Pentru ca tot sunt sarbatorile, iar in Romania e frig tare,  am descoperit acest video amuzant si mai de vacanta de vara pe site-ul fan-clubului FC Bayern Australia.  Enjoy!

0 0 vote
Article Rating
26 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
gery76
1 January 2013 17:14

@Ribery7:
-Nici Arsenal nu mi se pare mai breaza,in meciul cu Newcastle,meci ce a avut loc chiar inainte de revelion si terminat cu 7-3 pentru ”tunari”,s-au desprins in ultimul sfert de ora,in minutul 75 era 3-3 si se putea intampla orice daca Newcastle nu ar avea cea mai penibila aparare,poate intrecuta doar de Aston Vila.

-O echipa omogena,bine asezata tactic si cu 2-3 jucatori de executie in fata le-ar pune mari probleme,iar din punctul meu de vedere ,Bayern are 4-5 jucatori de exceptie de la mijloc in sus,apararea cu Dante din ce in ce mai sigur si bataios,cu un portar de clasa mondiala,Neuer,nu ar trebui sa rateze calificarea,calificare care cu ambitie si inspiratie ,poate fi obtinuta inca din primul meci ,cel de la Londra.

fcdm3
Moderator
1 January 2013 16:59

@Ribery7: multumesc! Si eu iti doresc tie, personal, sanatate, noroc si sa ai parte numai de realizari impreuna cu cei dragi!

Ribery7
1 January 2013 16:39

@fcdm3: Merci , mi-ai lamurit o dilema 🙂
Sa-ti traiasca baiatul si sotia!

Ribery7
1 January 2013 16:38

@gery76: Asa este! numai cat te gandesti ca Bayern Munchen a luat 19 goluri in 34 de meciuri(dupa cum spunea fcdm3 mai sus), pe cand diavolii aveau 25 de goluri incasate in etapa a 19-a din sezonul actual!

gery76
1 January 2013 15:52

-La cat de slab mi se pare campionatul Angliei in sezonul acesta,nu vad cum Manchester poate elimina pe Real Madrid,desi mi-as dori foarte mult lucrul acesta,Realul ,in ciuda unui sezon intern mizerabil,este mult mai periculoasa in lupta pentru cucerirea trofeului decat Manchester United.
-Cred ca la momentul actual,apararile din Premiere ,sunt cele mai slabe dintre toate campionatele puternice ale Europei si ma refer la Spania,Germania,Italia si Franta!

fcdm3
Moderator
1 January 2013 14:51

@Alex Bayern: poate vrei sa zici ca adversarul lui Bayern din finala UCL sa fie UTD, nu castigatoarea sa fie UTD!

pupp3tmast3r
pupp3tmast3r
1 January 2013 13:18

La multi ani bavarezi!

DevilMayCry
Admin
1 January 2013 10:59

La Multi ANi tutror ! Sa aveti un an nou plin de multa bucurie !

Alex Bayern
1 January 2013 2:03

UN an nou fericit si multa sanatate!!!!!!!!!! P.S la finalul sezonului sa tragem o betie in cinstea castigarii UCL pe Wembley si mi-as dorii din tot sufletul sa fie echipa englezeasca adica UTD……MIA SAN MIA

fcdm3
Moderator
1 January 2013 1:53

@Ribery7: in legatura nu nick-name-ul meu… S-a intamplat cam asa. Numele meu este Florea Catalin iar in urma cu 7-8 ani, cand vroiam sa-mi fac adresa de mail pe yahoo, m-am gandit sa-mi pun ca username “fc” (imi placea ca venea si de la prescurtarea lui “Fotbal Club”), insa acesta exista deja. Ca si fc1, fc2, fc3 etc. Atunci m-am gandit la “fcdm”, unde “d” venea de la Dragos (baiatul meu) iar “m” de la Mihaela (sotia mea) dar, spre stupefactia mea, si acesta exista! Atunci, de nervi, mi-am ales fcdm3 (3 fiind de la noi 3: eu, sotia si copilul) iar ca adresa de yahoo mi-am ales Marea Britanie (yahoo.co.uk), nu cea normala (yahoo.com). Ideea era ca nu vroiam ca username-ul meu sa contina numele si prenumele meu desi sunt convins ca existau cam toate variantele de username care sa contina numele si prenumele meu. Ei, si astfel am reusit sa am cea mai ciudata adresa de mail posibila: fcdm3@yahoo.co.uk. Iar atunci cand o dau la cunoscuti, daca nu am o carte de vizita ceva, trebuie sa le-o scriu… Citeste mai mult

fcdm3
Moderator
1 January 2013 1:36

Acum, ca am intrat in 2013 :), revin cu stiri bavareze: – Dupa cum se stie, aproape fiecare club de fotbal ii amendeaza pe jucatorii sai daca vin cu cateva kg in plus din vacante. Oli Kahn, acum comentator la postul TV ZDF, a declarat de curand ca cea mai drastica amenda la Bayern a fost sub conducerea lui Felix Magath. Amenda era de 500 euro/kg in plus aparuta la cantar. – Prof. Dr. Florian Holsboer de la institutul Max-Planck din München, sectia Psihiatrie (acolo unde s-a tratat Schweini asta vara) a dat un interviu in TZ. Printre altele a spus ca, un individ care e predispus la depresie, daca rateaza multe obiective fotbalistice propuse, din dorinta de a face totul perfect, poate chiar sa se imbolnaveasca grav. Asa cum a fost cazul fostului bavarez Sebastian Deisler sau, mai grav, fostul portar Rober Enke, care s-a sinucis. Din fericire, Schweinsteiger al nostru nu se incadreaza in niciuna din acestea. – Frank Ribery a fost ales “jucarul turului” cu 35,3% din voturi in urma sondajului la care au participat toti jucatorii… Citeste mai mult

Basty31Basty
Basty31Basty
31 December 2012 22:56

La multi ani tuturor bavarezilor, un an nou vericit si plin de trofee speram!!!!
MIA SAN MIA!!!
FC BAYERN MUNCHEN UBER ALLES !!!

leexxrr
leexxrr
31 December 2012 22:50

Sunt deja la petrecerea de revelion dar intru de pe telefon sa va urez voua, fanilor Fc BAYERN MUNCHEN. La multi ani si multa sanatate. Ca si voi o sa intru in noul an gandindu-ma la cea mai frumoasa echipa de fotbal din lume.Ever. Distractie placuta.

fcdm3
Moderator
31 December 2012 21:12

Multumesc de urari baieti!
LA MULTI ANI, FC BAYERN ROMANIA!
Sa dea Domnu’ sa va bucurati, impreuna cu familiile (cel mai de pret bun al fiecaruia dintre noi) de multa sanatate si prosperiate si in anul care vine!

LA MULTI ANI!

West
31 December 2012 18:27

LA MULTI ANI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! HAI BAYERN MUNCHEN

gery76
31 December 2012 17:16

@Schweinsteiger_31:
-Multumiri si te astept cat mai rapid,nu numai sa treci de 1000 de comentarii,ci sa trecem sanatosi granita de 10.000 de comentarii,incarcati de multe,multe trofee ale echipei noastre magice ,BAYERN MUNCHEN!

gery76
31 December 2012 17:12

-AN NOU FERICIT,CU BELSUG,SANATATE SI IMPLINIRI,TUTUROR IUBITORILOR ACESTEI MINUNATE ECHIPE!

-LA MULTI ANI BAYERN MUNCHEN!

-LA MULTI ANI FC BAYERN ROMANIA!

Schweinsteiger_31
Schweinsteiger_31
31 December 2012 16:41

Felicitarile mele si pentru pragul de 1000 de comentarii,nu am mai intrat de mult pe forum pentru a mai comenta, serviciul si sarbatorile…nu mi-au mai oferit timp sa intru pe net. Sa fiti sanatosi, fericiti, sa aveti parte de toate implinirile in anul ce vine, multa liniste si pace in suflet, voiosie cat cuprinde si pofta de viata,sa va bucurati de orice lucru, iar cei dragi sa va fie mereu alaturi. Aceleasi urari de bine transmit si marii familii FCB, si imi doresc ca la sfarsitul acestui sezon sa ne incununam cu cat mai multe trofee.

DOAMNE AJUTA.
MIA SAN MIA. — FC BAYERN FOREVER NUMBER ONE!!!

LA MULTI ANI MAREA FAMILIE FC BAYERN!!!!

Ribery7
31 December 2012 14:21

Felicitari fcdm3(sunt curios de unde vinele nickname-ul pe care ti l-ai ales, eu nu ma prind, astept sa ma lamuresti) si la mai multe.
Mario Mandzukic a fost ales fotbalistul anului in Croatia! Atacantul a marcat pentru Bayern 9 goluri in 15 meciuri, sa speram ca aceasta vacanta ii va prinde bine. Acest titlu e cu atat mai important cu cat il avea ca rival pe Modric, pentru care Realul a platit 40 mil de euro in vara! Felicitari Mandzukic!

Si in cele din urma, an nou fericit tuturor fanilor fotbalului German! Si la cat mai multe bucurii si realizari pentru Bayern dar si pentru nationala Germaniei!

olikahn
olikahn
30 December 2012 23:42

Scap din cusca,intr-un bar sa trag o dusca ,sus pe bar gasesc o pusca,cred c-am sa-l impusc pe Hrusca! forza bayern

fcdm3
Moderator
30 December 2012 19:47

@gery76: multumesc mult de urari. Si eu iti urez tie si intregii familii bavareze sanatate si prosperitate in Noul An care vine! Iar in luna mai a lui 2013 sa ne bucuram cu totii pentru titlurile castigate! Indiferent care vor fi acelea!

LA MULTI ANI tuturor!

gery76
30 December 2012 17:20

-@flo:
-Superbe imagini,dintr-un sezon excelent,i-am revazut cu mare placere pe Luis van Gaal,controversatul,insa foarte valorosul antrenor ce a realizat eventul in 2009-2010,dar si pe van Bommel olandezul pe care,personal, nu l-am apreciat la justa-i valoare.

-Nu ma refer la valoarea strict fotbalistica a olandezului,ci mai ales la determinarea,spiritul de lider si acea rautate pozitiva,atat de necesara in cadrul unei mari echipe,rautate care din pacate lipseste la 2 dintre liderii lui Bayern ,Schweini si Lahm,doi fotbalisti senzationali,carora insa le lipseste tocmai aceasta rautate pozitiva in joc,pe care van Bommel o avea din plin!

gery76
30 December 2012 17:10

-Bine ai venit dincolo de granita celor 1000 de comentarii, iti urez cele mai sincere felicitari si spor deplin in continuare,sper din tot sufletul sa avem parte de multe satisfactii la sfarsitul sezonului,impreuna cu minunatii suporteri ai lui Bayern Munchen!

fcdm3
Moderator
30 December 2012 15:33

Iata programul de iarna al lui Bayern (nu am mai tradus, dar va descurcati voi :))

Trainingsstart: 2. Januar 2013
Trainingslager: 2. bis 9. Januar 2013 in Doha/Katar
Testspiele: 5. Januar – Testspiel in Katar (Gegner noch offen); 8. Januar – Testspiel gegen Schalke 04 (in Katar); 12. Januar – Testspiel beim FC Basel (16.30 Uhr); 13. Januar – Testspiel bei der SpVgg Unterhaching (18.15 Uhr).

fcdm3
Moderator
30 December 2012 15:30

@flo: eu simt un fior pe sira spinarii, mai ales ca acesta e comentariul meu cu numarul 1.000!!!
Nu am crezut ca voi ajunge sa scriu atatea comentarii pentru echipa draga sufletului meu – FC Bayern München!
Va doresc tuturor sa ajungeti, ca si mine, la cel putin 1.000 de comentarii pentru aceasta echipa minunata care, de-a lungul timpului, ne-a incantat sufletele de bucurie si ne-a facut viata mai frumoasa!

Si nu uitati: MIA SAN MIA!

flo
flo
30 December 2012 14:37

Numai mie mi se ridica parul de pe mana cand ascult piesa asta?

Subscribe via Email

Introdu adresa de e-mail pentru a primi notificare pentru orice postare noua adaugata pe site

Urmareste-ne pe Facebook
Parteneri
26
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x