Bayern a inceput perfect noul sezon din UEFA Champions League. A castigat primul meci din grupa, contra celui mai bine cotat adversar, Valencia.

Jupp Heynckes a surprins cu un 11 de start in care au aparut in premiera Javi Martinez si Claudio Pizarro. Daca la mijloc, intrarea lui Javi Martinez nu a fost atat de surprinzatoare, in atac cred ca nimeni nu se astepta sa-l vada titular pe “Pizza”.

Bayern a jucat foarte “economic”. Pase foarte multe (aproape de 500 complete la finalul meciului) si posesie constanta. Bastian Schweinsteiger a dat primul gol in minutul 38, din pasa lui Robben.

La pauza a intrat Thomas Muller in locul lui Ribery, probabil nerefacut complet dupa accidentare.

Bayern a mai lovit o data prin Toni Kroos, care a reusit un nou gol de senzatie, cu un sut in vinclu. Valencia n-a miscat nimic. Insa in prelungiri, fostul atacant de la Borussia Dortmund, Nelson Valdez, s-a lipit la gol. Peste doar un minut, Robben a scos usor un penalty si eliminarea lui Rami de la Valencia. Mandzukic avea ocazia sa-si continue recordul (a inscris pana azi in toate meciurile in care a jucat pt Bayern). A ratat insa lovitura de la 11 metri si s-a terminat 2-1 pentru Bayern.

Urmatorul meci din grupele UEFA Champions League va fi pe 2 octombrie, la Borisov, cu BATE, care este in mod incredibil, liderul grupei, dupa victoria neverosimila de la Lille, scor 3-1.

In campionat, Bayern joaca sambata, de la ora 16:30, in deplasare derby-ul cu Schalke 04.

 

0 0 vote
Article Rating
35 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
gery76
23 September 2012 3:24

@pupp3tmast3r: -Favre,este fara indoiala un tip care se face iubit de jucatori,insa stilul sau de joc ,este unul care nciodata n-ar fi acceptat de suporterii lui Bayern,suporteri care n-ar suporta in ruptul capului ca echipa lor favorita sa castige meschin,eventual cu o posesie de 30% si asta doar in numele rezultatului final. -Cu Slomka,cred ca este o alta problema,Mirko este totusi un om care a resapat destui fotbalisti la Hannover si ma refer in primul rand la Schlaudraff,apoi la Schmiedebach,dar chiar si la Pander,cel care reusise un gol magnific pe Wembley,la ultimul meci al Angliei pe legenadarul vechi stadion. -I-a dat incredere lui Zieler,la o varsta la care altii ar cara doar mingile portarilor titulari,l-a facut mare pe Ya Konan,apoi tot el l-a trecut pe banca ,atunci cand acesta si-a luat lumea in cap,facandu-l mare pe Abdellaue! -Slomka este un tip foarte inteligent,insa nu stiu cat de mult s-ar adapta la”fitele”inerente ale unor vedete indiscutabile,el fiind un tip foarte corect,insa mai putin invatat cu ”lumea vedetelor”,eu din fotbalul romanesc l-as asemana cu Dan Petrescu[ in ceea ce priveste resaparea unor… Citeste mai mult

pupp3tmast3r
pupp3tmast3r
23 September 2012 3:02

sau poate revine chiar Magath,ca tot veni vorba de el,asta chiar nu mi-as dori,ar distruge complet armonia grupului si ar genera tensiune ,presiune negativa si alte nemultumiri in sanul lotului,bayern are jucatori mari cu personalitate pe masura si ne trebuie un om care sa stie sa lucreze cu astfel de jucatori,psihic vorbind,in niciun caz unul ca Magath,pe care nu degeaba jucatorii l-au poreclit SADDAM 🙂

pupp3tmast3r
pupp3tmast3r
23 September 2012 2:54

@gery
probabil ca nici nu e in vizorul lui bayern,chiar sunt curios cine va fi noul antrnor,zvonurile spun guardiola,favre sau slomka
guardiola nu stiu cum s-ar descurca intr-un campionat total diferit fata de cel spaniol,plus ca acolo nu prea avea cu cine sa concureze(decat relativ,dupa ce a venit mourinho)
favre nu-mi place deloc,imi lasa impresia de antrenor care face performanta doar la echipe mici si cu un stil de joc plictisitor si ultra-defensiv,nu s-ar potrivi deloc jucatorilor lui bayern
slomka e bun din moment ce are rzultate cu hannover atat in germania cat si un europa dar nu stiu cum s-ar descurca la un gigant ca bayern,la schalke a avut i bune si rele,eventual fiind demis plus ca nu-mi place deloc stilul sau,de fapt nici nu prea inteleg mare lucru din el,un fel de bambilici,nu actiuni cursive,nu posesie,nu dominare…
sau cine stie,luam champions league si poate se razgandeste Jupp si mai continua un an 🙂

gery76
22 September 2012 23:13

@pupp3tmast3r:
-Totusi,a avut si insuccese majore,mai ales la Wolfsburg[a gresit preluand echipa de la Magath,plecat la Schalke pe bani multi,imediat dupa ce acesta luase titlul],unde a dat de niste jucatori excelenti,insa el fiind un gentleman,n-a folosit aceleasi metode brutale ca si Magath,jucatorii aceasta libertate lasata de Veh interpretand-o ca pe o slabiciune si astfel s-a daramat sandramaua cum se zice pe la noi,mai ales ca existau destui jucatori precum Graffite care numai de frica se antrenau la nivel de varf.
-La Hamburg,chiar Bayern Munchen ,i-a semnat sentinta ,dupa ce bavarezii l-au desfiintat cu 6-0.
-Sincer si eu i-am admirat pozitivitatea jocului peste tot pe unde a mers,nerefuzand jocul,insa totusi Bayern Munchen, este un club ,unde doar antrenorii cu personalitate impozanta ,pot face cariera cu adevarat.

pupp3tmast3r
pupp3tmast3r
22 September 2012 22:02

bravo bayern,s-a vazut clasa si maturitatea echipei

cat despre eintracht,sincer nu cred ca vor putea mentine ritmul ,eu zic maxim pana in retur,ceva in genul mainz,hoffenheim sau hertha acu cativa ani
oricum joaca frumos frankfurt,sunt un fan al antrnorului lor,armin vech,imi place stilul echipelor sale,ofensiv,direct,curajos,tin minte ca a luat si titlul cu stuttgart acu cativa ani(ultimul titlu al schwabilor),mi-ar placea sa fie antrnorul nostru de la anu,cand se retrage Jupp

Schweinsteiger_31
Schweinsteiger_31
22 September 2012 18:22

Acum se vede adevarata fata a lui Dortmund…nu mai sunt ei asa fresh…sa de-a 3-4-5 goluri lui Hamburg.Anul acesta se va vedea cine va fi mai tare,cel care merge pe toate fronturile.Scorul final a fost SV Hamburg 3-2 Borussia Dortmund.
Se pare ca in acest sezon avem o mica surpriza numita Eintracht Frankfurt,sunt curios cat va tine acest “mic foc de paie”..mai ales ca marti are un meci interesant cu Borussia Dortmund.Dupa primele 4 etape imi da impresia ca practica un joc bine pus la punct si a depasite echipe mai bine cotate decat ei (Nürnberg, Hamburger SV ,Hoffenheim, Bayer Leverkusen),iar o chestie de remarcat este victoria din amicalul cu Valencia din 11.08.2012 cu scorul de 4-2.

INFORMATIE SUPLIMENTARA :

Bayern Munchen – Wolfsburg
LIVE MARTI 25.09.2012
EUROSPORT 2…ORA : 21:00

MIA SAN MIA.

PS: Felicitari baietilor pt super victoria de la Gelsenkirchen.Tot asa sa o tinem,la cat mai multe meciuri cu goluri multe.

lesas
lesas
22 September 2012 17:31

dupa ce rateaza doua mingi simple reuseste doua actiuni superbe , putem visa la multe sezonul asta

gery76
22 September 2012 16:49

-GOOOOOOOOL,GOOOOOL,CE FAZA ,CE FAZA,CE GOL!!!
-THOMAS MULLER,2-0,dupa o faza individuala splendida!

gery76
22 September 2012 16:44

-GOOOOOL,GOOOOL,CE GOL ,CE FAZA,CE FAZA!!!!
-1-0,Bayern,pasa de senzatie Muller si sut de MARE FOTBALIST,al lui Kroos!
-Hai baieti!

Ribery7
22 September 2012 9:10

Iata OVR-ul(nota) jucatorilor in fifa 13:
———–—–Neuer87—————–
——Boateng79-Badstuber83—–
Alaba77————————-Lahm87
——-Martinez??(84)————–—-
—————–Schweini87———–
Ribery90——————–Robben87
—————–Muller84———–—-
———–——Gomez87—–————

———–—–Starke76————–
——VanBuyten79–Dante81——-
Contento73————-Rafinha76
——-Tymoschuk79——————
——————Gustavo81——––
Weiser??————––Shaquiri78
———–——Kroos84—-————
—————Mandzukic82-———-

Pizarro 82

Foarte interesant, Bayern are in titulari 5! jucatori de 87 (Neuer,Robben,lahm,Schweini,Gomez) si unul de 90(Ribery), in timp ce la AC Milan, echipa de top in europa in anii trecuti cei mai buni jucatori sunt Boateng si inca unul, cred ca Pato, ambii de 85, in rest toti sub 83! Iata ce diferenta. De asemenea Chelsea il are pe Hazard de 87 in rest un jucatori de 85 si restul sub 84!

Ribery7
22 September 2012 9:00

Bayern in momentul asta are 2 echipe complete, plus 5 rezerve,Pizarro, 2jucatori adusi de la juniori si al 3-lea si al 4-lea portar.
Echipa titularilor:
———–Neuer————
——Boateng-Badstuber—–
Alaba——————-Lahm
——Martinez————–
————-Schweini——-
Ribery—————-Robben
———–Muller———–
———–Gomez————

Echipa rezervelor:
———–Starke———–
——VanBuyten–Dante——
Contento————-Rafinha
——-Tymoschuk————
————-Gustavo——–
Weiser————–Shaquiri
———–Kroos————
———Mandzukic———-

trebuie sa zic ca si echipa a 2-a arata extrem de bine,cu cei 5 jucatori care oricand ar putea fi titulari, Mandzukic,Kroos,Shaquiri, Dante si Gustavo care in ultimul timp joaca foarte bine. AS dori sa vad un meci amical, in scopuri caritabile intre cele 2 echipe, sau 2 meciuri consecutive in care sa fie schimbati complet jucatorii titulari, un meci sa fie jucat de prima echipa iar urmatorul de a 2-a;))

Ribery7
22 September 2012 8:41

Abia astept derbiul de astazi, Bayern-Schalke04, semifinalista champions league de acum 2 ani. Schalke arata bine mai ales in defensiva, acolo unde Papadopoulous si Howedes fac legea. Va reamintesc ca si Schalke a castigat primul meci din faza grupelor in champions league, de altfel cele 3 echipe germane din Champions league au castigat, in timp ce toate cele 4 din Europa League au facut egal. Chiar o sa stau cu ochii pe cei 2 lideri din apararea lui schalke, mai ales Papadopoulous care e foarte solid, inalt, serios. Ar putea fi o varianta de luat in calcul pt apararea lui Bayern.
Cat despre Bayern nu mai este nimic de zis, suntem clar favoriti, ma astept insa la cel mai greu meci din acest sezon, mai greu decat cu Valencia. Daca nu ma insel Alaba ar trebui sa fi revenit, nu? Abia astept sa revina atat el cat si Gomez, si sa vad de ce e in stare Bayern cu toti titularii in teren.

Ribery7
22 September 2012 8:34

Asa este, Frankfurt nu numai ca a castigat in deplasare dar a si dominat jocul in mare parte, chiar a si condus cu 2-0. Golul al 2-lea a fost inscris de un japonez din lotul lor si a fost o faza f frumoasa, a trecut de 3 adversari, mergand paralel cu linia careului, cum am zis a scos 3 adversari din joc si a sutat de la 18 m pe jos la coltul lung. Mi-a placut mult golul, e drept insa, adversarii nu prea l-au bagat in seama(lipsa de profesionalism) si l-au lasat sa-si faca faza, nu l-au urmarit, a avut destul timp sa-si aseze sutul. Din cate am inteles, e jucatorul cu cele mai multe suturi PE POARTA din Bundesliga, impresionant.

gery76
22 September 2012 2:32

-Meci extrem de important,insa in acelasi foarte dificil pentru Bayern in aveasta dupa-amiaza,contra celor de la Schalke 04,o echipa deosebit de solida fizic,cu un antrenor ce nu mai are nevoie de nici o prezentare,olandezul Huub Stevens,fost international olandez,la inceputul anilor ’80 si omul care a adus Cupa U.E.F.A in vitrina ”minerilor”in ’97.
-Sper ca duelul tactic sa fie castigat de Jupp Heynkes si astfel Bayern sa-si pastreze fotoliul de lider,mai ales ca revelatia Eintracht ,a invins intr-o deplasare grea in Bavaria la Nurnberg xcu 2-1!

Grigoras
Grigoras
21 September 2012 15:27

Pacat ca nu am vazut meciul. Am facut teme pana tarziu si cand sa vad meciul am adormit. Imi pare rau ca nu am vazut golurile lui Bayern si penalty-ul ratat. Felicitarile mele pt. stefan1331!!!

stefan1331
stefan1331
21 September 2012 13:21

Multumesc si eu dar sa sti ca nu sunt deloc genul patriot, cel putin nu pt. Romania. Am in Romania un steag cu Germania dar invers nu. Ma simt mai acasa in Munchen decat in Bucuresti. Stiu ca sunt destui oameni de calitate in Romania, ca in orice tara, dar per total tara asta imi cam lasa un gust amar asa ca nu ma mandresc cu faptul ca sunt roman. Daca o sa reusesc sa ma mut in Munchen, in schimb, o sa ma mandresc ca sunt bavarez.

Schweinsteiger_31
Schweinsteiger_31
21 September 2012 11:52

@stefan1331*

Uitasem sa pun numele.

Schweinsteiger_31
Schweinsteiger_31
21 September 2012 11:51

@Multumesc pt raspuns…eu doar am dat o sugestie.Iti multumesc ca esti acolo si..poate ca mai sunt fani din Romania la meciurile lui FCB cel putin de acasa.Te rog sa tii steagul sus pt noi cei de acasa din Romania.Din partea mea ai tot respectul!!!

FC BAYERN FOREVER NUMBER ONE!!!
MIA SAN MIA.

stefan1331
stefan1331
21 September 2012 10:02

Desi am tot respectul pt. Heynckes, mi se pare de ras acea afirmatie. Normal ca decat sa aud cum trec norii pe deasupra stadionului prefer sa aud fanii cum fac galagie si scandeaza orice, doar sa scandeze. Si cum am mai zis, ole-urile chiar mi-au placut din plin, mai ales adversarii fiind spanioli. Daca jucatorii nu se pot concentra este fie problema lor fie a antrenorului. Eu sunt adeptul a nu gasi vinovat pe altul pentru greselile personale decat in cazuri extreme.

Cat despre fiori, la acest meci, rar am simtit fiori datorita fanilor, dar cu asa o arena si asa jucatori intotdeauna exista ceva care sa iti dea fiori. Si daca nu asta, atunci cu siguranta ca mi-a dat fiori vremea care a fost mai rece decat ma pregatisem. Dar ca fiori de la scandarile fanilor, cel mai mult imi place cznd exista duelul tribunelor nord si sud, fiecare scandeaza Bayern, pe rand, incercand sa fie mai galagioasa una ca cealalta. Aia e cu adevarat un deliciu pentru urechile mele.

fcdm3
Moderator
21 September 2012 8:41

@stefan1331: cum e sa te treaca un fior pe sira spinarii atunci cand publicul scandeaza in cor “Munchen! Munchen!Munchen!”? In legatura cu reactiile fanilor, as mai adauga ceva. Fanii lui Bayern sunt exigenti si buni cunoscatori ai fotbalului adevarat si corect (mai ales cei care i-au vazut jucand LIVE pe Gerd Muller, Beckenbauer sau Matthaus), fiind invatati cu o calitate superioara a jocului dar si cu adversari de calibru si cu meciuri tari. Insa exista si o anumita saturatie a fanilor in ceea ce priveste meciurile de fotbal, mai ales ca in ultimii ani se joaca cam din 3 in 3 zile… Cred ca si acest lucru face ca fanii sa nu fie foarte activi tot timpul meciului sau sa-si mai fluiere, rar ce-i drept, favoritii. Si, cum zicea si gery76, ei incep sa se manifeste mai spectaculos in fazele superioare ale Ch. League, cand apar adversari de calibru… Heynckes a dat o declaratie la TV, imediat dupa meci. Printre altele, a criticat “ole-urile” fanilor! “La un meci de Ch. League concentrarea trebuie sa fie pana la capat. Fanii, cu… Citeste mai mult

fcdm3
Moderator
21 September 2012 8:21

@stefan1331: esti foarte norocos! Si eu visez ca vreodata sa ajung pe Allianz Arena sa traiesc meciurile echipei mele de suflet pe care o iubesc neconditionat de aproximativ 30 de ani! Pana una alta, ma multumesc sa-mi cumpar tricou original si, in viitorul apropiat, un trening original!

gery76
21 September 2012 1:02

@stefan1331:
-Ma bucur sincer pentru tine,este un adevarat privilegiu sa urmaresti un meci al lui Bayern Munchen,pe o arena splendida si cel mai important lucru,meciurile lui Bayern desfasurandu-se mereu cu casa inchisa!
-Cat despre atmosfera ,la Bayern ,am observat ca publicul se implica totalmente,abia in fazele eliminatorii,iar in cazuri mai rare in grupe,doar atunci cand intalnim nume importante de top5 din Europa.

stefan1331
stefan1331
20 September 2012 21:30

Astazi am fost si la muzeul FCB. Cand ma intorc poate pun ce am filmat pe youtube. Chiar sunt cateva chestii f interesante si trofeele arata grozav.

stefan1331
stefan1331
20 September 2012 21:22

@Sweinsteiger_31 – chiar vroiam sa spun ca din tribune eu am simtit ca si cand toata lumea a tratat penaltyul ca pe orice alt eveniment din meci. Adica nimeni nu parea sa tina cont de ce sa intamplat anul trecut si mi se pare foarte corect. Ce a fost a fost trebuie sa ne uitam inainte. Si oricum ce mi-ai propus tu mi se pare total aberant. Nu am nici o intentie sa jignesc ci doar am spus parerea mea sincera.

Alt tratament interesant din partea suporterilor a fost fata de golul Valenciei. Absolut nici o reactie. Parca s-ar fi batut un out de poarta, nici vorba de gol.

Schweinsteiger_31
Schweinsteiger_31
20 September 2012 18:31

@Serban..eu tot timpul ma uit acolo,am dat si link-uri pe acest site pt a viziona meciurile….dar aseara nu a vrut sa mearga nimic(pur si simplu sopcast-ul nu se incarca..refuza,este prima data cand am patit asa)…pe acel site meciurile sa vad de multe la o calitate foarte inalta…de cele mai multe ori HD.

MIA SAN MIA.

Serban
Serban
20 September 2012 16:42

Pentru cei cu probleme la vizionarea meciurilor, accesati livefootball.ws. Este un program rus care transmite toate meciurile din champions league si din campionat. Se poate viziona cu sopcast, merge tot timpul, iar calitatea este una exceptionala.

florin.b
florin.b
20 September 2012 15:26

Pe mine ma nemultumeste ca inca avem probleme la centrari. La golul Valenciei a fost facut prost marcajul.
Dante a facut cateva greseli in ultimele meciuri. Cu Mainz a provocat penalty, iar aseara a fost depasit usor la o faza la 1-0. Boateng in schimb a avut interventii sigure.
Eu cred ca penalty-urile se bat prost si pentru ca nu exersate deloc la antrenamente. Jucatorii bat pe jos pentru ca le e frica sa nu dea peste poarta sau pe langa. Ar trebui antrenati sa bata la vinclu, sau macar pe jos, dar in forta si langa bara.

West
20 September 2012 14:58

Normal trebuia sa fie 4-0,5-0 la cite ocazi am avut iar in legatura cu penaltyurile trebuie gasita o solutie urgent

Schweinsteiger_31
Schweinsteiger_31
20 September 2012 14:07

@stefan1331…te rog daca tot ai aceasta sansa de a merge la meciurile FCB,poate reusesti sa legi mai multe prietenii pe acolo cu fani FCB si sa face-ti o propunere(mobilizare a fanilor)…sa se incerce sa se execute penalty-urile in forta si la vinclu sau cel putin la inaltime si langa bara.Face-ti aceasta propunere catre staff-ul tehnic,conducere…sa adopte acel stil din anii precedenti….sa urmareasca casete video cu fostele legende si modul lor de executare al penalty-urilor.Cred ca un banal penalty…poate juca un rol decisiv intr-un meci,iti poate da o libertate si mai mare de a marca….totul sta intr-o balanta…haide sa incercam sa o echilibram si daca putem sa o si inclinam spre mai bine,pt o eficienta si mai buna a noastra.

Te rog cu respect aceasta chestiune…si cred ca si ceilalti fani din Romania doresc acest lucru.

PS : astept un raspuns daca este posibil la aceasta propunere.

MIA SAN MIA.

Ribery7
20 September 2012 13:25

@fcdm3: De acord cu tine, si mie mi se pare ca bayern nu fructifica fazele fixe, de care beneficiaza din plin… si e mare pacat, o sa ne coste. Nu ma refer numai la penaltiuri, dar si la cornere, lovituri libere… Bayern chiar trebuie sa lucreze la asta.

Ribery7
20 September 2012 13:23

Si eu am pierdut intreaga prima repriza, iar repriza a 2-a am vazut-o pe digisport.ro/ucl, fara comentariu. Aseara nu mai puteam de nervi efectiv, dintre toate serile in care putea sa nu mearga, taman aseara nu am mers sopcastul si in general cam nimic online in direct.

stefan1331
stefan1331
20 September 2012 11:05

Impresii de pe stadion:

Parca atmosfera e uneori mai buna la meciurile de campionat. Cu toate astea s-au cantat destule incurajari. Oricum a fost foarte frig in comparatie cu zilele precedente.
Arbitrul mai avea putin si trebuia sa iasa cu bodyguarzi la cat de fluierat a fost. Din tribune s-a vazut ca si cum a furat ca in codru pe Bayern.
Tribuna ultrasilor parea o tribuna cat se poate de normala (poate si pt. ca la meciurile de ucl sunt locuri si nu se sta in picioare in tribuna din spatele portii)
Dupa primul gol, la final cand crainicul zice danke si publicul zice bite, crainicul a zis gracias si ne-a lasat pe toti masca pt. un moment.
Mi s-a parut genial cand au inceput ole-urile la 2-0
Am fost chiar in spatele portii la golul lui Kroos. Nu am vazut chiar perfect dar cand a intrat mingea in plasa pe la vinclu a fost un moment de neuitat.

O sa mai fiu pe stadion si la meciul cu wolfsburg.

fcdm3
Moderator
20 September 2012 9:16

A fost o victorie importanta in fata celui mai important adversar al grupei. Scorul este prea mic fata de realitatea din teren. In min. 53 nu s-a acordat un penalty pt. Bayern la un fault in careu asupra lui Kroos dar in min. 93 s-a dat relativ usor penalty (conform BILD) pe care, Mandzukic l-a ratat cu seninatate! M-a mai bucurat forma excelenta a lui Kroos si revenirea lui Schweini dar ma intristeaza ca nu stim sa profitam de ocaziile ce ni se ivesc. Mai ales penalty-urile! Chiar nu se poate gasi un executant ca lumea la Bayern? Notele celor de la BILD: Neuer 3, Badstuber 2, Boateng 3, Dante 4, Lahm 2, Schweini 2, Martinez 3, Robben 2, Ribery 2, Kroos 1, Pizarro 4. Au mai jucat: Muller 2, Gustavo 2, Mandzukic 5. Jucatorul meciului, conform UEFA: Toni Kroos. Iata care sunt datele statistice de la UEFA care arata dominarea neta a lui Bayern, la pauza fiind 9-0 la suturi pentru ai nostri! Posesia mingii:74%-26%! Suturi (pe poarta):17-4 (10-2) Cornere:10-2 Cartonase galbene:0-4 Cartonase rosii:0-1 (Rami in min.93) Faulturi:17-20 Cei… Citeste mai mult

Klemann
Klemann
20 September 2012 7:37

Am zis ieri ca va fi 3-1 !! Pacat ca Mandzu a batut atat de slab penalty-ul !!
Totusi e bine ca am inceput cu o victorie…

ionut1900
ionut1900
19 September 2012 23:01

Meci bun facut de bayern …puteau sa castige mai usor , valencia aproape ca nici nu a contat in atac ….am avut ceva emotii pe final dar important e ca au castigat impotriva contracandidatei la locul 1.

Subscribe via Email

Introdu adresa de e-mail pentru a primi notificare pentru orice postare noua adaugata pe site

Urmareste-ne pe Facebook
Parteneri
Help us run this site…
35
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x