Bayern a învins-o cu 2-0 pe Olympiacos și și-a asigurat deja calificarea în optimile de finală ale Ligii Campionilor, înaintea ultimelor două etape. Bavarezii sunt deja cu gândul la derby-ul cu Borussia Dortmund.

Bayern rămâne lider neînvins în grupa B a Ligii Campionilor. Portarul Jose Sa a fost eroul grecilor în prima repriză și i-a salvat de două ori într-un minut.

Pavard a ratat o ocazie uriașă pentru nemti, iar golgheterul Lewandowski a deschis scorul în minutul 69.

Perisic a marcat pentru 2-0 în ultimul minut regulamentar de joc, iar Bayern se pregătește deja pentru derby-ul cu Dortmund.

palcenina

Sa mai bem o bere, ce ziceti? Introtdeauna e fain cand spray-ezi niste bondari obraznici! Prima a fost pt Bayern, asta o sa fie in sanatatea lui Hansi Flick!

Andrei_Fcbm
Membru
Andrei_Fcbm

Iar legat de viitorul antrenor, se vorbește foarte mult despre Wenger, care ar accepta și-un interimat până în vară. Nu știu ce să zic, cu antrenori de ăștia care acceptă orice. Să nu fie definitiv, pentru că se știe politica de transferuri a lui Wenger. Omul se axează pe tineri, pe alte lucruri. Și chiar așa, Wenger e cel care s-a despărțit de Gnabry și Chamberlain, care-s doi fotbaliști cu mari calități, să fim serioși. Nu știu cum ar lucra el cu Gnabry…

Vaida_VDA
Membru
Vaida_VDA

Decât Wenger, mai bine cu Flick până în vară.

Andrei_Fcbm
Membru
Andrei_Fcbm

Dimineață se mergea la sigur pe varianta Wenger. Mai apoi au apărut și unele informații despre faptul că i s-ar da lui Flick o șansă până în vară.

palcenina
Membru
palcenina

As fi de acord cu Flick pana la iarna, sa vedem ce poate. Sa fim seriosi, Wenger e antrenor bun. La Arsenal avea puteri nelimitate, aici nu ar fi cazul. Cred ca stie cum sta treaba. Si mi se pare logic un interimat pana la vara, Bayern are nevoie de continuarea reconstructiei, lucru care nu poate fi facut decat cu un antrenor cu contract pe termen mai lung.

Andrei_Fcbm
Membru
Andrei_Fcbm

Pe mine m-a surprins neplăcut încăpățânarea lui Flick, de a nu schimba ceva. Era minutul 60, ții pe Goretzka în teren care nu își respectă fișa postului, și e și lent, la fel și Muller, în loc să schimbi cu jucători mai rapizi atât în execuții, cât și-n viziune, adică Thiago și Coutinho. Până la urmă i-a ieșit, a venit golul. Oricum și cu toate astea, Bayern nu a avut probleme, doar că voiam să văd o reacție de pe bancă, să iuțească un pic jocul. Goretzka sper să joace cat mai rar. Nu respecta fisa postului, adică mijlocaș defensiv, urcă mereu în fata, la pomană, strică foarte multe faze. Nu mai zic de faptul că un alt jucător trebuie mereu să dubleze locul lăsat de el. Căutați să vedeți când joacă Goretzka ce cifre are Lewandowski… Vă spun eu, foarte slabe. În schimb când nu joacă, altfel e Lewandowski, îi rămâne doar Muller care-l mai încurcă.😂

fcdm3
Moderator

Bayern a castigat mult mai clar fata de cum arata scorul, dominand net adversarul.
cartonase galbene: 0-0
Cei din conducere ar putea sa-l mai lase pe Flick. Parca echipa a jucat altceva. Lewandowski a ajuns la 20 de goluri in 16 meciuri, in toate competitiile, in acest sezon. Practic, a marcat cel putin un gol in toate meciurile lui Bayern (10 campionat, 4 UCL si 2 in Cupa), mai putin in cel de cupa cu Bochum. Fabulos!!!