BAYERN, IN SFERTURILE CUPEI GERMANIEI!

VfL BOCHUM – FC BAYERN  1-2

Bayern a castigat meciul din optimile Cupei Germaniei  prin golurile marcate de Toni Kroos in minutul 52 si de Arjen Robben in minutul 91.

11 thoughts on “BAYERN, IN SFERTURILE CUPEI GERMANIEI!”

1. Nu vreau sa il mai vad pe Tymosciuk,Olic si pe Van Buyten nu au ce cauta la Bayern un meci pe care noi ni lam facut greu nau luat meciul in serios o foarte mare greseala care ne putea costa calificarea SARBATORI FERICITE

2. @fcdm3:
    Inclusiv comentatorii romani de pe dolce sport2,l-au numit in repetate randuri pe Robben,ca fiind mereu pus pe simulari,dar i-au si laudat talentul imens.
    -Prima repriza a fost extrem de echilibrata,chiar nu-mi dau seama de ce Bochum a inceput atat de slab sezonul in 2 Bundesliga,fiind nevoiti sa-l si schimbe pe Funkel din functia de antrenor,la ce lot echilibrat are,mie placandu-mi mult nord-coreeanul Te See pe care Funkel nu prea-l folosea reprosandu-i lipsa culturii tactice!

3. Greu, foarte greu pentru Bayern! A fost o victorie f. muncita cu golul victoriei marcat de Robben in min. 90 si 20 sec. Dupa o prima repriza slaba a bavarezilor scorul arata deja 1-0 pentru “mineri”, o echipa foarte artagoasa. La golul primit, atat van Buyten cat, mai ales, Tymo (cel mai slab jucator al nostru) au fost depasiti lejer de jucatorii lui Bochum. Cu asemenea marcaj Bayern nu are nici o sansa impotriva unor echipe “grele”! Sa nu mai spun de hentul in careu facut de ai nostri (Boateng i-a sutat mingea lui Tymo in mana la scorul de 1-0), arbitrul favorizand-o de data asta pe Bayern. Repriza a 2-a a fost dominata net de Bayern dar jocul colectiv, de pase, nu prea a functionat, cel care lua mingea se trezea in fata careulu advers ca nu are cui pune pase! Faza de la 1-1 a fost una dintre putinele in care pasele au functionat, fiind si in viteza…
    Una peste alta, Bayern a reusit sa treaca in turul urmator al Cupei Germaniei si, vorba sefilor lui Bayern, “acum putem petrece sarbatorile de iarna!”.