Ribery a decis multe jocuri pe cont propriu. El nu mai este extrema pura, ci poate juca si invers: recupereaza mingi, contraataca, da pase mortale. Actioneaza ca un “6”, “10” sau “7”.

Beckenbauer este absolut incantat de forma lui Ribery. In emisiunea Sky90 l-a laudat mult pe francez:”Are cu siguranta 3 plamani! Joaca fiecare meci la maxim. Stilul sau de joc, agilitatea sa, se dueleaza mereu ca adversarii, uneori cate 2-3 si totusi el prevaleaza. Cat de puternic este, pare de necrezut!”
Heynckes despre Franck:”El vrea neaparat sa catige un trofeu in acest an.” Schweini, il lauda si el:”faptul ca vine de multe ori in defensiva este foarte bine pentru echipa.”
Ribery insa a uitat meciul cu Hamburg si se gandeste la viitorul meci, cel cu Lille:”trebuie neaparat sa castigam!” Stiind ce sete de revansa are de luat fata de aceasta echipa, atunci cand Frank nu era decat un copil…

(sursa: BILD – traducere directa)

0 0 vote
Article Rating
26 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
gery76
8 November 2012 4:12

@West:
-Eu am o reticienta clara impotriva arbitrilor romani,insa Hategan ,n-a avut nici o tenta in meciul lui Bayern cu Lille,victoria lui Bayewrn Munchen a fost una absolut fabuloasa,scorul de la puuza,facandu-ma[5-0]sa ma gandesc ca anul acesta Bayern Munchen ,in cel mai rau caz ,este in primele 4 din Europa.
-Doar Dumnezeu mai poate indura o nedreptate,precum cea de anul trecut ,atunci cand Bayern a fost cea mai buna echipa de club din Europa,insa cateodata nici cel de Sus,nu este obiectiv,Bayern este cea mai lipsita de sansa ,dintre marile echipe ale Europei,insa acesta este un lucru prea mic ,in raport cu simpatia cu care Bayern este intampinata in intreaga lume.

zeitgeist
zeitgeist
7 November 2012 23:58

@Rhadhoo27:
Bayern Munchen vs Omonia Nicosia 9-0 din sezonul 1972/1973?

Ribery7
7 November 2012 23:51

victorie lejera, 6-1, scweinsteiger, robben, kroos cate un gol iar pizarro 3. De mentionat e ca robben desi a jucat bine a ratat vreo 3 ocazii ideale. Un alt jucator care a s-a descurcat foarte bine a fost Martinez, de care nu prea au putut sa treaca adversarii, si de la el au plecat multe contraatacuri periculoase pt francezi.

Rhadhoo27
Moderator
7 November 2012 22:42
Rhadhoo27
7 November 2012 22:40
Rhadhoo27
7 November 2012 22:40

8-0 este cea mai mare victorie din Champions League! Liverpool – Besiktas

Varti
Varti
7 November 2012 22:39

Va rog mult, daca urmariti meciul, postat si aici un link sa urmarim impreuna…

West
7 November 2012 22:35

Ce repriza am ragusit de cite ori am strigat gol HAI BAYERN MUNCHEN

Ribery7
7 November 2012 22:34

5-0 la pauza! si Robben si Alaba puteau da golul cu numarul 6, au avut 2 ocazii foarte clare. Sper ca Bayern sa dea 8 goluri, sa fie 8-0 cel putin , ca sa doboare inca un recordanul acesta. 7-0 este cea mai clara victorie din champions league in total sau numai din fazele eliminatorii? Si asa trecem pe primul loc

alin
7 November 2012 22:22

deci lille va fi demolata o sa ia o bataie pe care nu o sa o uite prea curand in seara asta deja 5-0

Varti
Varti
7 November 2012 21:51

Puteti posta un link va rog? Se pare ca deja Bayern are 1-0 🙂

Mia san mia!

ionut1900
ionut1900
7 November 2012 20:49

din ce am inteles mandzukic are o raceala….

West
7 November 2012 20:38

Ati vazut cine albitreaza meciul Ovidiu Hategan sper sa nu faca praf meciul HAI BAYERN MUNCHEN

Ribery7
7 November 2012 20:22

De ce Pizarro si nu Mandzukic?

lesas
lesas
7 November 2012 11:59

si kicker si bild dau aceeasi formatie :

Neuer – Lahm, Boateng, Dante, Alaba – Javi Martinez, Schweinsteiger – Robben, T. Müller, Ribery – Pizarro
mentiunea ca bild il are ca posibil inlocuitor pe Kroos in locul lui T. Müller

West
7 November 2012 11:49

Nu stie nimeni formula de start din acesta seara ma rog echipa probabila

West
7 November 2012 11:48

Da intradevar trebuie tratat meciul foarte serios cu Lille sa bifam a treia victorie in grupa HAI BAYERN MUNCHEN da sincer aseara mam bucurat pentru Dortmund si Schalke amindoua isi conduc grupele

Ribery7
6 November 2012 22:33

Dortmund conduce cu 2-1 la pauza pe ireali in madrid,si a fost echipa superioara. Sper sa castige sau sa faca un egal macar, ar fi o victorie a fotbalului German peste cel spaniol. In seara asta sunt fan Dortmund:))! Hai Germania!

Ribery7
6 November 2012 21:23

@fcdm3: poate reusim sa-i vindem, sa scoatem un ban, desi Tymoschuck este folositor, iar anul trecut a fost unul din cei mai folositi jucatori. Parerea mea este ca Rafinha si Van Buyten sunt cei care ar trebui sa plece, desi poate reusim sa scoatem ceva si din brazilian.

alin
6 November 2012 21:08

sa vina trofeele,in iarna sper sa curatam ce nu ne mai trebuie gen tymosciuk van buyten si altii care nu mai avem ce face cu ei trebuie sa promovam tineri acest Jupp Heinckes cred ca e printre cei mai buni antrenori din lume nu-l vreau nici pe Guardiola nici pe altul,exista oare o sansa sa-si prelungeasca Jupp contractul cu Bayern?

NEXTevolution
6 November 2012 20:28

Foarte bune articolele. Felicitari lui fcdm3 pt. munca depusa, dar si pentru ceilalti care se ocupa de site+forum , in special lui Addicted/DevilMayCry si Rhadhoo27.

Ribery7
6 November 2012 19:29

HaHa! deci asa se explica! Stiam eu ca e prea bun ca sa fie normal!:)) cel de-al 3-lea plaman e cheia;))

Ribery7
6 November 2012 19:28

Intradevar, nu este cazul sa se vorbeasca deja despre titlu, important este ca meciul “de maine” sa fie tratat cu maxima seriozitate si exploatat in asa fel incat sa extragem cele 3 puncte!

Subscribe via Email

Introdu adresa de e-mail pentru a primi notificare pentru orice postare noua adaugata pe site

Urmareste-ne pe Facebook
Parteneri
Help us run this site…
26
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x