Fundasul lui Bayern, Pilipp Lahm este gata ca din viitorul sezon sa joace din nou pe pozitia de fundas stinga.

lahm

Din vara anului 2009 capitanul bavarez joaca pe pozitia de fundas dreapta dar acum se pare ca va ocupa din nou pozitia pe care a jucat pina la venirea lui van Gaal.

“Trebuie sa discut cu antrenorul ce va fi mai bine pentru echipa, prezenta mea in dreapta sau in stinga”, a spus Lahm

In acelasi timp Lahm a declarat ca doreste ca sa joace si la club si la echipa nationala pe aceeasi pozitie. De aceea, inainte de a lua o decizie, viitorul antrenor al bavarezilor, Jupp Heynckes, va trebuie sa se consulte cu colegul sau de la nationala Germaniei, Joachim Low.

Articol scris de: FanBayern

 

0 0 vote
Article Rating
9 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Claudia
Claudia
14 April 2011 14:50

Lucrurile reintra pe fagasul lor normal. In ce ma priveste, il vreau pe Lahm inapoi, pe pozitia lui de baza. E mult mai incisiv pe flancul stang si isi va face simtita prezenta decisiv in faza de atac.

FanBayern
14 April 2011 14:07

Ma voi stradui sa scriu in fiecare zi! Cat priveste diferenta dintre Bayer si alte echipe din bundesliga aici totul e clar nu numai la capitolul fani)) Bayer este cu 2 capuri mai sus dekit toate celelalte!

fcdm3
fcdm3
14 April 2011 8:16

O alta stire desper Bayern ar putea fi faptul ca are 1.139.000 de fani pe FACEBOOK, acest lucru aratand cat este de iubita in lume. Pe locul doi se afla Borussia Dortmund cu doar 320.000. Este vorba de echipele germane dar diferenta dintre Bayern si Dortmund este uriasa!

fcdm3
fcdm3
14 April 2011 8:11

, faptul ca reusesti sa scrii articole despre Bayern in fiecare zi, ma bucura f. mult! Tine-o tot asa! Si nu uita sa traduci si articole din ziarul bavarez http://www.tz-online.de, acolo unde se scriu si cate 7-8 articole/zi despre Bayern!

FanBayern
13 April 2011 21:48

http://www.youtube.com/watch?v=NroD_eJdjYE
Recomand tuturor sa asculte si sa priveasca in momentele grele!))

gery76
13 April 2011 20:04

Lahm trebuie sa ramana pe flancul drept,fiindca la nationala pe stanga va juca Schmelzer,iar o echipa de talia lui Bayern nu trebuie sa-si plimbe capitanul de pe un flanc pe altul ci trebuie neaparat sa-si acopere punctele slabe ale echipei si anume cel de fundas stanga si cel putin un fundas central,iar daca se poate si un portar de talia lui Neuer ar fi perfect.

FanBayern
13 April 2011 17:30

Serban cu placere…
flancul pe care va juca Lahm depinde de flancul pe care va juca fudasul lateral cumparat la vara!

Catalin
13 April 2011 17:17

stie el mai bine pe ce pozitie 😉

Serban
Serban
13 April 2011 17:14

Nu stiu daca ar fi cea mai buna alegere. Multumesc FanBayern pentru articolele postate cat mai des.

Subscribe via Email

Introdu adresa de e-mail pentru a primi notificare pentru orice postare noua adaugata pe site

Urmareste-ne pe Facebook
Parteneri
9
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x