Spaniolul a ajuns aseara tarziu la München cu un avion privat iar la ora 3.42 noaptea a terminat de efectuat vizita medicala (care a durat peste 3 ore!) impreuna cu dr. Hans Wilhelm Müller Wolharth! Ca sa va dati seama cat de mult si l-au dorit cei din conducerea lui Bayern pe Martinez! “Todo bien” a zis spaniolul, satisfacut, dupa ce a iesit de la vizita medicala.
Astazi Javi va zbura din nou la Bilbao pentru a rezolva ultimele formalitati in ceea ce priveste incheierea contractul sau cu Athletic dupa care se va intoarce la Bayern. Iar joi dimineata se va alatura echipei cu care va incepe antrenamentele!
Bine ai venit, Javi!

sursa: BILD

0 0 vote
Article Rating
22 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
pupp3tmast3r
pupp3tmast3r
30 August 2012 11:09

asa este,e bine sa avem o atmosfera destinsa aici,pana la urma tuturor ne bate inima in ritm bavarez 😀

gery76
30 August 2012 0:07

@pupp3tmast3r:
-Intepatura,glumita,tot una este din punctul meu de vedere,atat timp cat este facuta intr-un mod placut,fara jigniri,nu poate fi decat bine venita,iar din punctul meu de vedere pe cei care au simtul umorului ,nu pot decat sa- admir ,mai ales ca si eu am cateodata impulsul de a mai detensiona atmosfera cu o gluma sau o vorba de duh!

pupp3tmast3r
pupp3tmast3r
29 August 2012 18:26

@gery76:

era o glumita,nu o intepatura ;P

dar falcao probabil ar costa dublu…e cel mai bun atacant din lume si cand a fost luat de la porto s-au platit 40 de mil pe el,eu zic ca fara 70-80 nu va fi luat de acolo
pai daca zenit a facut azi o oferta de 50 de mil pe hulk…iti dai seama un man city sau chelsea cred ca dau 80 pe falcao la prima strigare,cred ca e imposibil pentru noi,desi ar fi transferul de care as fi cel mai fericit
cat despre liderul din teren,asa e,nu avem,nici la bayern nici la nationala,lahm si schweini nu au profilul pishoigic necesar unei figuri autoritare gen effenberg sau matthaus
si ca tot veni vorba de comparatia effe-schweini imi aduc aminte ca era o gluma proasta pe la inceputul carierei lui bastian,se vehicula ca ar fi copilul “din flori” al lui effe datorita asemanari fizice(cred ca era bine daca era adevarata,ar fi avut gena lui de rautate) 😉

gery76
29 August 2012 18:18

@fcdm3:
-Sa de Domnul sa fie un transfer excelent si sa ne bucuram impreuna de succesele echipei,iar Martinez sa fie liantul acela de la mijlocul terenului,care ne sigura echilibrul si coerenta in joc!

gery76
29 August 2012 18:13

-Numarul 8 a fost purtat si de o alta legenda a lui Bayern,este vorba de Lothar Matthaus in prima parte a carierei sale de la Bayern ,cea de dinaintea transferului la Inter Milano,in a doua parte a carierei la Bayern ,dupa revenirea din Italia a purtat tricoul cu numarul 10..
-Inclusiv in finala trista pentru noi de pe Prater-ul vienez din 1987,Mathhaus a purtat tricoul cu numarul 8 si banderola de capitan,deci numarul purtat de Martinez ,este chiar unul plin de responsabilitate,sper ca Javi Martinez sa-l poarte cu cinste!

gery76
29 August 2012 17:53

@pupp3tmast3r:
-Daca suma era destinata aducerii lui Falcao,deveneam imediat un mare fan al acestuia,despre Martinez abia astept sa-l vad jucand,oricum nu poate fi decat superior din toate punctele de vedere lui Gustavo si lui Tymo,niciodata n-am negat valoarea lui Martinez,ce am avut de obiectat a fost suma ,usor exagerata din punctul meu de vedere!
-Cat despre Lothar Matthaus,mi-a placut intepatura ta ,mai ales ca n-am facut niciodata un secret din afinitatea mea fata de acest urias fotbalist.
-Cat lipseste lui Bayern,dar mai ales nationalei Germaniei un lider in teren dar si in vestiar de calibrul lui Lothar,din pacate Lahm si Schweini desi foarte valorosi ,n-au dovedit acea personalitate necesara castigarii unui trofeu cu nationala.

Schweinsteiger_31
Schweinsteiger_31
29 August 2012 17:35

:

Multumesc frumos pt informatie….mie unul imi pare bine sa poarte numarul 8.Pt mine acest numar imi poarta foarte mult noroc…sper sa fie si la JAVI si sa aduca multe reusite echipei.

MIA SAN MIA.

Schweinsteiger_31
Schweinsteiger_31
29 August 2012 17:22

INFORMATIE :

UPDATE la postarea lui

*A aparut si informatia in limba engleza pe site-ul oficial ca Javi Martínez a semnat cu FC BAYERN un contract valabil pana la data de 30 Iunie 2017.

*Site-ul transfermarkt.de a adaptat si el stirea despre semnarea lui Javi Martínez cu Bayern Munchen.

Deci este OFICIAL JUCATORUL LUI FC BAYERN ACUM….nu ii ramane decat sa isi aleaga numarul de pe tricou si sa joace :P.

MIA SAN MIA.

West
29 August 2012 17:00

Da intradevar a aparut pe site-ul lui Bayern ca sa prfectat transferul acuma trebuie sa scapam de Tymoshchuk nu

pupp3tmast3r
pupp3tmast3r
29 August 2012 16:32

javi e in sfarsit la bayern
e oficial pe site-ul lui bayern(in versiunea germana,cea in engleza nu a fost updatata inca)

PS: va deveni jucatorul favorit all time al lui gery76,il va detrona chiar si pe Lothar din clasamentul respectiv 😉

Schweinsteiger_31
Schweinsteiger_31
29 August 2012 15:47

Javi Martínez viaja sin permiso

El Athletic Club desea manifestar que en ningún momento ha autorizado el viaje de su jugador Javier Martínez a Munich el día 28 de agosto. A los efectos de proceder como pudiera corresponder, el Athletic Club ha solicitado las explicaciones oportunas al jugador que pertenece a su disciplina.

sursa : http://www.athletic-club.net/web/main.asp?a=0&b=1&c=1&d=1000&berria=12404&idi=2

MIA SAN MIA.

West
29 August 2012 15:25

Siturile ex sport.ro,prosport,gsp,digi sport sint niste amatori de doi lei care nu au in cap numai jiji,varza,real,murinio,ex cei de la digi sport ceva varzelonez parca andrei niculescu il cheama spunea ca cei de la CFR Cluj au adus in tara echipe mari precum Chelsea,Roma,Basel der na pomenit de BAYERN asa ca nu are rost sai bagati in seama invidia este mare mai ales cei de la digi sport ca nu pot transmite Bundesliga campionatul cu cea mai mare medie de spectatori cele mai moderne stadioane nu va aduceti aminte cind digi transmitea meciurile din Bundesliga era pur si simplu bataie de joc cind a cumparat Eurosport 2 drepturile tv sau schimbat lucrurile vedem 5 meciuri pa etapa LIVE iar in legatura cu grupele CL sper sai vad la Cluj

AlexFCBM
AlexFCBM
29 August 2012 14:59

Nu va mai luati fratilor dupa aia de la sport.ro

NEXTevolution
29 August 2012 14:33

Scandal urias in jurul transferului lui Javi Martinez la Bayern Munchen. Jucatorul a efectuat vizita medicala la Bayern fara ca Bilbao sa-si dea acordul pentru asta. Cum transferul nu este deocamdata oficializat, spaniolii sunt hotarati sa-i actioneze in instanta pe cei de la Bayern. “Ne-au furat jucatorul”, scriu spaniolii pe site-ul oficial al clubului.

sursa: sport.ro

Si telenovela continua…..

Schweinsteiger_31
Schweinsteiger_31
29 August 2012 13:22

INFORMATIE :

FC BAYERN poate intalni in faza grupelor echipe precum JUVENTUS TORINO,MANCHESTER CITY sau PSG…se arata intr-un comunicat pe site-ul oficial al clubului.Eu unul sper sa vina in ROMANIA,in urma trageri la sorti :D.

*O remarca referitoare la tragerea la sorti pt faza grupelor CL 2012-2013…TVR1 nu va mai transmite ci TVR2 va prelua aceasta transmisie.Ora de incepe va fi 18:45 – JOI 30.AUGUST.2012.

MIA SAN MIA.

Ribery7
29 August 2012 11:08

Bine zis. Urasc telenovelele.
Eu sper sa joace cu Stuttgard dar nu cred ca va intra, daca nu ma insel nu a jucat in niciunul din cele 3 meciuri oficiale ale lui bilbao, deci e mai greu sa intre acum direct intr-un derbi, fiind primul meci oficial pt el din sezonul acesta. Dar cine stie.

West
29 August 2012 7:57

Deci pina la urma a ajuns sa terminat telenovela is curios joaca duminica in locul lui Gustavo

Subscribe via Email

Introdu adresa de e-mail pentru a primi notificare pentru orice postare noua adaugata pe site

Urmareste-ne pe Facebook
Parteneri
Help us run this site…
22
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x