Este polivalent, adica poate sa joace atat pe stanga cat si pe dreapta atat in aparare cat si la mijlocul terenul. Este tanar (23 ani), inalt (1,90m) excelent la jocul aerian, este robust, intuieste foarte bine jocul si are foarte mult bun simt. Datorita elegantei in joc a fost numit de fanii sai, dupa “Kaiser Franz”, “imparatul din Aiegi”. Jupp Heynckes a ramas prieten cu Josu Urrutia, presedintele lui Bilbao, inca de pe vremea cand neamtul a fost antrenor la Athletic Bilbao (2000 – 2003) si a primit OK-ul pentru ca Javi Martinez sa ajunga la Bayern si nu sa intareasca contracandidatele lui Athletic Bilbao, Real Madrid sau Barcelona. Scouterii lui Bayern tin legatura in permanenta cu impresarul lui Javi si ei cred ca Bayern nu va da 40 mil. euro si 7 mil. euro salariu, asa cum se vehiculeaza prin presa spaniola. Se pare ca bascii se vor multumi si cu 20 mil. euro… Conform TRANSFERMARKT, cota lui Javi este de 22 mil. euro. In afara de Real si Barcelona mai este dorit si de Manchester City si Manchester Utd.
Despre transferul sau, Javi a declarat ca va vorbi dupa terminarea C.E. din Ucraina si Polonia.

sursa: BILD

0 0 vote
Article Rating
23 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
gery76
26 June 2012 1:33

-Vad ca mai sunt suporteri ai lui Bayern,care spera ca Ottmar Hitzfeld sa redevina antrenorul lui Bayern Munchen.
-Le spun fara nici o bucurie ca acest lucru nu se va mai intampla,deoarece Hitzfeld a ajuns la o varsta la care linistea si lipsa stresului de la o mare echipa de club,echipa care este Bayern,il face sa-si desfasoare activitatea la carma Elvetiei ,intr-un mod mult mai putin solicitant si cu sorti de izbanda foarte mari ,caci slava Domnului, Herr Ottmar Hitzfeld chiar are OCHI,iar nationala Elvetiei cu tinerii pe care -i are chiar s-ar putea califica la worldcup’2014!

bm4ever
bm4ever
25 June 2012 18:54

Da , e bun si Mandzukic. Are cam acelasi profil ca Dzeko.
Bayern NO.1 —- 1900

Schweinsteiger_31
Schweinsteiger_31
25 June 2012 18:49

Nou procent 54% pentru Mario Mandzukic…este pe primul loc acum devansand pe Edin Dzeko,caruia i-a scazut procentul la 47%.

Chiar sunt curios la cat se va ajunge acest procent pt Mario Mandzukic.Sper toate ca toate sa se si concretizeze acest transfer sau un altul dar sa fie de mare valoare.

MIA SAN MIA.

Pack Ma's
Pack Ma's
25 June 2012 17:59

Odata cu Javi Martinez , ar fi bine sa vina Hitzfeld , daca nu acum macar la anul . Mi-l doresc mult pt. ca ne poate aduce liga campionilor si Nerlinger ar face bine sa se reorienteze pt. ca Guardiola din secund a fost promovat la Barca . Daca ar veni Hitzfeld , si cu cu achizitiile facute sunt sigur ca vom matura pe jos cu echipele din liga .

AlexFCBM
AlexFCBM
25 June 2012 17:55

Din cate am auzit Jupp vrea sa schimbe formatia si sa joace cu 2 varfuri

NEXTevolution
25 June 2012 17:45

Se aude ca Bayern a renuntat la Dzeko, fiind prea scump si ar fi interesata de Mandzukic. Suma ar fi de 10 milioane de euro. Se stie ca nea Felix nu-l mai vrea la echipa asa ca sunt sanse foarte mari ca transferul sa se realizeze.
Eu am zis-o si acum vreo saptamana ca daca se renunta la Dzeko, Mandzukic ar fi alegerea ideala. E un varf foarte foarte bun, are spiritul ala croat/sarb/bosniac de a nu renunta niciodata si ii face concurenta serioasa lui Gomez. In plus suma de transfer este mica si ar mai ramane bani pt. Martinez si poate inca un jucator.

AlexFCBM
AlexFCBM
25 June 2012 17:44

http://www.kicker.de/news/fussball/bundesliga/startseite/571022/artikel_der-fc-bayern-will-mandzukic.html 50% si inca creste !! Ar fi o afacere buna.. nu costa mult,intre 12-15 milioane fata de Dzeko eu zic ca e o suma OK.

AlexFCBM
AlexFCBM
25 June 2012 16:58

Da 🙂 se pare ca Mario Mandzukic este dorit de FCB dar decizia finala ii ramanea lui nea’ Felix

Schweinsteiger_31
Schweinsteiger_31
25 June 2012 16:49

O stire bomba..dar cred o solutie buna pt FCB …a crescut foarte mult interesul pt Mario Mandzukic si anume un procentaj de 46% si este in crestere.Este al 2-lea in topul lui FCB pt a fi achizitionat dupa Edin Dzeko cu 48%.

Sursa : http://www.transfermarkt.co.uk/en/fc-bayern-munich-/geruechte/verein_27.html

shopybayern
shopybayern
25 June 2012 16:21

Sper ca Javi Martinez sa ajunga la Bayern …e un jucator bun …cat despre Robben sper sa isi revina si sa faca un an de senzatie …

gery76
25 June 2012 15:56

-Bild,mai lanseaza de multe ori si bombe de presa,asa se explica si tirajul fantastic,nu cred ca schimbul Robben contra Dzeko ne avantajeaza,fiindca nu sunt de acelasi profil,ar fi avantajos pentru City,nu pentru Bayern,ei au destui atacanti de valoare,Bayern daca l-ar vinde pe Robben,ar trebui sa aduca un fotbalist de valoare pe acelasi calapod!

bm4ever
bm4ever
25 June 2012 12:25

Edy are dreptate. Robben va pleca, iar Shqiri e inlocuitorul lui.

Edy
Edy
25 June 2012 10:39

@fcdm3: Nu stiu ce sa zic oricum Robben daca nu isi revine avem si varianta Shaqiri nu cred ca s-au dat 11 milioane pe el doar de dragul de a fi rezerva eu zic ca e timpul ca Robben sa schimbe mediul poate s-a saturat de Germania… insa nu vad benefic sa dai un mijlocas ofensiv aducand un atacant , ar fi bine sa fie vandut pe o suma de bani si adus probabil o rezerva pentru Shaqiri

NEXTevolution
25 June 2012 10:38

Nu prea cred in asa ceva, dar ar fi bine sa plece Robben. Schimbul ar fi echitabil, dar cu cine ar putea juca Bayern in locul lui Robben? Shaqiri nu cred ca face fata deocamdata. Singurii care ar putea sa il inlocuiasca pe Robben si ar veni la Bayern ar fi Gotze sau de ce nu Nasri. Nu prea imi mai vin altii in minte in care sa poata sa-l inlocuiasca cat de cat si sa si vina.
Daca as fi in locul lui Heynckes l-as trimite o saptamana in plus in vacanta, sa plece oriunde vrea el si sa nu mai auda nimeni in acea saptamana de el. La Robben e o chestiune mentala. Am vazut ca atunci cand nu ii iasa nimic, incepe sa se enerveze si sa joace singur si sa ia numai decizii proaste.L-am vazut de nush cate ori ducandu-se in centru si sutand foarte slab.

Schweinsteiger_31
Schweinsteiger_31
25 June 2012 0:13

*Stadion : Städtisches Jahnstadion (Regensburg)

Schweinsteiger_31
Schweinsteiger_31
25 June 2012 0:12

In urma tragerii la sorti din data de 24.06.2012 s-a stabilit FAZA 1 Cupa Germaniei sezonul 2012-2013 :

Vineri 17/08/12 Jahn Regensburg – Bayern München

Stadio : Städtisches Jahnstadion (Regensburg)

Sursa : soccerway.com

Celelalte partide conform trageri la sorti le puteti vedea accesand link-ul urmator :

http://www.soccerway.com/national/germany/dfb-pokal/20122013/1st-round/

Schweinsteiger_31
Schweinsteiger_31
24 June 2012 23:55

In sfarsit am scapat de nationala nesimtita – ANGLIA (o chelsea la nivel national).Se face dreptate pt cei care incearcau sa pacaleasca fotbalul sau mai bine zis “sa-l dribleze”.Sper sa fim concentrati cu nationala Italiei si daca vom fi foarte precisi pe faze…vom marca sigur 2..3 goluri.

Sper ca FCB sa se miste repede..inca de pe acum sa duca negocieri…pt ca daca nu luam masuri inca imediate ..sincer vom avea de suferit.Trebui sa avem parte de o concurenta “acerba pe fiecare post” pt a ne creste valoare in joc.Cred ca daca vom aduce un/sau jucator/jucatori cu o tehnica buna sigur restul jucatorilor isi vor dori sa fie mai buni ca el/ei…chiar si portari vor dori sa arate ca pot apara un penalty al celui/celor nou venit/veniti.

Abia astept sincer sa vad cine va poposi in “curtea noastra”.Sper sa vina un jucator/jucatori care sa creeze o situatie buna in vestiar si mai ales concurenta.

MIA SAN MIA.
FC BAYERN FOREVER NUMBER ONE — 1900.
FCB & DEUTSCHLAND – UBER ALLES!!!

bm4ever
bm4ever
24 June 2012 19:37

Deci…..va veno cel mai probabil Javi

bm4ever
bm4ever
24 June 2012 19:37

“Dzeko? I think Bayern already have enough strikers with the arrival of (Claudio) Pizarro, and with (Nils) Petersen staying put. It’s not necessary to sign another top striker,” Hitzfeld told TZ.

“That is unless the trainer decided to switch to a formation with two forwards. However, Bayern already have Gomez in their current 4-2-3-1 formation, with Pizarro as back-up.

“Another high-profile forward wouldn’t even get to play.”

The Switzerland boss then went on to discuss the potential arrival of Pep Guardiola as Bayern’s new coach in 2013.

“If you can sign him and he’d feel comfortable to train the team in their own language, it would be a good thing,” Hitzfeld said.

Sursa: soccerway.com

bm4ever
bm4ever
24 June 2012 19:36

Hitzfeld: Bayern don´t need Dzeko

rominho
24 June 2012 16:24

Ar fi un transfer excelent pentru Bayern. Sper sa ajunga Javi MARTINEZ pe Alianz.

NEXTevolution
24 June 2012 16:22

20 de milioane ar fi ok. Dar 40 ar fi fost enorm. In cazul asta probabil va fi adus si Dzeko.

Subscribe via Email

Introdu adresa de e-mail pentru a primi notificare pentru orice postare noua adaugata pe site

Urmareste-ne pe Facebook
Parteneri
23
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x