Conform presei germane, sefii lui Bayern au hotarat sa faca suporterilor o surpriza si, dupa ce au incercat “pista” Edin Dzeko, s-au orientat rapid catre croatul Mario Mandzukic! Acesta nu mai vrea sa mai continue la Wolfsburg, acolo unde nu se intelege deloc cu antrenorul Felix Magath. Impresarul lui Mandzukic a confirmat ca transferul se va perfecta chiar saptamana aceasta! Croatul va semna un contract pe 3 ani si va avea un salariu de aproximativ 3,5 mil. euro, fata de 1,8 cat avea la Wolfsburg. Conducerea bavareza se pare ca a renuntat la Dzeko, datorita sumei exorbitante cerute de seici plus salariul prea mare cerut de impresarul bosniac. Mandzukic are 26 ani, 1,86 m si va costa 12 – 15 mil. euro. Anul trecut a marcat in Bundesliga 12 goluri in 32 de partide. In editia trecuta a campionatului german, Mandzukic a fost cel mai dur jucator, faultand de 96 de ori(!), la distanta de urmatorii clasati, Papadopoulos (Schalke04) – 81 si Pekhart (Nurnberg) – 75. Dar a iesit si pe locul 3 in clasamentul celor mai faultati jucatori, fiind faultat de 90 de ori, dupa Ribery – 96 si Kiessling (Leverkusen) – 94. Nota medie data de cei de la KICKER pentru meciurile din editia trecuta de Bundesliga este de 3,42 si il plaseaza pe locul 78 din totalul jucatorilor.

Ce parere aveti de aceasta surpriza?

0 0 vote
Article Rating
22 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
fcdm3
fcdm3
29 June 2012 18:40

Multumesc, flo. Propun ca la urmatoarele abateri ale lui fabbayer (sau altii ca el) sa le fie sterse comentariile. Si, eventual, sa se duca pe forumul echipelor unde pot injura si jigni.
Macar aici sa nu mai vad astfel de manifestari…

flo
flo
29 June 2012 8:43

Am sters ce era mai urat.

fabbayer
fabbayer
28 June 2012 8:33

@fcdm3: Uitete bine la cea scris George. El a vrut sa spuna ca Gomez e mai slab la jocul aerian si mai putin agresiv decat Mandzukic. De asemeni era un risc mult prea mare aducerea lui Dzeko pentru ca il avem deja pe Gomez si unul dintre ei ar fi urmat sa stea pe banca.

fcdm3
fcdm3
27 June 2012 19:34

: nu te supara, dar nu cred ca esti suporterul lui Bayern. Altfel nu-mi explic cum de-l vezi pe Mandzukic mare jucator iar pe Gomez “cam slabut”. Uita-te la cate goluri am marcat cei doi in ultimii ani, uita-te la cota de piata a celor 2 (www.transfermarkt.de) si, nu in ultimul rand, uitat-te ce goluri a dat Gomez si ce goluri a dat Mandzukic…

george
george
27 June 2012 18:04

cred ca la bayern deja se stie primul 11 si sistemul de joc va fi acelasi,4-2-3-1, din cauza asta au fost adusi jucatori de acoperire, absolut toti au fost luati pentru a fi rezerve.
nu vreau sa supar pe nimeni dar dzeko costa vreo 40 mil, poate se ajungea la 35mil, o gramada de bani ptr un jucator care sa fim sinceri a cam fost lasat pe banca de rezerva pe finalul sezonului de aguero, balotelli si tevez.
mandzukic e f agresiv si excelent la lovituri de cap, doua lucruri la care gomez e cam slabut…

AlexFCBM
AlexFCBM
27 June 2012 17:29

Se pare ca Mandzukic a semnat.

FCB ch
FCB ch
27 June 2012 10:57

E bine ,l-am urmarit la european si a jucat chiar bine .Daca l-ar aduce si pe Martinez + inca un fundas de clasa…eu as fi multumit . (desi…cred ca se vor zgarci ca de obicei) .

Schweinsteiger_31
Schweinsteiger_31
27 June 2012 0:37

Se pare ca tranferul este mai mult ca sigur pe cale sa se finalizeze…drept rezultat sta interesul manifestat de club (FCB) cat si procentajul de 72%(care tinde sa creasca) conform transfermarkt.de.

Din ce am remarcat la Mario Mandzukic este un bun jucator in duelurile aeriene…si are mai putine faze de goluri marcate din actiune.Am vazut ca mai multe goluri din actiune le-a marcat in cariera sa la clubul Dinamo Zagreb,dar sper ca daca va sosi la FCB sa isi imbunatateasca si tehnica suturilor de la distanta.

MIA SAN MIA.
FC BAYERN MUNCHEN EV — 1900.

Pack Ma's
Pack Ma's
26 June 2012 14:32

Va incalzi banca nu va faceti probleme , fcdm3 are dreptate mai bine pt.noi ar fi fost sa-l aducem pe Dzeko , Mandzukic e a 3-a varianta dupa Pizzaro si Gomez . Daca va avea un comportament neadecvat i se va face imediat vant , oricum Dzeko era o varianta de o mie de ori mai buna.

AlexFCBM
AlexFCBM
26 June 2012 11:49

Mie mi-a placut cum a jucat la euro,eu zic sa ii dam o sansa

Paul
Paul
26 June 2012 11:37

willkommen

olikahn
olikahn
26 June 2012 10:53

o sa stearga banca de praf cu petersen e de 5 ori mai bun gomez si de 3 ori mai bun pizzaro

bm4ever
bm4ever
26 June 2012 7:40

Sunteti cam rai cu Mandzu…datii o sansa sa vedem ce face

shopybayern
shopybayern
26 June 2012 3:59

pfff.nu am cuvinte ..

gery76
26 June 2012 2:56

@DevilMayCry:
-Si fundasul central de superclasa promis,nu mai vorbesc de nenumaratii mijlocasi de creatie pe care numai pe hartie i-am transferat!
-Echipa in ansamblu nu este rea ,insa nu poti aborda un intreg sezon in 12-13 fotbalisti de valoare,altfel te multumesti mereu cu locul 2 ,ceea ce eu incep sa ma satur!

Filip
Filip
26 June 2012 0:56

conducerea clubului e de 2 lei.

DevilMayCry
Admin
25 June 2012 23:33

Daca asta e atacantul de super clasa pe care l-a promis Hoeness atunci trebuie sa-si prezinte demisia.

bm4ever
bm4ever
25 June 2012 21:17

Bun venit MArio. VOm avea in lot 2 SUPERMARIO.

Subscribe via Email

Introdu adresa de e-mail pentru a primi notificare pentru orice postare noua adaugata pe site

Urmareste-ne pe Facebook
Parteneri
Help us run this site…
22
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x