Atractia principala in aceasta saptamana vine de pe Camp Nou, acolo unde diseara de la ora 21:45, Barcelona va da piept cu Bayern Munchen in mansa tur a semifinalelor Uefa Champions League.

Vice-campioana Spaniei vine dupa o serie de sase victorii consecutive, iar in ultimele doua meciuri a marcat de 14 ori, 6-0 cu Getafe acasa si 8-0 pe terenul lanternei rosii din La Liga, Cordoba.

  • Barca a obtinut patru victorii fara gol primit in ultimele patru meciuri acasa.
  • De pe 21 Februarie n-au mai pierdut gazdele un meci pe Camp Nou.
  • Barcelona a condus atat la pauza, cat si la final in ultimele opt meciuri de Champions League.

Vestile bune nu se opresc aici si trebuie precizat faptul ca Luis Enrique are absolut tot lotul la dispozitie pentru acest duel, neexistand nici un jucator indisponibil sau incert pentru meciul din aceasta seara.

Echipa probabila (4-3-3): Stegen – Alves, Pique, Mascherano, Alba – Rakitic, Busquets, Iniesta – Messi, Suarez, Neymar

De partea cealalta, Bayern vine dupa un nou titlu castigat in Germania, al treilea consecutiv. Echipa pregatita de Pep Guardiola este matematic campioana in Bundesliga, astfel ca se poate axa in totalitate pe UCL, mai ales ca bavarezii au parasit si Cupa Germaniei in urma cu o saptamana. Odata cu triumful din campionatul intern a aparut si relaxarea, dovada ca Bayern vine dupa infrangerea cu Leverkusen, scor 0-2 in deplasare. Oaspetii au amintiri placute de la ultima dubla cu Barcelona, cea din 2013, tot in semifinale, atunci cand s-au impus cu 4-0 in turul de pe teren propriu si cu 3-0 aici, urmand sa triumfe in finala contra lui Dortmund.

  • Bayern a castigat o singura data in ultimele patru deplasari in toate competitiile.
  • Bavarezii au castigat ultimele trei confruntari directe cu Barcelona, incluzand aici si amicalul din vara lui 2013.
  • De fiecare data in aceste ultime trei confruntari, Bayern a marcat cel putin doua goluri pe meci.

Guardiola nu este la fel de norocos ca si Luis Enrique cand vine vorba de accidentari si indisponibilitati. Tehnicianul nemtilor nu ii va avea la dispozitie in deplasarea de diseara pe Alaba, Robben, Ribery, Rode si Badstuber.

Echipa probabila Bayern (3-4-2-1): Neuer – Benatia, Boateng, Rafinha – Lahm, Alonso, Alcantara, Bernat – Gotze, Muller – Lewandovski

sursa: ponturi-bune.ro

0 0 vote
Article Rating
60 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
ponce
7 May 2015 10:09

Pe de alta parte, trebuie sa fim corecti, Barcelona merita din plin sa ajunga in finala (chiar daca o spun cu durere in suflet), a facut praf 3 campioane din cele mai puternice campionate ale lumii.
Manchester City (ANGLIA), PSG (FRANTA), BAYERN (GERMANIA)
Juventus merita finala categoric si ia, anul trecut pe vremea asta, jucau semi-finale de Europa League, anul asta semi-finale de Champions League, Masimiliano Allegri si-a pus amprenta pe jocul lui Juventus, si ar fi o catastrofa sa nu se califice in finala!
Pe de-alta parte, sunt convins ca meciuriile de anul trecut cu Real, umilinta 5 – 0 de dubla mansa, si umilinta de anul asta cu Barcelona din semi-finale, vor fi razbunate! Nu stiu daca cu Guardiola pe banca, nu stiu daca cu jucatorii astia, insa stiu ca vor fi razbunate!
Sunt optimist, si acel 1 – 3 de la Porto eram convins ca va fi razbunat, si asa a fost in retur.

ponce
7 May 2015 8:31

Adio finala, adio visul Ligii anul asta! Meci bun pana in minutul 77, Bernat foarte slab, la ambele goluri.
Eu m-am resemnat, Bayern trebuie sa scoate bani grei in vara si sa aduca jucatori neaparat, inlocuitori pentru Ribery/Robben, Fundas(i) lateral, mijlocasi, urgent!
N-avem cum sa facem fata, cum spunea cineva mai sus, Real ii aduce pe Bale/Kroos/James, Barca ii aduce pe Neymar/Suarez/Rakitic, Bayern ii aduce pe
Lewandowski/Alonso/Bernat
Oare mai exista indoieli? Ce sa faca Bayern cu Alonso la mijloc? Ce sa faca Bayern cu Bernat in stanga (care NU a facut tot meciul nimic + a gresit grav la ambele goluri alui messi)
Lahm/Schweini/Dante au expirat oameni buni, nu putem avea pretenti..
Am castigat un campionat in care am suferit, dar l-am castigat.. Mai mult NU se poate in acest sezon.
Ca sa avem constanta in Champions league ne trebuie intariri!
Nu ma plang daca Bayern il aduce pe Bale pe suma aia 135 de milioane de Euro, dar sa-l aduca odata, pentru ca Bayern a ramas in urma cu mult, Barcelona/Real sunt departe in momentul de fata!

florins
florins
7 May 2015 7:23

S-a spus ca jocul de posesie il obliga pe adversar sa alerge mai mult. Dar, nu o data am vazut ca cifrele aratau ca jucatorii lui Bayern alergau mai mult in meciuri, chiar daca aveau posesie de peste 60 la suta. Asta inseamna ca jucatorii lui Bayern trebuie sa aiba o conditie fizica extraordinara, care se obtine dupa o pregatire deosebit de intensa. Ei bine, eu cred ca dupa primul an la Bayern, Guardiola a intetit pregatirea fizica si probabil ca s-a depasit limita rezistentei fizice a jucatorilor. De aici valul de accidentari. Organismul uman are o limita, nu poti face din el o masina de alergat.

olikahn
olikahn
7 May 2015 6:05

un blat la care robben si ribery n-au vrut sa ia parte, toata tevatura creata in jurul stafului medical,accid subite ale jucatorilor importanti mie imi dau de gandit ,sunt convins ca nici lewandowski n-are nici pe dracu,baliverne,cu fractura la nas si maxilar nu mai stai pe teren cum a stat el cu dortmund,la fel s-a intamplat si in 2010 cand ne-a batut sarmanu’ de milito marele jucator de care n-a mai auzit nimeni

Ribery7
7 May 2015 4:30

A spus cineva bine pe facebook: Guardiola a avut 3 meciuri cu Barca si Real, a luat 8, n-a dat niciunul.

Dupa meciul tur cu Porto avertizam ca 3-1 nu e greu de intors, dar la ce bun? Ca sa ne facem de ras si mai tare in semifinale?
Nici macar acest 3-0 nu e imposibil de intors, numai de am avea antrenor, nu mascariciul asta care nu stie nimic din ce tine de tactica, doar sa dea vina pe doctori si arbitri.
Un copil de 7 ani daca-l intrebi pe strada stie ca pe Messi n-ai voie sa nu-l marchezi cu minim 2 oameni.

florins
florins
7 May 2015 0:57

Managementul clubului: ne-am entuziasmat de performantele financiare ale clubului, dar acest tip de performanta ar fi trebuit sa fie convertit in performanta sportiva. Iar la nivelul acesta, performanta sportiva inseamna sa castigi Champions League, nu sa iesi in semifinale dupa esecuri usturatoare. In urma cu doi ani castigam UCL cu Heynckes, dupa ce bateam mar Barcelona. Acuma ne bate mar Barcelona pe noi: ce s-a schimbat intre timp? Pai, catalanii au adus un antrenor fara fite si au adus jucatori cu bani multi, pentru ca astazi numai un noroc chior te poate ajuta sa mizezi pe jucatori ieftini si sa castigi. La ce ne-au folosit banii, daca noi l-am alungat pe Kroos si l-am adus pe Alonso? A, am avut bani sa-i dam lui Guardiola salariu de doua ori mai mult decat ia Ancelotti la Real si cine stie de cate ori fata de cat ia Enrique la Barcelona. Da, cred ca managementul a fost defectuos la FC Bayern Munchen de la aducerea lui Guardiola incoace. Si sper ca actionarii (marii sponsori) sa puna piciorul in prag. Urmeaza reconstructia echipei,… Citeste mai mult

florins
florins
7 May 2015 0:46

Jucatorii: astazi tot jocul ne-a fost stricat de Alonso. Bagaret, lent, dur. Cu el in teren Schweinsteiger nu joaca nimic, pt ca locul si rolul sau in echipa sunt ocupate. Schweini este adevaratul lider al echipei, dar acuma nu mai bate el loviturile libere ci Alonso, nu mai coordoneaza el jocul, ci Alonso.
Alte doua maini moarte: Bernat si Thiago. Lor le mai iese jocul cu adversari modesti (gen Porto, cel mult), in rest sunt inutili. Thiago este moale, inconsistent, ar trebui sa mai joace la Bayern cel putin un an incontinuu si la capacitate maxima pentru a fi cu adevarat om de baza.
Cei trei sunt oamenii lui Guardiola.

florins
florins
7 May 2015 0:36

Prieteni, traim din nou umilinta unui scor de forfait, dupa cea de anul trecut. Nu incape indoiala, putem sa-i “multumim” lui Guardiola pt aceste non-performante, dar nu numai lui.
Lui Guardiola, pe care unii de aici il vad “cel mai mare antrenor din lume”, dar care in aceasta seara a primit o lectie usturatoare de la Luis Enrique. Daca in prima repriza am jucat corect, iar Barcelona avea la pauza posesie de 51%, in a doua repriza Enrique a schimbat placa, bazandu-se pe dorinta lui Guardiola de a controla jocul. Barca s-a retras putin si ne-a prins pe contraatac, ceea ce a facut si Anceloti cu Realul anul trecut. La finele meciului noi aveam deja posesie superioara, iar catalanii aveau 3 la 0. Deci, sistemul lui Guardiola ne-a mingropat iar!

olikahn
olikahn
7 May 2015 0:17

facea si heynkes cacatul praf,fii frate realist, daca poti intre echipemaru asa se intampla cand una dintre ele are acc sau susp jucatorii cheie azi batem noi ,maine ei,e normal, ti-ar placea sa bate numai noi sa castigam an de an ch league sa batem cu 50-0 tzurca,asta se numeste competitie in caz ca nu stiai,unii pierd altii castiga

Alex
Alex
7 May 2015 0:16

@Ribery7: asa e… si eu imi doresc ca bayern sa domine un meci indjferent de absente, dar se pare ca in forma actuala ceva nu merge, poate sunt absentele, poate e guardiola, nu stiu… stiu doar ca am vazut jucatori care nu au valoare de bayern si jucatori iesiti din forma. Uneori se mai justifica si sumele uriase pe care le cheltuie echipe precum barca si real. Dupa parerea meu tripleta din atacul barcei si-a arat valoarea si chiar nu cred ca luis enrique e un antrenor bun… lipsa formei de joc, absentele accidentatilor sau tacticile gandite de guardiola nu le vad neaparat o problema, dar ultimile achizitii nu le gasesc utile/potrivite si nu cred ca au adus un plus… pe scurt as vrea ca bayern sa cumpere titulari nu inlocuitori pentru titulari!

iliecristian
iliecristian
7 May 2015 0:09

Asta este, jucatori precum Messi sau Neymar costa bani grei, noi ne multumim cu Gotze, care costa doar 37 mil. Generatia lui Ribery, Robben, Lahm, Schweini, este la apus de carieră, trebuie sa bagam mana adanc in buzunar, sa luam jucatori adevarati, daca vrem sa fim competitivi. Pacat de această perioada cat a antrenat Guardiola, si-a cam batut joc de echipa, o echipa perfecta lasata de Heynckes, pe care el a reusit sa o strice.

olikahn
olikahn
7 May 2015 0:09

hua, astora de laudati barcelona.acelasi lucru s-ar fi intamplat si cu barcelona daca suarez juca cu nasul rupt messi si neymar lipseau iar noi aveam tot lotu valid,barcelona a facut ce a vrut pt ca noi n-am avut cu cine sa le incercam apararea sa-i obligam sa se apere,sa alerge cand in atac cand in aparare,singurul lucru care nu-l inteleg ,de ce iei un gol iei pe al 2lea si-l mai iei ca prostu si pa al 3lea cand poti sa iei rosu si mai pastrezi o sansa pt retur cand stii ca revine si robben si ribery pleci cel putin de la 2-0.guardiola trebuie sa ramana doar daca are de gand sa ramana pe viata si sa fie dedicat in totalitate clubului bayern pt ca e un antrenor cu personalt nu e un coate goale,bayern a jucat si mai prost de atat de-a lungul timpului nu mai aruncati laturi in cap lu’ guardiola ,sa fim optimisti pt ce va urma,alonso tre sa se pensioneze,shweinst sa plece in america sau sa acc rolul de rezerva alaturi de robben ribery care… Citeste mai mult

Ribery7
6 May 2015 23:53

@Alex: Suntem Bayern Munchen, am avut 3 absenti. Au fost echipe mult mai slabe care au intalnit Barca si n-au luat 3. Practic am avut toata apararea, tot mijlocul cu exceptia lui Alaba, insa jocul de pase a fost de liga a 2-a, cu tot cu Rondo-urile facute la antrenamente.

Alex
Alex
6 May 2015 23:50

Toti vorbim de tactica adoptata de bayern, dar nu ne gandim si la valoarea adversarului? Echipa a jucat cat a putut… barcelona a fost mai puternica si asta s-a vazut. Eu consider ca meciul a fost pierdut tot pe seama unor greseli personale, Bernat gresind la primele 2 goluri. In plus cineva a scris mai sus un adevar, Messi a batut Bayern si nu Barcelona. Pana la sclipirile lui Messi la cele 2 goluri, Barca nu prea arata nimic in a 2 repriza, Bayern stapanind mijlocul terenului si indreptandu-l spre un 0-0. Sa fim realisti, va fi aproape imposibil sa ne calificam. Din pacate Bernat nu are valoare de Bayern iar Thiago nu se evidentiaza in fata adversarilor puternici, nu a reusit sa faca diferenta (am asteptari de la Thiago, lipsesc principalii 2 jucatori ai echipei (Robben si Ribery) era un moment in care Thiago trebuia sa iasa in evidenta). Pentru mine acest an competitional s-a incheiat, dar am incredere in managementul echipei si sunt optimist in ceea ce priveste organizarea pentru anul urmator. Conducatorii lui Bayern vor lua cele… Citeste mai mult

palcenina
palcenina
6 May 2015 23:29

Faze taioase asteptam toti. Iar daca le vom vedea, azi de ce tactica a fist facuta fara ele? O tactica falimentara, nu poti lasa Barca tot meciul sa fie aproape de poarta!

gluck
gluck
6 May 2015 23:18

Bayern a jucat foarte bine, Lewandowski a tratat superficial 2 faze importante de gol …cu atatia accidentati daca nu dai gol cand ai ocazii clare,fara viteza ce poti face? Spuneti voi criticii absoluti, cum poti surprinde cand nu ai viteza in atac? Eu cred ca Bayern a dat ce e mai bun pana au inceput sa se scalde aiurea la vreo 30 de metri de poarta….au mai fost faze si in prima repriza cand parca toti alegeau solutii tembele pe la 30 de m…nu inteleg de ce? Exact asa am pierdut: ocazii tratate superficial(parca a lipsit concentrarea pe gol,ori fotbalulul nu se joaca pe goluri oare?), greseli stupide si variante tratate superficial la 30 de m de poarta(goluri banale),Barcelona a avut ocazii clare si nu a marcat, dar Bayern a vrut totusi sa le faca un cadou, fara jucatorii de viteza si sclipire, cam aici e limita unei echipe. Astept sa vad un retur spectaculos, chiar daca nu ne vom califica, vreau sa vad faze taioase pe poarta adversarului! Daca vom fi eliminati Barcelona va fi castigatoarea CL! TSCHUSS, MIA… Citeste mai mult

Ribery7
6 May 2015 23:05

@Lucian Daniel: Ii pui 2 marcatori? Zic si eu…
Pentru ce sa il trimiti pe Bernat in fata? ajuta cu ceva jocul ofensiv? Al nostru, ma refer, ca pe al Barcei clar l-a ajutat, cedand posesia in 90% din cazuri.
Pentru ce sa il pui pe Lahm la mijloc? sa stea la 30 de metri de poarta cand Boateng se alege cu picioarele impletite?

Cum am spus, abia astepta guardiola sa le mai stearga din rusine catalanilor. Nu zic ca a vandut meciul, dar e prea de tot cand te prezinti cu asa tactica, de esti prins de 8 ori pe contraatac si tu nu schimbi sistemul.
Palmares cu Barca inainte sa vina el: 5-2-1. Cu guardiola ne indreptam catre 5-2-3

fcbm81
6 May 2015 22:57

Va dati seama ce înseamnă pentru noi fanii fotbalului german in eventualitatea in care se califică si Real in finala? Un el clasico la Berlin si un cutit înfipt in inima noua .

Lucian Daniel
6 May 2015 22:55

Pfff ce poti sa ii faci lui Messi?

iliecristian
iliecristian
6 May 2015 22:54

Din pacate, fata de acum 2 ani s-au cam inversat rolurile, Bayern arată ca Barcelona de atunci, adică prabusita. Mi-e teama sa n-o furam rau si acasă., caci ne-am obisnuit din sezonul trecut.

Ribery7
6 May 2015 22:52

A avut 3 accidentati saracul Guardiola. A fost nevoit sa sa joace cu 5 campioni mondiali amarati(si un al 6-lea intrat in a 2-a repriza), 3 nepoti, Rafinha, Benatia si Lewandowski. 3 mijlocasi centrali de meserie+Lahm si nu puteam sa legam 3 pase la mijloc.

fcbm81
6 May 2015 22:50

Daca Barcelona îl ia pe Neymar si Suarez ,Real pe Bale noi îl aducem pe Bernat si Alonso (care azi a jucat chiar decent) si mai vrem sa castigam si CL? Acum vedem si noi ce înseamnă Ribery si Robben ,iar in vara trebuie sa bagam mana adânc in buzunar si sa aducem jucători cu adevărat valoroși.
Referitor la meci Barcelona a părut sigura tot meciul iar Guardiola trebuia sa joace in repriza a 2a mult mai defensiv. Oricum felicitari Barcelonei pentru jocul mult superior noua.

palcenina
palcenina
6 May 2015 22:47

Penibil. Fara sut pe poarta. Nici unul. Nu poti emite pretentii. Numai sa nu ne facem de ras acasa.

iliecristian
iliecristian
6 May 2015 22:47

Cine contesta valoarea lui Messi nu prea are nimic in comun cu fotbalul. Am scapat ieftin la ce am jucat. Iluzii desarte nu-mi fac pentru retur, diferenta este uriașă., nu doar ca scor.

Ribery7
6 May 2015 22:46

Bai inteleg, te prind o data, te prind de 2 ori pe contraatac, dar a 3-a oara schimbi sistemul ca deja e clar ca ceva nu merge.
Prin cate umilinte trebuie sa mai trecem cu asta pe banca?
Nu numai ca am pierdut, dar am aratat ca o echipa mica. Niciun sut pe poarta si un joc de pase rusinos.

darkmac
Admin
6 May 2015 22:43

Multumesc Pep Guardiola pentru: Alonso, Bernat, Thiago.
Ti-ai desăvârsit munca la Bayern. Ai facut ceea ce nu au reusit dusmanii lui Bayern.
Calul Troian.

Ribery7
6 May 2015 22:36

Azi ne-a batut guardiola. Un marcator de atacant, ce tactica incredibila care i-a permis lui Bernat sa joace in no-man’s-land, de unde nu ajuta nici atacul nici apararea.
3-0
Nu mai pot. guardiola e tampit

synp
synp
6 May 2015 22:32

Am fost mai buni in repriza a doua si paradoxal am primit doua goluri. Azi ne-a batut Messi, nu Barcelona.

Ribery7
6 May 2015 22:32

Si Guardiola antrenorul anului. Ii pui numai un marcator lui Messi? I-a impletit picioarele lui Boateng.

Ribery7
6 May 2015 21:43

@DevilMayCry: Bernat si Thiago nu se descurca deloc in flancul stang. Pe dreapta am avut 2-3 reusite prin Muller si Rafinha, Lahm e absent si el.

synp
synp
6 May 2015 21:42

Cu 3 fundasi eram desoperiti bine. Cred ca ideea era sa dominam mijlocul astfel incat sa ajunga foarte putine mingi la cei trei ai Barcelonei din fata. N-a functionat.

Barcelona mai buna in primul sfert al acestei semifinale.

Am avut cateva incursiuni bune dar la ultima pasa e o lipsa totala de pricizie. Bernat, Thiago si Lewa au pasat ca niste amatori la marginea careului Barcelonei.

flo
flo
6 May 2015 21:40

Alonso a facut meci bun, a dat pase bune la care nu ma asteptam. In fata careului parca li se slabesc puterile si dau niste pase la adversari… nu am vazut asa ceva.

Ribery7
6 May 2015 21:39

0-0 la pauza, e de bine. Benatia, Boateng si Neuer, cei mai buni ai nostri in prima repriza. Pe Lahm nu l-am vazut deloc, Schweinsteiger greseste foarte mult, Alonso si-a imbunatatit jocul pe final de repriza.Putem scoate un 0-0, poate chiar mai bine.
Posesie 49%, 4 suturi, 0 pe poarta, 6 interventii ale lui Neuer, 58km alergati, 183 pase, 7 faulturi, un galben(Alonso).
Barca are statistici similare insa 4 suturi pe poarta din 11.

iliecristian
iliecristian
6 May 2015 21:38

Bernat jalon in fata lui Messi, Lahm se zbate la mijloc, Lewandowski n-are sustinere. Este bine ca am scapat fara gol. Alcantara mi se pare in plus, ar trebui incercat Gotze.

flo
flo
6 May 2015 21:38

slab meci face Bayern, suntem ca o echipa mica care se apara… avem niste pase de toata jena, nimic nu joaca. In fine, eu cred ca Barca va marca, dar daca noi nu marcam e jale…

Ribery7
6 May 2015 21:01

In 15 minute spaniolii puteau marca deja de 2 ori…

Ribery7
6 May 2015 20:58

Doamne fereste cat de batut in cap sa fii sa joci cu un singur om de atacant? Fara neuer aveau deja 1-0

Ribery7
6 May 2015 20:55

Nu e bine cu 3 fundasi. E om pe om, ne-au prins deja de vreo 5 ori pe pas gresit in nici 10 minute

Ribery7
6 May 2015 20:43

Hai Bayern!

fcbm81
6 May 2015 20:38

Ma bucura faptul ca majoritatea suntem optimisti si sper ca panzerul german sa ajungă la Berlin. Pronosticul meu 3-1 pentru noi
Ma gândeam ca ar fi frumos ca din editia următoare a CL sa facem si un concurs de pronosticuri pe site (daca se poate as putea sa dau si eu o mana de ajutor in limita timpului liber care îl am).

Rummenigge
Rummenigge
6 May 2015 19:57

O statistica pe care poate ati mai vazut-o, mie mi s-a parut interesanta:

WC2006

2006-Italia iese campioana mondiala .
2007-Milan castiga UCL
2010-Inter castiga UCL

Dupa WC 2010

2010-Spania castiga campionatul mondial .
2011 – Barcelona castiga UCL
2014 – Real Madrid castiga UCL

Dupa WC 2014

2014-Germania castiga.
2015– Bayern ar fi normal, pentru a respecta sablonul si valoarea!

synp
synp
6 May 2015 19:50

Echipa de start: Neuer – Rafinha, Benatia, Boateng, Bernat – Schweinsteiger, Alonso, Lahm – Thiago – Lewandowski, Müller.

Rezerve: Reina, Dante, Javi Martinez, Weiser, Gaudino, Götze, Pizarro.

Ma astept cel putin la un rezultat strans, cu care sa avem sanse la calificare in retur.

Cred ca Schweinsteiger o sa fie mijlocas ofensiv azi. Si cred ca va si marca.

DDP99
DDP99
6 May 2015 18:41

Recunosc ca nu sunt printre cei mai optimisti fani, dar totusi am un feeling ca vom castiga, pentru ca mi se pare ca cei de la Barcelona se vad deja in finala si sunt putin cam mult cu nasul pe sus si de altfel consider ca Bayern joaca mult mai bine cand se afla in postura de outsider. Sa dea Domnul sa se repete scenariul din semifinala de acasa din 2013! MIA SAN MIA

iliecristian
iliecristian
6 May 2015 18:27

De la ora la ora, creste optimismul in mine, simt ca vom face un meci mare. Baftă Bayern!

fcdm3
Moderator
6 May 2015 18:25

SPORTBILD zice de 4 jucatori in vizorul lui Bayern: Antoine Griezmann (24 ani, Atl. Madrid, 22 goluri in La Liga), Alexandre Lacazette (23 ani, Lyon), Marco Veratti (22 ani, PSG) si Felipe Anderson (22 ani, Lazio). Iar HET NIEUWSBLAD zice de Youri Tielemans (17 ani, Anderlecht). Bavarezii la aeroport: https://www.youtube.com/watch?t=11&v=6QDTNp6uWyM Jurnalistul spaniul Moises Llorens: „Xabi Alonso e motiv de ura pe Nou Camp!” La casa de pariuri TIPICO, Barca e favorita destul de clar: 1,7 cota de castig. Bayern are cota doar 4,7. La egal e cota de 3,9. Guardiola despre Messi: „daca va prinde o zi foarte buna, nu-l putem opri. E imposibil.” Guardiola despre meciul cu Barca: „ma simt extraordinar ca m-am reintors aici, este ceva foarte special dar imi doresc sa castig. Vreau sa castig!” Effenberg: „sansele sunt 60-40 pentru Barcelona.” Conform TRANSFERMARKT, lotul celor de la Barca valoreaza 591,5 mil. euro. Cel al lui Bayern valoreaza 551,2 mil. In aceasta editie de UCL, Barcelona are o singura infrangere: Apoel Nikosia 4:0, 1:0, PSG 3:1, 2:3, Ajax 3:1, 2:0, Man City 2:1, 1:0 si din nou PSG… Citeste mai mult

Ribery7
6 May 2015 17:35

De 2 ori a intalnit-o FC Bayern Munchen pe FC Barcelona in semifinalele unei cupe Europene. , in ambele dati eliminand catalanii si mergand mai departe pentru a castiga titlul. S-a intamplat in Cupa UEFA in 96 si in UCL in 2013.
In 96, turul s-a jucat in Germania, scorul final fiind 2-2. Au marcat Witeczek (52′) si Scholl (57′), respectiv Oscar (14′) si Hagi(77′). In returul din Barcelona, scorul final a fost 1-2 pentru bavarezi, au marcat Babbel (40′) si Witeczek (84′), respectiv De La Pena(89′).

Asadar, Barca nu cunoaste gustul victoriei intr-o semifinala cu Bayern.
Speram sa ramana asa!

MIA SAN MIA

Subscribe via Email

Introdu adresa de e-mail pentru a primi notificare pentru orice postare noua adaugata pe site

Urmareste-ne pe Facebook
Parteneri
Help us run this site…
60
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x