jocului la bayern, daca va mai amintiti, iar astazi a jucat chiar bine.Poate ca i-au prins bine pauza dintre sezoane si presiunea pusa pe el de venirea lui Martinez. Zic eu ca acum totusi Javi are de lucru pt a se impune in primul 11. Si eu am ratat o parte din meci, respectiv din min 45 pn in min 62. Thomas muller totusi a mai inscris inca un gol , si a mai avut o ocazie la finalul primei reprize, si mandzukic a inscris si el tot dupa un sut bun al sau,al lui Muller.

Schweinsteiger_31
Schweinsteiger_31
2 September 2012 20:21

CASETA TEHNICA :

FC Bayern – VfB Stuttgart 6:1 (3:1)

FC Bayern : Neuer – Lahm, Boateng, Dante, Badstuber – Luiz Gustavo, Schweinsteiger (77. Martínez) – Müller, Kroos, Ribéry (73. Shaqiri) – Mandzukic (69. Pizarro)

Rezerve : Starke, Van Buyten, Can, Tymoshchuk

VfB Stuttgart : Ulreich – Sakai, Tasci, Maza, Boka – Kvist, Gentner – Harnik (89. Traore), Hajnal (46. Torun), Okazaki (69. Bah) – Ibisevic

Arbitru : Thorsten Kinhöfer (Herne)

Stadion : ALLIANZ ARENA – MUNCHEN

Spectatori : 71.000

Marcatori : 0:1 Harnik (25.), 1:1 Müller (32.), 2:1 Kroos (33.), 3:1 Luiz Gustavo (43.), 4:1 Mandzukic (47.), 5:1 Müller (49.) 6:1 Schweinsteiger (51.)

Cartonase galbene : Boateng / Gentner

Cartonase rosii : – / Ibisevic (74./asalt asupra lui Boateng).

sursa : fcbayern.de

MIA SAN MIA.

PS: O glumita asa dupa un asemenea scor : “Don Jupp…seamana in poza din articol leit cu NEA MARIN de la PRO TV…de la emisiunea “SERVITI, VA ROG!”….” :D:P.Astazi baieti au servit un set de tennis (6-1).

stefan1331
stefan1331
2 September 2012 20:03

:)) ciudat … ma alatur si eu celor care nu au vazut cea mai importanta parte a meciului.
Intre minutele 20 si 70 nu am putut sta la televizor deci am ratat toate golurile lui Bayern (le-am vazut la final).

Daca stie cineva un loc de unde se poate descarca meciul intreg as fi recunoscator. Eu inca caut.

Imi place ca dupa 2 etape inca exista sansa unui sezon perfect: sa fim din prima pana in ultima etapa pe primul loc, eventual sa castigam si cupa si champions league.

Serban
Serban
2 September 2012 19:52

Am si eu o intrebare. La fiecare meci, in galerie este un steag al Ghanei. Este in semn de respect pentru Sami Kuffour? Ma gandeam ca poate stiti careva, oricum este doar o curiozitate. Tin sa felicit si eu evolutia echipei, si sunt bucuros in special de evolutia lui Schweini, deoarece in ciuda faptului ca inca nu este la cei mai inalti parametrii, a dat dovada de placere de joc si golul marcat este foarte important pentru moralul lui.

pupp3tmast3r
pupp3tmast3r
2 September 2012 19:45

eu am avut probleme cu netul si am ratat meciul din min 30 pana in minutul 65
deci practic am ratat tot fotbalul ,numai mie mi se putea intampla 🙁
oricum felicitari bayern!

Catalin
2 September 2012 19:41

Ma bucur pentru victoria de azi si pentru debutul lui Marinez.
Cu parere de rau nu am putut urmari meciul pina in min 71.dar dupa min71 am vazut un joc total aiurea , chiar am oservat pina in minutul 77 nici o pasa corecta,toate au fost gresite !!! poate echipa nu dorea sa mai accelereze dar ceva nu era in regula .
In fine felicit echipa pentru primul loc . Asa so tinem pina la urma !

Subscribe via Email

Introdu adresa de e-mail pentru a primi notificare pentru orice postare noua adaugata pe site

Urmareste-ne pe Facebook
Parteneri
Help us run this site…
32
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x