Arjen Robben este protagonistul celei mai proaste simulari a anului in fotbal.

Mijlocasul lui Bayern Munchen s-a facut de ras in meciul din Cupa Germaniei cu Bochum, dupa ce s-a aruncat in careu, fara ca niciun adversar sa fie prin preajma.

Faza s-a petrecut in minutul 41, la scorul de 1-0 pentru Bochum. In cele din urma, intalnirea a fost castigata de Bayern, cu 2-1, cu un gol marcat in minutul 90, chiar de Robben.

“A fost o prostie din partea mea. Am vazut ca nu mai ajung mingea si m-am aruncat”, a explicat Robben simularea.

 

0 0 vote
Article Rating
12 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
fcdm3
fcdm3
4 January 2012 16:27

: spre rusinea mea, desi citesc presa germana aproape zilnic, eu nu am vazut asa ceva. Credeam ca imi dai o sursa, un link, ceva.
@Fan Bayern: nu inteleg ce vrei sa spui cu “facio” si nici ce intelegi prin “om autoritar in fotbal”.
:iarasi sunt de acord cu tine! 🙂

gery76
4 January 2012 1:13

Cea mai penibila simulare a anului in fotbal este de departe cea a portarului portughez Beto ,intr-un joc cu Vointa Sibiu al C.F.R-ului din Cluj,asa ceva trebuia sa se soldeze si cu suspendarea portarului bufon si cu suspendarea drastica a arbitrului!

FanBayern
4 January 2012 0:23

@fcdm3:
Ar facio mai penibila sau mai acceptabila daca ar zice asta un om autoritar in fotbal?

DevilMayCry
Admin
3 January 2012 23:18

@fcdm3: S-a scris si in presa germana de asa ceva.

fcdm3
fcdm3
3 January 2012 23:16

: cine zice asta?

DevilMayCry
Admin
3 January 2012 22:31

@fcdm3: Asta a fost cea mai proasta simulare a anului 2011 in fotbal nu in istoria fotbalului.

fcdm3
fcdm3
3 January 2012 14:09

Si totusi, nu aceasta e cea mai proasta simulare in fotbal! E suficient sa dai cautare pe GOOGLE cu, de exemplu, “cea mai penibila simulare in fotbal” si gasesti alte 3-4 simulari si mai si! Nu stiu cine a ales acest titlu la articol…

FanBayern
30 December 2011 15:03

@flo:
Jumatate de sezon oricum e inlokuit din cauza traumelor sale…si parca nu e sfirsitul lumii fara el!

FanBayern
30 December 2011 12:39

E timpul sa-l vinda deja shi sal ia pe Reus…nu avem nevoie de copial lui C Ronaldo la simulari!

fcdm3
fcdm3
29 December 2011 22:34

Eu am mai comentat aceasta faza. Greseala lui Robben este ca nu a cazut cand a fost lovit prima data in piciorul stang. Daca lovitura nu a fost destul de puternica atunci trebuia sa alerge in continuare. Este greseala lui, faraindoiala. Insa, daca Robben va mai simula mult va fi catalogat drept un “trisor” si ii va fi din ce in ce mai greu sa obtina lovituri libere chiar si atunci cand sunt evidente!
Achtung, Robben! Jucatorii lui Bayern nu simuleaza!

gery76
29 December 2011 17:38

Desi-l simpatizez foarte mult ca fotbalist pe olandezul Robben,pe care mereu l-am pus aproape pe acelasi piedestal cu Messi din punct de vedere al calitatilor evident,diferenta fiind facuta de fragilitatea incredibila,totusi simularea aceasta este de toata jena,singura circumstanta fiind aceea ca initial chiar putea obtine un fault daca-si lasa piciorul sa se agate de cel al fundasului lui Bochum!

Subscribe via Email

Introdu adresa de e-mail pentru a primi notificare pentru orice postare noua adaugata pe site

Urmareste-ne pe Facebook
Parteneri
Help us run this site…
12
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x