Bayern a trecut perfect de săptămâna care a urmat demiterii lui Niko Kovac. După 2-0 cu Olympiacos, campioana Germaniei a făcut spectacol în derby-ul cu Borussia Dortmund, scor 4-0.

Lewandowski a deschis scorul cu o lovitură de cap, specialitatea casei, după centrarea lui Pavard.

Imediat după pauză, Gnabry a punctat pentru 2-0. Lewandowski a reuşit dubla din pasa lui Thomas Muller, omul renegat de croatul Kovac înainte de despărţirea de Bayern. Dezastrul a fost total pentru Borussia: Hummels a trimis în propria poartă cu zece minute înainte de final, iar Bayern s-a impus cu 4-0.

sursa: digisport.ro