Clubul bavarez s-a înțeles cu FC Basel pentru transferul internaționalului elvețian originar din Kosovo, care ar urma să ajungă din vară în Bundesliga

Bayern Munchen va pune în cele din urmă mâna pe unul dintre cei mai promițători atacanți tineri din fotbalul european, Xherdan Shaqiri, a relatat luni presa germană, anunțând că oficialii grupării de pe Allianz Arena au ajuns la un acord de principiu cu FC Basel pentru transferul jucătorului.

În vârstă de 20 de ani, Shaqiri (foto) a emigrat împreună cu părinții în Elveția înaintea începerii conflictului etnic din regiunea Kosovo, iar la 10 ani a fost legitimat la juniorii lui Basel. El a fost monitorizat în ultimul sezon de Bayern, alături de alte cluburi europene de top, iar după ce clubul din Țara Cantoanelor a respins ofertele venite de la Galatasaray și Zenit Zt.Petersburg, echipa din Munchen a devenit favorită să-i obțină semnătura fotalistului care excelează în postul de extremă stânga. Antrenorul bavarezilor, Jupp Heynckes l-a vrut inițial în lot pe Marco Reus, de la Borussia Monchengladbach, numai că vârful german a optat pentru rivala din Dortmund.

Titular în meciul cu Oțelul de pe Național Arena, în grupele Ligii Campionilor, Shaqiri a avut un rol-cheie în victoria de senzație a lui Basel în fața lui Manchester United (2-1), fiind coautor la ambele goluri ale gazdelor, rezultat în urma căruia echipa engleză a fost eliminată din Champions League. Conform Kicker, Bayern va plăti circa 10 milioane de euro pentru transferul jucătorului care a adunat 17 selecții și 4 goluri pentru naționala Elveției.

sursa: tv.eurosport.ro

0 0 vote
Article Rating
34 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Sorin
Sorin
11 February 2012 12:41

@fcdm3 Poate că ai dreptate și nu ar trebui să mai las comentarii pe acest site. De fapt, n-am să mai postez. N-are rost, pentru că nu vom ajunge la un consens. Probabil, am exagerat și eu, pentru că m-a deranjat abordarea ta. Am să-ți răspund totuși la niște întrebări. 1. Între ”nu sunt convins ca a zis…” și “nu cred ca a zis” e o diferență de nuanță. Cred în proporție de 75% pentru că mai multe surse credibile au preluat această informație. Însă, din câte am înțeles și tratamentul conducerii a contat în luarea deciziei. 1. Site-urile de fotbal pe care le accesez regulat sunt transfermarkt, soccerway și imscouting. Dacă am nevoie de o informație sigură (de exemplu, înălțimea unui jucător), atunci intru pe site-ul oficial al echipei respective. 2. Nu mă pretind atotcunoscător. S-ar putea să am o părere greșită despre Breno, dar este a mea. Nu mă așteptam să fie însușită de toți, ci doar acceptată. 3. Nu e nici pe departe obligatoriu să știi pe ce post joacă Shaqiri. Însă, consider că s-ar cuveni ca… Citeste mai mult

fcdm3
fcdm3
11 February 2012 11:26

@Sorin, o sa te iau ca la clasa a 3-a, clasa in care e baiatul meu. “Nu sunt convins ca a zis…” inseamna “nu sunt sigur ca a zis” adica “nu cred ca a zis”. Deci nu crezi. Iar eu chiar daca iti gasesc linkul respectiv o fac degeaba pentru ca tu nu crezi ca asa a zis Kraft. Or daca tu nu crezi ce scrie in ziarele online germane, ce crezi? Care e argumentul tau de nu crezi ce scriu ziarele germane? Spun cumva numai minciuni, ca cele romanesti? Care sunt punctele tale de informatie pe net pentru Bayern? Pentru mine, cele mai importante, sunt: KICKER, TZ, BILD, TRANSFERMARKT, site-ul clubului FCBAYERN.DE. Eu iau informatia direct de la sursa nu de pe site-urile romanesti, care le traduc in fel si chip iar informatia de distorsioneaza. Desi nu te pretinzi fan Bayern, tu nu ai urmarit “decat” 20-25 de meciuri ale lui Breno desi el a jucat in 21 de meciuri la Bayern si 7 la Nurnberg! Si nu-mi spune ca nefiind fanul lui Bayern ai stat numai cu ochii… Citeste mai mult

Sorin
Sorin
10 February 2012 2:57

@fcdm3 Unde te-am contrazis eu cu privire la Kraft? Am scris doar că NU SUNT CONVINS că el a declarat că dacă nu va fi titular, va pleca. Faptul că e scris în ziare nu înseamnă că e 100% adevărat. Am tot dreptul să am o mică îndoială, având în vedere circumstanțele, fie ea cât de mică. Ziarele nu dețin adevărul absolut. Mi-am exprimat și eu nemulțumirea că Thomas Kraft a părăsit-o Bayern, dar se pare că asta îi deranjează pe unii. Și am mai scris, de asemenea, că dacă ar fi fost tratat cu atenție și respect, poate ar fi trecut peste dorința de a fi titular și ar fi rămas la Bayern. Nu înțeleg unde vezi tu lipsa de argumente în cazul de față, mai ales că nu a existat nici un fel de contradicție între mine și tine pe subiectul acesta, ci doar un schimb de opinii. N-am spus că îl văd pe Breno ACUM un jucător bun spre foarte bun. Am scris în felul următor: ”Nici nu trebuie să ajungă un mare jucător, ci doar un… Citeste mai mult

gery76
10 February 2012 0:00

Asa-mi place ,o confruntare de idei din ce in ce mai consistenta,din pacate mie mi s-a ars monitorul si de cateva zile ma chinui pe la frate-miu sa comentez,insa cu toate acestea l-as ruga pe fcdm3 sa fie ”o tara”,cum zic oltenii mei mai maleabil si sa nu se considere ofensat doar ca altii au o alta opinie,rugamintea venind din partea unuia din veterani si aici ma refer la varsta!

fcdm3
fcdm3
9 February 2012 22:31

Aaaa, uitasem…
: tu esti altul care contrazice aiurea.
Uite linkul de pe TRANSFERMARKT unde zice ca Shaquiri a marcat 4 goluri in 19 meciuri in campionat cu BASEL, nu “mai multe” cum zici tu si 4 goluri in 17 meciuri la NATIONALA, nu “4 goluri in 19 meciuri” cum zici tu. Sigur ca astea sunt chestii minore dar pur si simplu nu inteleg “boala” astra de a contrazice numai de dragul de a o face. Eu credeam ca am altfel de interlocutori pe acest forum, dar cred ca m-am inselat…

http://www.transfermarkt.de/de/xherdan-shaqiri/aufeinenblick/spieler_86792.html

fcdm3
fcdm3
9 February 2012 22:17

Bai fratilor, m-ati innebunit cu contradictiile! @Peter, cum poti sa afirmi enormitatea ca BAYERN MUNCHEN nu are nici o treaba cu statuia lui RIBERY? Pai tu crezi ca statuile rasar asa in centrul Munchenului fara ca sefii lui Bayern sau primarul orasului sa-si dea acordul? Daca in Romania totul merge haotic, crezi ca asa e in toata lumea? Daca nu stiai, in Europa de Vest, dar mai ales in Germania, totul e pus la punct in cele mai mici detalii. Si nu-mi spune mie ca Nike a “facut” statuia! Eventual a sponsorizat-o! Nike este o firma de articole sportive, nu “face” statui! Oricum fotografia nu are o rezolutie prea buna pentru a vedea exact ce scrie. Se vede sigla firmei Nike dar asta nu inseamna ca cei de la Nike au construit-o. Daca ti se pare un lucru nesemnificativ faptul ca francezul a avut o statuie in Marienplatz, spune-mi cati jucatori ai lui Bayern au mai avut ridicate statui! Hai, spune! Si, legat de Ribery, eu am vrut sa scot in evidenta ca el este CORECT PE GAZON, NU PACALESTE… Citeste mai mult

DevilMayCry
Admin
9 February 2012 17:39

Shaqiri este jucatorul lui Bayern. Clubul a anuntat treansferul pe site-ul oficial:
http://www.fcbayern.telekom.de/en/news/news/2012/33358.php

Sorin
Sorin
9 February 2012 13:37


Nici nu trebuie să ajungă un mare jucător, ci doar un jucător bun spre foarte bun. A patra soluție pentru centrul defensivei nu va fi niciodată un mare jucător.

fcdm3
fcdm3
9 February 2012 13:24

@Sorin, scrii prea mult si prea repede pt. mine. Momentan am tot felul de probleme si la serviciu si acasa si nu pot sa-ti raspund la comentarii. Oricum, eu sunt gata sa fac pariu cu tine ca Breno nu va ajunge niciodata un mare jucator…

Sorin
Sorin
8 February 2012 17:52

@Peter, abia acum am citit comentariul tău. Probabil intrase la moderare, deoarece conține mai multe link-uri. 1. Despre Kraft versus Butt, am scris mai sus. Trebuia tratat cu atenție și respect, iar totul era bine. Butt s-ar fi retras liniștit, iar Kraft rămânea la Bayern. 1. Van Buyten e redutabil în jocul aerian, dar atât. În duelurile unu la unu, e catastrofal și are deja 34 de ani, motive pentru care consider că ar trebui lăsat să plece. Nu contest statistica celor de la Kicker, dar fotbalul se joacă în teren, nu pe hârtie. 3. Van Gaal l-a folosit pe Alaba ca fundaș stânga, însă foarte, foarte puțin, insuficient încât să ne dăm seama dacă într-adevăr nu ar putea deveni un fundaș stânga de calitate în viitor. Ca mijlocaș central nu cred că e o soluție foarte bună, pentru că el nu e un jucător de posesie, ci de ritm. La origine, pare să fie mijlocaș de bandă, însă acest post nu există în sistemul lui Bayern. Nu e suficient de ofensiv, de penetrant pentru a fi folosit ca extremă.… Citeste mai mult

Sorin
Sorin
8 February 2012 16:18

Vă mulțumesc pentru aprecieri, atât ție, @fcdm3, cât și lui @Peter. Nu sunt convins că Thomas Kraft a declarat asta, însă dacă într-adevăr a făcut-o, atunci asta e. Poate dacă i se acorda mai multă atenție și i s-ar fi explicat că rolul său este important, chiar dacă va fi rezervă, ar fi acceptat prelungirea contractului. Dacă antrenorul lui Bayern va fi corect, atunci va juca cel care este mai în formă. Dacă nu va fi așa, atunci vor exista probleme în cadrul lotului. Însă, cel mai simplu ar fi să se aplice regula sistemului de rotație. În acest caz, nimeni nu va avea dreptul de a fi nemulțumit, pentru că toți vor avea șansa de a juca. Cine nu e dispus să accepte sistemul de rotație, e liber să plece și astfel se vor rezolva toate problemele. Robben are 28 de ani și deja se simte o scădere de intensitate la olandez. Odată ce se se va apropia din ce în ce mai mult de 30 de ani, scăderea sa de formă va fi din ce în ce mai… Citeste mai mult

fcdm3
fcdm3
8 February 2012 15:24

@Sorin: Kraft a spus foarte clar conducerii echipei:”Daca vine Neuer, eu plec!” Deci nu a vrut sa fie rezerva lui Neuer. El vroia sa fie titular ori la Bayern nu avea cum.
In mare parte cu analiza ta sunt de acord dar, cum zicea si Peter, ce va face Shaqiri daca Robben nu se mai accidenteaza, chiar daca o sa fie iesit din forma? E posibil sa fie nemultumit de statutul de eterna rezerva…
Cum spuneai si tu in vara ar trebui sa plece cativa jucatori iar pentru a completa lotul sefii lui Bayern ar trebui sa achizitioneze inca vreo 6. Chiar sunt curios ce jucatori or sa vina, avand in vedere ca de la echipa a 2-a a clubului nu a confirmat decat Emre Can, capitanul Germaniei U-19.
PS:chiar daca tu ai declarat ca nu esti fan Bayern prin ceea ce scrii si cum scrii demonstrezi ca esti un adevarat fan Bayern! Ma bucur ca te avem printre noi!

gery76
8 February 2012 1:14

Ma bucur foarte mult ca Shaqiri este un subiect care provoaca atatea dispute ,deoarece chiar este un fotbalist exceptional,desi am vazut la doi dintre oamenii importanti de pe acest site,ma refer aici la DarkMac si fcdm3,niste opinii extrem de reticiente si totusi nu i-am vazut la fel de reticienti la niste ”uriase tepe”gen Luis Gustavo,Pranjic,insa nu acest lucru ma face sa fiu putin dezamagit de multe dintre opinii,ci faptul ca nu este mentionat numele celui mai vinovat in opinia mea de dezastrul la nivelul jocului si anume Jupp Heynkes,cel care se dovedeste un antrenor extrem de blazat,cum s-a intamplat si in perioada Leverkusen,cand dupa un inceput de sezon foarte promitator,incet,incet a iceput o cadere inevitabila.
-Sper din tot sufletul sa ma insel dar Heynkes este un tip de antrenor perimat!

NEXTevolution
8 February 2012 0:29

Mie unul imi place foarte foarte mult Fuchs de la Schalke. Si anul trecut si anul asta a jucat foarte bine. Si nu cred ca e prea scump.Batran nu e.
Totusi si mai bine ar fi Lahm pe dreapta si Alaba pe stanga.

Peter
Peter
7 February 2012 23:27

@Sorin: Van Buyten este genul de jucator potrivit pentru jocul in forta. Conform celor de la kicker, cei mai buni fundasi centrali din Bundesliga in tur au fost in urmatoarea ordine: 1. Badstuber, 2. Hummels si 3.Van Buyten. http://www.kicker.de/news/fussball/bundesliga/startseite/562535/2/slideshow_badstuber_zieht_an_hummels_vorbei.html Nu cred ca se poate contesta prea mult profesionalitatea celor de la kicker, un ziar de sport exemplar. Este adevarat, cand intalneste un adversar direct foarte tehnic nu arata prea bine, dar a facut si meciuri foarte bune belgianul, cum a fost si meciul de la Napoli, unde a fost aproape fara greseala. Contento nu poate evolua, fiind accidentat, dar si mie imi place foarte mult. Alaba a fost incercat de van Gaal ca si fundas lateral stanga, dar pe termen lung nu da randament pe acea pozitie. Cat despre Muller, el la CM 2010 a jucat extrema dreapta si a facut un mondial excelent. Si Kraft a decis ca nu-si va prelungi contractul, pentru ca a fost tratat urat de conducere si pentru ca a vrut sa devina titular la o echipa de Bundesliga. Cat despre Butt, el a vrut… Citeste mai mult

Sorin
Sorin
7 February 2012 22:46

@Peter Cred că atât Shaqiri, cât și Usami pot prinde peste 25-30 de meciuri la Bayern sezonul viitor, chiar și în condițiile în care vor fi rezerve, iar asta ar fi suficient pentru ca ei să se mențină în formă și să crească. O echipă are cel puțin 15-16 jucători de bază, care pot fi considerați titulari. Bayern nu are în lot 15-16 jucători de certă valoare, în momentul de față. Bancă de rezerve e slabă spre foarte slabă. Olic abia în ultimele meciuri a mai mișcat ceva. A avut evoluții slabe în prima parte a sezonului, datorate poate și perioadei de repaus din pricina accidentării. E de admirat determinarea lui, însă nu e suficientă. Van Buyten, Tymoshchuk și Pranijc nu mai pot ajuta Bayern, din punctul meu de vedere. Au scăzut foarte mult în ultimii ani, ca valoare și au o vârstă care se simte în evoluții. Sunt cu multe clase sub ceilalți și trag echipa în jos. Tot respectul pentru croat, dar unde valoare nu e, nu e. Butt și Sattelmaier nu sunt pierderi importante. De fapt, nici… Citeste mai mult

Peter
Peter
7 February 2012 21:46

@Sorin: de mult n-am mai scris aici, dar citindu-ti comentariile, am decis sa scriu si eu. Iti admir cunostiinta despre fotbal si cred ca ai deveni un analist foarte bun, daca stii atat de multe despre o echipa, desi nu esti fanul ei. Acum imi voi spune si eu parerea despre acest transfer: Shaqiri daca este adus ca rezerva, parerea mea ca este o greseala. Pentru ca el, fiind asa de tanar si de talentat, daca va sta pe tusa se va plafona din punctul meu de vedere si se va stinge, cum au facut-o multi altii inaintea lui la Bayern. Daca ar fi dupa mine, Robben ar fi vandut, ca sa poata juca Shaqiri, avand in vedere ca Robben nu este in relatii foarte bune cu coechipierii, si datorita faptului ca dauneaza deseori jocului colectiv. Bayern a jucat foarte bine in tur fara el, pentru ca toata lumea a jucat pentru echipa. Acum, ca veni vorba despre jucatori a caror contract expira, se pare ca Tymoschuk si Olic au o clauza, conform careia 25 de aparitii in orice competitie… Citeste mai mult

Sorin
Sorin
7 February 2012 19:20

Cam nasoală grafica. N-a ieșit cum mi-aș fi dorit. Cine vrea s-o vadă mai bine, să dea un click pe link-ul de mai jos.
http://this11.com/topics/show/8078/bayern-munchen-2012-2013

Sorin
Sorin
7 February 2012 19:09

@fcdm3 Ai înțeles greșit. Eu nu m-am legat de Ribery sau Robben și nici nu am scris că cei doi au un ”caracter așa urât”, ci dubitabil (repet, DUBITABIL, nu urât), după care am explicat de ce cred asta. Sigur că s-ar putea să mă înșel. De asta nici nu am dat un verdict, ci am lăsat o urmă de îndoială, folosind un epitet mai blând. Pentru mine nu e relevantă credința lui Ribery. Poate să aibă orice religie, din partea mea, însă a demonstrat că e un tip conflictual pe terenul de fotbal, iar pentru asta merită criticat, din punctul meu de vedere, la fel cum merită lăudat, atunci când are evoluții remarcabile. Habar n-aveam că Breno a fost arestat. Înseamnă că tipul are probleme serioase de comportament. Tipic brazilienilor. Sunt mulți super fotbaliști care s-au stins înainte de vreme din cauza vieții extrasportive (Ronaldinho, Adriano), sau au intrat pe o pantă descendentă la o vârstă fragedă (Robinho, Anderson). Sigur că există și jucători de cealaltă baricadă, exemplari, cum ar fi legendarii Ze Roberto sau Lucio, Adriano de la… Citeste mai mult

DevilMayCry
Admin
7 February 2012 17:18

@fcdm3: De fapt a dat 4 goluri in 19 meciuri ale nationalei Elvetiei. In campionat a dat mai multe goluri pt Basel.

fcdm3
fcdm3
7 February 2012 16:34

@Sorin, initial nu stiam pe ce post evolueaza Shaqiri dar daca e sa fie pe postul lui Robben, atunci e OK. Eu ma gandeam la jucatori de top pe posturile unde suntem deficitari. Ai dreptate si cu nemultumirea care poate aparea cand un anumit jucator de top trebuie sa fie rezerva altuia de top… Despre Breno am mai spus. Il urmaresc de cand a fost adus la Bayern si repet a nu stiu cata oara NU ARE VALOARE DE BAYERN! L-am vazut facand gafe, l-am vazut sarind la bataie in amicale (!), a fost scos pe cautiune din puscarie de sefii lui Bayern pt. ca si-a incendiat casa (urmeaza sa fie dovedit, dar se pare ca asa e) iar acum el ii vorbeste de rau pe sefii sai! Sunt mai multe, in fine…A avut tot timpul din lume sa se acomodeze si sa arate ca e fotbalist. Nu a facut-o. Multi zic de faptul ca nu a jucat. Exceptand o accidentare grava de cateva luni cand evolua imprumutat la Nurnberg, brazilianul a fost perfect valid. De ce credeti ca nu… Citeste mai mult

fcdm3
fcdm3
7 February 2012 15:53

Conform BILD, Xherdan Shaqiri se va transfera din vara la Bayern pentru suma de 9 mil. de euro plus cateva bonusuri in functie de performantele pe care le va avea la Bayern. KICKER zice de o suma intre 10 – 12 mil. euro. Contractul va fi pe o perioada de 4 ani. Elvetianul nascut in Kosovo are 1.69 m inaltime exact ca Messi si pana acum a insris 4 goluri din 19 meciuri in campionatul Elvetiei. In C.L. (4 meciuri) si Cupa Elvetiei (1 meci) nu a marcat nici un gol. A fost la urmatoarele competitii:
– C.E. 2011 U21 – finalist cu Elvetia (0-2 cu Spania)
– a castigat campionatul Elvetiei de 2 ori cu Basel (2010 si 2011)
– a castigat Cupa Elvetiei cu Basel in 2010.

Sorin
Sorin
7 February 2012 11:29

Nu prea se poate aduce un jucător de top pe acel post, pentru că acolo sunt Robben și Ribery. Trebuie să aduci un jucător care să accepte statutul de rezervă, dar când e folosit, să arate că e fotbalist. Dacă venea Reus, de exemplu, erau probleme, pentru că unul dintre Ribery, Robben sau Reus trebuia să stea pe bancă și mai mult ca sigur era nemulțumit. E constructivă concurența, dar până la un anumit punct. Când un jucător devine nemulțumit că nu e titular meci de meci, nu e deloc bine pentru atmosfera din cadrul echipei sau pentru psihicului jucătorului. Am scris și de Howedes la celălalt articol. Exact aceeași situație. Îl aduci pe Howedes, dar unde joacă, pentru că acolo sunt Boateng și Badstuber. Toți trei sunt jucători de națională, dar unul trebuie să stea pe bancă și va fi nemulțumit, pentru că asta l-ar putea aduce în situația de a-și pierde locul în echipa Germaniei. Jucătorii de națională (a Germaniei, bineînțeles) vor să joace constant, mai ales cei care sunt tineri. Sigur că Robben se mai accidentează, se… Citeste mai mult

fcdm3
fcdm3
7 February 2012 10:45

@NEXTevolution, despre Breno am zis si eu ca ar trebui vandut urgent avand in vedere caracterul sau dar, mai ales, LIPSA DE VALOARE. De neinteles rabdarea de care dau dovada cu el sefii lui Bayern. Insa nu sunt de acord cu tine ca orice jucator poate ajunge mare. Daca nu ai talent cum sa ajungi mare? Un antrenor foarte bun poate sa te faca sa dai ce e mai bun din tine (cum se spune) dar pana la o limita! Nici un antrenor din lume nu-l poate face mare pe Banel Nicolita, de exemplu! Desi el, saracu, e muncitor si-si doreste… De Usami am mai zis zis ca e o mare prostie sa-l dam inapoi in Japonia pentru ca l-am vazut cum loveste mingea, cum dribleaza, ca e baiat inteligent, pe scurt O MARE SPERANTA. Co-nationalul Kagawa la varsta lui nu stia atatea cu mingea. Iarasi, de neinteles atitudinea sefilor lui Bayern fata de el… @Sorin, Shaqiri ar putea ajunge un jucator de top, dar nu este. Nu sunt impotriva aducerii lui Shaqiri, dar eu mi-as fi dorit sa aducem… Citeste mai mult

Sorin
Sorin
7 February 2012 0:05

@fcmd3 Shaqiri e jucător de bandă, iar acolo joacă la Bayern Ribery și Robben. Pe cine să aducă Bayern ca back-up, pe Cristiano Ronaldo? Trebuie să aduci un jucător la un preț rezonabil (mi se pare deplasat să plătești un preț mare pentru un jucător care va fi în majoritatea meciurilor rezervă), cu marjă de creștere, dar în același timp valoros. Iar Shaqiri e titular incontestabil în naționala Elveției, unde a debutat pe vremea când încă nu împlinise 19 ani. Dacă nici ăsta nu e transfer de apreciat, atunci nu mai e nimic de zis. Ribery, la 20 de ani, era mult sub actualul Shaqiri, și afirm asta în cunoștință de cauză, pentru că l-am văzut pe Ribery jucând la Galatasaray. Pe vremea aceea, Franck nu era extremă, ci atacant secund, însă după ce s-a transferat la Marseille, a fost mutat în banda stângă și acolo a rămas până în ziua de azi. Am o întrebare pentru tine și te rog să-mi răspunzi sincer. În câte meciuri l-ai văzut pe Shaqiri jucând? Eu cred că nu mai mult de cinci,… Citeste mai mult

NEXTevolution
6 February 2012 22:32

Nu am zis ca e. Am zis ca are potential. La fel a fost si in cazul lui Breno.Dar la Breno mai lipsea ceva: educatia.E un jucator interesant si daca munceste calumea ajunge jucator mare. Ribery nu a trecut pe la Galatasaray? Poti sa spui ca Usami nu are potential si e vanat de toate cluburile? Totul depinde de jucator. E unul sunt adeptul ideii ca ori ce jucator poate ajunge mare daca munceste si isi ia meseria in serios.Pana la urma tot doua picioare au.

fcdm3
fcdm3
6 February 2012 21:56

Asa cum am spus si cu cateva zile in urma, nu-l vad un mare jucator pe acest Shaqiri. Nu stiu de ce va entuziasmati asa de tare…
Jucatorii de top sunt jucatori a caror valoare e recunoscuta de toata lumea si care au un pret mare. Ori pe Shaqiri nu l-a vrut cu adevarat decat Zenit St. Petersburg si Galatasaray, echipe ce au oferit doar 8 mil. de euro. pe el. Deci nu va mai jucati cu cuvintele pentru ca Shaqiri nu este un jucator de top. O sa va convingeti in dubla cu Basel.

NEXTevolution
6 February 2012 21:53

E un jucator interesant orice ai zice.Transfer total esuat a fost Breno, ar fi fost Torje, cred ca si Montolivo si multi altii.Dar transferul asta e unul cu potential. Nu e nevoie sa fie titular acum, dar in 2-3 ani poate creste si sa creeze concurenta. Cred ca poate face fata la Bayern intr-un viitor ,sper, cat mai apropiat.

DarkMac
6 February 2012 21:22

Veste buna, atacant de top ??? Eu il vad ca pe un transfer total esuat. Dar vedem dupa 1-2 ani in care “asteptam sa se adapteze la Bayern”

West
6 February 2012 17:59

In sfirsit am transferat un jucator de top sper ca urmeaza si alti

cristi090
cristi090
6 February 2012 15:28

in sfarsit o veste buna….

Revolution
Revolution
6 February 2012 15:12

In sfarsit…………

DevilMayCry
Admin
6 February 2012 14:59

Asta e un transfer excelent.

ionut1900
ionut1900
6 February 2012 14:42

in sfarsit un transfer excelent …nu credeam ca o sa mai apuc ziua asta pfff…era si mai bine daca venea din iarna asta pt ca bayern are nevoie de jucatori valorosi pe banca si cum ribery si robben se accidenteaza mereu ….era f bun shaqiri inca de acum dar e bine totusi ca il iau din vara

Subscribe via Email

Introdu adresa de e-mail pentru a primi notificare pentru orice postare noua adaugata pe site

Urmareste-ne pe Facebook
Parteneri
34
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x