Bayern Munchen si-a asigurat primul loc in Grupa A a Ligii Campionilor dupa ce a invins pe Villarreal cu 3-1. Golurile bavarezilor au fost inscris de Ribery in minutele 3 si 69 si de Mario Gomez in minutul 24.

0 0 vote
Article Rating
13 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
radu
radu
27 November 2011 20:31

scrie tata k au luat bataie sa-i lauzi in continuare mai ales pe fata de bec mai are o schimbare si nu o face cand e condus cu 3-2

gery76
25 November 2011 17:04

Desi pe Tymo-l vedeam plecat inca de la inceputul sezonului,prestatiile lui au fost peste asteptari,nu spectaculoase dar de cele mai multe ori eficiente,oricum parca peste Gustavo.
-Despre Butt cred ca ar fi indicat sa-i fie prelungit contractul cu inca un an mai ales ca niciunui portar de top nu i-ar conveni sa vina in postura de ”eterna rezerva”a lui Neuer si avand in vedere varsta si experienta lui Jorg Butt cred ca ar fi reciproc avantajoasa o prelungire cu un an a contractului in conditii decente de fiecare parte,mai ales ca Bayern este implicata an de an pe toate fronturile-CH.League,Bundesliga si Cupa Germaniei,cu obiectivul clar de a se clasa in varful ierarhiei in toate cele trei competitii,spre diferenta de ”marea campioana” Borussia Dortmund ce ne-a facut de ras si anul trecut in Europa League si anul acesta in CH.League unde a fost ”cenusereasa”competitiei dintre toate castigatoarele de campionate puternice ale Europei!

bMw
bMw
25 November 2011 14:13

Mie mi s-a parut ca Alaba a jucat exceptional… a dirijat jocul la mijloc… multe pase exacte. Tymo a fost in forma si el, a cerut mingea de fiecare data, a pasat bine, a mai facut el cateva gafe dar per total s-a miscat chiar bine.
De Kroos nu mai zicem nimic… e in mare crestere de forma.

fcdm3
fcdm3
25 November 2011 11:05

Alte stiri: – Robben are contract pana in iunie 2013 si zilele astea se are in vedere prelungirea contractului. – Nerlinger:”Nu se va face NICI UN TRANSFER in aceasta iarna!” In vara lui 2012 expira contractele la urmatorii: Olic, Pranjic, Butt, Tymoschtschuk, Van Buytem si Breno. E posibil sa ne despartim de unii dintre acestia! – Bayern se afla pe locul 3 in ierarhian UEFA, dupa Barcelona si Man. Utd. – Luca Toni (34 ani), fostul atacant al lui Bayern a ramas pe dinafara la Juventus. La Bayern a marcat 38 de goluri in 60 de meciuri iar de la Bayern a avut urmatoarele statii: Roma, Genoa, Juve. Avand in vedere ce salariu urias cere, probabil ca in curand isi va pune ghetele in cui… – Ribery: “Pentru mine Kroos este un “10” perfect. Din centru pune pase f. bune si este f. bun la posesie. Stiu ca e greu pentru Thomas Muller, dar asta e punctul meu de vedere….” – In C.L. Bayern va avea sigur 23.5 mil euro, avand in vedere castigarea grupei plus celelalte bonusuri. Anul trecut… Citeste mai mult

gery76
24 November 2011 17:32

Sincer sa fiu ,Germania in ultimii 25 de ani de cand ma uit cu multa pasiune la meciurile de fotbal,n-a prea avut decat 2 mari ”cavaleri” ai fluierului si anume Dieter Pauli si Aron Schmidhuber ce au arbitrat la Euro’88 respectiv worldcup’90 , in rest n-au prea fost arbitri de mare valoare,a mai fost Voeker Roth ce a arbitrat daca nu ma insel la Mexico ’86 dar mi-l aduc aminte prea vag. -In schimb citind mai demult intr-o carte a lui Rainea,mi-am dat seama din povestirile acestuia ca scoala est-germana de arbitraj era net superioara,trei nume revenindu-mi acum in memorie Rudi Glockner care a arbitrat finala worldcup’70,Prokop[ prenumele-mi scapa]si Kirschner -ultimii doi arbitrand si ei la mondiale in 82 si ’86. -Ultimul arbitru german care impunea respect in opinia mea a fost Marcus Merk,in schimb acest Stark este de o obtuzitate crunta,mi-aduc aminte sezonul trecut in minutul ’90 a inventat o lovitura libera de la 16 m pentru Dortmund la scorul de 1-0 pentru Hoffenheim ,chiar pe terenul lui B.V.B,la un fault in atac evident si s-a incheiat 1-1,iar Stark… Citeste mai mult

Petraru Vlad
Petraru Vlad
24 November 2011 16:03

Din ce stiu eu (poate gresesc) Rafati nu a apucat sa-si duca fapta pana la capat.Nu cred ca exista ceva necurat la mijloc cu arbitri, Rafati sufera de depresie. Cauza acestei depresii cred eu ca e tocmai din cauza presiunii foarte mari la care sunt supusi arbitrii (ai nostri arbitrii sunt prea nesimtiti sa aiba depresie:)) ).

fcdm3
fcdm3
24 November 2011 9:12

@gery76, si pe mine m-a mahnit enorm infrangerea de pe Allianz cu Dortmund, mai ales ca a fost nemeritata. Cum am mai spus, am asteptat meciul asta de la inceputul sezonului si nici nu m-asteptam sa luam bataie… Uita-te cum Borussia Dortmund face Germania de ras in C.L. intr-o grupa mult mai usoara decat noi pierzand fara drept de apel la Marseille sau Olympiacos, terminand grupa pe ultimul loc. Fata de Leverkusen, care s-a depasit pe sine, conducand intr-o grupa mai grea decat cea a Borussiei invingand pe Valencia sau Chelsea. Acum vreau sa ma refer putin la Barcelona, cea care a invins aseara pe Giuseppe Meazza pe Milan si cu ajutorul arbitrilor (pentru a cata oara?). Neamtul Stark a dat un penalty gratuit spaniolilor la o noua simulare in careu a celor de la Barca plus alte “mici” ajutoare…O fi echipa catalana o super-echipa dar arbitrii au grija de ei sa catige, mai ales in meciurile grele. Cand la asemenea nivel avem astfel de arbitraje nu mai e nimic de zis, decat atat. Propun sa se inceteze disputarea meciurilor… Citeste mai mult

gabrielghintuiala
gabrielghintuiala
23 November 2011 17:44

da…. eu sper sa batem si la city (locul unu in anglia), pt a demonstra suprematia lui bayern fata de formatiile engleze, ca sa fim linistiti in cazul unie intalniri,destul de posibile ,dupa grupe q man united. sper sa cadem cu ei sa isi inghita sir alex guma cand o sa le dam iar un gol cum le-adat robben.

gery76
23 November 2011 15:21

Evolutia din Liga este una impresionanta,avand in vedere ca Bayern a jucat in cea mai dificila grupa,eu fiind convins ca bavarezii vor evolua la nivel maxim si in ultimul meci cu City.
-M-a surprins victoria de aseara a lui Napoli,Manchester era intr-o forma deosebita,dar inca o data se vede ca in Europa conteaza foarte mult traditia si spiritul unei echipe,iar la capitolul acesta City sufera!
-In ciuda esecului foarte dureros cu Dortmund[ pe mine m-a mahnit enorm],putem spune ca evolutia lui Bayern in sezonul de fata este una buna spre foarte buna,cu posibilitatea de a ne imbunatati situatia si in Bundesliga printr-o victorie la Mainz si un rezultat favorabil noua in meciul Dortmund-Schalke,care ar fi egalul,dar nici o victorie a lui Schalke nu m-ar deranja prea tare!

gery76
23 November 2011 15:01

Intr-adevar Tymo n-a rupt gura targului,iar eu sunt convins ca este ultimul sau sezon la Bayern,dar cu toate acestea randamentul sau n-a fost cu nimic inferior celui al lui Gustavo,ba chiar a prins un sut de zile mari la golul lui Gomez[iarasi l-a izbit mingea,asta e norocul lui],in rest pase sigure dar foarte scurte,jocul lui obisnuit.

Catalin
23 November 2011 12:14

apropo foarte interesant cine o sa treaca mai departe Napoli sau City,si meciul de aseara intre ele a fost unul foarte frumos,cu multe ocazii bune dar mai putine realizari.

Catalin
23 November 2011 12:12

Am urmarit un meci destul de bun,Ribery si Kroos au fost foarte buni,Robben are ceva sclipiri dar mai are mult pina la forma in care a fost,sincer nu prea mi-a placut Tymo, cam nesigur,mi s-a parut exagerata nota acordata de bild.Si la golul primit nu inteleg unde era Rafinha ??
in rest felicitari fanilor si echipei pentru victoria meritata. 😉

fcdm3
fcdm3
23 November 2011 11:18

Bayern a castigat fara sa forteze cu 3-1 si e s-a calificat in faza urmatoare a competitiei. Sarbatorirea golului din min. 2 al lui Ribery are urmatoarea explicatie: acesta a facut o intelegere cu Matthias Sammer (comentator SKY-TV) ca va face 3 flotari dupa inscrierea primului gol in C.L. Urmatoarea intelegere este ca daca Bayern va castiga C.L. Ribery va face 70-80 de flotari! Daca Ribery inscria si din foarfeca pe care a facut-o in repriza a 2-a (mingea a trecut pe langa poarta) era ceva de vis! Robben a jucat mai bine ca in meciul cu Dortmund dar mai are de munca. De remarcat si pasa geniala “printre” la golul de 1-0 a lui Kroos (omul meciului pe site-ul UEFA) dar si cateva interventii ale lui Neuer, la gol neavand nici o vina. Iata notele date de cei de la BILD: Neuer 2, Rafinha3, Boateng 3, van Buyten 3, Lahm 3, Tymo 2, Alaba 2, Robben 3, Kroos 1, Ribery 1, Gomez 2. Au mai jucat Muller 3, Olic si Pranjic. Statistica UEFA: suturi(pe poarta):15-7(7-4) cornere:5-5 faulturi:10-12 cartonase galbene:0-3… Citeste mai mult

Subscribe via Email

Introdu adresa de e-mail pentru a primi notificare pentru orice postare noua adaugata pe site

Urmareste-ne pe Facebook
Parteneri
Help us run this site…
13
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x