Jupp Heynckes a declarat că este încrezător înainte de meciul de miercuri din Liga Campionilor cu Real Madrid pe Bernabeu.

Jupp Heynckes a declarat că este încrezător înainte de meciul de miercuri din Liga Campionilor cu Real Madrid pe Bernabeu.

Giganţii bavarezi sunt în căutarea unui rezultat care ar duce in finala Ligii Campionilor care va avea loc chiar acasa la ei, pe Allianz Arena.

Victoria cu 2-1 împotriva celor de la Werder Bremen nu a împiedicat-o pe Borussia Dortmund sa castige Bundesliga, dar Heynckes este mulţumit cu rezultatul de sambata a echipei sale.

“Aceasta este o victorie foarte importanta pentru moralul echipei”, a spus Heynckes la conferinţa de presă.

Vom merge la Madrid foarte optimisti şi cu gandul de a ajunge in finala Ligii Campionilor.”

0 0 vote
Article Rating
22 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
ElenaDiana
ElenaDiana
26 April 2012 7:40

Intr-adevar, dar microbistele sunt mai simtitoare :)))oricum, ramane jucatorul meu favorit. sper sa-si reinnoaisca contractul. azi am desciperit alt jucator bun, pe care nu-l stiam ,Alaba; eu urmarind meciurile lui Bayern doar ptr evolutia lu’ Robben:)

gery76
26 April 2012 2:03

@ElenaDiana:
-Admir atasamentul tau fata de echipa,dar Robben asa p-a cum l-ai caracterizat tu ,in ciuda ratarii monumentale de la faza incredibila a lui Alaba[cel mai bun de pe teren dupa Neuer],de pe stanga la 1-0 pentru Real,repet Robben a facut o risipa de efort cum n-a facut niciodata in viata lui si pentru asta merita tot respectul nostru.

ElenaDiana
ElenaDiana
25 April 2012 23:24

oleeeeeeeeeeeeeee ! Neuer:X

ElenaDiana
ElenaDiana
25 April 2012 21:29

ofensiva nula, Robben- p–a :((

gery76
25 April 2012 18:43

-Juanito era varful aisbergului in ceea ce priveste violenta la Real Madrid in acea perioada ,al avand ”locotenenti” de nadejde in persoana lui Sanchis si Gordillo ,la fel de violenti si protejati de arbitrii,cum sunt si in ziua de azi un Pepe sau un Marcelo,mult mai potriviti in sporturile de contact decat in fotbalulul de performanta,insa ei sunt incurajati intr-un mod perfid de Mourinho.

fcdm3
fcdm3
24 April 2012 21:43

Si eu consider arbitrul unul din cei mai importanti ”actori” de pe teren. Sper sa nu influenteze rezultatul!
, la meciul celebru de care tot discutam, Real – Bayern 1-0 din 1987, cand Juanito l-a calcat pe fata pe Matthaus, am citit azi in BILD ca spaniolul, dupa acel meci, a fost suspendat 5 ani din cupele europene! Si ca sa vezi ca exista un Dumnezeu n-a mai apucat sa joace in cupele europene cu Real pt. ca a murit in accident de masina!
Sper la un arbitru cat mai corect si un C.Ronaldo cat mai bine tinut de ai nostri!
Pentru ca MIA SAN MIA!

Snack
Snack
24 April 2012 13:19

si mie mi-e frica de arbitraj , realul are o gramada de actori in lot
de altfel eu cred ca va fi un meci spectaculos , cum ne-a obijnuit bayern
sper doar sa se termine cu bine , sunt convins ca vor juca pana in ultmul minut
as miza pe un 2-2 sau 3-2

gery76
24 April 2012 2:13

@gabrielghintuiala:
Aduceti-va aminte arbitrajul lui Victor Kassai in semifinala Spania-Germania de la worldcup2010,eu unul eram mai mult ca sigur ca arbitrul maghiar ,avand in vedere conjunctura istorica ce i-a avut de multe ori de aceeasi baricada pe germani si maghiari,va fi unul care si daca nu va acorda macar 5% Germaniei ,atunci macar va fi unul 100%corect,insa ca intotdeauna ,s-a intamplat sa fie mai catolic decat Papa si astfel Spania a beneficiat de un arbitraj mai mult decat prietenos,cum tare mi-e frica ca se va intampla si in meciul cu Real.
-Bayern ,nu trebuie sa se bazeze decat pe propriile atuuri si sa dea dovada de o coeziune fantastica,mai ales ca va avea de suportat si presiunea fantastica a lui Mou!

gabrielghintuiala
gabrielghintuiala
24 April 2012 0:22

arbitrul intalnirii este Victor Kassay (Ungaria).

Cred ca ne vom califica si astfel o sa ne treaca la toti amaraciunea pierderii campionatului.Meritam si noi si jucatorii sa avem un motiv de bucurie in sezonul asta.

neamtmischu
neamtmischu
23 April 2012 18:46

ati vazut ce a patit barca la ea acasa…… brrrrr…. hai la pariuri… pun 2-2

neamtmischu
neamtmischu
23 April 2012 18:45

daca jucam fotbal cum joaca bayern atunci sa nu ne facem probleme… oricum inspaimantator meci… mie frica… brrrrrrrrrr…….

pupp3tmast3r
pupp3tmast3r
23 April 2012 17:55

io mizez pe faptul ca real o sa lase spatii in aparare fortand atacul si inevitabil vom inscrie,asta cu conditia sa nu deschida ei scorul rapid

gery76
23 April 2012 16:45

@fabbayer:
-Readuci in memorie scenariul de la sfertul cu Manchester United,din 2010 atunci cand dupa un 2-1 acasa obtinut in prelungirile meciului,a urmat un retur halucinant cu Manchester conducand cu 3-0 si cu un Bayern de nerecunoscut,a urmat insistenta lui Olic si un gol chiar inaintea pauzei ,urmat de o a doua repriza dominata cu calm de Bayern ,ajutata si de eliminarea unu englez dar mai ales a urmat executia de maestru a lui Robben si astfel Bayern ,ne-a oferit cea mai dulce infrangere 2-3 in fotbalul mare.
-Insa acest scenariu ,eu nu cred ca ar fi posibil si in cazul returului cu Real,nu vad cum sa-l mai intorci pe Mourinho dupa un eventual si nedorit 0-3,asa ca Bayern trebuie sa mizeze neaparat si pe cartea ofensivei,altfel i-ar fi ewxtrem de greu.

AlexFCBM
AlexFCBM
23 April 2012 16:28

avem un procentaj de castig destul de slab in deplasare.. 45%,totusi eu cred ca reusim sa scoatem un rezultat de egalitate. Mia San Mia !

pupp3tmast3r
pupp3tmast3r
23 April 2012 15:38

real-bayern 1-3
meciul tur am zis 2-1 bayern,am nimerit-o,mergeti pe mana mea dak puneti la apriuri 😉

fabbayer
fabbayer
23 April 2012 15:37

Real ne da 3 repede se culca si pe final incaseaza doua ca sai doara tare

fabbayer
fabbayer
23 April 2012 15:36

Da eu zic ca vom pierde cu 3-2 😀

neamtmischu
neamtmischu
23 April 2012 12:00

daca face iar realu faulturi e clar ca jucam cu tigani,daca ajungem la 11 m invingem sigur,daca terminam la egalitate e cam riscant dar be calificam,eu as spune ca se termina un 2-1 pentru noi sau cel mult un egal chinuit asta daca o sa se impace rib cu rob in joc… sper ca hainkess sa fie inspirat…

darkmac
23 April 2012 11:17

Castigam cu 2-0 😉
Daca mergem la egal sau meci alb sunt convins ca vom fi invinsi.

West
23 April 2012 11:04

Sper sa facem un egal 1-1,2-2

pupp3tmast3r
pupp3tmast3r