Bayern Munchen a anunţat miercuri că a ajuns la un acord cu Federaţia Olandeză de Fotbal (KNVB) în privinţa daunelor pe care trebuie să le primească după accidentarea suferită de Arjen Robben.

robben

Cele două părţi s-au înţeles să dispute un meci amical la 22 mai 2012, pe Allianz Arena. Decizia vine după mai multe runde de negocieri în ultimele luni, conflictul fiind iscat de faptul că Arjen Robben s-a întors accidentat după CM din 2010.

„Suntem încantati ca situaţia se va rezolva. Este un lucru bun pentru familia fotbalului că s-a găsit o soluţie satisfăcătoare”, a spus preşedintele lui Bayern, Karl-Heinz Rummenigge.

Preşedintele KNVB, Bert van Oostveen, a afirmat că se bucură că federaţia şi clubul german au ajuns la un numitor comun. „Suntem satisfăcuţi şi aşteptăm fantasticul meci amical care va avea loc la Munchen”, a spus acesta.

0 0 vote
Article Rating
8 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
ANGEL PODAR
ANGEL PODAR
12 February 2011 20:12

@robben:E adevarat,foarte adevarat.O bunaintrebare!

lordi211
lordi211
5 February 2011 11:09

da si ma intreb robben la ce echipa va juca?
sincer nu m-i se pare o “despagubire”pe masura dar o sa fie ineresant…

FanBayern
4 February 2011 18:56

@Claudia:
De lovitul peste picioare raspun personal Van Bommel si de Jong )))

Claudia
Claudia
4 February 2011 16:21

Eu stiu ca finala Champions League va fi pe 28 mai. Sper ca intalnirea cu Olanda care are loc inainte de aceasta data, potrivit graficului initial, sa nu se soldeze cu absenta vreunui jucator important din unsprezecele de start pentru partida din 28 mai. Stim cu totii cum joaca olandezii la ora actuala. Lovesc mai mult picioarele adversarilor decat balonul.

FanBayern
3 February 2011 21:49

e mult pina atunci…multe se pot schimba!

vladt
vladt
3 February 2011 10:59

@Rhadhoo27: Finala o sa fie pe 19 mai deci nu cred ca este o problema, meciul fiind dupa finala din Liga.

Rhadhoo27
Moderator
2 February 2011 23:57

In jurul acelei date va fi si finala Champions League pe Allianz Arena. Deci eu sper ca meciul asta sa nu se joace 🙂 sau sa se joace in alta perioada. Prietenii stiu dece 🙂

robben
robben