Bayern Munchen a castigat derby-ul etapei a 16 a din  Bundesliga, 2-1 in deplasarea de la Stuttgart. Golurile au fost inscrise de Mario Gomez in minutele 13 si 56. Dupa acest rezultat, Bayern s-a distantat in fruntea clasamentului din Bundesliga avand in momentul de fata 3 puncte peste urmaritoarele Schalke si Dortmund.

0 0 vote
Article Rating
17 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
bavarezu13
bavarezu13
15 December 2011 17:52

@fcdm3: si eu am cont pe fcbayernforum si sa stii ca am vazut cum se vorbeste…si nu vreau sa te jignesc dk iti spun ca vb+badstuber=2…dintr-o echipa de 11(probabil cand te-ai referit la jumatate te-ai referit ca e o singura cifra si “11” contine 2)…am mai spus si ribery si robben 0 fata de asteptarile de la ei…chiar daca nu intelegi si vrei sa-i pui in aceeasi oala cu vb si badstuber ar fi 4…4 nu e jumatatea lui 11 in nicio scoala/liceu/facultate din lume!Probabil ca varsta ta e si raspunsul…poate pe vremea ta 2 sau 4 erau jumatate din 11.

bavarezu13
bavarezu13
15 December 2011 17:48

@olikahn: am zis eu ceva de barcelona sau de 7-1?vezi ca incurci borcanele

Petraru Vlad
Petraru Vlad
13 December 2011 14:42

Ca individualitati nu cred ca sunt mari diferente intre noi si Milan. Eu l-as da pe van Buyten ca sa-l iau pe Thiago Silva. Ibrahimovic iarasi este un jucator care imi place foarte mult ca joc. M-i se pare un atacant foarte complex.

Petraru Vlad
Petraru Vlad
13 December 2011 14:33

Adevarat ca suntem peste Milan, dar daca italieni joaca in stilul lor s-ar putea sa patim ca si cu Dortmund sau Gladbach de asta zic ca nu trebuie scosi din calcule si pana la urma orice este posibil dupa cum vedeti chiar si Basel s-o scoata pe Manchester.

Andrei89
Andrei89
12 December 2011 20:53

:Daca bavarezu nu se pricepe la fotbal la fel de bine ca tine,tot nu inseamna ca nu este un fan bayern.eu nu am contestat ca sunt 17 ani diferenta intre noi sau ca tu citesti 3-4 publicatii online.nu am contestat nici macar ca te pricepi mai bine ca mine la cum trebuie sa comentezi pe un forum.deci nu stiu de ce te-ai iritat asa de tare.

Revolution
Revolution
12 December 2011 16:25

@Petraru Vlad De ce aduci milanul la acelasi nivel ca al lui Bayern?Singurele echipe momentan egale sau putin peste nivelul echipei bavareze sunt Barcelona si Real Madrid.In rest Bayern e cu mult peste celalalte echipe ale Europei,e peste toate echipele din anglia si italia,iar daca ar fi sa picam cu milan nu noua ar trebui sa ne fie frica,ci lor.

Petraru Vlad
Petraru Vlad
12 December 2011 16:02

Mie mi-a placut cum a jucat Gomez si cred ca unele critici la adresa lui sunt exagerate. Ma indoiesc ca sunt multi atacanti care s-ar afla in locul potrivit la momentul potrivit cum se afla Gomez de foarte multe ori. Cat despre arbitraj, mi s-au parut cam multe cartonase galbene dar la Molinaro decizia a fost corecta. Parerea mea este ca per total, jocul nostru a aratat destul de bine in tur, sa vedem cum vom evolua in retur. In Uefa CL cred ca numai Barcelona, Real Madrid si Milan ne pot pune probleme. Ar fi destul de rau sa picam cu Milan inca din optimi. Si acum imi aduc aminte de eliminarea noastra. Atunci a fost 2-2 pe San Siro si 0-2 pe Allianz-Arena. ( van Buyten parca a punctat de 2 ori pentru noi).

olikahn
olikahn
12 December 2011 15:35

bavarezu13 daca spui ca barcelona batea cu 7-1 dute ca au si ei forum si lasa-ne

fcdm3
fcdm3
12 December 2011 15:05

@Andrei89, nu stiu daca e bine sa-ti raspund sau nu. Dar hai s-o fac, totusi. Avand in vedere ca intre noi sunt (cred) vreo 17 ani diferenta (de fapt se vede si in modul de gandire) iti spun ca in viata e bine sa-ti pastrezi echilibru si sa fi obiectiv, altfel ai numai de pierdut si nu mai esti credibil. Forumul de pe net nu este un loc in care fiecare poate sa-si verse frustrarile si nemultumirile din viata reala. Uita-te cum se comenteaza pe un forum strain (de “liebe fans” ai auzit?) si apoi vii sa-mi faci mie teorie ca pe internet fiecare scrie ce vrea… Sau crezi ca in democratie fiecare face ce vrea? Ceea ce am scris eu nu este numai perceptia mea, ci este un fel de rezumat a 3-4 publicatii germane online pe care le citesc luni dimineata (tu cate citesti?). Iar ceea ce scrie bavarezu13 se poate incadra la “asta vara de Craciun mancam mere dintr-un prun!”. Adica, dupa ce face jumatate de echipa “zero” si “catastrofa” concluzioneaza ca echipa a facut un joc… Citeste mai mult

fcdm3
fcdm3
12 December 2011 14:48

Caseta tehnica si notele:

Ocazii (mari): 5-18 (4-7)
Posesia mingii:32%-68%
Cornere:3-7
Faulturi:16-10
Ofsaiduri:1-4
Cartonase galbene:6-3
Cartonase rosii:1-0

Notele celor de la KICKER:
Neuer 3, Rafinha 3, van Buyten 4, Badstuber 2.5, Lahm 2.5, Tymoshschuk 3, Kroos 2, Robben 3, Muller 3, Ribery 4, Gomez 1.5.

DarkMac
12 December 2011 14:47

NU, Gomez demonstreaza ca o echipa poate da nastere unui atacant cu statistica impresionanta, dintr-un mediocru dpdv al calitatiilor ce ar trebui sa le aiba un atacant.
Mai exact, din nou echipa a jucat pentru el, dar… ce mai conteaza, bine ca am castigat, pana la urma peste 2,3 etapte, 2,3 ani, etc. nu o sa mai tina APROAPE nimeni minte faptul ca Gomez, “atacant” la origini, nu a fost in stare sa impinga in plasa portii o minge foarte simpla. NU grea, foarte simpla. Cei ce imi spun ca a fost jenat din spate, ca fanta de lumina nu se vedea sau se vedea, incearca (laudabil dealtfel) sa ii gaseasca un alibi doar pentru ca face parte din echipa Bayern Munchen.

Totusi Bayern trebuie sa aiba un atacant care sa impresioneze TOCMAI pentru ca, cum spunea cineva mai sus, MIA SAN MIA !

Andrei89
Andrei89
12 December 2011 11:28

:fiecare cu parerea lui si perceptia lui despre fotbal.daca perceptia lui asupra jocului sau a jcuatorilor nu corespunde cu a ta nu inseamna ca nu este fan bayern….dar din nou,fiecare cu parerea lui,asadar si tu ai dreptul sa crezi ca el nu este cu adevarat fan bayern.

cat despre joc…cel mai importat este ca Bayern a reusit sa intoarca scorul si sa obtina 3 puncte.Gomez demonstreaza inca o data ca este un atacant pur-sange(15 goluri in 16 meciuri nu e rau deloc).

fcdm3
fcdm3
12 December 2011 9:46

@bavarezu13: cred ca va fi ultima oara cand iti dai atentie pt. ca incep sa-mi pun intrebari daca tu esti cu adevart fan al lui Bayern avand in vedere ca, dupa un meci in care Bayern a castigat la pas, tu faci jumatate de echipa “zero” si “catastrofala”! Despre meci: – 60.469 spectatori foarte zgomotosi de pe “Mercedenz Benz Arena” au urmarit un meci dominat aproape in totalitate de Bayern. – Bayern a inceput super-ofensiv iar Stuttgart i-a replicat prin faulturi dure, mai ales prin italianul Molinaro care a incercat sa-l provoace mereu pe Robben. A sfarsit in min. 29 cu un cartonas rosu, in urma a doua “galbene”. – Gomez a fost jucatorul meciului, avand in vedere ca a marcat ambele goluri ale noastre. Insa ratarea din min. 6 cu poarta goala (chiar daca a fost usor jenat) il face cel mai ciudat atacant din Bundesliga. Gomez e in stare sa rateze cu poarat goala dar inscrie din niste pozitii imposibile (cum a fost primul gol)! Pana la urma a revenit golgheterul Bundesligii cu 15 goluri. – in minutul… Citeste mai mult

gery76
12 December 2011 0:48

Parerea mea este ca Bayern Munchen a jucat excelent 11 contra 11 si neconvingator in 11 contra 10 !
-Nu sunt de acord ca trebuia sa fie un meci usor,Stuttgart este o echipa de mare traditie a Bundesligii,iar impotriva lui Bayern svabii au jucat mereu cu o ambitie maxima,rivalitatea dintre cele 2 echipe fiind de notorietate ,cu precadere pentru Stuttgart.
-Dubla schimbare facuta de Heynkes cu vadita tenta defensiva,cand i-a inlocuit pe Ribery si Muller cu Gustavo si Alaba,practic i-a invitat pe cei de la Stuttgart sa atace desi erau cu un om in minus .
-Formula de start a lui Bayern a fost una ofensiva,caracteristica spiritului munchenez,cu Robben in banda dreapta si cu Muller in spatele lui Gomez,creeand numeroase spatii!
-3puncte mari de tot,mai ales ca Dortmnud s-a impiedicat acasa,teoretic intr-un meci usor pentru ei!

bavarezu13
bavarezu13
11 December 2011 23:17

3 puncte de aur!!
Nu sunt de acord ca a fost un meci usor,ma asteptam sa avem probleme mari,cum de altfel ma tem de fiecare data cand jucam in deplasare.
Gomez a ratat intrun hal fara de hal…insa s-a revansat si pana la urma am castigat meciul cu golurile lui.
Van buyten catastrofa ca de obicei!Badstuber aproape catastrofal ca de obicei!
Ribery 0,Robben 0!fata de asteptarile de la ei.
Un meci bun facut de echipa per total,daca ar fi sa excludem ultimele 20minute,insa si asa a fost bine.Sa speram ca vom mai castiga si cand vom juca nu foarte bine,asa cum a fost cazul astazi.

Omul
Omul
11 December 2011 21:32

Fenomenal Gomez asta si sa nu mai zic de Van Buyten care era sa ne ingroape la ocazia lui Cacau. Pacat de Robben care s-a stins dupa eliminarea lui Molinaro, fluierat la orice atingere de balon.

Catalin
11 December 2011 21:04

Este important ca am cistigat acest meci,dar ma asteptam la un scor mai mare pentru Bayern

Subscribe via Email

Introdu adresa de e-mail pentru a primi notificare pentru orice postare noua adaugata pe site

Urmareste-ne pe Facebook
Parteneri
17
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x