Bayern a pierdut in deplasarea de la Manchester cu 2-0, acesta fiind ultimul meci din faza grupelor a Ligii Campionilor. Golurile gazdelor au fost marcate de Silva si Yaya Toure in prima repriza. De mentionat ca Bayern a jucat cu rezervele acest meci pentru ca se stia dinaintea partidei ca Bayern are primul loc asigurat in aceasta grupa.

0 0 vote
Article Rating
10 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DarkMac
10 December 2011 1:06

Se stia… plimbare, shopping, etc. CALIFICATI.
Jupp…. a imbatranit saracu`.

gery76
9 December 2011 20:34

@fcdm3:
Nici eu n-am inteles niciodata transferul sau la Atletico Madrid,o echipa din punct de vedere sportiv,inferioara chiar lui Porto,Atletico de obicei era un punct de tranzit spre o mare echipa,cum a fost cazul lui Fernando Torres si al lui Kun Aguero,insa Radamel Falcao nici macar nu mai este asa de tanar,deci alegerea lui n-are decat o singura explicatie si anume salariul ,presupun mult mai consistent decat l-avea la F.C.Porto,dar pentru cariera lui viitoare si eu sunt perfect de acord ca ramanerea sa la Madrid ,nu poate fi decat un mare pas in spate si este mare,mare pacat ,fiindca este un fotbalist cu adevarat de rasa,cu un potential mult superior celui aratat de el pana acum!

fcdm3
fcdm3
9 December 2011 18:30

Nerlinger repeta cele spuse acum cateva zile:”Suntem foarte multumiti cu lotul echipei. Deci nu va veni si nu va pleca nimeni!”. Desi Olic insista sa plece, Heynckes declara:”Nu-l lasam sa plece!”
Tot Heynckes:”Breno e pe cale sa devina un alt om, am incredere in el. Incepand cu anul viitor ma voi putea baza pe el.”

Iata programul inceputului de an pentru echipa noastra:
08-09.01.2012 Antrenamente la Doha (Qatar)
10.01.2012 Nationala Indiei – BAYERN (la New Delhi)
15.01.2012 Rot Weiss Erfurt – BAYERN
20.01.2012. M’gladbach – BAYERN, in primul meci al returului!

fcdm3
fcdm3
9 December 2011 17:59

, idem gandesc si eu. Asa il vedeam pe Radamel Falcao. Jucator cu o mobilitate, tehnica, viteza si sut – extraordinare. Nu stiu care au fost interesele dar el a ajuns la Atletico Madrid si, usor-usor, s-a pierdut. Pacat de el, probabil ca va ajunge un anonim daca nu-l va transfera o echipa mare.

gery76
9 December 2011 15:08

@Rava:
In mare iti dau dreptate,numai ca Petersen pe langa faptul ca n-a confirmat foarte mult,nici n-a fost folosit,insa el este un fotbalist cu reale calitati fizice,ce ma doare pe mine ,este ca Bayern Munchen avea nevoie pe langa genul marcator ”buldozer”,foarte eficient in 6m sau la cap cum este si Mario Gomez,de un alt tip de varf de atac,mobil,fasnet,tehinic,capabil sa ia o actuine pe cont propriu,foarte bu pe spatii mici!

Rava
Rava
9 December 2011 1:33

Nu stiu ce ziceti voi…dar eu cred ca Petersen nu e inca “material de Bayern”…stiu a jucat putin….poate ar trebui imprumutat 1 an…la o echipa decenta din Bundesliga unde sa joace…saltul din 2.Bundesliga in 1.Bundesliga la echipa cea mai buna cred ca a fost prea mare pt el…sper sa ma insel…

gery76
8 December 2011 15:43

Heynes a fost criticat pe buna dreptate in ultimul timp,atat din cauza rezultatelor oscilante ,cat si schimbarii permanente a jucatorilor ,insa aseara a nu cred ca i-am putea reprosa ceva,mai ales ca pentru foarte multi din titularii lui Bayern pauza de aseara a fot extrem de bine-venita!

fcdm3
fcdm3
8 December 2011 12:38

Cand am spus ca am putea obtine un egal nu stiam ca Heynckes va odihni toate vedete echipei si va juca cu multi jucatori care nu prea au jucat pana acum. Asa, Bayern nu a avut prea multe sanse in fata unei echipe super-motivate sa mearga in faza urmatoare a CL. Iar victoria celor de la City a fost logica. Insa, coroborata cu victoria napoletanilor in fata spaniolilor de la Villareal, aceasta victorie nu i-a ajutat pe englezi deloc. Astfel, ca miliardul de euro investit pana acum de seicul Mansour in Manchester City nu a dat roade, echipa lui urmand sa joace in Europa League! Avand in vedere ca si cealalta echipa a orasului Manchester, United, va juca si ea in Europa League (mare surpriza!), nu exclud o finala City – United pe Arena Nationala din Bucuresti! Pe 16.12.2011 vom afla adversarul lui Bayern din optimi dintre TSKA Moscova, Basel, Lyon, Marseille, Zenit sau Milan. Caseta meciului: Suturi (pe poarta):16-9 (8-3) Cornere:4-2 Faulturi:15-13 Posesia mingii:52%-48% Cartonase galbene:0-2 Iata notele date de cei de la BILD: Butt 3, Badstuber 4, Boateng… Citeste mai mult

shopybayern
shopybayern
8 December 2011 12:35

E bine asa nu avea nici un rost sa joace cu multi dintre titulari ..sa asteptam tragerile la sorti si sa mergem bine in campionat …

Omul
Omul
8 December 2011 11:10

Noroc cu Butt ca altfel era 5-0.

Subscribe via Email

Introdu adresa de e-mail pentru a primi notificare pentru orice postare noua adaugata pe site

Urmareste-ne pe Facebook
Parteneri
10
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x