Manchester City, TSKA Moscova și AS Roma vor fi adversarii lui Bayern din grupa E a acestui sezon de Champions League.

Meciurile din faza grupelor vor avea loc in urmatoarele date:

17. Septembrie: Manchester City (A)
30. Septembrie: TSKA Moscova (D)
21. Octobmrie: AS Roma (D)
05. Noiembrie: AS Roma (A)
25. Noiembrie: Manchester City (D)
10. Decembrie: TSKA Moscova (A)

Finala va avea loc pe 6 iunie 2015 si va fi gazduita de Stadionul Olimpic din Berlin.

0 0 vote
Article Rating
18 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
florins
florins
30 August 2014 11:41

synp: Eu am facut acea afirmatie si mi-o asum, ba chiar o voi sustine in continuare. Bayern nu este un club pentru jucatori de mana a doua, iar in trecut a adus mereu jucatori care promiteau, cei mai buni din echipele lor. Alaba si Shaqiri sunt doua exemple. Dar pt mine este jignitor sa il dai pe Kroos unui club care ti-l da pe Xavi Alonso. Primului, unul dintre cei mai buni jucatori de la Mondiale si la doar 24 de ani, nu ii dai 8 mil de euro salariu si il iei pe Alonso de 33 de ani si ii dai 10 milioane. Nu, Guardiola sare calul cu transferurile din Spania (vezi si cazul Reina), facute probabil ca pe afinitati personale. Si, daca va veni un meci in care Schweini va fi rezerva de lux a lui Alonso, voi avea un motiv in plus sa il doresc plecat din Munchen pe catalan.

iliecristian
iliecristian
29 August 2014 20:53

Catalin: No comment!

Catalin
29 August 2014 17:24

Toți spaniolii adusi de Pep, au declarat ca au venit la Bayern pentru antrenor nu pentru alt ceva, pentru mine este deranjant asa declarații. Conducerea este oarba

Noclip
Noclip
29 August 2014 13:07

O grupa buna! Nu foarte grea pentru Bayern doar City ar putea pune probleme! Alonso nu stiu ce sa zic despre el ne trebuia un mijlocas defensiv dar il preferam pe Khedira !

Marius09
29 August 2014 12:17

TRebuie sa luam locul 1, e o grupa dificila, nu imi place, ca iar jucam cu City si TSKA, preferam ceva nou… Oricum vor fi meciuri frumoase si asta ma bucura. Mia san mia

Cristis100
Cristis100
29 August 2014 12:00

:Bine ar fi sa vina Alonso si sa stea pe banca de rezerve,dar ma repet,Guardiola l-a adus sa-l joace titular,pentru ca na,ia si el 10 milioane.Presimt ca pana isi revine Schweinsteiger,Alonso va fi titular,iar dupa ce germanul se intoarce dupa accidentare , va fi rezerva de lux.Atunci Guardiola va avea motiv sa spuna de ce nu mai joaca Schweini titular va zice ca el nu l-a adus la Bayern sa fie platit cu 10 mil.anual si sa stea rezerva.Asa vad eu lucrurile.

iliecristian
iliecristian
29 August 2014 11:28

Ce sa mai zic, a avut Guardiola sezonul trecut unul dintre cei mai buni mijlocasi(Martinez) la inchidere din Europa si nu l-a folosit corespunzator, din pacate anul acesta s-a rupt si probabil va lipsi tot sezonul. Cand va reveni Schweini si sper sa o faca cat mai repede, Alonso va lustrui banca de rezerve pentru 10 mil.euro/sezon, si nici nu cred ca se va supara. Eu zic ca a fost o alegere foarte proasta aceasta aducere a lui Alonso, se puteau gasi alte variante, pentru ca la ce lot are Bayern, ai de unde alege, mai ales daca esti mare antrenor.

Ribery7
29 August 2014 1:12

speram sa picam cu o echipa din Anglia. Eu am intrat la niversitatea din Newcastle si o sa ma aflu la o ora si cv de Manchester, dar n-o sa pot sa ma duc la meci.

Totusi e plictisitor. Parca an de an jucam cu acelesi echipe. City de 3 ori, utd de 2 ori, arsenal de 2 ori, real de 2 ori, asta numai in ultimii 5 ani.

synp
synp
28 August 2014 23:18

Cum vad eu lucrurile.
Nu mai tin minte cine a facut observatia ca luam spanioli, dar nu ii luam pe cei mai buni si a tinut sa repete afirmatia. Asta cred ca era in legatura cu Bernat.
Chiar inainte de venirea lui Alonso aveam un lot puternic, cu jucatori de clasa mondiala pe fiecare post. Defapt daca toata lumea e sanatoasa o sa avem si jucatori de clasa mondiala care o sa stea pe banca.
Astfel ca in momentul actual nu mai putem sa cumparam jucatori foarte buni pe care mai apoi sa-i tinem pe banca. Ca exemplu e cazul lui Bernat, care a fost cumparat sa-i fie rezerva lui Alaba. Nu puteam sa-l cumparam pe Jordi Alba sa-i fie rezerva lui Alaba, asta ca si un raspuns la faptul ca nu ii cumparam pe cei mai buni spanioli.

synp
synp
28 August 2014 23:07

Xabi Alonso e un fel de Tymoshchuk.
Xabi Alonso e un fel de Pizzaro, asa cum e Pizzaro pentru Lewa.
Alonso e “Pizzaro-ul” lui Schweinsteiger, cu observatia ca Schweini se accidenteaza mai des.

florins
florins
28 August 2014 22:46

Nu din cauza lui Kroos pleaca Xavi Alonso de la Real, ci pt ca acolo clubul mizeaza pe intarire cu fotbalisti de perspectiva. Si sunt de acord ca Realul va avea nevoie de un mijlocas defensiv, Kroos jucand altceva. Dar, sunt foarte suparatoare alegerile din acest inceput de sezon ale lui Guardiola, cu batranii acestia adusi pe nepusa masa! Stiu, el incearca sa pozeze in antrenor care promoveaza tinerii si vrea sa ia fata cu Gaudino si Hojberg, dar despre al doilea se vorbeste de vreo doi ani la Bayern si era momentul, oricum, sa fie promovat. Si sa si fie jucat, fiindca altfel nu va creste si va pleca. Dar…Xavi Alonso? Ca fan esti subiectiv si ai mandria ta de bayernist (se accepta?)si vrei mai mult decat asa ceva!

synp
synp
28 August 2014 22:16

Si eu cred ca grupa reprezinta un test bun pentru noi. City are lot puternic, plus antrenor bun. Roma de la venirea lui Rudi Garcia joaca altceva, in sensul ca joaca foarte bine. Sezonul trecut au facut 85 de puncte, cel mai mult din istorie din cate am citit, puncte care erau suficiente in 4 din ultimele 5 campionate pentru a fi campioni. In acest moment nu stiu ce argumente mai pot fi aduse in favoarea lui Guardiola, in sensul ca cine nu il are la suflet nu va putea fi convins de nici un argument. Ramane sa inceapa meciurile si sa-si demonstreze valoarea “in teren”. Asadar, prima provocare mai serioasa: locul 1 in grupa. Problema cu Xabi Alonso se pune daca va reusi sa fie in forma si sa faca meciuri bune. Si asta tine foarte mult de antrenor. Deci vom vedea pe parcursul sezonului in ce forma va reusi Guardiola sa il aduca pe Alonso. Xabi Alonso e un mijlocas defensiv bun. Kroos are si calitati defensive bune dar la capitolul defensiv nu cred ca se compara cu… Citeste mai mult

Cristis100
Cristis100
28 August 2014 22:00

Nu ii inteleg pe cei care au zis dupa jocul cu Wolfsburg , ca Bayern a facut un meci bun,ca mai putea marca si alte prostii de genul asta.Sincer sa fiu nu inteleg nimic din sistemul asta,mi se pare haotic,lipsit de constanta(doar 30 de minute din prima repriza si primele 5 din repriza a doua am jucat),iar dupa ce Olic ne-a dat acel gol exceptional , Bayern nu a mai iesit din propria jumatate,cred ca adversarii au avut o posesie superioara in fata noastra.Eu unul nu mai tin minte cand Bayern a mai patit asa ceva in Bundesliga in ultimii 5 ani.Sa ma corectati daca gresesc.

FCBM_81
28 August 2014 21:55

Eu personal nu concep decat locul 1 in grupa indiferent de numele echipelor daca dorim sa redevenim nr. 1 in Europa

florins
florins
28 August 2014 21:51

Ar da bine sa spun/scriu ca Bayern va castiga grupa, dar am indoieli, dupa cum pare sa inceapa sezonul. Cu degringolada in echipa (accidentati, sistem de joc nepus la punct etc) si in board-ul clubului (abandonarea liniei traditionale in politica de transferuri, prin permiterea unor transferuri rusinoase: Reina, Xavi Alonso, indepartarea fortata a lui Kroos). Daca in urma cu un an speram la instaurarea unei hegemonii a lui Bayern in UCL, acum imi fac probleme privind iesirea din grupa. Speram la o perioada de glorie ca si cea din anii ’70 pt ca aveam un sistem de joc bine pus la punct si un lot inchegat, performant. Sa vina cineva cu argumente alternative, sa ne mai linistim si noi, cei “indoiti” de genialitatea lui Guardiola. Daca exista astfel de argumente, care sa nu se bazeze pe ziceri din ciclul “Guardiola este un antrenor genial, Manolo”, cum am tot auzit!

Cristis100
Cristis100
28 August 2014 21:15

Seamana ci grupa de anul trecut,cu exceptia Romei.Atat Man.City ,cat si Roma cred ca ne vor pune probleme.Ambele echipe s-au intarit vara asta cu jucatori pe care eu personal mi i-as fi dorit la Bayern.Cred ca Manchester City se va lupta cu noi pentru castigarea grupei.Roma cred ca va merge in Europa League.

gery76
gery76
28 August 2014 21:11

-Grupa aceasta este un mare test pentru Pep Guardiola,este de departe cea mai grea si echilibrata grupa,City este in crestere evidenta sub Pelegrinni si are un lot senzational,TSKA este periculoasa mai ales daca jucam cu ei in deplasare in pragul iernii,iar Roma orice s-ar spune este un nume important in fotbalul de club italian.

-Cu City cred ca trebuie sa revenim la stilul traditional bavarez,direct pe poarta ,spectaculos si bazat pe calitatile fizice extraordinare ale fotbalului german.Nu este de conceput decat locul 1 in grupa daca vrem sa castigam trofeul,trebuie evitate echipele foarte puternica inca din optimi.

iliecristian
iliecristian
28 August 2014 20:46

Bayern se pare ca are cea mai grea grupa, alaturi de Man. City, TSKA Moscova si AS Roma. Toate formatiile germane au sanse sa treaca de grupe, sper sa se califice toate patru in optimi.

Subscribe via Email

Introdu adresa de e-mail pentru a primi notificare pentru orice postare noua adaugata pe site

Urmareste-ne pe Facebook
Parteneri
Help us run this site…
18
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x