Mai jos puteti vedea o colectie cu golurile si meciurle noului jucator al bavarezilor, elvetianul Xherdan Shaqiri.

0 0 vote
Article Rating
16 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
FanBayern
11 February 2012 7:48

Si pentru acel sezon fabulos trebue sa-l tinem toata viatza la Bayern! Multumesc desigur dar in forma care se afla acum este absolut nimeni, partenerii il ignora in meciuri spun ca Muller trebue sa joace pe dreapta! Ar mai putea face chiteva neciuri bune dar eu cred ca timpul sau la Bayern a expirat!

gery76
11 February 2012 1:42

@Alex:
In toate marile meciuri din acel an fabulos ,mai ales pe plan european ,aportul lui Ribery a fost practic nul,Robben fiind decisiv cum s-a mentionat si mai sus mai ales in meciurile cu Fiorentina sau Manchester cand nu jacam mai nimic si numai ”inventiile”lui Arjen ne-au salvat,pe cand Ribery ne ingropase prin gestul nesabuit din turul cu Lyon si a fost nevoie de ”meciul vietii ”pentru Olic care a marcat un hatt-trick complet[un gol cu stangul,unul cu dreptul si unul cu capul]si astfel ne-am calificat in finala cu Inter,unde de asemenea absenta lui Ribery ,atunci cand aveam mai mare nevoie de el,ne-a costat enorm in finala unde Altintop n-a rupt gura targului!!!

Alex
Alex
11 February 2012 0:38

@Florin:
tin sa te contrazic, Ribery a fost cel mai bun jucator de la Bayern in ultimi 3 ani, cu toate ca nu are tehnica lui Arjen , este mult mai rapid ca acesta + ca am vazut niste statistici in care Ribery este cel mai faultat jucator din UCL , asta inseamna ca e foarte greu de oprit

gery76
11 February 2012 0:16

@Florin:
+meciul senzational din sferturi cu Schalke,in care a marcat un gol fabulos dupa o faza individuala de exceptie+meciul foarte bun din finala Cupei Germaniei cu Werder la un 4-0 in care a zburdat+golul absolut fabulos in deplasare cu aceeasi echipa Werder,la un 3-2 cand a marcat dintr-o pozitie imposibila aproape de pe tusa de aut lateral,toate aceste faze minunate au dovedit ca Arjen este un fotbalst absolut senzational.
-Eu , venirea lui Shaqiri nu cred ca ar trebui sa o asociem cu plecarea lui Robben ,ambii fiind fotbalisti ce pot sa-si aduca aportul la Bayern intr-un mod decisiv,singura mare problema grava a lui Robben fiind cea legata de fragilitatea excesiva!

Florin
Florin
10 February 2012 23:45

@FanBayern: Nu uita de meciurile cu Fiorentina,Manchester si Lyon din CL din 2010, de returul fabulos din acelasi sezon in care Arjen a castigat aproape singur foarte multe meciuri, de meciurile din returul sezonului trecut gen cele cu Hoffenheim si Hamburg, de cele cu Inter din optimile CL, chiar daca n-am castigat golurile si fazele de atac i s-au datorat olandezului in proportie de 90% si deasemenea de cele din startul acesta de sezon cu ar fi cel cu Hamburg, Zurich, Freiburg si cam fiecare pana la accidentarea aceea din octombrie. Per total, Robben a fost cel mai bun jucator al lui Bayern din ultimii 2-3 ani. Doar Schweinsteiger se mai poate compara cu el. Nu ai cum sa-i dai un sut in fund pe usa doar pentru ca trece printr-o pasa mai proasta. Toti jucatorii au asa ceva. Intr-adevar, Shaqiri este un jucator de clasa insa nu este la fel de rapid si de tehnic ca Robben.

cristi090
cristi090
10 February 2012 21:39

corect

flo
flo
10 February 2012 21:09

Nu uitati ca Robben a scos N meciuri de la infrangere, nu uitati…

FanBayern
10 February 2012 20:23

@dan:
Inca 2 meciuri pe banca si Robben ne spune singur la revedere! eu personal sunt pentru!

FanBayern
10 February 2012 20:22

@Florin:
Din kite am inteles eu are nevoie de o operatie la piciorul traumat mai inainte shi nu va mai juca delok acest sezon!

West
10 February 2012 18:49

Bun venit Shaqiri un transfer foarte bun de vitor

fcdm3
fcdm3
10 February 2012 15:54

: vorbesti de acel Breno care va ajunge mare jucator la Bayern? 🙂

Florin
Florin
10 February 2012 15:45

Haideti sa va anunt ceva penibil, comic, ironic sau cum vreti sa o numiti. Breno a jucat in ultimul timp si s-a straduit a atat de mult la antrenament inca s-a accidentat din nou si va lipsi aproape o luna.

dan
dan
10 February 2012 13:20

@FanBayern: Bun venit intr-adevar, dar asta cu la revedere Robben hai sa mai asteptam…

FanBayern
10 February 2012 11:20

Bun venit Xherdan…la revedere Robben!

gery76
10 February 2012 0:34

N-am nici o indoiala asupra calitatilor tehnico-tactice ale lui Shaqiri,pe care nu m-am ferit sa lew prezint la superlativ,singurele mele semne de intrebare ar veni de la adaptabilitatea sa la cerintele fizice si morale din Bundesliga,in rest nu vad decat un bun transfer al lui Bayern Munchen!

Filip
Filip
9 February 2012 21:35

smecher ! asta inseamna tineret ! forte noi, rapiditate, spectacol ! e talentat baiatul. suturile de la distanta imi aduc aminte de suturile lui schweiny.

multumesc pentru clip.

Subscribe via Email

Introdu adresa de e-mail pentru a primi notificare pentru orice postare noua adaugata pe site

Urmareste-ne pe Facebook
Parteneri
Help us run this site…
16
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x