Salut, campionilor! 🙂

Mai avem un trofeu de castigat – sambata, de la 21:00 e finala Cupei Germaniei: BAYERN vs. Stuttgart.

Cati dintre voi ar veni la Stadio Sports Bar, sambata de la ora 20:15?  LASATI UN COMMENT AICI SAU TRIMITETI MAIL PE ADRESA:  me_radu_erf@yahoo.com.  Trebuie sa stiu cate locuri sa rezerv. Merci mult!

Asa am aratat la finala Ligii:

935342_10151419172825880_1397777077_n

 

0 0 vote
Article Rating
18 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
GnXxUbik
GnXxUbik
2 June 2013 10:49

@Bogdan: NU am preferat, dar a fost primul loc in care am gasit ceva liber. Abia apoi am remarcat ca toti nemtii din local oftau dupa bvb. Si daca ma gandesc ca nu eram singur, iar domnisoara statea destul de inghesuit… Pe alta parte, nu contesta nimeni faptul ca Radu a incercat sa construiasca ceva frumos, nota ta subtil-ironica nu isi gaseste rostul. Atat am zis ca trebuia sa dam cu flit rezervarii de la stadio, si sa ne strangem altundeva, cum am facut aseara pe centru vechi. Unde am marcat inca un local unde nu mai dau prea curand avand in vedere toptanul de injuraturi “pe metru patrat” debitat de fiecare dintre noi, mai ales fetele.

: ar fi fain sa ne strangem la Bundesliga (in weelend cel ptuin), dfb-pokal…sau macar la UCL. Aseara am fost 14 insi din care 5 suntem “rai”. Estate 1999.

Bogdan
Bogdan
31 May 2013 22:17

@GnXxUbik: In primul rand eu sincer as fi scos toate mesele de acolo ca nu suntem la teatru ci la finala champions league. Iar pervazul acela pt mine de ex a fost mai mult decat suficient sa-mi sprijin berea caci meciul se vede mai bine in picioare. Oricum mi se pare destul de …… sa preferi sa vezi meciul langa cei de la bvb decat sa accepti conditiile, sa respecti eforturile lui Radu si sa petreci alaturi de cei care sustin aceiasi echipa.
Daca atat de mult conteaza un scaun sub fund atunci din punctul meu de vedere ai facut alegerea corecta!

stefan1331
stefan1331
31 May 2013 13:08

@GnXxUbik: Foarte frumos, cu cat facem mai urat cu atat mai frumos :)). Oricum poate la anul o sa reusim sa ne strangem constant macar 5-10 insi si atunci planuim ceva mai bun, un local care sa ne convina la toti si asa mai departe. Pentru acum, asta e, mai e un meci, macar sa fim toti impreuna.

GnXxUbik
GnXxUbik
31 May 2013 12:58

@stefan1331: La tine observ ca lucrurile au decurs altfel si este ok…iti respect opinia. Pe partea de preturi eu sunt fan Heineken asa ca :)…da, preturile sunt peste medie si nue nimic de facut-specificul local. Pe partea de sustinere a echipei, 2 insi (je + domnisorica) trebuia sa vedeti ca am facut mai mult scandal decat restul barului (tineau cu Borussia). Mi-e si naspa sa mai dau prin St Patrick cateva luni de acum incolo :D. Fac urat la meciurile lui Bayern si nu mi-a pasat ca se uitau imprastiat la mine toti ceilalti.

CiprianPH
CiprianPH
30 May 2013 7:55

@stefan1331: La bere nu au cum sa diversifice prea mult meniul pentru ca au contract de exclusivitate cu Heineken Romania. Poate cel mult sa-ti mai adauge in meniu Amstel…dar deocamdata nu au interes sa promoveze in Romania berea Amstel.

On-topic : Radu…2 locuri si pentru mine.

gery76
30 May 2013 2:53

@Rhadhoo27:
-Daca noi care suntem la mai mult de 300 de km ,nu putem ajunge,m-as bucura daca ne-ati da si noua mai multe imagini cu bucuria si atmosfera de la voi,ne-ar mai atenua supararea cu nu putem participa si noi la asemenea momente,noi sarbatorim dupa meci dar de cele mai multe ori la cate unul din noi acasa!

Rava
Rava
29 May 2013 23:18

@CiprianPH: Dolce Sport

stefan1331
stefan1331
29 May 2013 23:04

@GnXxUbik: Poate gresesc, dar eu din cate am inteles nu s-a intamplat asa cum zici tu. Nu s-au razgandit cei de la Stadio cu privire la numarul de locuri ci Radu. Initial Radu a cerut 25 de locuri, apoi vazand ca deodata vrea lumea sa vina la meci in numar neasteptat a sunat la Stadio sa ceara 35 de locuri iar acestia au spus ca nu mai au de unde sa ofere 35 pentru ca deja toate locurile au fost ocupate, asa ca a ramas la rezervarea initiala de 25. Cu privire la servire, eu si cei cu care am venit nu avem nimic de reprosat. Iar gestul cu aducerea cupei Champions League (replica desigur) la final, si faptul ca ne-au lasat sa o tinem chiar si pentru cateva minute, m-a impresionat mai mult decat anumite persoane care abea daca au aplaudat/scandat pe parcursul meciului si in special la final (si au fost destui de multi in postura asta). Daca nu incepeam eu si cu amicii mei (care nici macar nu erau fani declarati ai lui Bayern) sa scandam Super… Citeste mai mult

GnXxUbik
GnXxUbik
29 May 2013 21:05

@Rhadhoo27: Salut, Herr Radu. In primul rand, gestul celor de la Stadio cu finala UCL cand s-au razgandit vis-a-vis de cele 35 locuri ar trebui sa ne dea de gandit. Eu as alege Half-Time din mai multe considerente foarte rationale. A doua la mana, nu cred ca se poate contoriza ca loc, un pervaz, oricat de mare ar fi el. NU este vorba ca ma agat de asemenea “detalii” dar localul se doreste a fi unul cu pretentii, si nu poti face semenea faza. Plus decalajul, oribil in care mi s-a adus o scrumiera ..ca de comanda nu mai discutam. Am intalnit zone definite ca “bodegi” care te respectau mai mult ca si client. Cum ar suna un apel : Q:-Buna ziua ,as dori sa fac rezervare de ‘nspe locuri, se poate?; -Nu avem atatea la scaune dar, in schimb, avem un pervaz superb cu vedere la strada(?!) numa’ bun sa te lungesti pe el cu pretenii!!!” 🙂 …pe bune?!

oana
oana
29 May 2013 19:30

Vin si acum. Plus unul (cel putin)

CiprianPH
CiprianPH
29 May 2013 19:27

Am si eu o curiozitate….cine transmite meciul sambata?

Veganu
Veganu
29 May 2013 19:16

Venim si de data asta 🙂
Eu plus 2

Catalin
29 May 2013 18:44

Cite meciuri au jucat Lahm și Schweinsteiger împreună?

CiprianPH
CiprianPH
29 May 2013 17:50

Eu dau raspunsul maine….

stefan1331
stefan1331
29 May 2013 17:18

Eu vin singur de data asta.
Apropo, cine mai are poze de la finala ligii de la Stadio va rog sa postati un link cu ele sau daca va este mai usor sa imi trimiteti un mail (stefan1331@yahoo.com)

Benny
Benny
29 May 2013 17:09

In principiu o sa vin, probabil cu inca un baiat. Sper sa nu apara vreo piedeca!

GnXxUbik
GnXxUbik
29 May 2013 16:08

iar la Stadio? Macar de data asta avem loc?

Subscribe via Email

Introdu adresa de e-mail pentru a primi notificare pentru orice postare noua adaugata pe site

Urmareste-ne pe Facebook
Parteneri
Help us run this site…
18
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x