VfL BOCHUM – FC BAYERN  1-2

Bayern a castigat meciul din optimile Cupei Germaniei  prin golurile marcate de Toni Kroos in minutul 52 si de Arjen Robben in minutul 91.

0 0 vote
Article Rating
11 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
cristi090
cristi090
22 December 2011 22:59

@Bayern1900Munchen dami si mie id tau de mess

cristi090
cristi090
22 December 2011 22:45

@Bayern1900Munchen: o sa intru mai mereu pe el

Bayern1900Munchen
22 December 2011 21:45

daca te referi la blog iti multumesc si te mai astept

cristi090
cristi090
22 December 2011 10:45

e misto

Bayern1900Munchen
22 December 2011 10:11

Buna tuturor.S-a mai lansta un blog cu tema Bayern Munchen.Acesta este http://bayernmunchen1900.blogspot.com .Va astept !!! (Scuze de reclama)

West
21 December 2011 18:04

Nu vreau sa il mai vad pe Tymosciuk,Olic si pe Van Buyten nu au ce cauta la Bayern un meci pe care noi ni lam facut greu nau luat meciul in serios o foarte mare greseala care ne putea costa calificarea SARBATORI FERICITE

gery76
21 December 2011 15:38

@fcdm3:
Inclusiv comentatorii romani de pe dolce sport2,l-au numit in repetate randuri pe Robben,ca fiind mereu pus pe simulari,dar i-au si laudat talentul imens.
-Prima repriza a fost extrem de echilibrata,chiar nu-mi dau seama de ce Bochum a inceput atat de slab sezonul in 2 Bundesliga,fiind nevoiti sa-l si schimbe pe Funkel din functia de antrenor,la ce lot echilibrat are,mie placandu-mi mult nord-coreeanul Te See pe care Funkel nu prea-l folosea reprosandu-i lipsa culturii tactice!

fcdm3
fcdm3
21 December 2011 14:41

Am uitat sa mai precizez o faza a meciului.
In min. 41 Robben a fost lovit in careu de un adversar. El a mai facut 2 pasi iar dupa aceea a cazut. Fiind considerata o “simulare grosolana” (mega schwalbe) a primit cartonas galben. Prilej pentru “dusmani” si presa sa-l acuze iar si sa comenteze…
Aici este faza http://www.youtube.com/watch?v=GqnwVbQrFXo&feature=related

fcdm3
fcdm3
21 December 2011 10:55

Greu, foarte greu pentru Bayern! A fost o victorie f. muncita cu golul victoriei marcat de Robben in min. 90 si 20 sec. Dupa o prima repriza slaba a bavarezilor scorul arata deja 1-0 pentru “mineri”, o echipa foarte artagoasa. La golul primit, atat van Buyten cat, mai ales, Tymo (cel mai slab jucator al nostru) au fost depasiti lejer de jucatorii lui Bochum. Cu asemenea marcaj Bayern nu are nici o sansa impotriva unor echipe “grele”! Sa nu mai spun de hentul in careu facut de ai nostri (Boateng i-a sutat mingea lui Tymo in mana la scorul de 1-0), arbitrul favorizand-o de data asta pe Bayern. Repriza a 2-a a fost dominata net de Bayern dar jocul colectiv, de pase, nu prea a functionat, cel care lua mingea se trezea in fata careulu advers ca nu are cui pune pase! Faza de la 1-1 a fost una dintre putinele in care pasele au functionat, fiind si in viteza… Una peste alta, Bayern a reusit sa treaca in turul urmator al Cupei Germaniei si, vorba sefilor lui Bayern, “acum… Citeste mai mult

gabrielghintuiala
gabrielghintuiala
21 December 2011 8:16

Pentru aceasta a2a jumatate de an oferita de echipa …merita un :”Multumim frumos”. Sarbatori fericite Fc BAYERN (echipa , staff tehnic , suporteri, conducere) .Sper la un 2012 si mai bun (Eventual cu o noua CL in vitrina)

Subscribe via Email

Introdu adresa de e-mail pentru a primi notificare pentru orice postare noua adaugata pe site

Urmareste-ne pe Facebook
Parteneri
Help us run this site…
11
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x