In urma discutiilor cu sefii lui Bayern, Diego Contento (22 ani) isi va prelungi contractul cu echipa bavareza pana in 2016. Contractul era scadent in 2013. Contento, care joaca la Bayern de la 5 ani, a jucat in acest sezon destul de putin: doar 11 meciuri de Bundesliga (de 6 ori schimbat), 2 meciuri de Cupa si in finala CL, unde a avut o evolutie foarte buna. Contento (nascut la Muchen din parinti napoletani) nu a dus lipsa de oferte: Milan, Lazio, Napoli, fiind echipele care s-au interesat de el. Cum se stie, el este fundas stanga dar poate juca si mijlocas stanga. Lahm a declarat ca va ramane pe partea dreapta a apararii.

0 0 vote
Article Rating
16 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Schweinsteiger_31
Schweinsteiger_31
13 June 2012 21:38

FC BAYERN PROGRAM 2012 :

3 July Training restarts (excluding players at Euro 2012)
15-20 July Training camp in Trentino
20 July Friendly in Trentino
31 July Paulaner Cup des Südens in Ingolstadt
04 August 6.35 pm Ligatotal!Cup 2012: Bayern v Werder Bremen (in Hamburg)
05 August Ligatotal!Cup 2012: Final & 3rd place play-off (in Hamburg)
08 August 6.30 pm Friendly: SG Sonnenhof Großaspach v Bayern
12 August DFL Supercup 2012: Bayern v Borussia Dortmund
17-20 August DFB Cup 1st round
24-26 August Bundesliga Matchday 1
26 August 4 pm Traumspiel 2012 (in Selters/Taunus)

sursa : fcbayern.de

Danut
Danut
13 June 2012 16:18

Se pare ca BAyern o ia incet cu transferurile din cate vad, poate Dzagoev le-a dat o plama aseara conducatorilor lui Bayern sa se uite la el ca-i destul de bun saracu’ si vrea si el la o echipa mare, si de ce nu la cea mai mare: Bayern Munchen !

West
13 June 2012 12:11

In legatura cu siturile de “‘sport” din romania sintem foarte departe de adevaratele ziare sau situri de sport din Europa ma refer la Germania ,Anglia,Franta, in fond la noi nu conteaza PERFORNMANTA,COMPETIVITATEA,SERIOZITATEA in Sport doar Real,Murinio,Steaua,Jiji,Barca,Inter,Porunboiu iar in legatura cu BAYERN MUNCHEN sa stiti ca am fost suportelul fanatic al lor cind evoluau in 2 Bundesliga HAI BAYERN HAI GERMANIA Diseara trebuie sa stoarcem PORTOCALA zilnic ma uit pe Bild,Tz,Transfermarkt sau Kicker dar nici o urma de transferuri

lesas
lesas
13 June 2012 6:58

una dintre cele mai bune perioade ale Romaniei a fost cu conducere germana daca e sa legam putin treburile

gery76
13 June 2012 0:49

@fcdm3:
N-ai de ce sa-ti ceri scuze,spui doar o realitate cruda,insa extrem de prezenta in viata de zi cu zi si din pacate pentru cei foarte tineri sperantele nu prea mai au acoperire.
-Poporul acesta este unul dintre cele mai vechi,demne si mandre popoare din Europa si din lume,insa mereu am avut parte de conducatori ce nu au avut nici o legatura sufleteasca cu marea majoritate!

ebaltig
ebaltig
12 June 2012 20:22

e trist dar e adevarat ce discutati voi aici. Analizand articolele legate de finala CL si despre castigatoare ei, Chelsea, am realizat ca au fost 2 3 . Daca juca Barca sau Real in finala sau daca daca mai si era finala intre ele sunt sigur ca altcv inafara de articole despre ele nu s-ar fi gasit. Eu citesc presa germana online in general pe bild.de acesta fiind unul dintre cele mai bune ziaree nemtesti , cu toate ca are si destul de mult “cancan”.
Cand vad ca presa este plina de articole despre Real inebunesc. Detest aceasta echipa pentru ca se cosidera prea buna si mereu jucatorii si conducerea sunt aroganti dar anul acesta ca si in anii trecuti au aratat in Europa ca nu sunt asa de buni cum se cred.
Sa auzim lucrui bune.

Schweinsteiger_31
Schweinsteiger_31
12 June 2012 15:03

Am si eu o intrebare…cand se face tragerea la sorti a etapelor de campionat pt sezonul 2012-2013 BUNDESLIGA? Apropo la noi in Romania cica sau realizat astazi etapele pt sezonul 2012-2013 ..si este disponibil pe sport.ro!

http://www.sport.ro/liga-1/astazi-de-la-ora-11-00-aflam-programul-competitional-pentru-sezonul-2012-2013-in-liga-1.html

Astept un raspuns!!!

MIA SAN MIA.
FC BAYERN — 1900.

Danut
Danut
12 June 2012 9:56

Mereu am crezut ca Bayern este o echipa foarte iubita in Romania…cred ca aveti dreptate… . Totusi mi se pare ca noi suntem adevaratii fani Bayern din Romania, majoritatea fanilor Barca sau Real , Juve sau mai nou City,( poate si utd si Chelsea) sunt fani care au aparut dupa ploaie ca ciupercile. Cred ca sunteam cea mai glory hunter natiune din Europa… sper ca asta sa se schimbe.

lesas
lesas
12 June 2012 8:59

se vorbeste tot timpul despre spania si portugalia si mai rar despre restul, la fel si cu steaua vezi scris peste tot iar restul echipelor rar le vezi un articol la fel e despre germania si echipele germane; dortmund pentru ca a castigat 2 sezoane campionatul a inceput sa stranga ceva fani pe acelasi principiu; pentru romani e mai important barca -granada decat finala cupei germaniei , asta e cultura forbalistica in care traim

Danut
Danut
11 June 2012 21:00

Nu vreau sa jignesc pe nimeni, dar asa de pustiu este pe aici si in timpul campionatului??

Danut
Danut
11 June 2012 18:33

Trebuie adus neaparat un mijlocas de ofensiv de creatie gen Dzagoev sau Gotze…si cred ca ne dorim cu toti un atacat foarte bun care nu marcheaza numai cu echipele foarte slabe si nu e un lenes ca si Gomez. L-as vrea pe Dzeko. Bosniacul n-a jucat prea mult la city , desi este foarte bun, n-are loc de Balloteli, e sau Aguero. Ar fi bun si un Paptis Cisse sau Demba Ba.

Schweinsteiger_31
Schweinsteiger_31
11 June 2012 14:35

Ar trebui la FCB sa se faca o roatie a jucatorilor,pt a oferi o sansa la toti..si asa vom avea cred un plus in mai putini jucatori suspendati in diferite competitii(cupa,campionat,champions league…).Pe langa acestea ne trebui o concurenta “acerba” pe toate posturile…asa jucatorii isi vor dori mai mult sa fie mai buni decat contracandidatul/contracanditatii pe postul respectiv.O perspectiva ar fi aducerea de tinerii…insa ramane de vazut.

MIA SAN MIA.
FCB — 1900.

Danut
Danut
11 June 2012 11:19

Mishto, mi se pare un jucator bun!

Subscribe via Email

Introdu adresa de e-mail pentru a primi notificare pentru orice postare noua adaugata pe site

Urmareste-ne pe Facebook
Parteneri
Help us run this site…
16
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x