ECHIPA FC BAYERN ROMANIA VA UREAZA TUTUROR SARBATORI FERICITE SI UN AN CAT MAI BUN IN CARE SA NE BUCURAM CU TOTII DE CAT MAI MULTE TROFEE!

0 0 vote
Article Rating
19 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
fcdm3
Moderator
30 December 2012 15:22

Ce mi-a placut la comentatorii romani de pe EUROSPORT 2, in interviul lor de pe blogul BVB:
Emil Gradinescu: “Pentru ca sunt prea impunatori.La Bayern te uiti cu respect,te uiti ca la o catedrala.”
Cristi Petre: “simulările, provocările, gesturile de intimidare din teren nu au cum să te apropie de un asemenea meci (Real Madrid – Atl. Madrid – n.m.)…. eu nu mă pot identifica cu aşa ceva”.

fcdm3
Moderator
30 December 2012 15:11

Am intrat si eu pe blogul Borusiei Dortmund, la invitatia lui Vlad Pîrvu. Cea mi-a placut: – blogul este foarte bine realizat, ca grafica. Trebuie sa recunosc, peste al nostru. – excelente interviurile cu cei 3 comentatori de pe EUROSPORT 2. Ce nu mi-a placut: – am intrat la comentariile meciului Bayern – Dortmund 1:1. Teoretic, trebuia sa abunde in comentarii dupa derby-ul Bundesligii. Din pacate pentru ei, doar 3 au comentat: Vlad Pîrvu (cel mai obiectiv), raz (apare f. rar) si mult prea rautaciosul CivikRo, cel care nu inceteaza sa ne atace pe noi, fanii lui Bayern. Dupa primele 4-5 comentarii la meciul Bayern – Dortmund, acel individ care acolo pozeaza in victima, nu contenea cu acuzele la adresa fanilor lui Bayern! El care ne-a jignit in ultimul hal pe fan-clubul nostru! Eu personal i-am sters un comentariu in care ne facea “cretini” si mai nu stiu cum… Incredibil! Desi avem in comun pasiunea pentru fotbalul german, ma gandeam sa intru din cand in cand pe blogul Borussiei… Insa cand am vazut ce poate debita acel individ autointitulat (parca… Citeste mai mult

gery76
29 December 2012 16:25

@Ribery7:
-Intr-o anume masura ,chiar asta se spunea in Kicker despre Badstuber,ca nu a avut chiar cele mai bune evolutii pe banda stanga si cum nu era de ajuns,a avut parte si de numeroase necazuri legate de accidentari.
-Ter Stegen ,din pacate pentru noi,a prins singurul lui meci cu adevarat senzational in acest sezon ,tocmai in meciul cu Bayern Munchen,nu cu mult timp inaintea meciului dintre Bayern sin Monchengladbach,Ter Stegen si Robert Zieler de la Hannover 96,erau considerati in presa germana,alaturi de Tim Wiese,drept marile dezamagiri din randul portarilor,marea revelatie fiind considerat Leno de la Leverkusen,care si el la randu-i a facut un meci senzational contra lui Bayern.

-Schurrle si in viziunea mea este un jucator complet,cu o foarte mare posibilitate de crestere a randamentului in viitorul apropiat,clar o certitudine pentru nationala Germaniei in vederea campionatului mondial din 2014,daca nu sigur in primul 11,cu siguranta in lotul de 22.

Ribery7
29 December 2012 15:38

Ter Stegen e un alt portar de viitor, a facut un meci foarte bun impotriva lui bayern, in care a avut cateva interventii miraculoase. Ii calca pe urme lui Neuer.
Philipe Wollcheid mai are multe de aratat, n-ar fi rau sa-l aducem noi la echipa, alaturi de Schurrle, dar e mai greu… Un alt jucator de viitor e Julian Draxler, tanarul star al celor de la Schalke 04.
Imi pare rau ca badstuber nu a avut sansa sa apara si el in acest top. Sezonul asta este unul oribil pentru el, sper sa nu-i marcheze cariera irecuperabil.

gery76
29 December 2012 1:13

-O statistica foarte interesanta gasim in Kicker,in care sunt prezentati prima oara,fotbalistii ce au dezamagit cel mai mult in aceasta prima parte a Bundesligii. -Surprinzator ,gasim nume destul de importante in frunte cu portarul international Tim Wiese[ Hoffe],urmat de coechipierii sai Ochs si Crhis,apoi fosta vedeta a lui Leverkusen,elvetianul Eren Derdyok[tot de la Hoffe]. -Din acest top al dezamagirilor mai fac parte jucatori cu o buna cota cum ar fi Nando Rafael,Cha-Du Ri si Andry Voronin de la Dusseldorf,Kirch de la Dortmund,Oceano ,fostul goleador al lui Furth,acum o mare dezamagire la Frankfurt,dar si cehul Petr Jiracek de la Hamburg sau elvetianul Tranquilo Barnetta de la Schalke. -Din fericire ,nici un jucator de la Bayern nu face parte din acest top al dezamagirilor. -In schimb este de apreciat prezenta in topul celor mai buni fundasi centrali,a lui Dante ,brazilianul aflandu-se pe un onorant loc 1 . -Clasamentul in partea sa superioara se prezinta astfel: -Locul 1-Dante[Bayern Munchen] -Locul 2-Mats Hummels[Dortmund] -Locul 3-Benedikt Howedes[Schalke] -Locul 4-Neven Subotic[Dortmund] -Locul 5 Philipe Wollscheid[Leverkusen]. -Performanta lui Dante mi se pare absolut meritata,brazilianul fiind un transfer,care… Citeste mai mult

gery76
28 December 2012 20:24

-Foarte interesante interviurile cu Ioan Viorel,Cristi Petre si Emil Gradinescu,cei mai buni 3 comentatori de pe Eurosport2.
-Cristi Petre ,este un mare fan Bayern Munchen si asta nu s-a ferit niciodata sa recunoasca,dar interviul fiind pentru fanii lui Dortmund,evident ca a fost mai mult decat politicos.
-Paradoxal cele mai frumoase cuvinte despre Bayern ,au venit din partea lui Gradinescu,fan ,chiar daca nu infocat ,al lui Dortmund.

-Intrebat ”De ce nu Bayern?”,reputatul comentator a dat un raspuns extrem de sugestiv si anume ”Pentru ca sunt prea impunatori.La Bayern te uiti cu respect,te uiti ca la o catedrala.”

Vlad Pîrvu
28 December 2012 17:48

Am intrat să vă las şi eu un “La mulţi ani!” şi să vă urez succes în 2013!

De asemenea, dacă îmi permiteţi, las aici un link către un articol de final de an către blogul nostru, pe care sunteţi invitaţi să îl citiţi: http://borussia-ro.blogspot.ro/2012/12/nemtii-la-sueta.html

Aşadar, numai bine pe 2013! Ne mai vedem. 🙂

gery76
28 December 2012 0:07

-Prestigiosul ziar sportiv francez L’Equipe,a desemnat cel mai bun 11 european al anului 2012.
-Singurul jucator de la Bayern Munchen care face parte din acest prim 11,este capitanul bavarezilor Philiphe Lahm.
-Iata cum arata acest prim 11 in viziunea celor de la L’Equipe:
-Casillias-Lahm,Kompany,S.Ramos,J.Alba-Xavi Hernandez,X.Alonso,Iniesta-Ramires,C.Ronaldo,Messi!

fcdm3
Moderator
27 December 2012 23:59

O stire surprinzatoare este in legatura cu mijlocasul lui Schalke 04, Lewis Holtby (22 ani). Acesta ezita sa-si prelungeasca contractul cu actuala echipa, chiar daca suma ajunsese cu tot cu bonusuri la 6 mil. euro/an! Deja au pus ochii pe el cateva echipe din Premier League dar si Bayern. Contractul lui Holtby expira in vara lui 2013 si, daca acesta intra in ultimele 6 luni de contract, poate sa-si negocieze singur contractul cu alte echipe. Holty este capitanul nationalei germane U-21 si este considerat un mare talent.
Stirea am luat-o tot din BILD.

Ribery7
27 December 2012 16:22

@fcdm3: Foarte interesanta stirea. Cand il ai in echipa pe robben, dar si pe ribery, amnbii predispusi la accidentari, si in general echipa este chinuita de astfel de ghinioane, este o idee foarte buna sa-ti aduci cel mai bun “doctor” la echipa. Eu cred ca daca Robben ar avea timp sa joace 2 sezoane cap coada ar candida la balonul de aur. Dar trebuie sa se grabeasca, deja are 28 de ani… cat o mai tine cu accidentarile? e pacat, ma rog, el n-are nicio vina.

gery76
26 December 2012 23:58

-Intr-adevar Holger Broich,se bucura de o buna imagine,desi inca n-a implinit 40 de ani,insa eu nu pot sa uit sezoanele lui Bayer Leverkusen,cand la conducerea tehnica a echipei se afla Jupp Heynkes si cand cei din din Leverkusen ,dupa un inceput de campionat in tromba,in retur se ”taiau ca maioneza”si terminau returul in genunchi.
-Sunt foarte curios daca in returul acesta ,nu vor avea aceeasi oscilatie,abia atunci cred ca putem spune ca metodele lui Broich,ar fi binevenite si la Bayern.

fcdm3
Moderator
26 December 2012 23:43

Alte date statistice pentru Bayern dupa cele 17 etape de Bundesliga.
– a marcat 44 de goluri, recordul este mentinut de Bremen cu 47 de goluri in sezonul 2006-2007.
– a marcat cele mai multe goluri provenite din flancuri – 14.
– Th. Muller este cel mai tanar scorer (goluri + assisturi) din istoria Bundesligii: 9 goluri si 7 assisturi. El deja a marcat cu doua goluri mai multe decat a marcat in tot sezonul trecut. Muller are o medie de 107 atingeri de minge/meci, pe locul 2, dupa Kiessling de la Leverkusen.
– 122 de cornere a obtinut echipa si a marcat doar 2 goluri din aceste faze fixe.
Aici mai trebuie lucrat.

fcdm3
Moderator
26 December 2012 23:30

Dr.Holger Broich este cel mai bun antrenor de fitness si diagnoza sportiva din Germania. Insa el activeaza la Bayer Leverkusen si si-a prelungut de curand contractul pana in 2016. Dar sefii lui Bayern si-l doresc foarte mult iar presa germana vorbeste de un schimb Emre Can (imprumt) – Holger Broich. Jupp Heynckes il cunoaste foarte bine din perioada cand o antrena pe Bayer. De cand il are pe acest Broich, jucatorii lui Bayer Leverkusen nu prea au probleme cu conditia fizica si accidentarile.

gery76
26 December 2012 15:59

-Astazi este ziua de nastere a lui Thomas Linke,zi in care implineste 43 de ani,Linke a fost fundasul central artagos si inimos, cu una dintre contributiile importante la castigarea ultimului trofeu european pentru Bayern Munchen,CH.League in 2001!
-La Multi Ani!

leexxrr
leexxrr
25 December 2012 13:48

Sarbatori fericite si un an nou plin de bucurii alaturi de Bayern Munchen si FcBayern.ro

flo
flo
25 December 2012 13:43

Sarbatori fericite!

lesas
lesas
25 December 2012 12:06

Craciun Fericit tuturor!

DevilMayCry
Admin
25 December 2012 8:44

Sarbatori fericite tuturor !

ion
ion
25 December 2012 1:49

sarbatori fericite va doresc si eu la toti fanii BAYERN sa dea domnul ca anul 2013 sa ne umple sufletele de bucurie si cit mai multe trofee craciun fericit si in casele tuturor forta BAYERN va iubesc enorm sunteti echima mea de suflet MIA SAN MIA

Subscribe via Email

Introdu adresa de e-mail pentru a primi notificare pentru orice postare noua adaugata pe site

Urmareste-ne pe Facebook
Parteneri
19
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x