A MAI RAMAS O ZI! 

SAMBATA, ORA 21:45  – LA NOI ACASA – UN SINGUR VIS: BAYERN, REGINA EUROPEI! MIA SAN MIA!

MESAJ PT. FANII BAYERN DIN BUCURESTI:

Hai sa urmarim impreuna finala Ligii! Sa fim cat mai multi la Half Time Pub (www.halftimepub.ro) din centrul vechi si sa ne bucuram de o finala de gala! Va asteptam in numar cat mai mare, sa-i reducem la tacere pe cei de la Chelsea, care se pare ca vor veni si ei.  Intalnirea este de la ora 20:30.  Confirmati-va prezenta aici, sau pe mail, la  me_radu_erf@yahoo.com .     

***   CINE ARE UN APARAT DE FOTOGRAFIAT MAI PERFORMANT ESTE RUGAT SA-L ADUCA. VOM FI MULTI SI AR FI FRUMOS SA IMORTALIZAM MOMENTUL. MULTUMIM! 

De asemenea, mai multi fani FC Bayern din tara organizeaza intalniri in orase ca Arad, Cluj sau Craiova. Incercati sa dati unul de altul aici sau pe forum. Daca aveti nevoie de mai multe date de contact de la oameni din orasul vostru, cereti-mi-le pe messenger la  me_radu_erf.  

0 0 vote
Article Rating
8 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Ribery7
19 May 2012 23:58

o sa ma insor inainte sa mai ajunga bayern intro finala;) si am doar 16 ani. bun ca sau ca**t pe asta

Ribery7
19 May 2012 23:55

sau ca*at pe noi, siau batut joc de finala, pt ce mama dracului il scoti pe muller, odihnit, abia daduse gol, sub efectul adrenalinei, sil bagi pe idiotul de van buyten, din cauza caruia am luat si golul, pt ca philip lahm si ceilalti se bazau pe el sa respinga, apoi …panarama aia de robben, sia batut joc de bayern….jucatoru’ lu’ peste… idiot…apoi din nou van buyten strica pasa lui olic, era cu poarta goala in fata lui si nu a bagato in poarta.
antrenor slab…sincer, sper sa plece…a facut lucruri mari ca apoi sa le distruga cu stil, am iesit pe 2 in toate competitiile, din cauza lui nu sau facut transefruri in iarna, o banca de 2 bani….daca alta solutie decat VAN BUYTEN nu ai pe banca e clar… sami bag….

iar conducerea sasi bage banii in banci in continuare;) good job! nice! aduceti jucatori ca starke, dante si shaquiri ca sigur castigam cu ei trofee;) tot asa

gery76
19 May 2012 1:47

-In final desi l-am simpatizat pe Pfaff enorm,ca sa demonstrez acest lucru mai aduc in memorie un meci fantastic al lui, Belgia -Spania 1-1 in sferturile Mexico’86,terminat cu victoria Belgiei la penalty-uri,vreau sa aduc totusi in memoria suporterilor lui Bayern Munchen ca Pfaff a avut totusi o concurenta cu adevarat acerba in persoana lui Roland Aumman,cel care la un moment dat era rezerva lui Bodo Illgner sau Eike Immel la nationala germanei de Vest,iar in multe meciuri de Bundesliga ,Pfaff era de muklte ori rezerva lui Aumman la Bayern si asta tot din cauza lipsei de concentrare in unele meciuri dar si din cauza unei aparari care si atunci era punctul nevralgic al echipei cu Nectweich,Winklhoffer,Brehme ,Pffugler sau Augenthaler,mereu fantastici pe faza de atac dar mari gafeuri pe faza care trebuia cu exceptia lui Norbert Eder,extraordinar cand trebuia sa ”desfiinteze”vreo mare vedeta!

gery76
19 May 2012 1:33

-Am formulat o fraza care din pacate pentru mine nu s-a concretizat si pentru acest lucru imi cer scuze,aceea in care spusesem ca singurele prestatii care s-au apropiat de cea a lui Pfaff,au fost….si am dat doar exemplul lui Kahn la Madrid.
-Chiar nu vreau sa uit mentionarea celorlalte prestatii absolut fabuloase care mi-au ramas in memorie si anume Silviu Lung cu U.r.s.s la mondialul ’90 ,2-0 cu 3-4 reflexe absolut de handbalist in top,N’Kono portarul Camerunului in meciul de deschidere cu Argentina tot la Italia’90,prestatia care si acum o pun parte in parte cu Pfaff ,fiind cea a lui Louis Canejo ,portarul Costa Rica din ’90 ,care efectiv le-a inchis poarta scotienilor la marea surpriza Costa-Rica-Scotia 1-0 tot la Italia ’90,meci in care Mo Jonsthon,Mc Inally,Mc Stay sau Mc Call ,desi au tras peste 20 de suturi pe poarta,n-au reusit sa-l invinga pe Louis Canejo,ales portarul mondialului alaturi de Goichoechea portarul care i-a dus pe argentinieni in finala .

gery76
19 May 2012 1:08

-Da ,asa este ,din punctul meu de vedere,meciul facut de Pfaff in returul cu Real 0-1 este cea mai buna prestatie a unui portar de cand ma uit eu la fotbal[fac referire,apropo de ce spune fcdm3,fiindca a fost printre primele meciuri cu adevarat mari pe care le-am vazut si fiindca mintea era ”curata”,fara foarte multe meciuri de calibru vazute,varsta era frageda,etc].
-Singurele prestatii care pot fi asemanatoare lui Pfaff atunci ,din punctul meu de vedere ,sunt cele ale lui Oliver Kahn la Madrid in 2001 ,cand chiar ziarele spaniole scriau ca n-au mai vazut o asemenea prestatie a uni portar de la evoluitia lui Pfaff din semifinala’87!
-Ca sa-l contrazic oarecum pe Pfaff[ portarul care mi-a marcat pozitiv copilaria],trebuie amintita prestatia absolut uluitoare a lui Neuer impotriva lui Manchester anul trecut ,cand Manuel a fost poate chiar mai agil decat Pfaff,insusi Fergusson a spus ca n-a vazut niciodata o prestate a unui portar in toata cariera sa!

Catalin
18 May 2012 16:05

nu prea sunt de acord cu fostul portar,Jean-Marie Pfaff,si Casilias,si oli Kahn ,Buffon,Van der Saar.au luat cite 4 si chiar 5 goluri pe meci,asta nu depinde de portar,daca apararea a fost varza atunci nu este bine sa te legi si portar,sunt unele nuante si aici,da intradevar a gresit Neuer,dar se mai intimpla,sa speram ca nu se va mai repeta.

fcdm3
Moderator
18 May 2012 8:48

Robben s-a accidentat usor la antrenamente si este si un pic racit dar va fi prezent sambata la marea finala:”numai daca am 40-41 de grade febra nu joc! Sambata este jocul vietii mele! Nimic nu ne poate opri!”
Ribery:”Cu totii ne dorim sa castigam! Este un vis! Daca e sa ne “rupem” s-o facem dupa meci!”

fcdm3
Moderator
18 May 2012 8:46

Fostul mare portar al lui Bayern de la inceputul anilor 80, belgianul Jean-Marie Pfaff (acum are 58 ani) da un interviu cotidianului TZ si-l pune intr-o lumina mai putin favorabila pe Manuel Neuer: “un portar de clasa mondiala nu are cum sa primeasca 5 goluri intr-un meci (facea referire la finala Cupei Germaniei). Neuer este un portar bun dar nu unul de clasa mondiala. Mai are mult de invatat. El nu se concentreaza suficient si trebuie sa-si dirijeze non-stop apararea astfel incat adversarii sa nu scape singur cu el. Un portar trebuie sa-ti mai castige si cate un meci, daca restul echipei joaca prost. Eu am jucat cu Bayern in 10 oameni din min. 30 cand ne-a invins Realul cu 1-0 (meci la care face referire mereu gery76) si am salvat echipa de la o mare infrangere. Neuer are nevoie de multe sfaturi si de o mai mare experienta. Rolul portrului intr-o echipa este cel mai important pentru ca trebuie sa-si salveze echipa cand aceasta joaca prost. Daca analizam un pic la rece ne dam seama ca … cam are… Citeste mai mult

Subscribe via Email

Introdu adresa de e-mail pentru a primi notificare pentru orice postare noua adaugata pe site

Urmareste-ne pe Facebook
Parteneri
8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x