Dupa cum se stie, Bayern va deveni campioana in aceasta seara daca va invinge pe Hertha la Berlin. Iar acest lucru nu poate scapa fara sa fie sarbatorit: cu dusuri de bere sau antrenorul sa fie purtat pe bratele jucatorilor, cum s-a intamplat dupa castigarea supercupei Europei cu Chelsea.

pep

 

Guardiola a declarat la conferinta de presa de ieri ca „dupa meci voi pleca la cabine, nu voi ramane pe teren” si „nu cred ca jucatorii or sa vina la mine sa ma ude cu bere”. Asa au crezut si predecesorii sai Heynckes si Van Gaal care, in final, au facut adevarate dusuri de bere!

pep1

pep2

 

 

Indiferent care va fi modalitatea de a sarbatori, realitatea este ca Bayern München va deveni in aceasta seara castigatoare a campionatului german pentru a 24-a oara iar pentru noi, suporterii echipei, nu este decat un nou motiv de bucurie!

MIA SAN MIA!

 

Meciul Hertha Berlin – Bayern München este transmis LIVE de Eurosport 2 de la ora 21.00.

 

 

 

0 0 vote
Article Rating
16 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Robert78
Robert78
25 March 2014 22:59

Da sintem campioni Bravo BAYERN MUNCHEN sa vina Cupa si CL

Ribery7
25 March 2014 22:58

Facem in 28 de etape cat a facut Dortmund acum 2 ani, record la vremea aia! Incredibil!

Ribery7
25 March 2014 22:56

Campioniii! Sa vina Champions League!

DevilMayCry
Admin
25 March 2014 22:49

Cam ciudați suporterii celor de la Hertha. Fluierau când Bayern pasa Și nu forța să le dea gol iar după ce Ribery a făcut 3-1 s-au potolit

Marius09
25 March 2014 21:21

Campioniiiii <3 e incredibila aceasta echipa, speram sa putem sarbatori si titlul de campioni ai Europei in mai <3 Mia san mia

DevilMayCry
Admin
25 March 2014 21:10

1-0 Kroos in min 6

La scorul asta suntem campioni matematic

Ribery7
25 March 2014 19:36

Finala cupei o jucam cu Dortmund, deci inca nu e 100% castigata. Au reusit galbenii sa ne surprinda de multe ori, dar sper sa nu mai fie cazul in finala.
Trb spus ca e un dezavantaj clar pentru noi faptul ca am terminat competitia interna. De acum incolo e ca si cum am juca meciuri amicale, pe cand in Champions League alta e povestea

DDP99
DDP99
25 March 2014 19:02

Dupa parerea mea, faptul ca Bayern ar fi castigat Bundesliga si DFB Pokal in sezonul actual(2013/14)era un lucru cunoscut de 90%(daca nu cumva si mai mult)de marea parte a suporterilor. Nu ar trebui sa sarbatorim prea mult si sa ne culcam pe o ureche pentru ca urmeaza meciuri de Champions League si acesta este trofeul pe care toti oamenii se bazeaza sa il aparam in acest sezon pentru ca Bundesliga si cupa nu sunt challenge-uri nu stiu cat de mari pentru un club ca Bayern. MIA SAN MIA si astept vesti bune despre meciul de diseara si cu siguranta in meciurile cu Manchester United 😉

darkmac
Admin
25 March 2014 17:40

Ce mai conteaza prostiile astea cu motivatia pentru care Eurosport transmite meciul????
TOT ce pot spune este din nou, ca si anul trecut:
MIA SAN MIA ! Din nou campioni.
Multumesc tuturor fanilor care au facut acest site cunoscut si ma bucur ca munca noastra este apreciata ca atare.
Inca odata un mare MULTUMESC.

DevilMayCry
Admin
25 March 2014 16:10

@CiprianPH: Asta e motivul pentru care da meciul lui Bayern. Au zis de săptămâna trecută că vor transmite Hertha – Bayern și în cazul în care Bayern ar fi luat campionatul din weekend atunci astăzi ar fi fost în direct Dortmund – Schalke.

CiprianPH
CiprianPH
25 March 2014 15:49

@iliecristian: Da, ar putea fi un motiv, dar nu cred ca este cel real. Eurosport face afaceri, nu acte caritabile. Un derby (poate cel mai cel din Germania…) in general aduce profit mai mare decat un eveniment care nu reprezinta nicio surpriza, asa cum este incoronarea noastra in aceasta seara. In plus, jucam in deplasare, fapt care afecteaza oarecum sarbatoarea, stralucirea si coregrafiile cu care ne-am fi putut delecta pe stadionul propriu la Munchen.
Sunt curios ce valori de trafic va inregistra in seara aceasta Eurosport Player vs. Eurosport 2…

MIA SAN MIA !!!

iliecristian
iliecristian
25 March 2014 14:26

Eurosport a ales sa transmita meciul nostru in loc de Dortmund – Schalke, tocmai pentru ca stie in proportie de 99,99% ca Bayern castiga si va deveni campioana si ne da ocazia de a urmari in direct acest minunat eveniment.

alexandrul
alexandrul
25 March 2014 13:56

ASTEPT CU NERABDARE MECIUL,FORTA BAYERN

CiprianPH
CiprianPH
25 March 2014 11:35

Cu siguranta in seara aceasta vom sarbatori titlul. Nu o vad pe Hertha in stare sa ne puna piedica.

Ce m-a surprins este faptul ca Eurosport a preferat sa transmita meciul nostru in locul derby-ului BvB vs. Schalke04…

Spre deosebire de Van Gaal si Heynckes, Pep are avantajul ca nu isi va uda parul in seara aceasta in cazul unui dus cu bere 🙂

MIA SAN MIA !!!

Subscribe via Email

Introdu adresa de e-mail pentru a primi notificare pentru orice postare noua adaugata pe site

Urmareste-ne pe Facebook
Parteneri
Help us run this site…
16
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x