Bayern Munchen a invins cu 2-0 pe Kaiserslautern si se mentine pe locul 2 in clasamentul Bundesligii. Golurile au fost marcate de Mario Gomez in minutul 6 si de Thomas Muller in minutul 30.

0 0 vote
Article Rating
10 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
gery76
15 February 2012 20:39

@fcdm3:
-Oricum de la tine nu-mi faceam probleme,caci noi avem un sfert de veac,tu poate chiar mai mult, de cand iubim aceasta echipa,am prins si bune si mai putin bune,mai ales sezonul acela de cosmar ’91-’92[sper sa nu ma insel],in care o buna perioada am tremurat,caci erau mai putine puncte fata de retrogradare decat de cupele Europene,a trebuit sa fie repatriat Matthaus si transferat Titanul Kahn ,pentru a reancepe sa crestem constant,ma refer la fanii mai tineri ,care sunt mult mai impulsivi si-si schima radical pozitia de la meci la meci ,dar poate si de aceea este frumos fotbalul,ca naste pasiuni saptamana de saptamana!

fcdm3
fcdm3
13 February 2012 14:46

, din partea mea sa nu-ti faci probleme! 🙂

gery76
12 February 2012 22:29

Si eu ma bucur pentru Muller,caci el si daca a jucat mai slab[si chiar a avut 6-7 meciuri in care in afara de risipa de energie fantastica,realizarile importante i-au lipsit in mare masura ],niciodata la Muller,Schweini,Lahm sau Badstuber,oameni ce au Bayern-ul in sange,nu se poate vreodata sa-i acuzi de faptul ca nu se daruiesc exceptional,sunt momente in cariera oricarui fotbalist de top,cand efectiv nu-ti iese mai nimic,mai ales in contextul in care un fotbalist devotat 100%lui Bayern si nationalei Germaniei,cum este Thomas Muller,acesta practic din toamna lui 2009 n-a avut mai mult de 60 de zile vacanta cumulat in 2 ani si jumatate,de aceea i-as ruga pe cei care sunt putin dezamagiti de asemenea oameni devotati ,sa fie putin mai intelegatori!!!

fcdm3
fcdm3
12 February 2012 19:01

Bayern a castigat fara sa forteze jucand economicos dar agresiv, compact, cu marcaj excelent. Ma bucur pentru Muller ca a iesit din pasa proasta (1162 minute fara gol – sept. 2011!) si a marcat din nou, asta dupa meciul foarte bun din Cupa de miercuri. De asemenea ma bucur ca apararea si-a facut datoria neincasand gol, ca si miercuri in Cupa la Stuttgart. Neuer a inghetat de frig in poarta, doar o ocazie mai de Doamne ajuta au acut adversarii. Gomez a ajuns la cota 18 goluri in clasamentul golgheterilor, fiind lider in continuare. In ceea ce priveste assist-urile, Ribery este si el lider in Bundesliga cu 10, iar in ceea ce priveste contactele cu mingea Lahm si Badstuber sunt pe primele locuri cu 2037 si 1725 contacte. Tot Ribery este si cel mai faultat jucator din Bundesliga, de 61 de ori, iar Muller este cu 49 de faulturi pe pozitia a 6-a. Iata notele celor de la BILD: Neuer 3, Rafinha 3, Boateng 2, Badstuber 2, Lahm 2, Gustavo 3, Alaba 2, Muller 2, Kroos 2, Ribery 2, Gomez… Citeste mai mult

Schweinsteiger_31
Schweinsteiger_31
12 February 2012 17:32
Die roten fans
Die roten fans
12 February 2012 16:43

Sunt deacord,oricum nu cred ca Robben mai are viitor la Bayern luind in vedere aducerea lui Shaqiri!

FanBayern
12 February 2012 16:13

Meci in care sa vazut din nou cum merge jocul fara Robben! La intrarea lui in jok sa kimbat spre rau jokul de ekipa!

Die roten fans
Die roten fans
12 February 2012 14:49

Cu o echipa ca Kaiserslautern se putea si mai bine dar ma bucur ca am luat 3 puncte…Sper sa revenim la forma care am avuto in tur.

West
12 February 2012 11:14

Un meci destul de reusit in care am deschis scorul repede si neam multumit cu mai putin totusi sa vazut lipsa lui Schweinsteiger

Andrei89
Andrei89
11 February 2012 23:10

Din pacate nu am putut sa vad meciul….ma bucur ca a castigat Bayern, avea mare nevoie de victorie…si astept un video cu golurile lui gomez si muller, daca se poate.
Mia san mia!

Subscribe via Email

Introdu adresa de e-mail pentru a primi notificare pentru orice postare noua adaugata pe site

Urmareste-ne pe Facebook
Parteneri
Help us run this site…
10
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x