10497228_960943707255654_3034863257115129039_o

Goalkeeperul lui Liverpool, Pepe Reina (31 de ani), va ajunge la Bayern Munchen, potrivit presei engleze, în schimbul a trei milioane de euro. Pep Guardiola, fost coleg cu portarul internațional spaniol la Barcelona, vrea un concurent pentru Neuer și un goalkeeper care să-i garanteze o soluție în momentele în care va decide să-l odihnească pe titularul postului la echipa bavareză.

Pepe Reina, împrumutat în sezonul trecut la Napoli, a cerut clubului de care aparține, să fie lăsat să plece, întrucât nu a fost folosit deloc în meciurile amicale din acest presezon. ”Cormoranii” nu au avut nimic împotrivă, acceptând oferta bavarezilor, iar mutarea urmează să se efectueze în această săptămână, după ce Guardiola a declarat în repetate rânduri că are nevoie de un portar de rezervă de valoare pentru Neuer.

Astfel, Reina va părăsi formația de pe Anfield Road după opt ani de la sosirea la Liverpool de la Villarreal, timp în care a strâns 395 de prezențe în prima echipă a ”cormoranilor”.

sursa: digisport.ro

On topic: E un transfer bun daca e sa privim obiectiv, nu are probleme ca e rezerva, e un portar cu experienta, e valoros, eu zic ca isi va face treaba cand va intra in teren.

Mia san mia

0 0 vote
Article Rating
14 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Catalin
10 August 2014 0:02

Un transfer ciudat , avind in vedere ca Starke este un portar bun de rezerva . Ehh citi spanioli vor mai fi adusi , niciodata nu mi-am imaginat ca la Bayerno vor juca atitea .

darkmac
Admin
8 August 2014 10:38

Nu inteleg deloc ideile domnului Pep Guardiola.
Poate ii place foarte mult prenumel Pep…Pepe… etc. Dar pentru asta sa dai bani pe un astfel de portar…
Va recomand o cautare pe youtube: Pepe Reina fails sau mistakes.

gery76
gery76
7 August 2014 1:20

-Un mare gafeur Reina ,i-a ”ingropat” de foarte multe ori pe ”cormorani”,este incredibil cat de multa mana libera are Guardiola,eu nu pot sa cred ce are in cap acest antrenor pe care l-am stimat extrem de mult,dar ce-a facut in ultimul an ma face sa cred ca m-am inselat foarte mult!

florins
florins
7 August 2014 1:13

Astazi am vazut o buna bucata din meciul Borusiei Dortmund la Wroclaw, in Polonia. Bunicel BVB-ul, dar mult slabit fata de echipa pe care o stiam. Vroiam sa vad ce face primul nostru adversar, care anul trecut ne-a stricat bilantul, caci puteam lua sase trofee din sase, dar tocmai pe acesta, Supercupa, l-am ratat. Asta, pt ca unii dintre noi tin foarte mult la statistici.

florins
florins
7 August 2014 1:08

Nu prea vad de ce trebuia sa vina acest portar la Bayern, pt ca, vorba unor colegi, Neuer nu are nevoie de concurenta si nici nu se prea accidenteaza (cine stie, are Pep ceva premonitii in acest sens! Sa-i multumim pt asta!). Inca un portar de rezerva ne trebuia, dar de ce sa nu incurajam un tanar portar din Bundesliga, si sunt atatia tineri portari foarte buni acolo, in loc sa aducem inca un spaniol? Transferul acesta ne arata, inca odata ca Guardiola nu are nici o grija cu fotbalul german, el nu va aduce decat spanioli pe posturile care cer intariri.
gluck: Prietene, in ce limba va face glume Reina la Bayern, ca sa destinda atmosfera? Nu am nimic cu baiatul acesta, mi-este simpatic, dar de aici pana la a-l transfera la Bayern mi se pare ceva cale!

bavarezul13
bavarezul13
6 August 2014 23:38

@Ribery7: Tara arde si baba se piaptana :))

Ribery7
6 August 2014 23:27

Reina este un portar capricios. Rezerva rezerva dar sigur va fi titular in vreo 10 meciuri. Pt ce? de 3 ani portarul nu mai este o problema si nu va mai fi 7-8 seoane.
Este o vorba: lumea moare si baba se piaptana. Ne trb fundas central si Guardiola aduce portar si fundas stanga… N-am cuvinte. Sunt sigur ca nationalitatea e o pura intamplare, nu a jucat niciun rol in decizia sa.

iliecristian
iliecristian
6 August 2014 22:47

Bayern are unul dintre cele mai valoroase loturi de fotbalisti din Europa, mai ramane ca antrenorul sa faca echipa, sunt curios cu cine va juca si cum ii va aseza in teren pepelino.

LoanShark
LoanShark
6 August 2014 16:32

De ce sa ii faci concurenta celui mai bun portar din lume???

synp
synp
6 August 2014 13:28

@bavarezul13: ca e important meciul*

synp
synp
6 August 2014 13:25

@bavarezul13: Depinde cum consideri supercupa Germaniei: ca un meci important sau nu. Avand in vedere ca e un trofeu oficial in joc cred ca important meciul.

iliecristian
iliecristian
6 August 2014 12:47

Este posibil ca dupa venirea lui Reina la Bayern, pepito sa-l foloseasca pe Neuer ca fundas central, ca tot are nevoie acolo, iar Neuer are un joc excelent de picior, s-a vazut si la campionatul mondial.

bavarezul13
bavarezul13
6 August 2014 10:17

Eu unul o consider o prostie fara margini. De ce sa-i dai lui Reina 5mil pe an( sau o avea salariul chiar mai mare) ca sa stea tot anul pe banca? Mai bine imi dadeau mie 1mil ca stateam la fel de bine pe banca. Neuer nu are de ce sa nu fie titular in fiecare meci si chiar daca se accidenteaza 2 3 saptamani, Starke putea sa-i ia locul. Sa fim seriosi de cand e Neuer la noi a lipsit in vreun meci important? Niciodata! Dar avea pepito nevoie de inca un spaniol. Macar sa vanda dq toti jucatorii si sa cumpere numai spanioli si gata.

gluck
gluck
6 August 2014 2:04

Un portar de mare valoare si un personaj care poate destinde atmosfera. Unii poate stiti altii poate nu,cand Spania a castigat Campionatul Mondial in 2010,la festivitatea de premiere Pepe Reina prezenta echipa,el dadea tonul distractiei…cu toate ca a fost reverva. Un model pentru tanara generatie a lui Bayern alaturi de Ribery,Pizarro si restul jucatorilor germani ce se apropie de 30 de ani. Eu cred ca Reina chiar merita sa isi incheie cariera la un club cum este Bayern Munchen. Cu siguranta va avea meciurile lui in poarta Bayernului.

Subscribe via Email

Introdu adresa de e-mail pentru a primi notificare pentru orice postare noua adaugata pe site

Urmareste-ne pe Facebook
Parteneri
Help us run this site…
14
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x