Bayern si Chelsea “traiesc” si in Romania. O fac prin fanii lor, care ii sustin si de la mii de kilometri distanta. Miercuri seara, suporterii lui Bayern si cei ai lui Chelsea au prefatat finala Ligii. Ne-am intalnit cu baietii de la chelseafc.ro si i-am “amenintat” inainte de marele duel de la Munchen. Nici ei nu s-au lasat mai prejos.

Le multumim pentru tot lui Andrei Sarbu si Valentin Motorga, de la Televiziunea Romana.

 

0 0 vote
Article Rating
50 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Revolution
Revolution
21 May 2012 18:23

@SG Daca Chelsea merita Liga, atunci ce sa mai zicem despre Bayern?…A jucat 2 finale in ultimii ani, ajungand in fazele acestei competitii nu prin joc de aparare, ci practicand un joc ofensiv comparabil cu cel al Barcelonei. Oricum trebuie sa vina momentul cand vom lua liga in urmatorii 2-3 ani. Pur si simplu la cum a jucat echipa in ultimele sezone si la ce jucatori are Bayern ar fi un mare pacat sa nu castige competitia in viitorul apropiat. O sa luam Champions League, trebuie sa il luam, ne-a fost scris sa-l luam; momentul nostru de glorie nu a fost anulat ci amanat.

SG
SG
20 May 2012 17:12

@Florin: Când vorbeam de pupincurism nu mă refeream nicidecum la merite, ci la laude exagerate și clișee binecunoscute. Datorită modului în care se desfășoară lucrurile în fotbal, se pare că lui cineva îi pasă.

Florin
Florin
20 May 2012 16:54

@SG: Cui crezi ca-i pasa de cat de mult s-au straduit papagalii aia sa castige Liga in trecut? Este vorba despre meciul de aseara in care Bayern a fost mai buna. Nu este niciun pupincurism daca spunem ca Bayern merita UCL, a avut cel mai greu parcurs dintre toate formatiile, inca din grupe, resuisnd sa acceada pana in finala facand un fotbal pozitiv in timp ce parvenitii astia de la Chelsea au pacalit fotbalul de fiecare data. Din aceasta cauza nu este corect. Nu m-as fi suparat asa de tare daca ar fi castigat si ar fi fost mai buna decat Bayern. In momentul in care Bayern va incepe sa faca antijoc si va incerca sa fenteze fotbalul voi inceta sa ma mai uit la meciurile acestei echipe. Fotbalul pe care-l practica o echipa este motivul pentru care tinem cu ea nu rezultatele. Prefer ca Bayern sa piarda in picioare decat sa castige in genunchi.

SG
SG
20 May 2012 11:35

@gery76: N-am spus că Chelsea merita să câștige acest trofeu datorită evoluțiilor pe parcursul acestui sezon din UCL. Nici pe departe. Dar judecând după ghinionul avut de Chelsea în finala din 2008 și semifinala cu Barcelona din 2009, plus alte semifinale în ultimul deceniu dintre care două pierdute la mustață contra lui Liverpool, una în 2005, după un gol fantomă și cealaltă în 2007, pierdută la penalty-uri… parcă meritau un trofeu în viitorul apropiat. Putea fi sezonul trecut sau sezonul viitor, dar a fost acum, când se aștepta lumea cel mai puțin. Bayern a avut în acest sezon puțin noroc cu Real Madrid (la penalty-uri, e nevoie și de puțin noroc) și mult ghinion în finală. Însă în 2010, a avut mult noroc. Cu Fiorentina s-a chinuit și s-a calificat la mustață, ajutată și de arbitrii. Iar cu Manchester, a avut noroc cu carul, mai ales în meciul tur, câștigat cu 2-1 cu un gol pe final de meci, după ce Manchester avusese multe ocazii la 0-1 de a închide meciul. În finala cu Inter, Bayern a fost dominată tactic… Citeste mai mult

flo
flo
20 May 2012 10:45

Dortmund din 20 de ocazii baga 10 boabe cred, la cat bulan au..

gery76
20 May 2012 1:54

@SG
-Nu pot sa inteleg atitudinea ta in ceea ce priveste ”meritul”asa zisul merit al lui Chelsea ,in seara aceasta in ciuda greselilor evidente ale lui Heynkes,in seara aceasta s-a dovedit ca Dumnezeul fotbalului chiar este tigan,desi o expresie celebra in Oltenia spunea ca ”Dumnezeu nu este niciodata tigan”.
-O echipa care n-a jucat fotbal 300 minute [ semifinala si finala]castiga CH.League ,inseamna ca meschinaria a ajuns iarasi pe primul loc in fotbal,deci un TIGAN[fara nici o gluma ,antrenorul lui Chelsea este tigan],cu o abordare de care si Mourinho s-ar rusina ,reusesete in ciuda tuturor regulilor norocului ,care chipurile n-ar putea reusi la infinit,a castigat o Ch.League ,chiar mai rusnoasa decat cea cucerita de Manchestrer in ’99 sau Porto in 2004!

flo
flo
20 May 2012 1:43

– faza cu transpiratia nu are nici o legatura cu productivitatea atacantului. Uite-te la Pipo Inzaghi care alearga in 90 min 1 Km si baga 2 boabe. 😀
Ne trebuie un varf mai bun… dar nu o sa fie adus altul pentru ca exista Gomez.
La capitolul fundasi va mai lucra Bayern si atat.. o sa vedeti.
@SG eu nu cred in legi de compensatie si alte bazagonii. Meciul a fost pierdut pe mana NOASTRA nu doar pe mana lui Robben [desigur, el putea inchide meciul la acel penalty].

gery76
20 May 2012 1:38

-Numai un om cu mentalitatea senila, a lui Heynkes ,demna de scoala lui ”nea Riciu”,poate sa-i invite pe englezi in atac dupa golul lui Muller, cu doar 7-8 minute inainte de finalul meciului,cand ei n-avusesera pana la acea schimbare dementa a lui Jupp-looser-ul, nici macar un corner ,la primul corner taxandu-ne ,desi Bayern a beneficiat de vreo 20 de cornere[incredibil sa-l scoti atunci cand in euforia marcarii golului ,era in stare sa alerge ca nebunul ,cum alergase si pana atunci],bagandu-l pe ”vitezistul”van Buyten,omul care face suta de m in 55 secunde cu ajutor de la public. -Un antrenor penibil,ce in loc sa-i ”biciuiasca” in prelungiri sa forteze sa marcheze ,stiind ca nu mai are executanti de 11m ,Ribery accidentat,Muller scos ca sa-i invite pe ”borati”in atac[ daca nu-l schimba pe Muller cu van Buyten ,Di Matteo l-ar fi scos 100% pe Drogba epuizat,inca o dovada ca Heynkes este un mare, mare ZERO,niciodata acestui ”antrenor”nu i-au iesit schimbarile si asta spune totul],Robben se stia clar ca nu va batea la 11 m,a facut greseala suprema ,aceea de a-l pune sa execute… Citeste mai mult

gery76
20 May 2012 1:15

-M-ati contrazis ca sunt anti -Heynkes,ca-l detest pe Gomez doar din motive subiective si anume ca l-as simpatiza pe Klose sau ca mereu compar pe ”uriasul”varf ”Minus”Mario,dulapul zburator care niciodata n-are un strop de transpiratie pe frunte cu adevaratele legende -gen Gerd Muller,Karl-Heinz Rummenigge,Roland Wohlfart sau G.Elber,varfuri adevarate nu CARICATURI gen sifonierul preocupat de freza.
-Cu o zi inainte am spus ca Heynkes ,cel care a mai mancat o calificare in finala C.C.E, exact cum spusesem ,impotriva lui Steaua Rosie in vara lui ’91 ,in care dupa ce pierdusem acasa 2-1 ,in retur la Belgrad am intors senzational de la 0-1 ,am ajuns la 2-1,iar ”uriasul Jupp”,desi am avut o bara la 2-1 pentru noi prin marcatorul golului 2 Manfred Bender,i-a retras prin gesturi evidente pe bavarezi ,ca totul sa culmineze cu autogolul lui Augenthaler din minutul ’91.

SG
SG
20 May 2012 1:04

@Schweinsteiger_31: Nu mai pot, frate, cu atâta pupincurism, ipocrizie și frustrare. Încrederea ta sau a mea în echipă e egală cu zero. Nu influențează cu nimic desfășurarea lucrurilor. Ce ai vrea, să mă mint pe mine însumi? Știam că Chelsea va câștiga, pentru că există o lege a compensației în fotbal. Chelsea merita să aibă un trofeu UCL, pentru parcursurile avute din 2004 încoace. A jucat câteva semifinale și mai ales o finală, pe care merita să o câștige, la cum s-a desfășurat acea finală. S-a ajuns la penalty-uri, unde Terry a avut un ghinion teribil, dar uite că roata se întoarce. După meciul retur cu Barcelona, am fost sigur că Chelsea va câștiga acest trofeu, indiferent că adversarul din finală va fi Bayern sau Real. Câteodată, unele lucruri par predestinate, chiar și în fotbal. Și Bayern a reușit acum câteva decenii să câștige acest trofeu la o rejucare cu Atletico, după ce în primul meci bavarezii au egalat abia în minutul 89. Așa că hai să nu ne mai victimizăm atât, că a mai avut și Bayern noroc în… Citeste mai mult

kahn
kahn
20 May 2012 0:47

e sa treaca sa nu treaca, trebuie sa-i multumesti lu robben pt toate trofeele de anu asta.

SG
SG
20 May 2012 0:45

Ozil joacă la Real Madrid și nu e de vânzare, din moment ce e titular incontestabil, așa că nu înțeleg de unde vin propunerile astea nerealiste. Poate la PES sau Fifa merge, dar în viața reală, mai greu… în cazul de față, chiar imposibil. Cât despre Podolski, el a semnat deja cu Arsenal, așa că șansele ca el să joace pentru Bayern în sezonul viitor sunt 0%. Terminați cu ironiile la adresa lui Chelsea. În asemenea momente se vede caracterul unui om, iar aceste reacții de frustrare nu fac deloc cinste. Iar despre Real sau Barca, hai să nu vorbim. Real are 9 CL-uri în palmares și vreo 32 de titluri în Spania, deci își cam permite să stea pe tușă câteva decenii și tot rămâne cea mai titrată echipă de club. Iar Barcelona, ce să mai vorbim, din 2005 încoace a câștigat ”decât” 3 CL-uri, vreo 4 Campionate, o Cupă a Spaniei, 5 SuperCupe ale Spaniei, 2 SuperCupe Uefa și 2 Campionate Mondiale ale Cluburilor. Cred că sunt suprasaturați de trofee. Pe când Bayern se face de râs pe… Citeste mai mult

Schweinsteiger_31
Schweinsteiger_31
20 May 2012 0:21

Si inca ceva ..pt cei care a-ti votat ca FCB nu i-a FINALA UCL ..ar trebui sa dispareti definit de pe acest fan club..mie rusine de voi..un fan adevarat chiar daca este convins ca echipa poate pierde un meci..trebui sa fie alaturi si sa ii ofere o incredere inainte de un meci important,iar apoi sa va manifestati dezinteresul sau frustrarea.

FELICITARI pt cei ce au crezut pana in ultima clipa si si-au manifestat atasamentul in orice moment pt FCB.Si chiar daca nu am castigat…se pare ca anul acesta am fost peste Barca si Real in clasamentul EUROPEAN.

Chiar daca nu ii suportam si nici acum pe fanii lu varzelona inclin sa le dau dreptate pt ca strica toata fantezia unei finale cu asemenea comportament si stil de joc,englezoi scarbosi.Imi doresc ca la anul sa nici nu treaca de grupe dezastrele astea naturale numite Chelsea si italienii jepati in brate.

MIA SAN MIA.
FAN FCB PE VIATA.
SI LA BINE SI LA RAU FCB ESTE CLUBUL MEU!!!

kahn
kahn
20 May 2012 0:17

sa dea boala in ei de nenorociti ma dau cu capu de masa si nici amcar nu iau mii de euro pe minut

neamtmischu
neamtmischu
20 May 2012 0:12

ei na,el serios?? sa ma ia pe mine antrenor ca le spun eu strategii,si schweini e mai bun ca el la libere si la 11 m,daca inscria la 11 m cu dortmund poate luam noi campionatu,daca inscria la 11 m acuma in min 95 sigur eram campioni,la ce naiba il mai pune pe el sa bata?ala e nebun,antrenor de curtea scolii I-IV,e varza,cu banii din banca sa il ia pe ozil si pe podolski,o sa mai avem 2-3 ani de fotbal,dar sa nu ne plangem ca totusi noi stim ca bayern e mai buna ca chelsea,nu?ar vrea barca sau real sa fie in locul nostru acuma macar pe 2……..

kahn
kahn
20 May 2012 0:06

poate cade robben pe scari si numai poate sa bata lovituri libere si de la 11 metrii,am inteles k el e singuru capabil din toata echipa sa bata faze fixe

neamtmischu
neamtmischu
20 May 2012 0:05

chelsea ar trebui sa treaca prin muzeul lui bayern,cred ca ar muri de rusine si ar scapa cupa abia obtinuta pe jos,oricum argintul intotdeauna e mai ”sanatos” ca aurul 🙂
ma bucur totusi ca santem peste barcelona si real
pronosticurile de acum 2 luni spuneau asa
1-barcelona
2-real madrid
3-bayern munich
4-chelsea
si dupa meciul mai bun facut de real s-a terminat asa
1- chelsea
2-bayern munich
3-real madrid
4-barcelona
EXACT INVERS a-ti observat???

Ribery7
20 May 2012 0:03

sau ca*at pe noi, siau batut joc de finala, pt ce mama dracului il scoti pe muller, odihnit, abia daduse gol, sub efectul adrenalinei, sil bagi pe idiotul de van buyten, din cauza caruia am luat si golul, pt ca philip lahm si ceilalti se bazau pe el sa respinga, apoi …panarama aia de robben, sia batut joc de bayern….jucatoru’ lu’ peste… idiot…apoi din nou van buyten strica pasa lui olic, era cu poarta goala in fata lui si nu a bagato in poarta.
antrenor slab…sincer, sper sa plece…a facut lucruri mari ca apoi sa le distruga cu stil, am iesit pe 2 in toate competitiile, din cauza lui nu sau facut transefruri in iarna, o banca de 2 bani….daca alta solutie decat VAN BUYTEN nu ai pe banca e clar… sami bag….

iar conducerea sasi bage banii in banci in continuare;) good job! nice! aduceti jucatori ca starke, dante si shaquiri ca sigur castigam cu ei trofee;) tot asa

neamtmischu
neamtmischu
19 May 2012 23:56

pe schweinsteiger il iert pentru o ratare la 11m dar pe robben nu,e ca o femeie,plus ca chelsea nu e o echipa de o finala cl,si mortu ala de cech sa ajunga ca si van der sar,umilit pana la pensie au jucat cu frica,puteau tine de scor inca 7 minute,faceau si ei ca chelsea sau inter,bagau toti curu in poarta si gata eram campioni dar nu e frumos,asta e,ne-a traso tiganu de drogba,a doua sansa a fost la 11m in min 95,daca inscria obositu ala de robben eram iar campioni,pana si neuer a inscris,nu degeaba l-au zburat de la real muller nu trebuia scos,sant sigur ca se mai strecura el odata cu un gol,el e klose al II-lea,sta in careu la pomana si o baga unde trebuie ia uite ca am avut dreptate cu hainkess,nu are inspiratie,cu realu a avuto neuer nu el au l-as zbura pe robben si l-as aduce pe ozil,si ca antrenor pe joachim low pana la pensia lui,l-as inlocui pe schweini cu alaba in teren si pe robben cu schweini,gomez tot acolo e bun doar ca… Citeste mai mult

dany
19 May 2012 23:53

nu numai atacanti,si fundasi ar trebuii,sa mai ai 5 min si sa nu l tii la primu corner pe Drogba,plm si cand mai erau 5 min,vreau sa uit cat mai repede de meciul asta,adica de sezonul asta dezastros..

Schweinsteiger_31
Schweinsteiger_31
19 May 2012 23:43

Ar trebui adus alt antrenor..nu e de FC BAYERN,pacaliciul asta distrus.ROBBEN cel mai prost din curtea scolii…plus o incapabilitate la intreaga echipa sa traga 1 singur sut la vinclu….prost-prost-prost.Sper sa bage bani greii mari conducatori de la FCB si sa aduca atacanti capabili sa rezolve meciul de unul singur.

MIA SAN MIA.

Bayern4Ever
19 May 2012 23:36

Gomez pleaca dracu, de ratalau,incredibil sa-ti bati joc in halu asta de o finala atat de mult asteptata,sa ratezi atatea ocazii in care putea fii lejer 3-0…

Cristi
Cristi
19 May 2012 22:38

e 1-1 ce naspa numai suport s-au aparat tot meciul si chiar pe final ne-au dat gol:((

Schweinsteiger_31
Schweinsteiger_31
19 May 2012 22:25

GOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL MULLER

neamtmischu
neamtmischu
19 May 2012 21:39

daca jucam ca si in prima repriza ar trebui sa se termine un 1-0 sau 2-0 pentru bayern,acuma e pauza 0-0 offfffffff

Cristi
Cristi
19 May 2012 20:37

Hai Bayern

Schweinsteiger_31
Schweinsteiger_31
19 May 2012 18:54

INFORMATIE !!!

DE LA 20:50 va incepe pe TVR1 MAGAZIN DEDICAT FINALEI UEFA CHAMPIONS LEAGUE – MUNCHEN 2012!!!

SA NE BUCURAM DE SPECTACOL!

MIA SAN MIA!
FC BAYERN MUNCHEN 1900.

Florin
Florin
19 May 2012 18:53

Pentru cei care nu au aflat inca echipele celor doua sunt:

Bayern: Neuer-Lahm,Tymoshchuk,Boateng,Contento-Kroos,Schweinsteiger-Robben,Muller,Ribery-Gomez
Chelsea: Cech-Bosingwa,David Luiz,Cahill,A. Cole,-Essie,Mikel,Lampard-Kalou,Drogba,Mata

Rezerve:
Bayern:Butt,Rafinha,Pranjic,Can,Usami,Olic,Petersen
Chelsea:Turnbull,Paolo Ferreira,Bertrand,Romeu,Malouda,Torres,Sturridge

gluck
gluck
19 May 2012 18:31

Bayern – Chelsea, LIVE TEXT pe http://www.sport.ro si m.sport.ro de la 21:45! Gest EMOTIONANT la finala Ligii: jucatorii Barcelonei aplauda cu lacrimi in ochi faza asta! Cum a ajunge Barca vedeta in meciul pe care era DISPERATA sa-l joace Bayern – Chelsea nu se joaca doar pentru milioanele de fani ale celor doua echipe. Ribery va da totul pentru a-i face cadou bucuria de dupa meci unuia dintre cei mai buni prieteni ai sai. Francezul nici nu se gandeste ca Bayern poate sa piarda finala de pe Allianz Arena. Ii va dedica victoria lui Eric Abidal, care va urmari meciul intr-un spital din Barcelona. Abidal se reface in urma unui transplant de ficat pe care l-a suferit in urma cu o luna, iar Ribery vrea sa-i arate ca e alaturi de el. Starul lui Bayern va crea un tricou special cu un mesaj adresat prietenului sau. Are de gand sa-l poarte la intrarea echipelor pe teren si sa-l arate in cazul in care va reusi sa marcheze. Fanii Barcelonei au salutat gestul lui Ribery prin mai multe mesaje postate pe… Citeste mai mult

gluck
gluck
19 May 2012 18:30

Bayern – Chelsea, LIVE TEXT pe http://www.sport.ro si m.sport.ro de la 21:45! Gest EMOTIONANT la finala Ligii: jucatorii Barcelonei aplauda cu lacrimi in ochi faza asta! Cum a ajunge Barca vedeta in meciul pe care era DISPERATA sa-l joace Bayern – Chelsea nu se jaoca doar pentru milioanele de fani ale celor doua echipe. Ribery va da totul pentru a-i face cadou bucuria de dupa meci unuia dintre cei mai buni prieteni ai sai. Francezul nici nu se gandeste ca Bayern poate sa piarda finala de pe Allianz Arena. Ii va dedica victoria lui Eric Abidal, care va urmari meciul intr-un spital din Barcelona. Abidal se reface in urma unui transplant de ficat pe care l-a suferit in urma cu o luna, iar Ribery vrea sa-i arate ca e alaturi de el. Starul lui Bayern va crea un tricou special cu un mesaj adresat prietenului sau. Are de gand sa-l poarte la intrarea echipelor pe teren si sa-l arate in cazul in care va reusi sa marcheze. Fanii Barcelonei au salutat gestul lui Ribery prin mai multe mesaje postate pe… Citeste mai mult

Schweinsteiger_31
Schweinsteiger_31
19 May 2012 17:52

DOAMNEA AJUTA ASTAZI…SI DA-NE PUTEREA SA FACEM UN MECI MARE SI SA FIM CAMPIONII EUROPEI!!!

TOATA STIMA SI RESPECTUL PT BAIETII CARE AU MERS LA PROMOUL FANILOR FCB DIN ROMANIA ,NEA-TI REPREZENTAT CU MARE CINSTE SI ONOARE,SI A-TI TINUT STEAGUL SUS PT INTEAGA COMUNITATE!!! FELICITARI MAXIME!!!

MIA SAN MIA
FC BAYERN MUNCHEN E.V. 1900.

fcdm3
Moderator
19 May 2012 17:37

http://www.prosport.ro/fotbal-extern/liga-campionilor/m-nchenul-fierbe-bayern-are-avantajul-experientei-chelsea-puncteaza-la-numarul-de-fani-o-scurta-analiza-a-celor-doua-finaliste-9648959

Am uitat sa scriu: cu Pedro Proenca la centru, echipele din Germania nu au câştigat niciodată, iar formaţiile din Anglia nu au pierdut niciun meci!!! Asta înseamnă că deciziile arbitrului pot fi hotărâtoare!

MIA SAN MIA!

fcdm3
Moderator
19 May 2012 16:34

BILD pune fata in fata jucatorii celor doua echipe: Neuer – Cech 1-1 Contento – A. Cole 0-1 Boateng – D. Luiz 1-1 Tymo – G. Cahill 1-1 Lahm – Bosingwa 1-0 Schweini – J. O. Mikel 1-0 Kroos – Essien 1-0 Robben – S. Kalou 1-0 Muller – Lampard 0-1 Ribery – Mata 1-0 Gomez – Drogba 1-1 TOTAL, BAYERN – Chelsea 9-6! Bayern a castigat toate cele 6 meciuri din acest sezon de CL, golaveraj 19:4. 125.000 de suporteri au votat in BILD la intrebarea “cine castiga finala CL?” Raspunsul? 77% – BAYERN, 23% – Chelsea! Asadar, marea finala de diseara va avea urmatorii actori, in paranteza fiind trecute varsta, cota de piata si calitatile bavarezilor si minusurile londonezilor: BAYERN: Neuer (26 ani, 30 mil., killerul penalty-urilor), Contento (22 ani, 2 mil., viteza de reactie pe partea sa), Tymoschtschuk (33 ani, 5 mil., experienta internationala), Boateng (23 ani, 13,5 mil., e invincibil in duelurile aeriene), Lahm (28 ani, 28 mil., castiga fiecare duel fara fault), Kroos (22 ani, 23 mil., pase perfecte in adancime), Muller (22 ani, 35… Citeste mai mult

shopybayern
shopybayern
19 May 2012 16:15

Van Buyten nu o sa fie langa Boateng …o sa fie Tymo …din punctul meu de vedere mai bine ca e Tymoshchuk ..are meciuri in picioare …pe partea stanga trebuie sa fim atenti acolo o sa fie punctul unde vor forta cei de la Chelsea ..ma bucur ca o sa fie Contento sper sa faca o partida mare ..Mia san mia si Doamne Ajuta.

Florin
Florin
19 May 2012 16:07

@Catalin: Daca ai vazut lotul, de rog, linistete-ma si pe mine si spune-mi ca langa Boateng va fi Van Buyten si nu Tymoshchuk

gluck
gluck
19 May 2012 15:37

Kämpfer mein ganzes Leben lang / Gewinner immer: das ist das Motto

gluck
gluck
19 May 2012 15:34

Bayern Bayern Bayern DIE STARKSTE !!!!!!!!

ion
ion
19 May 2012 13:25

fratilor am mari emotii dar sper sa le depasesc si sa ma bucur deseara de cupa

Catalin
19 May 2012 12:53

am vazut lotul pentru azi seara,si in rezerve se afla Emre Can, poate fi o surpriza diseara,prin minutul 85 cind bayern va avea 3-0 sal inlocuiasca cu gomez ))

Florin
Florin
19 May 2012 12:31

Sunt foarte increzator pentru meciul de diseara, Bayern nu are niciu motiv serios sa piarda acest meci, doar hazardul fotbalului se mai poate opune. Eu mizez pe un scor de 2-0 cu marcatori Gomez si Muller.

neamtmischu
neamtmischu
18 May 2012 21:04

eu zic ca va fii un scor strans,sau va castiga bayern dar greu,ca si cu realu… asta e presimtirea mea sa nu ma luat-i de rau..

Catalin
18 May 2012 20:28

go go Bayern ,am o presimtire buna… eu zic un 3-0 pentru Bayern. Ribery Gomez si Robben vor marca. 🙂

ion
ion
18 May 2012 20:17

fratelor sa tinem pumnii pentru bayern eu am incredere in ei si cred ca cupa va ramine la bayern acasa ar fi o rusine ca un antrenor secund sa bata pe un antrenor ca al lui bayern cu experienta si in plus ca o mai cistigat mai multe trofee de cit di matteo….FORTA BAYERN si fama mine fericit

lesas
lesas
18 May 2012 20:04

ce frumos , van gaal va primi prima daca bayern invinge

AlexFCBM
AlexFCBM
18 May 2012 19:59

@bay.mischu: chiar daca au batut Barcelona , Bayern fata de Barca trage si suturi de la distanta,deci plecam cu prima sansa

lesas
lesas
18 May 2012 19:52

l-am vazut azi noapte , la munca , se vede ca sunt doua echipe cu suporteri adevarati , pe conceptul putini dar buni

neamtmischu
neamtmischu
18 May 2012 19:35

chelsea schimba tactica de joc pe moment,este periculoasa,a eliminato pe barcelona,ideea e ca bayern joaca un stil mai conservator,foarte conservator,daca o sa fie cu psihicul sus bayern o sa o bata pe chealsea la scor mare…

Rhadhoo27
Moderator
18 May 2012 19:24

@Catalin:

Au fost doar 4. Se pare ca sunt mai putini decat noi si majoritatea sunt din provincie. Asta mi-au spus ei.

Catalin
18 May 2012 19:18

mi se pare mie sau au venit doar 2 3 fani a lui Chelsea ?

NEXTevolution
18 May 2012 19:12

A iesit foarte bine. Felicitari !!!

Subscribe via Email

Introdu adresa de e-mail pentru a primi notificare pentru orice postare noua adaugata pe site

Urmareste-ne pe Facebook
Parteneri
Help us run this site…
50
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x