Incep sa se clarifice lucrurile si in privinta transferurilor “bomba”.

Consiliul de Administratie al lui Bayern a hotarat ca achizitia celor doi e prea mult din punct de vedere financiar pentru club (80 mil. euro) asa ca a hotarat sa achizitioneze doar unul dintre Dzeko si Martinez. In timp ce antrenorul Heynckes si-l doreste mai mult pe Martinez, Uli Honess l-ar vrea pe Dzeko. Reamintesc, atat Man. City cat si Atl. Bilbao vrea fiecare 40 de mil. euro pe  bosniac si respectiv, spaniol. In ianuarie 2011 Dzeko s-a transferat de la Wolfsburg la Man. City pentru 37 mil. euro. Se pare ca Dzeko ar avea sanse mai mari datorita faptului ca seicii ar mai lasa din pret cateva milioane.

Sursa:tz-online.de

0 0 vote
Article Rating
36 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
thomas007
24 June 2012 14:59

Sunt convins ca sefii lui bayern munchen sunt NISTE contabili reci!
Cluburile din spania, anglia, au datorii imense…dar au jucatori.
Adevarul adevarat e ca bayern nu are banca la nivelul jucatorilor din teren.Daca gomez someaza intr-o zi, toata echipa someaza.Daca Robben este visator si se intrece in tampenii, nu are cine sa-l inlocuiasca.Daca Sweinsteiger este out, si bayern e out.
Trebuiesc minim 4 jucatori de valoare…dar astia costa bani…nu mai pot geniile din conducere sa se laude cu profit de 100 de milioane…
Sa mai aduca macar doi jucatori de 35 de ani…RUSINE!!!!!!!!!!!

Pack Ma's
Pack Ma's
21 June 2012 16:18

Gotze are contract cu Dortmund pana in 2016 si e cotat la 30 mil Euro pe transfermarkt .de , am cam avea sanse sa-l aducem . Cat despre vanzari ar fi bine sa scapam de ” fasola ” aia de Gustavo si de Robben , sa aducem un inchizator calumea si cu banii luati pe Robben il aducem pe Gotze . Echipa ideala ar arata asa Neuer- in poarta , Badstuber si Boateng – fundasi centrali , iar Lahm si Alaba pe benzi. La mijloc Schweinsteiger si Kroos – inchizatori , nr. 10 – Shaqiri , Muller si Ribery pe flancuri , iar Gomez varf impins ca rezerve ar fi : Pizzaro , Gotze , Martinez , Starke , Dante si Weisser ( daca va fi bun de ceva )

bm4ever
bm4ever
19 June 2012 8:27

@bm4ever:
Totusi* lui*- pana m-oi obisnui cu tastatura asta noua o sa dureze ceva timp…

bm4ever
bm4ever
19 June 2012 8:26

@fcdm3:
L-as vrea totusin pe Low in locul li Burebista Heyckens asta…

gery76
18 June 2012 2:14

-Eu nu o sa ma feresc,in seara aceasta Germania a jucat la alibi,a asteptat pana la 2-1 pentru Portugalia,pentru a-si impune jocul ,desi Danemarca arata de la o posta ,ca-i este o frica de un scor fluviu cu nemtii,insa Germania a tot sperat ca poate scapa de ambele echipe valoroase ale grupei.
-Sincer atitudinea m-a dezamagit,Germania trebuia sa-si razbune rezultatele anterioare cu danezii,cel din ’92 o mare rusine,adevarat sprijinita fatis de U.e.f.a lui Johanshon,printr-un arbitraj fatis pro-Danemarca,iar cel din ’86 ,esec prin care Germania a evitat in optimi Spania lui Butragueno si Michel si astfel Germania a invins mult mai putin experimentata echipa a Marocului.
-In schimb,nici un moment Germania n-a lasat impresia ca ar avea vreo problema de valoare sau emotie in fata Danemarcei.
-Singura problema pe care o putem intampina impotriva Greciei,este aceea a daruirii extreme pe care grecii o au ,iar pe care eu la Ozil [talent urias],care chiar se zbate ,insa imi pare foarte obosit si Poldi in ciuda golului inscris ,inca eu n-o simt!

Ribery7
17 June 2012 19:43

Nu stiu ce sa zic, Dzeco, atacant, nu e tocmai o achizitie necesara. o sa fie rezerva a lui super Mario. dar na…rezerva poate fi pizzaro…e bun, doar ca e batran, dar joaca bn. la banii astia, dc sa nul aduca pe falcao, daca tot vor sa aduca un atacant?
noua near mai trebui si un mijlocas defensiv(mai ales) si un fundas central
neuer
lahm-badstuber-boateng-alaba
kroos-schweini
robben-muller-ribery
gomez
unde sal mai bagi si pe dzeco?ma rog, e un jucator fenomenal, binevenit, apoi ca rezerva de fundas central il avem pe dante, dar si pe van buyten(din pacate)
ne mai trebuie un fundas central, dar daca pe kroos nu il deranjeaza sa joace acolo, echipa arata foarte bine
sau facut transferuri interesante, frumoase vara asta:-?

george
george
17 June 2012 19:04

am auzit ca germania va juca cu lars bender fundas dreapta diseara(boateng suspendat), iar poldi va bifa prezenta cu nr 100, poate ca intr-adevar echipa castigatoare nu se schimba…

gery76
17 June 2012 17:30

-Dupa cum am am spus nouarii clasici din fotbalul european actual sunt Falcao si Huntelaar,jucatori completi care au tehnica,joc de cap,plasament,ambele picioare[mai ales Falcao].
-Samaras este un jucator bun ,insa nu poate fi de talia lui Bayern,ganditi-va ca daca era un super talent nu juca acum in Scotia,un campionat mai slab decat al Romaniei.
-Grupa de aseara a fost o grupa fabricata pentru Polonia,din care Grecia ambitioasa si culmea, indarjita de arbitraje potrivnice ,a iesit impreuna cu Cehia,dand peste nas tuturor sforariilor incercate de U.E.F.A.,inclusiv prin arbitrii!
-Dupa parerea mea Cehia si Grecia ,sunt cele mai slab cotate,poate cu exceptia Irlandei si cu toate acetea cu daruire s-au calificat!

West
17 June 2012 14:27

In aceasta vara trebuie sa dispara mai multi jucatori ex Breno,Van Buyten,Rafinha,Tymoshchuk,Pranjic,Usami,Robben,Olic,Petersen si in locul acestor jucatori trebuie adusi jucatori de valoare nu Pizaro ci jucatori de talia lui BAYERN MUNCHEN ex Dzeko,Mvila,Howedes,Martinez,Mertens cred ca sinteti de acord cu mine ma tem sa nu ne trezim iarasi prea tirziu

NEXTevolution
17 June 2012 14:18

Decat van Persie, eu l-as lua pe Huntelaar. Mi se pare un jucator absolut fenomenal. A iesit golghetar, fara a avea in spate pe Ribery, Lahm, Robben, Kroos, etc.

Huntelaar>Dzeko>van Persie
Asta nu inseamna ca van Persie e slab.E foarte bun, dar mai are un an de jucat la apogeu si apoi va incepe sa ii scada randamentul.

Am vazut si eu la acest Euro niste jucatori ieftini si foarte interesanti. Samaras, Dzagoev, Boenisch, Jiráček ar fi doar cativa dintre ei.

Catalin
17 June 2012 13:08

Mie mia placut foarte mult Grecul Samaras nr. 7 , un jucator cu o tehnica foarte fina,are viteza,fizic bun, si chiar a facut ce a vrut cu apararea Russiei,trecea ca prin unt .

Danut
Danut
17 June 2012 12:02

Ce sa faca van Persie la noi ????? Daca nu ma insel are 29 de ani e mai batran decat
bosniacul Dzeko. Daca va veni nu se va integra.

AlexFCBM
AlexFCBM
17 June 2012 11:39

De ce Dzeko care cer 40 de mil si nu Van Persie care e 35 de mil si e mult mai complex cu toate ca cere un salariu mai mare se merita

NEXTevolution
17 June 2012 11:12

Mie unul nu prea imi plac jucatorii spanioli, portughezi. Nu prea cred ca s-ar integra usor in Bundesliga.

Sefii lui Dortmund au anuntat ca Lewandowski si parca Hummels nu pleaca sub nici o forma. Iar Gotze o sa vina la Bayern, dar asteapta sa se coaca si eventual sa plece unul din linia de 3 din spatele varfului de la Bayern, cel mai probabil Robben, pt. a fi cat de cat sigur ca joaca. Daca vine acum, unde sa joace? In urmatorii 3 ani, eu sunt sigur ca Gotze va juca in tricoul Bayernului

olikahn
olikahn
17 June 2012 10:43

de cat sa aduca nucatori doar de dragul de a aduce mai bine mosulica heynckes ar mai beli ochii si pe la fcbII sa incerce si el sa bage tineri cum a facut van gaal nu sa-i ia gata facuti de 40 mil personal as vrea pe llorente mi sa pare bun jucator gen klose.cat despre dzeko sa ne lase cand a trebuit sa vina i-a ales pe mancity hai succesuri

Danut
Danut
17 June 2012 8:12

M’villa e luat de arsenal, Lewandowski e luat de utd.

Sper in continuare la un Dzagoev, akum ca Rusia e eliminata, poate sa vina la negocieri.
Cat despre Dzeko, sunt sigur ca va veni la Bayern.

gery76
17 June 2012 0:05

@fcdm3:
-Si daca tot ai pronuntat numele lui Messi,eu i-as dori pe Radamel Falcao si si pe Iker Muniain,iar ca antrenor pe Marcelo Bielsa!
-Bineinteles ca glumesc si eu ,iar in seara acesta am mai vazut ca intr-un meci mare si cu miza enorma ,daca n-ai anvergura si traditie nu poti face mare lucru,referindu-ma la echipa Rusiei,frumoasa si atat si la Dzagoev,talentat dar exact cand trebuia n-a mai stralucit si atentie am urmarit cea mai slaba calitativ grupa din 1984 de cand ma uit la turneele finale-o grupa facuta special pentru Polonia,insa socoteala de-acas’nu se potriveste cu cea din targ,ca sa folosesc o expresie neaos romaneasca!

Catalin
16 June 2012 23:55

uhuu se pare ca vom juca cu Grecia in 8-timi , Hai ca e bine !

norbert7tm
norbert7tm
16 June 2012 19:57

Sincer Martinez mi se pare un transfer mult mai util decat Dzeko care e un atacant de acelasi profil ca Gomez,iar Martinez ar fi foarte bun la mijloc langa schweini in locul “gipsului” Gustavo.Iar la capitolul dorinte mi l-as dori pe Hummels care e foarte greu de adus si pe Konoplyanka care ar fi o dublura buna pentru Ribery.

Danut
Danut
16 June 2012 17:43

@Danut:
intample*

Danut
Danut
16 June 2012 17:42

@NEXTevolution:
Nici despre Kagawa nu se vorbea prea mult ca va ajunge la utd, insa a ajuns…sper ca acelasi lucru sa se intanple si cu Dzagoev.

NEXTevolution
16 June 2012 16:29

Dzagoev ar fi foarte ok, dar din ce stiu eu nu scrie nicaieri ca Bayern e interesata de el.

SG
SG
16 June 2012 15:50

@george: Hazard a costat 40 milioane de euro. Aici ai confirmarea:
http://www.transfermarkt.de/en/eden-hazard/transfers/spieler_50202.html

Danut
Danut
16 June 2012 14:45

Cica ta-su lu’ Robben a zis ca fi-su ramane sezonu’ viitor la Bayern…. kk!

Danut
Danut
16 June 2012 14:33

Gotze nu vine… Dzagoev insa are sanse mari !

NEXTevolution
16 June 2012 14:07

Eu as zice ca daca l-ar da pe Robben cu 30 de milioane de euro desi cred ca valoareaza mult mai mult si ar fi adus Dzeko+Gotze Bayern ar castiga foarte mult si ca joc si ca potential, si in valoare si ar fi liniste in vestiar.

george
george
16 June 2012 14:04

sunt 2 jucatori f buni insa 40 milioane e extraordinar de mult, nici unul din cei 2 nu valoreaza atatia bani,insa interesul declarat al lui bayern ii face pe cei de la bilabao si city sa creasca pretul lor real, sa nu uitam hazard a costat in jur de 30 mil si mi se pare peste cei 2.
si eu as dori ca robben sa plece, s-ar lua o suma de bani pe el destul de buna desi cota i-a scazut mult, si in plus muller si-ar gasi locul de titular.

NEXTevolution
16 June 2012 12:49

Pizzaro e foarte ok ca backup.

Dintre Dzeko si Martinez l-as lua cu ochii inchisi pe Dzeko. Bayern are mai multa nevoie de un varf, Dzeko a mai jucat in Bundesliga si stie cum e si e si ceva mai ieftin. L-am urmarit pe Martinez si m-a impresionat. Nu face 40 de milioane.

Cred ca daca ar fi adus Dzeko si inca unul-doi jucatori Bayern ar defila in UCL pana in semifinale, fara nici o problema.

Danut
Danut
16 June 2012 10:17

@Danut:
PS: Pizzaro nu – i chiar asa de slab, mie mi-a placut de el sezonul acesta….

Danut
Danut
16 June 2012 10:12

Cum spune si FanBayern, vanzarea lui Robben ar fi transferul perfect pentru echipa. Stau si ma gandesc ca am putea primi pe el 25-30 de milioane + cele 40 de milioane disponibile = 70. De banii astia putem sa-l luam si pe preferratul meu, Dzeko dar si un mijlocas de creatie ofensiv. Ma gandessc la un Gotze , desi e greu de crezut ca Borussia Dortmund il va lasa sa plece , si la un Dzagoev: omul asta e fenomenal!! Eu il remarcasem anul trecut , iar la acest Turneu final mi s-a confirmat talentul lui extraordinar. Baiatul asta imi pare ca seamana a cu Zidane la stil.

Cat despre Giroud asta, pare a fi un nou Carroll cum e la Liverpool, in Anglia. Vine de la o “echipa surpriza” , a marcat multe goluri, iar cand ajunge la o echipa mare nici nu-ti dai seama ca a fost acel jucator care facea spectacol.

gery76
16 June 2012 0:35

-Prestatia din seara acesta a lui Giroud,o posibila tinta a lui Bayern pomenita in articolele de pe acest site,mi s-a parut jenanta,n-am vazut absolut nimic care ”sa-ti sara in ochi”din calitatile mult invocate,o mare dezamagire!

new orleanes
15 June 2012 23:04

sefii comunisti a lui bayern daca se calicesc la bani si acum e clar ca nu vom avea succes nici sezonul viitor,cumpara frate jucatori arucnate cu banu,nu mi-l tii pe prapaditul ala de tymosciuk in echipa si mi-l aduci pe pizzaro

FanBayern
15 June 2012 21:46

Vinzarea lui Robben ar fi cea mai buna achizitie(daca o putem numi asha)!

Subscribe via Email

Introdu adresa de e-mail pentru a primi notificare pentru orice postare noua adaugata pe site

Urmareste-ne pe Facebook
Parteneri
Help us run this site…
36
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x