Bayern profita de calificarea in finala Ligii si probabil de entuziasmul suporterilor pentru a lansa noile tricouri cu care echipa va juca in deplasare din sezonul viitor. Pentru ca sunt Adidas, costa destul de mult. Aproape 100 de euro pentru un tricou personalizat si cu emblema Bundesliga. Cu siguranta culoarea portocalie nu este una la care ne asteptam, dar trebuie sa recunoastem ca tricourile arata interesant.

Voua va place noul echipament?

0 0 vote
Article Rating
20 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Sebi
Sebi
3 May 2012 13:28

fiind tricou de deplasare eu zic ca e ok ,mai important e cun joaca nu in ce joaca 🙂

am si eu o problema,de unde pot cumpara echipament oficial ieftin?
100 de euro un tricou e prea mult chiar daca sunt fan Bayern 😉

Catalin
30 April 2012 15:14

@flo: corect 😀

flo
flo
29 April 2012 22:36

Echipamentul conteaza mai putin, din gheata pleaca mingea 😀

agent47
agent47
28 April 2012 16:16

nu e urat echipamentul…are un efect ciudat asupra lui pranjic…cred ca a innebunit…nu a jucat niciodata asa la Bayern

DevilMayCry
Admin
28 April 2012 16:01

Daca era rosu in loc de portocaliu ar fi fost mult mai frumos.

lesas
lesas
28 April 2012 14:02

robben se va simti mai aproape de nationala

Florin
Florin
28 April 2012 13:41

Oficial, sfarsitul acesta de saptamana este cel mai plin de schimbari din cate am vazut. Guardiola a plecat de la Barca, Bayern si-a schimbat echipamentul de rezerva si deasemenea sa nu uitam ca in Bundesliga se vor desfasura ultimele meciuri pentru 3 jucatori importanti. Raul, Butt si Ballack vor juca in aceasta etapa ultimele lor meciuri din carira de profesionisti.
– Echipamentul este cam nasol, portocaliul ala n-are nicio treaba cu Bayern in schimb pare elegant. Jucatori sa joace bine in el, asta e tot ce conteaza.

ElenaDiana
ElenaDiana
28 April 2012 12:53

intr-adevar, e urat .

darkmac
darkmac
28 April 2012 11:59

@Diana: Tare !!!
Eu clar nu mă număr printre cei cărora le place echipamentul ăsta.

ElenaDiana
ElenaDiana
28 April 2012 10:59

se prea poate ca Ribery sa fie iritat ca nu i reprezentat ca Robben, prin portocaliu’ din dungile esentiale…o sa-i zica lu Robben: vreau sa te colorez oleaca-n albastru’ Frantei mele, de nu ma lasi sa bat loviturile de la 11 m, pana pleci d-aici !!

flo
flo
28 April 2012 2:24

daca observi nu sunt alb-rosii jambierele ci tot portocalii. 😀

AlexFCBM
AlexFCBM
28 April 2012 0:53

ciudat.. jampieri alb-rosu si tricoul alb-portocaliu

neamtmischu
neamtmischu
27 April 2012 23:20

asta e ala alb cu dungi portocalii,e numai de deplasare?misto bayern in alb si negru,in fine,originalu este tot rosu cu alb,tin minte cand aveau echipamentul cu visiniu ala chiar ca era curios,in fine pe mine ma intereseaza pe noile echipamente sa apara peste sigla nu 4…. ci 5 stele dupa finala… DOAMNE AJUTA !

gery76
27 April 2012 22:16

-V-aduceti aminte de echipamentul nationalei R.F.Germania de la Italia’90?
-Din punctul meu de vedere este singura inovatie cu adevarat spectaculoasa ,care nu a respectat anumite tipare de sobrietate si care a adus o mica doza de non-conformism,foarte bine primita de marele public din Germania si chiar din intreaga lume.
-Era o mare mandrie sa faci rost de un tricou cu insemnele nationalei Germaniei in anii ’90-’92 ,in toate colturile lumii!!
– In afara de acea inovatie de succes ,Germania precum si EMBLEMA fotbalului german de club Bayern Munchen, tot timpul s-au distins prin sobrietatea tinutei si prin modelele simple dar care mereu au impus respect!
-Ingredientul portocaliu nu mi se pare deloc reprezentativ nici mie,mai ales ca intre noi suporterii lui Bayern si ai Germaniei in general si ”portocalii”traditionali care sunt reprezentati de Olanda,exista o rivalitate istorica!

pupp3tmast3r
pupp3tmast3r
27 April 2012 22:13

e elegant,si sincer portocaliul e culoarea mea favorita,cel putin vestimentara,vestimentatie sportiva in special…e adevarat nu are legatura cu culorile clubului,dar pana la urma e echipamentul de rezerva,real joaca in rosu echipament de rezerva,a mai jucat in alabastru si in negru…barcelona in galben/verde fosforescent lol si negru…asta e mai putin important oricum
cel mai mult mi-a placut in 2001 cand au reintrodus modelul anilor 70 in care bayern a castigat 3 cupe ale campionilor consecutive,un “retro” care a si purtat noroc,anul acela castigand champions league 🙂

fcdm3
fcdm3
27 April 2012 20:51

Tot vorbeam de tricouri…Pacat ca nici acestea nu ma satisfac 100%… E vorba de portocaliul acela pe care si eu l-as fi vrut rosu. Uffff…
Repet rugamintea de mai devreme. M-as multumi cu un tricou decat cu sigla stema clubului si cea Adidas, ca aici http://www.worldsoccershop.com/22579.html
Stie cineva vreun site?

Catalin
27 April 2012 20:29

mie sincer imi place echipamentul,chiar e foarte dragut . Cind apare echipamentul de HOME ,tin minte Bayern in finala cu Inter in 2010 a jucat cu echipament nou. Speram sa iasa in curind si sa jucam in Finala cu cel nou .

ebaltig
ebaltig
27 April 2012 20:28

E o schimbare . Probabil au vrut sa se alature cluburilor care au adaugat echipamentellor de rezerva culori care nu le sunt caractersitice. Dar comparativ cu alte echipe ale caror echipamente sunt urate acesta este chiar dragut.

lesas
lesas
27 April 2012 20:18

ciudat , daca nu ai stii ale cui sunt poti confunda cu olanda , bayern are alte culori si siu sigur ca portocaliul nu se numara printre ele

NEXTevolution
27 April 2012 20:01

Sincer is cam uratele. Echipamentul n-ar arata rau, dar nu inteleg ce treaba are portocaliul cu Bayern.Daca dungile acelea erau rosii poate arata mai bine.

Subscribe via Email

Introdu adresa de e-mail pentru a primi notificare pentru orice postare noua adaugata pe site

Urmareste-ne pe Facebook
Parteneri
Help us run this site…
20
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x