Bayern München a oferit o adevărată lecţie de fotbal în a doua partidă oficială a sezonului, după Supercupa cîştigată cu Dortmund, scor 2-0. Campioana Germaniei a învins, în deplasare, scor 5-0, pe Carl Zeiss Jena (pe primul loc dupa 4 etape in liga a 3-a), în primul tur al Cupei. Robert Lewandowski a fost eroul bavarezilor, acesta a reuşit o “triplă” în prima repriză ca urmare a golurilor marcate în minutele 3, 34 şi 43. De asemenea a oferit si un “assist” lui Vidal (72) iar Hummels (77) a închis tabela. Lewandowski si Ribery au fost cei mai buni de pe teren, primind nota 1 de la TZ.

Ancelotti a aliniat urmatoarea formula: Neuer – Rafinha, Martinez (51. Hummels), Alaba, Bernat – Vidal (77. Benko), Lahm, Kimmich – Müller, Lewandowski, Ribéry (66. Green).