Bayern a facut un meci excelent impotriva marei rivale Borussia Dortmund. Dupa o repriza fara goluri, in care cele doua echipe au avut multe ocazii, Bayern a facut show in repriza a 2-a inscriind 3 goluri superbe date de Gotze(un exterior de senzatie), Robben(o scarita fabuloasa) si Thomas Muller . Bayern isi consolideaza asadar pozitia de lider dupa aceasta victorie extraordinara de pe terenul celor de la Dortmund. Urmeaza un meci important in Uefa Champions League impotriva celor de la TSKA Moscova.

Echipe de start :

Bayern : 1 Neuer – 4 Dante, 8 Martínez, 9 Mandzukic, 10 Robben, 13 Rafinha, 17 Boateng, 21 Lahm, 25 Müller, 27 Alaba, 39 Kroos

Dortmund : Weidenfeller – Großkreutz – Friedrich – Papastathopoulos – Durm – Bender – Sahin – Reus – Mkhitaryan – Blaszczykowski – Lewandowski

25 November 2013 23:00

Well…da ai dreptate Ribery7.Capteaza toata atentia Ronaldo asta.E in forma si toata lumea il perie acum si uita ca cel mai bun fotablist european nu a fost declarat Ronaldo, ci Ribery.Poate Ribery e in scadere de forma, dar Balonul de Aur nu se da pe un inceput de sezon, ci pe performante.Imi pare rau ca Ribery a cazut cumva in umbra…nu merita si el ar trebui sa fie cel care ridica Balonul, pentru ca el chiar a castigat trofee.

Meci bun cu Borussia,scor cam drastic, dar nu e ca si cand as simiti vreo umbra de simpatie pentru galbejiti.Mi-au placut foarte tare Gotze si Lahm.Anul asta sigur aparam trofeele.

Ribery7
25 November 2013 16:32

@darkmac: Iar daca Ribery nu va lua balonul de aur, iar in mom asta sansele sunt 60-40 pt Ronaldo, asta va fi motivul…
Noi ne descurcam si fara Franck. Realul e praf fara Ronaldo. Si barca a inceput sa nu mai depinda de Messi, sunt curios cum se simte argentinianul in legatura cu asta

iliecristian
24 November 2013 21:34

Este cam mare scorul fata de ce-a fost pe teren, dar conteaza mai putin asta. Gotze este genial, cu el in forma si cu Ribery in zi mare nu ne sta nimeni in cale. Hai Bayern!!!

darkmac
Admin
24 November 2013 20:19

Pentru mine a fost impresionant faptul ca am castigat fara Ribery. MARE lucru, asta demonstreaza ca nu depindem de nici unul din jucatorii pe care ii avem acum.

alexandrul
alexandrul
24 November 2013 18:39

o victorie de rasunet si mai ales importanta in economia campionatului,am jucat aproape perfect,forta Bayern

West
West
24 November 2013 12:38

Ma bucur foarte mult pentru aceasta victorie sper sa continuam pe aceasi linie si in campionat nu vom avea probleme urmeaza un meci greu cu TSKA probabil pe un teren inghetat dar sper sa obtinem victoria HAI BAYERN MUNCHEN

Ribery7
24 November 2013 8:14

Daca batem TSKA, mai doboram un record:cel mai lung sir de victorii in Champions League.
Luand in considerare ce s-a intamplat anul trecut la BATE, dar si rezultatul de doar 1-0 cu Viktoria Plzen, nu va fi tocmai o plimbare in parc, dar Bayern e Bayern!

Ribery7
23 November 2013 22:32

A 2-a repriza a fost geniala. Victorie meritata. Cum a revenit Lahm pe dreapta, cum am dat gol. E drept, obosisera deja si cei de la Dortmund.
Thiago si Gotze sunt cu adevarat talentati. Primul a fost o surpriza placuta pentru mine. Tot asa, daca are loc…