top24

 

Faimosul ziar de sport, L’equipe a realizat topul celor mai buni 100 de fotbalisti din lume. Cel mai bun jucator din lume, a fost ales portarul nostru si al Nationale Germaniei, Manuel Neuer. In primii 24, se mai afla Robben(locul 4), Lahm(locul 5), Muller(locul 8), Kroos(e doar din toamna la Real, locul 11), Gotze(locul 20) si Schweini pe locul 22.

Bayern are cei mai multi jucatori din acest top, 15 la numar, care in anul 2014 au fost la Bayern: cei 7 enumerati mai sus + Lewandovski(locul 28), Xabi Alonso(locul 32), Alaba(locul 35), Boateng(locul 39), Mandzukic(locul 40), Benatia(locul 76), Martinez(locul 83) si Dante(locul 91).

Mia san mia

An nou fericit !

0 0 vote
Article Rating
16 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Edi
Edi
2 January 2015 19:22

Se pare că Bayern și Vfb Stuttgart au ajuns la un acord pentru transferul din vară a puştiului Joshua Kimmich (19) în Bavaria.

florins
florins
31 December 2014 23:43

LA MULTI ANI, Bayern-fani! Iar 2015 sa ne aduca Balonul de aur si pt a sasea oara singurul trofeu de club care conteaza acum, UCL! Doamne ajuta!

Edi
Edi
31 December 2014 20:25

Guten Rutsch tuturor fanilor FC Bayern München !

DDP99
DDP99
31 December 2014 17:28

Am și eu o întrebare (dacă este permisă): Nu știu unde să folosesc doi jucători în FIFA World, adică eu am o echipă în formația 4-5-1 și am practic o echipă întreagă a Bayern-ului. Echipa este următoarea: Reina(GK), Rafinha(RB), Benatia(CB), Boateng(CB), Bernat(LB), Rode(CDM), Muller(RM), Gotze(CAM), Thiago(CAM), Shaqiri(LM) și Mandzukic(ST). Acum probabil că vă întrebați de unde îl am pe Mandzukic. Păi FIFA World este practic un joc FIFA care are numai Ultimate Team care conține jucători din două ediții consecutive de FIFA cum ar veni. De exemplu, dacă eu caut Toni Kroos pe market îmi va apărea cardul de FIFA 15(Real Madrid) și cardul de FIFA 14(Bayern Munchen), iar chestia asta funcționează cu toți jucătorii. Eu plănuiesc să-l cumpăr pe Lahm (varianta de FIFA 15) și nu știu unde ar fi mai bine să-l folosesc. Eu am pretenția să joace și Lahm și Rode, care este absolut extraordinar și în unele cazuri mai bun în joc decât Schweinsteiger pentru că am avut ocazia să joc cu amândoi iar la viteză nici nu se compară cei doi (Rode 77 vs 61… Citeste mai mult

fcdm3
Moderator
31 December 2014 17:17

Sarbatori fericite, tuturor!
LA MULTI ANI!

Ribery7
31 December 2014 5:49

An nou fericit si plin de impliniri tuturor! In ceea ce o priveste pe Bayern, sper sa inceapa noul an cu balonul de aur pentru Neuer si sa continue cu a 2-a tripla din istoria clubului, in decursul a 3 ani! Glumind putin, fifa ne da sanse! http://www.futhead.com/15/squads/14449288/ http://www.futhead.com/15/squads/14449281/ In timp ce Bayern, cu un lot in care nu apar pe banca jucatori precum Rode, Rafinha, Pizarro, Bernat (Odegaard?), toti jucatori care apar des pe teren, nu are niciun jucator sub 80 ovr, nici macar printre rezerve, realul nu aliniaza nici macar primul 11 cu toti jucatorii peste 80! In plus, comparati pe post, si obiectiv pe cat posibil(in cazul lui Bayern, asta e cel mai probabil lot pentru o finala UCL (l-am inclus pe Alonso), la fel si pentru Real), Bayern strange 14 puncte peste real. Intregul prim 11 al bavarezilor cumuleaza 951 puncte vs 937 real(si spre deosebire de Real, poate fi imbunatatit schimband formatia in 4-1-4-1 sau 3-2-4-1 si introducandu-l pe Gotze in locul lui Alonso, ajungand astfel la 952) Din pacate sau din fericire fotbalul nu… Citeste mai mult

Ribery7
31 December 2014 5:31

Manuel Neuer, portarul echipei de fotbal Bayern Munchen şi al naţionalei Germaniei, şi jucătoarea americană de tenis Serena Williams sunt cei mai buni sportivi ai anului 2014, potrivit anchetei realizate de Agenţia Internaţională a Presei Sportive (AIPS).

Cea mai bună echipă a anului a fost desemnată naţionala de fotbal a Germaniei, care a câştigat Cupa Mondială din Brazilia, turneu la care Manuel Neuer a obţinut Mănuşa de Aur. În cadrul anchetei au votat ziarişti sportivi din 91 de ţări, inclusiv România.

Neuer, campion al Germaniei cu Bayern şi aflat în cursa pentru Balonul de Aur, a obţinut 601 voturi (14,84%), urmat de tenismanul elveţian Roger Federer, cu 537 de voturi (13,26%) şi de Cristiano Ronaldo, fotbalistul portughez al lui Real Madrid, cu 518 (12,79%).

Inca o data Manu Neuer este ales in fata gelatului, cu aproximativ 15% mai multe voturi! Nici nu vreau sa ma gandesc daca ia balonul de aur: primul portar cu cota de peste 60 mil euro? rating 91-92 overall in fifa? Insa tare ma tem ca tot pe 3 o sa iasa.

gery76
gery76
31 December 2014 4:19

-AN NOU FERICIT,CU SANATATE,IMPLINIRI SI INDEPLINIREA TUTUROR DORINTELOR,ALATURI DE FAMILIE SI PRIETENI,LA TOTI FANII LEGENDARULUI CLUB-BAYERN MUNCHEN!!!

-MIA SAN MIA!!!

dan bavarezul
dan bavarezul
30 December 2014 0:14
bavarezul13
bavarezul13
29 December 2014 23:15

@DDP99: Neuer(GK), Lahm(RB), Boateng(RCB), Benatia(LCB), Alaba(LB), Martinez(RCDM), Schweinsteiger(LCDM), Robben(RW), Muller(CAM), Ribery(LW), Lewandowski(ST).

Ribery7
29 December 2014 22:37

Foarte utile site-ul, zilele astea cautam si eu ceva de genul dar nu am gasit.
Asa ar arata primul meu 11:
http://www.futhead.com/15/squads/14254132/
In principiu este aceeasi echipa dar cu Badstuber in locul lui Benatia (cat a apucat sa joace, germanul a avut evolutii mai bune decat a reusit Benatia) si Rode CDM.

Asa as alcatui primul 11 daca ar veni Reus, desi n-ar putea evolua in UCL sezonul asta:
http://www.futhead.com/15/squads/14254588/

DDP99
DDP99
29 December 2014 18:16

Am văzut recent pe fanclubul de pe Reddit al Bayern-ului o postare care era menită să strângă recenziile fanilor privind cea mai bună echipă pe care Bayern ar putea sa o afișeze în cazul în care am reuși să prindem finala UCL și m-am gândit că nu ar strica să încercăm acest experiment și pe acest site (având în vedere că este și acesta un fanclub). Dacă mai sunt interesați pe aici care să-și exprime opinia despre cea mai bună echipă al Bayern-ului i-aș ruga să scrie în următorul format, pentru a face lucrurile puțin mai ușoare: Numele jucătorului (Poziția pe teren cu notațiile lor din FIFA pentru că sunt sigur că mai sunt jucători și pe aici și pentru că sunt notații ajutătoare) iar la finalul enumerării să notați formația. Personal aș prefera două așezări în teren: Prima: Neuer(GK), Lahm(RB), Benatia(CB), Boateng(CB), Alaba(LB), Schweinsteiger(CDM), Martinez/Alonso(CDM), Robben(RM), Muller/Gotze(CAM), Ribery(LM), Lewandowski(ST) (4-2-3-1). A doua: Neuer(GK), Lahm(RB), Benatia(CB), Boateng(CB), Alaba(LB), Schweinsteiger/Martinez/Alonso(CDM), Muller(RM), Gotze(CAM), Ribery(LM), Lewandowski(ST), Robben(ST) (4-1-2-1-2). Și da, recunosc că această așezare este din FIFA (poate pentru că obișnuiesc să joc… Citeste mai mult

fcdm3
Moderator
29 December 2014 14:17

Conform BILD, Shaqiri este dorit foarte tare de Juventus. Italienii ofera 15 mil. euro dar conducerea lui Bayern nu vrea sa-l dea pe elvetian sub 20 mil.
Iar Hojbjerg se pare ca va fi imprumutat la Augsburg.

palcenina
palcenina
29 December 2014 7:54

Rode este noul Schweinsteiger, o sa vedeti.

Ribery7
29 December 2014 0:46

Khedira e tot mai aproape de Bayern, ba chiar s-ar putea sa vina liber de contract. Din punct de vedere financiar si sportiv ar fi o super afacere, insa ce mai facem cu Martinez?
Daca mutarea s-ar finaliza, probabil fie Dante, fie Javi ar fi lasati sa plece.

Personal nu m-ar deranja sa-l inlocuiasca pe Martinez, pe care il consider intr-o oarecare masura stangaci cu balonul la picior(bineinteles, rolul sau este acela de distrugator). Apoi mai este si nationalitatea, cu cat mai multi germani cu atat mai bine.
Nu in ultimul rand as vrea sa-l vad pe Rode titular cat mai des, iar Khedira ar fi o piedica din acest punct de vedere.

Ribery7
28 December 2014 22:38

Deja doua publicatii recunosc performantele lui Neuer din acest sezon ca fiind peste cele ale lui messi sau ronaldo.
De notat este faptul ca reactia “internetului” este, din pacate, potrivnica. Asta ca o ultima dovada ca “fanii” de pretutindeni au fost spalati pe creier bine de tot, putini fiind cei care pot aprecia si alta contributie intro echipa in afara de goluri si (uneori) pase de gol.

Subscribe via Email

Introdu adresa de e-mail pentru a primi notificare pentru orice postare noua adaugata pe site

Urmareste-ne pe Facebook
Parteneri
Help us run this site…
16
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x