1403273_759016450781715_1795541712_oBayern Munchen a facut un nou meci excelent in Bundesliga, impotriva echipei Mainz. Bayern a dominat clar acest meci, chiar daca la pauza conducea Mainz cu 1-0(dupa o greseala a lui Boateng). Bavarezii au marcat golul egalizator prin Robben in min 50, iar cei care au dus scorul la 4-1 au fost Muller printr-o dubla si Mandzukic din pasa excelenta al unui Gotze extraordinar azi. Bayern Munchen revine asadar acolo unde ii este locul, pe primul loc al clasamentului din Bundesliga.

Echipe de start:

Bayern : 1 Neuer – 4 Dante, 9 Mandzukic, 10 Robben, 13 Rafinha, 17 Boateng, 21 Lahm, 25 Müller, 26 Contento, 31 Schweinsteiger, 39 Kroos

Mainz : Baumgartlinger – Bell – Choupo-Moting – Diaz – Geis – Müller – Noveski – Parker – Pospech – Svensson – Wetklo

Statistici :

70%
Posesie
30%
18
Ocazii de gol
13
12
Şuturi pe poartă
6
6
Şuturi pe lângă poartă
7
18
Lovituri libere
13
8
Cornere
5
2
Ofsideuri
6
21
Aruncări de la margine
21
5
Intervenţii portar
8
12
Faulturi
13
1
Cartonaşe galbene
0

Sper ca video-ul nu v-a fi sters de pe youtube.

MIA SAN MIA

 

 

0 0 vote
Article Rating
11 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
alexandrul
alexandrul
23 October 2013 12:12

Pai Van Buyten terbuie sa joace pt ca Dante este accidentat iar Boateng este suspendat,iar daca nu ma insel eu xerdan este accidenntat,dar oricum nu contreaza cn intra,tori sunt speciali,forta Bayern

darkmac
Admin
23 October 2013 12:03

Eu unu nu cred ca o sa jucam cu titularii. Din cate am ajuns sa il cunosc pe Pep, mai mult ca sigur o sa roteasca jucatorii, ca atare parca vad un Shaqiri, poate DvB, in teren ?!

alexandrul
alexandrul
23 October 2013 8:44

si eu sper sa facem spectacol,ne-a prins bn meciurile cu victoria p,avem si accidentati si suspendati dar cred ca nu se va verdea in aceasta dubla,eu vreau sa-l vad pe Gotze titular sa aiba meciuri in picioare,forta Bayern

Ribery7
23 October 2013 7:46

Diseara jucam cu modesta echipa Victoria Plzen. Merg pe un 6-0, dar nu stiu cat de motivati vor fi ai nostri sa le umple sacul cu goluri. N-ar fi rau daca ar inscrie si Ribery de macar 2 ori, sa ii mai creasca sansele la Balonul de aur, el nemarcand prea des. Dar cui nu i-ar prinde bine un gol?

DevilMayCry
Admin
22 October 2013 8:04

@DanBv: Eu cred ca e o inventie a presei din Romania

DanBv
DanBv
21 October 2013 22:06

Maxim are şanse mari să ajungă la Bayern Munchen. Actualul jucător al lui VfB Stuttgart este dorit de Pep Guardiola la deţinătoarea Champions League. Fostul jucător de la Pandurii Târgu Jiu este dat de presa din Germania ca şi transferat de gruparea bavareză.

E adevarat ??

Catalin
20 October 2013 19:09

Mi-a placut mult repriza a doua , schimbarile lui Pep au fost foarte bune, si straniu ca echipa din start a iesit cu Alaba rezerva, sa simtit din prima ca nu ajunge ceva .

West
West
20 October 2013 11:05

Un meci per total bun cu doua reprize diferite prima mai slaba iar a doua repriza foarte buna iar Gotze fenomenal prin pasele lui decisive HAI BAYERN MUNCHEN

Ribery7
19 October 2013 21:49

Care a fost faza la final? Eu zic ca nu e bine ce s-a intamplat, Robben trece printr-o perioada foarte buna si orice gol ii putea creste increderea in fortele proprii.

Ribery7
19 October 2013 21:20

Au fost destul de periculosi cei de la Mainz. Gotze intra in primul 11, si poate asta va duce la mutarea lui Lahm inapoi pe dreapta.

Stie cineva cat de grava este accidentarea lui Dante?

alexandrul
alexandrul
19 October 2013 18:56

o prima repriza stearsa,doar cu gresala lui Boateng,a doua repriza foarte buna,cu un Gotze demential,forta Bayern

Subscribe via Email

Introdu adresa de e-mail pentru a primi notificare pentru orice postare noua adaugata pe site

Urmareste-ne pe Facebook
Parteneri
Help us run this site…
11
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x