Dragi fani ai minunate echipe FC BAYERN MUNCHEN,

Va multumesc tuturor pentru cuvintele frumoase si pentru sustinere. Insa am o varsta si, imi place sa cred,  o anumita prestanta si eleganta in exprimare, asa cum are Jupp Heynckes in comparatie cu alti antrenori …, cum bine a zis cineva in articolul anterior. De asemenea, sunt economist la una din cele mai mari si mai importante fabrici din Romania, am o familie, am un copil de 11 ani si nu-mi place sa fiu luat “peste picior” de tot felul de copii sau de smecheri ascunsi in spatele monitorului, care n-au nici un Dumnezeu.  Efectiv, nu mai suport sa am de-a face cu anumiti oameni bolnavi sa jigneasca, sa se certe, sa se contrazica cu mine sau cu alti fani de pe acest site. MI se pare ca este o adevarata placere diabolica a unora de a contrazice, de a jigni (cu cuvinte mai mult sau mai putin vulgare), de a lua la misto, de a-si bate de joc de orice, in general si de a lua in derizoriu tot ce se scrie aici, pe acest forum. La romani, este o boala veche si greu de eradicat, in comparative cu cei din Germania care-si vorbesc de multe ori cu “lieber Bayern Fans” (dragi fani ai lui Bayern)…

Pe scurt: m-am saturat!

Insa, avand in vederea sustinerea multora din voi, m-am hotarat sa raman aici ca editorialist si responsabil cu stirile “calde” preluate direct din presa germana si promit ca n-o sa va dezamagesc. Insa cu o conditie. Am rugamintea la admin sa scrie undeva sus pe frontispiciul site-ului: CEL CARE JIGNESTE NU ESTE PRIMIT AICI! I SE VOR STERGE COMENTARIILE FARA SOMATIE! Sau ceva in genul acesta. Ma voi ocupa personal  de asta dar ii rog si pe ceilalti moderatori sa ma sustina in a mentine un nivel ridicat pe acest forum, in ceea ce priveste bunul simt si civilizatia.

Va multumesc anticipat.

0 0 vote
Article Rating
21 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
pupp3tmast3rr
pupp3tmast3rr
21 May 2013 22:49

Emotionant… ;)))

lesas
lesas
21 May 2013 21:04

@bavarezul13: raz de pe blogul bvb a vorbit aiurea si au fost sterse

bavarezul13
bavarezul13
21 May 2013 20:56

@fcdm3: Poate nu am fost eu atent,dar chiar nu am vazut niciodata pe nimeni sa te jigneasca.Chiar nu avem niciunul dreptul sa jignim pe nimeni,mai ales pe tine care ne tot alimentezi zi de zi cu cele mai interesante stiri despre echipa preferata.Din partea mea ai tot respectul si toata sustinerea!Desigur ca nu toti putem fi de acord de fiecare data,insa de la o discutie cu puncte de vedere diferite pana la jigniri e mare distanta.Sunt de acord cu tine,luatul peste picior sau jignirile chiar nu au ce cauta pe acest site!
Oricum iti garantez ca majoritatea oamenilor de aici iti poarta o stima deosebita si nu are rost sa pui la suflet unele rautati.
Poate iti mai amintesti perioada cand si eu aveam ceva cu Muller si au fost cativa care au depasit limita bunului simt in exprimare,dar asemenea specimene merita doar ignorate,nicidecum sa-i bagi in seama.
Sa stii ca siteul ar fi mai pustiu fara tine si ma bucur ca nu te “retragi”.

AndreiM
21 May 2013 6:46

@fcdm3: Ai chiar mai multi sustinatori decat crezi; mai sunt si membri/vizitatori care-ti impartasesc opiniile sau iti sunt recunoscatori pentru munca depusa dar nu participa activ la discutii. Spor.

fcdm3
fcdm3
21 May 2013 5:56

M-ati convins, ce sa mai!
Va multumesc din nou. Nu ma asteptam sa am atatia sustinatori!

gery76
21 May 2013 1:05

-Olteanul meu ,pai fara stirile tale eu ce mai mai fac noaptea cand n-am clientii de altadata,ma lasi fara ”materiale”,sa-ti dea Domnul sanatate la intreaga familie si am cea mai mare bucurie cand vad FCDM3, NU TREBUIE SA PUI SUFLET LA micile intepaturi,intr-adevar cand se sare calul ,este mai putin placut!

DevilMayCry
Admin
20 May 2013 22:04

@fcdm3: Super, ma bucur ca te-ai razgandit. Multumesc

darkmac
Admin
20 May 2013 22:03

Ontopic:
1. Exista un mail: admin.ro La acest mail am MAREA RUGAMINTE ca toti cei ce descopera nereguli de orice fel sa trimita un mail micut cu subiect si predicat. Ceva de genul: userul x a scris aberatia y in comentariul z.
Promit ca am sa studiez cazul si am sa il moderez cum este cazul.
2. : te rog detalii pe acel mail.

Multumesc. MIA SAN MIA.

Marius09
20 May 2013 21:05

Ai tot respectul din partea mea, se vede ca esti un fan adevarat si iei din timpul tau liber pentru a posta difertire articole pe site . Te felicit si iti doresc numai bine, tie si familiei tale . Un mic sfat: nu mai lua toti prostii in seama, nu merita nici macar atentie, cei care comenteaza aiurea si porcarii trebuie sa ia bann pe ip . MIA SAN MIA !

agent47
agent47
20 May 2013 20:04

@fcdm3:
Tot respectul si din partea mea. Poate nu am timp totdeauna sa raspund, sau nu am ce sa spun fata de ce spun altii, dar comentariile si articolele le citesc de fiecare data.
Ai sustinerea mea si iti multumesc pentru ceea ce faci pentru fanii lui Bayern din Romania, si nu uita ca Noi suntem noi, iar ei, restul!

Robert
Robert
20 May 2013 18:39

Mă bucur nespus ca nu renunți la acest site. Sănătate multa ție și familiei tale!

Lesas
Lesas
20 May 2013 18:37

Daca pot ajuta cu ceva ma bag, ca am vazut 2 procente din munca ta si e foarte greu. Imi cer iertare pentru ultimul meu comentariu ca am fost aerian. Multa sanatate si forta iti doresc. RESPECT FCDM3

West
20 May 2013 17:41

multumim pentru articole HAI BAYERN MUNCHEN

fcdm3
fcdm3
20 May 2013 16:43

Va multumesc din suflet. Important este sa fim uniti iar punctele de vedere sa ni le sustinem civilizat si cu argumente. Citind cuvintele voastre frumoase incep sa ma simt mai bine. Mult mai bine!

Grigoras
Grigoras
20 May 2013 16:20

: esti fan Parazitii?

Grigoras
Grigoras
20 May 2013 16:19

Chiar acum din comentariul tau fcdm3 ,am aflat prima oara cine va fi arbitrul finalei.
Era mai demult o intrebare daca numai userii ar trebui sa comenteze:)
Sper ca in continuare sa scri articolele ,pentru ca acest site imi este cel mai drag si intru zilnic sa vad noile stiri si parerile celorlalti.

leexxrr
leexxrr
20 May 2013 16:02


Multa sanatate iti doresc, tie si familiei tale. Initial m-am speriat, credeam ca nu o sa mai scrii niciodata aici. Ai perfecta dreptate in ceea ce priveste comportamentul unora. Propun sa fie moderat mai drastic site-ul, aici as putea sa ajut daca mi se acorda sansa.Cred ca toti iti suntem recunoscatori pentru efortul tau de a ne traduce cele mai proaspete si interesante stiri din presa germana, chiar daca multi(inclusiv eu) doar ne rezumam in a citi si a da un vot articolului. O zi buna!

Rava
Rava
20 May 2013 15:28

,din pacate asta e cultura sau mai bine zis subcultura unora dintre conationalii nostri….unii dintre ei din pacate…atata pot! Ma bucur ca nu te-au descurajat incat sa pleci…

Joey
20 May 2013 15:22

Îţi mulţumim pentru munca depusă acestui forum, să-ţi trăiască băiatul, multă fericire, sănătate tot ce îţi doreşti. Da, sunt de acord sunt mulţi fustraţi care sunt ‘ jm3ch3r1 ‘ în faţa monitorului, iar faţă în faţă poartă ‘ rochiţe ‘ cum se spune..

fcdm3
fcdm3
20 May 2013 14:19

Finala de pe Wembley va fi condusa de italianul Nicola Rizzoli. Acesta a mai arbitrat-o pe Bayern in doua randuri: Man Utd – Bayern 3:2 (2010) si Basel – Bayern 1:0 (2012). Dupa doua infrangeri trebuie sa urmeze si o victorie!

Tudor Lesanu
Tudor Lesanu
20 May 2013 13:47

Iti multumim pentru munca depusa, si iti urez multa sanatate Mia san Mia

Subscribe via Email

Introdu adresa de e-mail pentru a primi notificare pentru orice postare noua adaugata pe site

Urmareste-ne pe Facebook
Parteneri
Help us run this site…
21
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x