27 November 2021

FC Bayern – Hoffenheim 1-2

Bayern a oferit surpriza zilei în Bundesliga, după ce a pierdut pe teren propriu meciul împotriva celor de la Hoffenheim, 1-2, din etapa a şaptea a campionatului german

După o primă repriză albă, oaspeţii au deschis scorul prin Sargis Adamyan, în minutul 54. Douăzeci de minute mai târziu, Robert Lewandowski restabilit egalitatea.

Totuşi, acelaşi Adamyan a mai înscris o dată, la doar şase minute după reuşita atacantului polonez şi a stabilit scorul final.

Este prima înfrângere din această ediţie de campionat pentru Bayern, care nu va mai rămâne în fruntea clasamentului după această etapă.

Bayern – Hoffenheim 1-2. Echipele de start:

Bayern: Neuer – Kimmich, Sule, Boateng, Pavard – Tolisso, Thiago – Coman, Coutinho, Gnabry – Lewandowski

Hoffenheim: Baumann – Posch, Akpoguma, Hubner, Skov – Grillitsch – Kaderabek, Rudy, Geiger, Bebou – Adamyan

sursa: digisport.ro