In al 3-lea meci din grupele Ch.League, Bayern s-a impus cu greu in fata francezilor de la Lille.

 

A fost o victorie muncita dar foarte importanta. Cu aceste 3 puncte Bayern le egaleaza pe BATE si Valencia care au si ele 6 puncte, dupa meciul de aseara BATE – Valencia 0:3.
Gazdele au jucat destul de dur, acest meci fiind vital pentru ei. Astfel, intrarile lor urate si-au pus amprenta asupra lui Ribery (de 6 ori faultat in 45 min.!) si acesta n-a mai continuat dupa pauza. Golul a venit dupa o excelenta cursa a lui Lahm care a fost faultat in careu iar Th. Muller a transformat penalty-ul (in premiera!) in stil de mare jucator: cu fenta, plasat si pe jos! Bayern nu a facut un meci grozav dar, avand in vedere stilul de joc al adversarului, nu se putea altfel. Erau mai importante cele 3 puncte. Apararea a  fost exacta iar mijlocul a luptat foarte mult. Atacul, in frunte cu Mandzukic (a faultat de 4 ori si nu a sutat deloc la poarta!), nu prea s-a vazut. Jucatorul meciului, conform UEFA, a fost Kroos. Arbitrul, desi este englez, a aratat bavarezilor destul de usor cartonasele galbene, cartonase care se vor contabiliza si, in fazele superioare ale Ligii, se va vedea cat de importante sunt…

Caseta tehnica, conform UEFA:
Suturi spre poarta (pe poarta): 8-7 (2-2)
Posesie: 40%-60%
Cornere:2-7
Cartonase galbene:3-5
Faulturi:21-16

Notele conform BILD sunt: Neuer 3, Lahm 2, Boateng 3, Dante 3, Badstuber 3, Martinez 4, Schweini 3, Ribery 4, Kroos 4, Muller 2, Mandzukic 5. A mai primit nota Shaqiri 4, in ultimele minute intrand si Alaba si Gustavo.

0 0 vote
Article Rating
54 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Ribery7
29 October 2012 13:59

bine zis. si mie imi era mila de ei, pt ca sunt germani, cand au luat 7 goluri de la Barca, dar acum cand vad ca ei joaca ca niste englezi(chelsea),si nu ca niste germani…ma gandesc ca meritau dublu, sa le ajunga tot sezonul. O echipa foarte rusinoasa,desi culmea este de traditie iar in 2009-2010 erau pe primul loc la sfarsitul turului, fara sa fi fost infranti

West
29 October 2012 10:12

Cel mai tare ma deranjat jocul mizerabil al lui Leverkusen care au stat cu curul in poarta 80 de minute si au avut un noroc nemaivazut cu care te intilnesti odata pe sezon nu am aceptat sa cred ca am pierdut un meci pe care lam controlat de la un capat la celalalt insa ei au avut NOROCUL PROSTULUI sper ca in retur sa facem scor un 0-6 sau 0-7 mar multumi

gery76
29 October 2012 1:46

-Si sa nu uit,chiar daca au invins printr-un noroc ”nesimtit”,cei de la Leverkusen ,m-au dezgustat prin stilul abordat,pai poate sa-ti mearga o data, de doua ori insa sa stai cu atacantii in propriul 16,este o dovada de echipa mica,micaa,mica.
-In retur imi doresc din tot sufletul sa ne intre totul si sa-i desfiintam la ei acasa,iar in urma unei victorii clare,”marele”Hypya sa fie demis ,ceea ce a aratat Leverkusenul ,este antifotbal+meschinarie desantata+norocul prostului.

gery76
29 October 2012 1:38

-Sunt doar mahnit de rezultat,nicidecum suparat pe echipa,dorinta a fost,ocazii de asemenea,insa azi s-a dovedit un lucru pe care n-am crezut ca o sa-l spun acum 2 -3 ani, cand eram convins ca doar Schweini si Robben sunt de neanlocuit si anume acela ca in momentul de fata Ribery nu poate fi inlocuit de nimeni ,indiferent de numele sau. -Ma asteptam mult mai mult de la Saqiri,atunci cand a fost introdus la pauza,insa nu prea si-a asumat riscuri,cu exceptia unui sut ce se indrepta spre vinclu,in rest doar centrari neinspirate. -Schweini ,continua sa nu fie la cota-i cunoscuta,in schimb am vazut un om , Manuel Neuer ,cu o vointa si o dorinta de victorie incredibila,inclusiv dupa golul 2 extrem de norocos,imbarbatandu-i pe coechipeiri si neezitand sa se arunce in atac,incercand prin toate puterile sale sa impiedice un deznodamant nefavorabil bavarezilor. -Efectiv,desi este puternic ca o stanca,la final era cat pe aci sa izbucneasca in lacrimi,m-a uns pe suflet atitudinea acestui sportiv de exceptie,de asemenea Muller si Lahm[ a gresit grav la gol,in rest a fost foarte bun pe faza ofensiva]… Citeste mai mult

pupp3tmast3r
pupp3tmast3r
28 October 2012 22:00

eu cred ca echipa ideala ar fi aceasta(cel putin teoretica): —————–gomez————— ————————————- —-ribery—-muller—-robben——- ——–martinez—-schweini——— ————————————- —alaba—-bads—-boateng—-lahm– ————————————- —————-neuer—————- rezerve(sau posibile alternative ca titulari in functie de forma de moment): manduzkic(ptr gomez),kroos(ptr muller),shaq(ptr robben),gustavo(ptr martinez),dante(ptr boateng),starke si unul dintre tymo,pizza,rafinha,contento in functie de tactica stabilita ptr fiecare meci *asta in conditiile in care martinez s-ar acomoda cu stilul lui bayern,iar gomez ar dovedi ca este mai bun ca mandukic se zvoneste ca la anul ar veni capitanul lui schalke,howedes care va fi in ultimul an de contract,deci similar cu situatia in care a venit si neuer,altfel el fiind netransferabil,ar fi perfect ptr ca acolo in centru boateng mi se pare inconstant iar dante nu prea ofera nici el cine stie ce siguranta…ce bine era daca nu-l dadeau ei pe nimic pe hummels la dortmund,aveam un cuplu bads-hummels de vis de asemenea ne-ar trebui o rezerva ptr postul lui ribery,shaq e mai degraba de banda dreapta,se vorbea despre mertens de la PSV,eu unul as fi super incantat sa se intample asta,e un jucator tanar foarte talentat,care a confirmat si care este un… Citeste mai mult

Varti
Varti
28 October 2012 20:57

Trebuie trecut repede peste aceasta infrangere, pana la urma azi, Bayern a pierdut DOAR din cauza ghinionului. Mi s-au parut extrem de enervanti cei de la Leverkusen azi, am fost oarecum solidar cand au fost calcati in picioare de Barca in UCL sezonul trecut, dar acum ma gandesc ca meritau si mai multe goluri. Foarte FOARTE norocosi, au respins toate mingile aruncate in careu, s-au betonat in aparare si nu prea au jucat mare lucru. Sa nu uitam nici de conditiile foarte grele de meci, constructia este mult mai dificila pe o asemenea vreme… Stiti cumva (poate ati citit prin presa straina sau alte surse) Heynckes vrea sa joace cu Boateng in centru tot sezonul? La pauza, ma asteptam ca Badstuber sa treaca in centru si sa fie schimbat Boateng. In absentele lui Ribery si Robben, ma asteptam ca Shaqiri sa fie titular, iar Alaba fundas lateral. Credeti ca ar fi mai buna defensiva cu Badstuber si Dante in centru? In fine, tot raul spre bine, speram sa revina si ceilalti accidentanti cat mai repede in primul 11. Mia San… Citeste mai mult

pupp3tmast3r
pupp3tmast3r
28 October 2012 20:44

@Ribery7:

da,oricum cred ca e mai tehnic decat van buyten sau boateng 😉

Ribery7
28 October 2012 20:35

@pupp3tmast3r: Neuer e cel mai bun portar din lume PUNCT;))

Ribery7
28 October 2012 20:34

“intreg universul a complotat impotriva lui Bayern la aceasta victorie a farmacistilor”. Incredibil, ne-am dat singuri golurile, mai intai Lahm greseste uluitor si da in piciorul lui Kissling,apoi mingea ricoseaza in poarta, apoi la golul 2 Sam da cu capul complet gresit, “mingea s-ar fi dus in aut” dar l-a lovit pe Boateng si a intrat in poarta, Neuer prins pe calcaie nu a putut sa reactioneze. Incredibil cat ghinion pot avea jucatorii nostri. Pana si vremea a complotat impotriva lor. Am avut si o bara si o transfversala chiar in min 93, la o faza care l-a avut pe neuer in rol principal la 25-20 m de poarta adversa, a trecut de 2 adversari cu sansa si a dat o pasa buna.

Mie sincer am ras pe burta in ultimele minute, asta e, Bayern ramane pe locul 1, n-a fost sa fie. Fotbalul e mereu nedrept cu cei corecti pare-se

pupp3tmast3r
pupp3tmast3r
28 October 2012 20:32

ghinion mare de tot la ambele goluri primite,bayern a fost clar echipa ce merita sa castige,asta este,mergem inainte…nu e decat un accident

iar neuer e cel mai bun portar din lume cu mingea la picior,cred ca ar fi facut cariera si ca libero,e cu adevarat senzational!

Ribery7
28 October 2012 19:30

A “reusit” o greseala incredibila taman Lahm, care putea gasi solutii…i-a dat practic un assist lui Kissling. Bayern a fost echipa mai buna dar nu joaca tocmai stralucit, lipseste ribery, robben, sau shaquiri, un jucator mai tactic, cu viziune

george
28 October 2012 19:17

astazi nu batem pe leverkusen se vede asta pe teren ne incurcam sunt mai buni ca noi azi,e 0-1 la pauza dar o sa vedeti ca ne incurcam,la cum jucam azi e bun si un punct,asta ma enerveaza cum dam de un adversar bun gata ne panicam

Schweinsteiger_31
Schweinsteiger_31
28 October 2012 17:43

INFORMATIE :

PRIMUL 11 ce va intalni Bayer Leverkusen :

Neuer – Lahm, Boateng, Dante, Badstuber – Gustavo, Schweinsteiger – Müller, Kroos, Alaba – Mandzukic.

sursa : https://www.facebook.com/FCBayern.Ultras

MIA SAN MIA.

Ribery7
28 October 2012 16:38

Legat de Schalke si Dortmund, si eu cred ca galbenii isi vor reveni in cele din urma si se vor reveni pe locul 2, dar bayern va fi mai buna. Iar Schalke va face cateva greseli si va cobora pe 3 dupa Dortmund, zic eu. Asta dupa 8-9 etape

Ribery7
28 October 2012 10:43

Astazi,28 oct, la 18:30 Bayern Munchen intalneste pe Bayer Leverkusen, si “risca” sa-si doboare proaspatul record de cel mai bun start de sezon din Bundesliga.
Avand in vedere ca favoritii nostri joaca pe teren propriu, nu ma astept la altceva decat la o victorie. Va fi un meci interesant, va reamintesc ca Leverkusen se afla pe locul 7, cu 12 puncte si are 3 urmaritoare cu 11 puncte. in ultimele 5 meciuri a facut 3 egaluri si 2 victorii
Mia San Mia

gery76
28 October 2012 2:23

@lesas:
-Eu nu sunt asa de sigur ca Bayern este atat de urata,precum cred unii,este pana la urma un lucru normal ca cea mai de succes echipa din istoria fotbalului de club german, Bayern Munchen, sa nasca invidii inerente in randul suporterilor.
-Ultimul exemplu in acest sens,cred ca este cel al lui Matthias Sammer,un exponent de clasa al Borussiei Dortmund,unul din fotbalistii cei mai de succes ai galbenilor,care cu toate acestea n-a ezitat nici un moment ,in a-si lega cariera de cel mai important club de fotbal german ,Bayern ,club ,unde sunt convins ca Sammer va face tot ce depinde de el pentru succesele bavarezilor.

Schweinsteiger_31
Schweinsteiger_31
27 October 2012 23:49

INFORMATIE :

MIERCURI 31.10.2012

DFB POKAL : Bayern Munchen – FC Kaiserslautern

LIVE TV : DOLCE SPORT 1

ORA : 21:30

sursa : port.ro

MIA SAN MIA.

PS : Marti tot la DOLCE SPORT 1 puteti urmari si contracandidata noastra Borussia Dortmund care va intalni in deplasare echipa VfR Aalen (2.Bundesliga),meci ce va incepe la ora 21:30.

FC BAYERN FOREVER NUMBER ONE — 1900.

Schweinsteiger_31
Schweinsteiger_31
27 October 2012 21:48

O remarca la meciul Freiburg – Dortmund…ce spuneau comentatorii…cica la iReAl si bArCa…li s-au sters datoriile pt ca sunt patrimoniu national.Ar trebui ca si FC BAYERN sa i-a(cumpere) frate toata bundesliga…si astfel am castiga la rand 10 sezoane de UCL…si atunci vom fi noi patrimoniu MONDIAL NU NATIONAL.Prea multa desfranare in lumea asta…prea putina cumpatare si bun simt.Cel mai urat este faptul ca lumea vede o “splendoare” in aceste lucruri nedrepte.Ma bucur insa ca sunt membru al acestui fan club…sunt mandru ca spun cu mana pe inima ca iubesc neconditionat FC BAYERN,sunt mandru sa spun ca avem si jucam un fotbal curat si cinstit,prestat din dragoste nu din interes.Sunt mandru ca am acest privilegiu de a face parte din MAREA FAMILIE BAVAREZA – FC BAYERN ROMANIA.

RESPECT ENORM PT INTREG FAN CLUBUL SI PT CEI CE INDIFERENT DE VREME,ZI SAU NOAPTE TIN SUS STEAGUL BAVAREZ!!!

MIA SAN MIA.

lesas
lesas
27 October 2012 18:50

in Germania Bayern e destul de urata , povestea cineva care a fost in Afganistan ca dupa ce sa declarat fan Bayern un neamt fan de la o alta echipa , cand i-a cerut un favor, i-a spus ca il ajuta daca tinea cu oricare alta echi[a

lesas
lesas
27 October 2012 18:45

dortmund a facut un hent in careu , putea Freiburg primi penalty

gery76
27 October 2012 18:28

@lesas:
-Am mai spus aici,Emil Gradinescu este un fan al fotbalului german,insa are o simpatie mai mare fata de Dortmund,in raport cu Bayern,in contrapondere cu Cristi Petre ,celalalt comentator al meciului,care este un mare,mare fan al fotbalului si al sportului german si pe deasupra un impatimit suporter al lui Bayern Munchen.
-Acestia 2 sunt totusi cei mai obiectivi,sa-i vedeti pe Terzian si Ioan Viorel,mai ales primul ,zici ca este din galeria lui Dortmund.
-Ioan Viorel a avut un comentariu decent in ultimul timp,fata de sezoanele precedente in care si el se manifesta zgomotos pro-Borussia.

gery76
27 October 2012 18:22

@fcdm3:
-Deci experimentatul Ulli Hoennes a avut inca o data dreptate,Magath ,pierduse in mod clar vestiarul,din pacate pentru el ,acesta problema se repeta a nu stiu cata oara,cu siguranta ar trebui sa-l puna pe ganduri atitudinea sa.

lesas
lesas
27 October 2012 16:57

ce porcarie la eurosport 2 , cand dortmund are o ocazie comentatori se simt de parca comenteaza echipa nationala si multe altele

gery76
27 October 2012 3:11

-Foarte interesanta remarca lui Ulli Hoennes din Sport Bild,in care-l ataca discret si nu prea pe Felix Magath,in care Hoennes spune ca jucatorii lui Wolfsburg alearga asa de putin si joaca asa de slab,,datorita ori pregatirii mult prea dure de la antrenamente,ori din cauza ca jucatorii sunt impotriva antrenorului,ceea ce eu inclin sa cred.

gery76
27 October 2012 1:53

@NEXTevolution:
-Esti un pic prea dur,Wolfgang Felix Magath,este un antrenor cu reale calitati,extrem de inteligent si bun tactician,insa in uktimii,cu precadere dupa ce a plecat de la Bayern[ sau a fost indepartat],a devenit extrem de vulcanic ,in sensul rau al cuvantului,n-a mai tinut cont de nici o opinie si astfel si-a creat o droaie de contestatari.
-Practic declinul lui a inceput ,paradoxal in perioada Schalke 04,unde la debut si c-o echipa extrem de tanara si talentata ,a fost mult timp la bataie pentru cucerirea titlului,insa tot un tip asemanator lui ,Luis Van Gaal a facut din Bayern in acea perioada o trupa aproape imbatabila si astfel visul de revansa al lui Magathh impotriva lui Bayern,s-a destramat.
-Din pacate pentru el,a dovedit ca se adapteaza din ce in ce mai greu la realitatile fotbalului modern actual,continua sa fie un dictator in vestiar si chiar daca tactic este la curent cu toate noutatile vremii,la nivel de comunicare cu elevii sai,se pare ca pierdut batalia cu actualotatea,ramanand inchistat in niste canoane neconforme cu realitatea!

gery76
27 October 2012 1:36

@fcdm3:
-Luam 3 puncte in meciul direct,e prea mult de cand nu i-am invins in Bundesliga,iar in acel moment vom avea 15 puncte avans si titlul este ca si al nostru.

NEXTevolution
26 October 2012 22:39

Felix Magath e un antrenor bolnav psihic. Nu o sa uit niciodata cum bolnavul asta a cheltui 70 de milioane de euro si echipa e pe ultimul loc. Performanta asta o puteam face si eu pe gratis. Si-a batut pur si simplu joc de zeci de jucatori. Cel mai bolnav lucru mi s-a parut cand un jucator a lui Wolfsburg s-a accidentat campionatul asta, deabi mai putea sa calce si cerea schimbare. Ce a facut Magath? Zambea si pur si simplu la ignorat.

Nu-i contest unele rezultate din trecut. Tactician o fi bun, poate Wolfsburg a fost un accident, dar din pct de vedere psihic, chiar cred ca are probleme.

pupp3tmast3r
pupp3tmast3r
26 October 2012 21:04

@fcdm3:

iti impartasesc parerea 100% ,real si italieni sunt cei mai antipatici…desi nu mi-e rusine nici cu fotbalul lui Chelsea de anul trecut…pardon,antijoc si bulan 😉
si cu noi si cu barca
sincer am tinut cu chelsea anul trecut ptr ca imi era frica sa jucam finala cu barcelona,asa cum am tinut si cu inter acu 3 ani,din acelasi motiv,pentru a nu juca cu barcelona in finala,dar m-am inselat in ambele cazuri…poate anul acesta ar trebui sa jucam cu barcelona finala,pana la urma macar ar fi o finala cu cele mai pozitive echipe,care chiar joaca fotbal…macar asa daca om pierde,pierdem pe drept,impotriva unei echipe care joaca fotbal,nu care face antijoc si se bazeaza pe sansa…dar avem sanse 50-50 as zice…

gery76
26 October 2012 18:56

-Chiar daca m-am bucurat foarte mult pentru victoria lui Dortmund in fata ,celei mai antipatice echipe din Europa,cel putin pentru mine,rEAL mADRID,eu nu cred ,in ciuda valorii evidente a Borussiei,ca ne mai poate incurca in castigarea Bundesligii,aanul acesta,singura echipa ce poate pune eventuale probleme,repet ,este Schalke 04,o echipa ce a impresionat si la Londra impotriva unui Arsenal ce spera foarte mult de la acest meci,insa Schalke a jucat mult mai inteligent.

Ribery7
25 October 2012 20:42

am vrut sa scriu “concentrarea”:)) ma scuzati, nu stiu ce am zilele astea

Schweinsteiger_31
Schweinsteiger_31
25 October 2012 20:12

Remember Oliver Kahn :

http://www.youtube.com/watch?v=MzSUp8i4UwQ

Imi doresc sezonul acesta ca Manuel Neuer sa fie intr-o forma maxima si sa se ridice peste orice asteptare.

MIA SAN MIA.

INFORMATIE :

Astazi FCB a jucat un amical in compania formatiei SC Fürstenfeldbruck ce activeaza in Bayernliga.Meciul a inceput la ora 19:00 ora Romaniei.Scorul final a fost FC BAYERN 7-0 SC Fürstenfeldbruck.

CASETA TEHNICA A MECIULUI :

SC Fürstenfeldbruck – FC Bayern 0:7 (0:3)

FC Bayern : Starke – Rafinha, Tymoshchuk, Contento Alaba – Can, Dußler (64. Markoutz) – Weiser, Vastic (64. Reinhardt), Sieghart (64. Sallahi) – Pizarro

Rezerve : Zingerle

Spectatori : 3.300

Stadion : TechnoMarkt Stadion (SC Fürstenfeldbruck)

Marcatori : 0:1 Vastic (4.), 0:2 si 0:3 Sieghart (13., 44.), 0:4 Vastic (47.), 0:5 Pizarro (64.), 0:6 si 0:7 Reinhardt (66., 70.)

sursa : fcbayern.de

Schweinsteiger_31
Schweinsteiger_31
25 October 2012 19:21
Ribery7
25 October 2012 19:17

Bayern ar avea nevoie de o inviorare uneori inainte de meci(nu ma refer la meicul asta, zic si eu…) asa cum se face in vestiare la rugby, cand se aduna toti jucatorii in cerc, unul din ei tine un discurs si apoi toti aporba strigand cat ii tine gura, sau pe teren cum fac neo-zeelandezii, cu dansul lor specific, hacka(nu stiu sg cum se scrie, ma scuzati). Chiar ar fi interesat, le-ar spori concentratia si increderea in sine, nu mai bun pentru ca apoi sa faca o demonstratie de forte;)) Nu credeti?

Ribery7
25 October 2012 14:08

Asa este, si eu m-am bucurat pentru Dortmund, am urmarit meciul si i-au dominat pe ireali cam din toate punctele de vedere, plus ca trebuiau sa aiba si un penalti la un fault facut de Xabi Alonso(incredibila faza spaniolul nu are nicio treaba cu mingea, nu o atinge, arbitrul din spatele portii era la 5 metri si nu a fluierat!) Si pentru mine singurele echipe puse la punct din Champions League sunt Donetsk si Dortmund, pe langa Bayern.

stefan1331
stefan1331
25 October 2012 9:49

Si eu m-am bucurat pentru Dortmund dar in special pentru Germania. Asa ca adaug faptul ca etapa asta de Champions League toate echipele germane au castigat in timp ce marile rivale in clasamentul UEFA au cam facut un pas inapoi. Anglia din 4 echipe, 3 au pierdut (Man. City, Arsenal si Chelsea) si doar 1 a castigat (Man. Utd.), Italia a avut o infrangere (AC Milan) si un egal (Juventus) iar Spania a reusit si ea 3 castigatoare (Barca, Valencia si Malaga) dar si o pierzatoare (Real Madrid). Deasemenea important ca Germania a castigat chiar in dueluri directe cu marile rivale (Arsenal – Schalke, Dortmund – Real Madrid si acum 2 etape Bayern – Valencia). Tot asa. Sa speram ca nu va mai pierde niciodata Germania cele 4 locuri de Champions League. Deja putem spera ca an de an sa avem mai mult de o echipa care merge mai departe de sferturi (mai ales dupa ce anul asta Dortmund joaca pe bune in Champions League si dupa performanta celor de la Schalke de acum 2 ani si lotul pe care… Citeste mai mult

Schweinsteiger_31
Schweinsteiger_31
25 October 2012 1:40

Ribery, ce ghinion! Francezul s-a accidentat din nou, la partida de aseară, din Ligă

Mijlocaşul echipei Bayern Munchen, Franck Ribery, s-a accidentat la coapsa stângă în timpul meciului câştigat, marţi seară, în deplasare, scor 1-0, cu formaţia OSC Lille.

“M-am accidentat uşor la coapsă şi am cerut schimbare, deoarece nu am vrut să risc ceva mai grav”, a spus Ribery.

Internaţionalul fracez a fost înlocuit la pauză cu Shaqiri şi a urmărit a doua repriză a meciului cu Lille având o pungă cu gheaţă la picior.

Formaţia germană Bayern Munchen a învins, marţi, în deplasare, cu scorul de 1-0 (1-0), echipa franceză OSC Lille, într-un meci contând pentru etapa a III-a a grupei F a Ligii Campionilor.

sursa: prosport.ro preluare din Mediafax

MIA SAN MIA.

Schweinsteiger_31
Schweinsteiger_31
25 October 2012 1:34

Cea mai TARE echipa din lume in acest sezon! Bayern e de neoprit, victorie FABULOASA cu 5-0! RECORDUL incredibil pe care nu l-a mai reusit nimeni niciodata! Bayern Munchen este cea mai in forma echipa din Europa! Finalista Ligii Campionilor din sezonul trecut are un start incredibil de sezon! Bayern nu se joaca! Fara titlu in ultimele 2 sezoane, fara Liga Campionilor desi au jucat cu trofeul pe masa chiar pe propriul sezon, cei de la Bayern se razbuna in acest sezon si isi calca in picioare toate adversarele! Frank Ribery a fost omul meciului in ultima etapa, Bayern castigand cu 5-0 pe terenul celor de la Fortuna Dusseldorf! In urma acestei victorii, Bayern a stabilit un record greu de egalat – e prima echipa din istoria Bundesligii care castiga primele 8 partide de campionat! Bayern are 24 de puncte in campionat, golaveraj 26-2 si 12 puncte peste marea rivala din campionat in ultimii ani – Borussia Dortmund a pierdut derby-ul cu Schalke chiar acasa, 1-2! Ciprian Marica a fost doar rezerva la oaspeti. In victoria cu Fortuna, pentru Bayern… Citeste mai mult

Schweinsteiger_31
Schweinsteiger_31
24 October 2012 17:23

FELICITARI BAIETILOR PT VICTORIA DE ASEARA.

A fost o victorie in opinia mea pt a pastra un moral ridicat echipei.

Cred ca au incercat sa joace mai economicos,sezonul este lung si abia la inceput si nu cred ca isi are rostul sa se dea peste cap sa faca scor cu LILLE,forta noastra de echipa o vom valorifica si o vom etala in fazele urmatoare eliminatorii.Imi doresc sa facem un meci bun si duminica cu Leverkusen acasa iar dupa etapa urmatoare a UCL sa fim daca se poate pe primul loc in grupa.Anul acesta avem o sansa mare de revansa sa ajungem in finala UCL si chiar sa o castigam,pana acum am remarcat o singura echipa cu un fotbal bine pus la punct din toate punctele de vedere si anume Shakhtar Donetsk.

Sper ca si cei 2 accidentati Robben si Gomez sa revina cat mai repede cu putinta pe gazon si sa inscrie niste goluri in poarta adversarilor.

MIA SAN MIA.
FC BAYERN FOREVER NUMBER ONE — 1900.

AlexFCBM
AlexFCBM
24 October 2012 16:34

@fcdm3: Asa aratau statisticile aseara ale celor de la Uefa la rezumatele de pe Tvr 1,sincer si eu m-am mirat pentru ca inafara de Barcelona nu cred ca poate avea vreo echipa posesie mai buna ca a noastra

bayernvlad
bayernvlad
24 October 2012 13:52

Nu sunt multumit de jocul echipe dar sunt foarte multumit de rezultat si ma bucur enorm pentru Muller ca a marcat si isi continua forma buna . Parca este alt Muller fata de cel din anul trecut si faptul ca el a executat penaltiul arata ca a crescut in valoare si in increderea de sine si sper ca in viitor el sa fie capitanul nostru.

Subscribe via Email

Introdu adresa de e-mail pentru a primi notificare pentru orice postare noua adaugata pe site

Urmareste-ne pe Facebook
Parteneri
Help us run this site…
54
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x