Duminica seara  a avut loc tragerea la sorti a semifinalelor Cupei Germaniei la fotbal care vor avea loc la 1/2 martie…

bayern

Bayern va juca in compania celor de la Schalke in semifinalele Cupei Germaniei. Meciul va avea loc la München.

In cealalta semifinala vor juca cele doua echipe din liga secunda, Duisburg si Cottbus, ambele fruntase ale clasamentului dintre care una se va califica oricum in finala avand sansa deosebita chiar si in cazul unei infrangeri sa participe in Europa League.

0 0 vote
Article Rating
13 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Catalin
2 February 2011 15:10

Bayern pare a fi mai sigura in a doua jumatate cu revenirea lui Robben de asta am si zis ka cistigam fara probleme…klar lucru k nu va fi un meci usor .

Claudiu
Claudiu
2 February 2011 11:23

: De ce esti asa de sigur ? La fel am zis si cu Borussia Mönchengladbach ca le dam 7-0, si ce s-a intamplat ? In Germania orice rezultat este posibil, indiferent ca e Bayern sau TSV Munchen 1860.

Catalin
1 February 2011 11:27

apropo cind e semifinala ??

Catalin
31 January 2011 16:12

cistigam fara probleme 🙂

George
George
31 January 2011 13:02

Semifinalele nu se joaca tur-retur?

Florin
Florin
31 January 2011 11:35

Va fi foarte greu, sa nu uitam ca desi Schalke a jucat dezastros tot turul ne-am cam luat-o pe coaja pe Veltins Arena cu 2-0, intr-adevar prima sansa la cupa este a noastra deoarece daca trecem de echipa lui Magath nu cred ca vom avea probleme indiferent de cine vine din cealalta parte, dar totusi am emotii pentru meciul cu Schalke, totusi, vorbim de Germania, unde orice rezultat este posibil

bavarezuta
bavarezuta
31 January 2011 8:00

Era luata cupa de la inceput,si campionatul era dar cu atatea ghinione care le-am avut cu accidentarile era luat,dar mai sunt sanse.

Rhadhoo27
Moderator
31 January 2011 0:56

Pana in mai nu poti sti ce va fi. Acum echipa e in forma, iar Schalke nu straluceste. Bine, mai e o luna pana la meci, dar tot sunt sigur ca-i facem! Bayern Uber Alles!

gery76
30 January 2011 23:53

Eu cred ca era mai bine sa-i intalnim in finala pentru ca pana atunci situatia se clarifica si in campionat si in cupele europene.Indiferent insa de timpul si locul unde ii intalnim va fi un meci greu mai ales ca Schalke este in situatia de a ramane in afara cupelor europene desi banii investiti la inceputul anului i-ar fi recomandat ca unii din favoritii principali la castigarea titlului.Este totusi un avantaj ca-i intalnim la Munchen mai ales ca pana atunci probabil toti titularii vor fi apti de joc si ma refer in primul rand la Ribery si Kroos.

Rhadhoo27
Moderator
30 January 2011 22:53

Perfect! E foarte bine ca ii prindem acum, cand suntem in forma! Abia astept duelul!

Peter
Peter
30 January 2011 22:45

Totul este pregatit pentru a castiga Cupa din nou. In mod normal acasa Schalke este de batut, iar o divizionara secunda nu poate sa ne opreasca in finala. Totusi, as prefera Liga Campionilor, dar se pare ca un trofeu tot vom castiga si anul acesta.

Subscribe via Email

Introdu adresa de e-mail pentru a primi notificare pentru orice postare noua adaugata pe site

Urmareste-ne pe Facebook
Parteneri
Help us run this site…
13
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x