Bayern München nu va putea miza pe extrema olandeză si pe mijlocasul german în meciul de Liga Campionilor contra liderei la zi a Angliei, cei doi fiind bolnavi de gripă.

Clubul din capitala Bavariei a comunicat pe propriul website că Arjen Robben (27 de ani) si Toni Kroos (21), ambii gripati, vor rămâne în München, asadar nu urmează să facă deplasarea pe Etihad Stadium din Manchester, pentru meciul de miercuri.

Robben a fost sicanat de accidentări în ultimele 18 luni, cel mai recent suferind o accidentare la vintre care l-a tinut departe de teren timp de o lună.

Bayern München s-a calificat deja matematic în faza optimilor, din postura de câstigătoare a Grupei A, în timp ce Manchester City are nevoie de victorie si trebuie să spere că Napoli nu va câstiga pe terenul spaniolilor de la Villarreal.

sursa: tv.eurosport.ro

0 0 vote
Article Rating
14 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
George
George
8 December 2011 9:38

E un lucru bun ca titularii s-au odihnit in acest meci.

fcdm3
fcdm3
7 December 2011 21:30
Andrei89
Andrei89
7 December 2011 20:38

ai putea sa incerci pe http://tvsport.do.am

Rava
Rava
7 December 2011 20:12
VelbouD
VelbouD
7 December 2011 20:00

Alex 31, http://www.livetv.ru. Alegi limba engleză, meciul și deja ai link-urile.

Alex31
Alex31
7 December 2011 19:46

Un site pe care as putea vedea meciul imi poate da cineva?

Andrei89
Andrei89
7 December 2011 19:37

o sa fie un meci intreresant…bayern are o cota foarte mare la casele de pariuri, probabil pt ca este deja calificata…oricum eu cred ca bayern merge la victorie la manchester

si off-topic:
Ma intreb oare de ce am senzatia ca il aud pe Cornel Dinu cand citesc unele comentarii….nu stiu cati din cei care scriu aici pe site au un limbaj asa pompos si in viata cotidiana(intre prieteni, colegi de munca,apropiati,etc)

DarkMac
7 December 2011 18:32

@gerry: Cam tare te-au enervat galbejiti. Poate ai comentat cam la cald, chiar dupa aflarea scorului si dupa ce ai vazut rezumatul. Acelasi impuls l-am avut si eu dar… m-am abtinut.

shopybayern
shopybayern
7 December 2011 17:20

Las vrea pe Usami in echipa la meciul asta …:( ..daca Robben tot nu joaca …

lesas
lesas
7 December 2011 15:38

referitor la dortmund pot spune ca este egala otelului ca performanta adica ZERO

gery76
7 December 2011 15:21

Corecta observatia lui fcdm3in legatura cu van Buyten,un fotbalist puternic si inimos ,insa in momentul de fata este sub pretentiile lui Bayern Munchen,mai mult in cuplu cu Badstuber,linia defensiva a alui Bayern devine una extrem de lenta si rigida pentru ca nici Badstuber nu are viteza de loc,el compensand cu intuitia foarte buna a jocului!

fcdm3
fcdm3
7 December 2011 9:44

Revenind la echipa noastra, consider ca e bine sa se mai odihneasca unii jucatori, mai ales ca Bayern e deja calificata mai departe in CL. Insa, daca vom juca iarasi cu Van Buyten in aparare cred ca echipa este condamnata. Acesta, alaturi de Badstuber, nu va putea face fata puternicei linii de atac si mijloc a englezilor cu tennicii Aguerro, Nasri, Balotelli si Silva in mare forma! Nu uitati ca Man City a marcat 48 de goluri in 14 meciuri in Premier League!
Sa speram insa intr-o mobilizare exemplara, intr-un meci in care sa scoatem cel putin un egal, mai ales ca si Napoli a scos un egal acolo!

AUF DIE ROTEN!

fcdm3
fcdm3
7 December 2011 9:23

@gery76, sunt total de acord cu tine! Nu pot sa ma abtin si sa nu comentez si eu vis a vis de rusinea Europei, Borussia Dortmund, cea care a terminat CL in genunchi faza grupelor, pierzand si ultimul meci acasa cu Marseille cu 2-3. Au marcat: Blaszczykowski – 23′, Hummels – 32′,Remy – 45′, Ayew – 85′ si Valbuena – 87′(jucator pe care sefii lui Bayern si l-au dorit intr-o perioada, a marcat un gol fantastic dupa ce s-a distrat cu apararea germana). Golurile le puteti vedea aici: http://vodpod.com/watch/15786294-buts-borussia-dortmund-marseille-om-2-3 Asadar, Dortmund are o linie de clasament de 1 victorie, 1 egal si 4 infrangeri, golaveraj 6-12 si este … afara din Europa!!! Nici macar in Europa League! Cum poate avea pretentia o asemena echipa sa castige Bundesliga si, mai ales, cum mama d… ne-a batut acasa pe Allianz Arena o echipa umilita de Marseille, Olympiakos si Arsenal? Nu, Barcelona. Nu, Real Madrid. Ci de locul 7 in Franta (Marseille), locul 5 in Anglia (Arsenal) si locul 2 in Grecia (Olympiakos). Nerlinger avea dreptate: Klopp nu este decat un dezechilibrat mintal… Citeste mai mult

gery76