Partida de deschidere a sezonului 2014-2015 din prima liga Germana are loc pe Allianz-Arena unde Bayern primeste vizita lui Wolfsburg

Bayern a defilat sezonul trecut reusind sa termine pe primul loc la o diferenta de 19 puncte fata de locul 2 ocupat de Borussia Dortmund. De cealalta parte Wolfsburg a avut un sezon destul de bun terminand pe un loc de Europa League si anume locul 5 cu 60 de puncte.

In aceasta pauza competitionala au avut loc cateva schimbari la Bayern care i-a adus pe Pepe Reina de la Liverpool, Robert Lewandowski de la Dortmund si Juan Bernat de la Valencia. Cea mai mare pierdere pare sa fie Toni Kroos care a plecat la Real Madrid in schimbul sumei de 30 milioane de euro. De cealalta parte cei de la Wolfsburg nu au facut transferuri notabile in aceasta vara.

Gazdele au evoluat in primul meci oficial in SuperCupa Germaniei unde au fost invinsi cu 0-2 de catre Dortmund. Weekend-ul trecut s-au deplasat pe terenul lui Munster in Cupa Germaniei si s-au impus fara probleme cu 4-1. Wolfsburg a avut parte de un meci foarte greu in cupa reusind sa se califice dupa penaltiuri pe terenul lui Darmstadt.

Bavarezii nu au avut probleme sezonul trecut cand au reusit sa obtina toate cele 6 puncte din duelul cu Wolfsburg. Ultimul meci dintre cele doua echipe a avut loc sezonul trecut in cupa unde Bayern s-a impus cu 3-0 in deplasare.

Cei de la Wolfsburg nu au reusit sa se impuna vreodata la Munchen iar singurul punct pe care l-au obtinut a fost in 2001 cand au remizat 3-3.

Echipe probabile:

Bayern Munchen: Neuer – Badstuber, Dante, Alaba – Shaqiri, Lahm, Hojbjerg, Bernat – Muller, Gotze, Lewandowski

Wolfsburg: Grun – Vieirinha, Naldo, Knoche, Rodriguez – Hunt, Guilavogui, Malanda, De Bruyne – Bendtner, Olic

sursa: casapariurilor.net

0 0 vote
Article Rating
18 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Cristis100
Cristis100
23 August 2014 8:24

Trebuie sa recunosc ca am tremurat serios la 2-1,au avut aia niste ocazii,nu pot crede cum nu au bagat-o in poarta.Cat despre joc,eu unul nu inteleg nimic din sistemul asta nou de joc.Wolfsburg ne-a cam tinut in propria jumatate repriza a doua,cred ca a avut o posesie superioara a mingii.Dar macar culegem roadele dupa aceasta prima partida,ne-am ales cu doi mijlocasi foarte talentati , Bernat si Gaudino , primul mentionat mi s-a parut mai bun,dar poate au prins o partida buna,nu trebuie sane aruncam cu capul inainte dupa un singur joc.

bavarezul13
bavarezul13
22 August 2014 23:49

2-1 scor final. Meciul se putea termina la fel de bine 2-2, 3-1 sau 4-1. Eu sincer sunt dezamagit de joc.

Cristis100
Cristis100
22 August 2014 22:49

Doamne ce gol da Olic.O bijuterie,ce sa mai zic.Mare jucator.

synp
synp
22 August 2014 22:33

@Cristis100: Adica Bernat? In privinta lui si eu ma gandeam ca e cu o clasa (cel putin) peste Contento. Mult mai mobil si mai tehnic.
E un castig pentru echipa.

Cristis100
Cristis100
22 August 2014 22:30

Imi cer scuze pentru greseala , Bernat, nu Bernard.

Cristis100
Cristis100
22 August 2014 22:29

Si uite ca s-a incheiat si prima repriza , 1-0 Bayern,gol Muller din pasa lui Robben.Cred ca diferenta in prima repriza s-a facut pe valoarea individuala a jucatorilor,clar superioara la Bayern.Sa vedem si repriza a doua si dupa tragem concluzii.Si ca o paranteza mi-a placut mult Bernard,se vede ca are calitate si poate ajunge jucator bun.

synp
synp
22 August 2014 20:35

Eurosport 2 🙂
Echipa de start: Neuer – Dante, Lewandowski, Robben, Gaudino, Bernat, Götze, Lahm (C), Müller, Alaba, Badstuber.
Gaudino debuteaza la 17 ani in Bundesliga.

Noclip
Noclip
22 August 2014 20:20

Stiti cumva pe ce e meciul? Multumesc anticipat!

iliecristian
iliecristian
22 August 2014 18:30

Lasand gluma la o parte, pronostic: Bayern – Wolfsburg 3-0.

iliecristian
iliecristian
22 August 2014 18:24

: Ai dreptate, mai bine facea biletele cu jucatorii si tragea la sorti sa vada care pe ce post joaca, ca era tot un drac.

bavarezul13
bavarezul13
22 August 2014 18:03

@synp: era o gluma…si pana la urma dupa ce insista cu tot felul de jucatori pe pozitii total anapoda, de ce sa nu insiste si cu jucatori suspendati…orice e posibil. Lasand gluma la o parte abia astept sa vad cum ne prezentam anul asta 🙂

synp
synp
22 August 2014 16:24

Shaqiri s-ar putea sa joace fundas dreapta sau aripa dreapta mai degraba, daca se merge pe 3-4-3. Din cate am observat asta a jucat in meciul de cupa.

synp
synp
22 August 2014 16:20

@bavarezul13: Poftim :)? Ce legatura are Pep cu echipa probabila data de… cineva?

bavarezul13
bavarezul13
22 August 2014 15:29

@synp: Boateng e suspendat, dar pep poate nu a aflat inca. Alta greseala mi se pare Gotze mijlocas dreapta si Shaqiri atacant stanga. Mai degraba Gotze ar trebui sa fie in atac si Shaqiri la mijloc(de fapt Shaqiri ar trebui sa fie pe banca, dar cu atatea accidentari..)

iliecristian
iliecristian
22 August 2014 14:56

Sa fim optimisti. Bafta Bayern!

florins
florins
22 August 2014 13:17

Sa incurajam echipa, sa-l incurajam si pe Guardiola, poate ca in toamna aceasta refacem ceva din puternicul Bayern de acum un an!

synp
synp
22 August 2014 12:47

Astept sa vad cum se prezinta si gazonul, pe care l-au schimbat in vara asta. E o combinatie de iarba naturala cu iarba artificiala sau fibre artificiale. Dar fibrele artificiale reprezinta doar 3% din totalul gazonului. Multe echipe din Anglia au acest tip de gazon (e si unul din motivele pentru care suprafetele lor de joc arata asa bine), iar din Bundesliga doar Wolfsburg.

synp
synp
22 August 2014 11:34

Va fi un meci greu, avem foarte multi accidentati si nu toti jucatorii sunt 100% pregatiti din punct de vedere fizic.
In ceea ce priveste articolul: Wolfsburg a jucat anul trecut cu dortmund in cupa, nu cu noi, iar Boateng e suspendat.

Subscribe via Email

Introdu adresa de e-mail pentru a primi notificare pentru orice postare noua adaugata pe site

Urmareste-ne pe Facebook
Parteneri
Help us run this site…
18
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x