0 0 vote
Article Rating
13 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
FCBM_81
1 April 2015 11:44

Iată ca din păcate si Alaba s-a accidentat si v-a lipsi 6-8 săptămâni. Daca in cazul lui Robben mai putem găsi soluții in situatia lui nu avem un jucător pe masura sa-l înlocuiască si v-om avea probleme cu siguranta in semifinale in CL ,in meciul cu Dortmund si chiar si in meciul din cupa cu Leverkusen.
Orice ar fi sa speram ca Guardiola va gasi solutia pentru defensiva noastră si va lua cea mai buna decizie in folosoriea primului 11.

Ribery7
30 March 2015 23:56

Si totusi, la loviturile mai aproape de 25 de m unde sigur se va suta cred ca e o idee buna, punerea unui om langa bara

fcdm3
Moderator
30 March 2015 21:28
Ribery7
30 March 2015 19:23

Si daca jucatorul respectiv ar fi intrat in poarta, deci in afara spatiului de joc, ar mai anula el offside-ul? Ar fi luat in considerare drept un ultim aparator?
Diametrul mingii de fotbal e peste 20cm, cred, deci ar putea sa apere si fiind 10-15 cm intrat in poarta,mingea n-ar trece linia cu intreaga circumferinta

Ribery7
30 March 2015 19:19

Intrebare:
La loviturile libere periculoase, de ce nu-si pune portarul un om inalt pe linia portii, la coltul lung? Ar putea chiar sa stea 10cm intrat in poarta si numai daca e nevoie sa bage un picior/ capul, etc, ca sa nu incurce portarul.
Astfel, executantului nu i-ar ramane decat vinclul si doar atat. Goluri precum cel primit de noi cu realul n-ar mai fi posibile

fcdm3
Moderator
30 March 2015 16:10

– “La Multi Ani” celui mai bun portar din lume!

– Desi presa spaniola insista ca Alaba si-ar dori sa se transfere la Real Madrid, tatal jucatorului a declarat ca David se simte prea bine la Bayern pentru a pleca. Mai ales ca la Bayern are toate conditiile.

– Bossul de la finante, Christian Dreesen, a declarat pentru KICKER: “ne permitem sa cumparam un fotbalist cu 100 mil. euro!”
Nu pot sa spun decat: WOW!

Ribery7
29 March 2015 21:21

Germania castiga cu 2-0, si e o simulare buna ca sa ne dam seama daca Reus s-ar integra la Bayern. Raspunsul e da. Chiar Gotze i-a dat pasa de gol.

Ribery7
29 March 2015 21:19

Aseara vorbea Niculescu despre o cautare a Spaniei pt a gasi un nou Xabi Alonso. Toata lumea stie ca asta s-a stins, fotbal 0, numai Guardiola il pune sa joace 2500 minute pana la jumatatea sezonului.

Bernat, ca rezerva n-ar fi rau, desi ce mi-e Contento, ce mi-e Bernat. Ba spaniolul a mai si costat 10 mil. La cifre sunt la fel sezonul asta. Contento parca era si neamt.

iliecristian
iliecristian
29 March 2015 20:40

Ribery7: Alonso si Bernat au fost adusi de Guardiola, primul sa-si relanseze cariera, al doilea sa se lanseze in elita fotbalistica. Daca in ceea ce-l priveste pe Bernat, cred ca ar fi o rezerva utila, Alonso chiar n-avea ce cauta la Bayern, tinand cont de varsta, valoare si salariu foarte mare.

Ribery7
29 March 2015 9:22

Cum sa fie Xabi Alonso si Juan Bernat titulari in echipa cu cel mai puternic lot din lume (daca in ceea ce priveste primul 11 concurenta e dura/ echilibrata, rezervele realului si ale Barcei nu se ridica la nivelul jucatorilor de pe banca lui Bayern), in conditiile in care ei nu joaca intr-o echipa ruginita a Spaniei? (a trebuit sa se accidenteze Alba ca sa intre Bernat)

iliecristian
iliecristian
27 March 2015 14:14

Manuel Neuer, cel mai bun portar din lume, sa ramai asa cat mai mult timp.
La multi ani!

ponce
27 March 2015 12:15

La multi ani, cel mai bun portar din lume.

Subscribe via Email

Introdu adresa de e-mail pentru a primi notificare pentru orice postare noua adaugata pe site

Urmareste-ne pe Facebook
Parteneri
Help us run this site…
13
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x